Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam na imię Piotrek i dołączyłem kilka dni temu do licznej reprezentacji Śląska ze swoją solniczką. Mój pierwszy zbiornik ma 300l i stoi w Starej Wsi k. Bielska-Białej. Mam nadzieję na miłe przyjęcie i szczerą pomoc od bardziej doświadczonych kolegów. Mam nadzieję, że będę mógł się tym samym odwdzięczyć w przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Imię moje to Mariusz. Czas się przywitać ze wszystkimi morszczakami. Z tego co widzę to Śląsk króluje na forum , ja jestem z Lubelszczyzny. Witam jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów.

napisałem już kilka postów ale zapomniałem się przywitać ... oj niegrzecznie z mojej strony .

mam na imię Rafał i mieszkam w Gostyniu w Wielkopolsce.

po doświadczeniach z malawi , paletkami i krewetkarium przyszedł czas na słone !!!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Patryk z Lęborka, po słodkowodnym i krewetkarium czas na solniczkę, na razie planuje zasiedlić nieużywaną 30l kostkę Aquaela żeby się wprawić w temacie przed właściwym dużym zbiornikiem który powstanie w naszym "nowym" domu który aktualnie remontuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie w tym dziale przywitam. Witam wszystkich fanów akwarystyki słonowodnego. Jestem jednym z nowych użytkownikow akwarium wszystkomającego Aquanetty. Akwarium nabyłem, cena była atrakcyjna, ale nie chce o niej mowic, bo ja negocjowałem. Na pewno moge wyjasnic jedno. To wciaz prototyp, wiec tani nie jest ale jest tańszy od wieku zestawów do akwarystyki rafowej a bije na glowe wszystkie akwaria do 150 l. pojemności.

Ja sam w domu mam 480 l akwarium z biotopu Malawi a w pracy ustawiłem 150 l. Zestaw Aquanetty. To wciaz prototyp ale nadający sie po drobnych modyfikacjach do produkcji seryjnej. Przy produkcji seryjnej uwzam, ze cena bedzie rewelacyjna z kilku powodow.

Ja swoje akwarium odpaliłem zalewając go wodą równo 14 dńi temu. Żywą skałę włożyłem 10 dńi temu. Obecnie zbiornik skończył okrzemkowac (po 1 dniu), teraz ma fazę plagi glonowej. Parametry wszystkie w normie, czyli NH4-no2 = 0, PO4=0, reszta standard. Zycie ze skałki wychodzi, masa robaczków uwija sie w nocy, krab niebieskonogi, plus 5 ślimaków turbo, jeden BabilonXL praz dwie rozgwiazdy piaskowe jako ekipa czyszcząca powoli zabierają sie do roboty. Pojawiły sie juz zielone glony nitkowe. Cyrkulacja mocna, gdyz w moim akwarium zastosowano nowy "nabąblacz", ktory stanowi serce całego systemu oczyszczania zbiornika. Wszystko opisuje na blogu (link w stopce). Z góry bede wdzieczny, jesli mnie nie rozstrzelacie na dzien dobry, bo ja juz wiem co oznacza niechęć akwarystów morskich klasycznych gdy spotkają użytkownika Aquanetty. Ale tu sie postanowiłem ujawnic. Tak, jestem prawie zielony w akwarystyce słonowodnej, ale nie jestem zielony całkowicie w akwarystyce. Testując rozwiazanie Aquanetty chce sie sam na sobie przekonac czy mamy do czynienia z przełomem w akwarystyce czy nie. Dlatego z góry dziekuje tym, ktorzy pomoga mi w sprawach, jakie dotycza biologii zbiornika rafowego. Prosze tez o wyrozumiałość i pytać spokojnie, jesli pewne rzeczy nie beda zrozumiałe. Bo ja juz wiem, ze rozwiazanie Aquanetty bedzie trudne do zaakceptowania dla posiadaczy zbiorników z sumpami, reaktorami, odpieniaczami i innym ustrojstwem. Bo w moim akwarium tego ńie ma (poza swoistym odpieniaczem i mulapką). Pozdrawiam wszystkich


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :-D

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem co napisać więcej. Witamy serdecznie na forum i równie serdeczne zapraszam do lektury bo z postu wynika że choć uważasz że jest inaczej to jednak wszystko jeszcze przed Tobą ;-)

Post oczywiście przenoszę bo ten temat to przecież temat o mułapce a nie powitania. Zachęcam również do założenia swojego tematu. Podejrzewam że dużo osób było by zainteresowanych Twoim zbiornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Ja mam tylko nadzieję, że za pół roku pokażesz wypasiony zbiornik na tym systemie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Shiroki, z ciekawością będę śledził twój wątek akwarium wszystkomającego :)

A tymczasem można o tym milowym kroku w akwarystce morskiej poczytać w tym wątku http://nano-reef.pl/topic/48933-mulapka-hit-czy-kit/page__hl__muĂĹĄĂÂapka


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem wątek powitalny :p więc witam Wszystkich :)

Akwarium słodkowodne miałem przez całe życie, ale solniczki podobały mi się już od paru lat. Niestety koszty mnie przerażały :/

Do prób z morszczyzną przekonały mnie Krewetki bałtyckie :p Zaciekawiły mnie te stworzonka i zacząłem się zastanawiać nad akwarium bałtyckim. Ale że u mnie nic nie jest proste w końcu postanowiłem założyć coś bardziej popularnego :)

Co z tego wyjdzie zobaczymy z czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skoro wertuję usilnie forum od kilku tygodni to i ja się przywitam. Mieszkam w okolicach Puław w woj. lubelskim, mam trzydzieści kilka lat, o tym jak zaraziłem się tą pasją oraz bieżącej sytuacji na froncie piszę szerzej tutaj: http://nano-reef.pl/...0-17280-brutto/ . Wszystko zmierza w dobrą stronę, ostatnio tylko niepotrzebnie natrafiłem na tematy dotyczące zagrożeń związanych z akwa morskim typu możliwość zarażenia się groźnymi bakteriami jak np. mycobacterium marinum, vibrio albo wątki o toksynie palytoxin i moja miłość do nowego hobby rosnąca z dnia na dzień w tempie niemal geometrycznym nieco przystopowała. Serio przyznaję, że lekko się przeraziłem. Mam nadzieję, że po zakupie rękawic do ramion pomocnych nie tylko przy gmeraniu przez weterynarza w... miłość owa odżyje ze zdwojoną siłą i godzina zero wkrótce wybije :thumbup: Mogłaby wybić już, ale jeszcze ok. tygodnia może dłużej muszę poczekać na zbiornik wraz z sumpem i szafką eh... (panie kierowniku, no co się pan tak denerwuje, przecież mówiłem, że się robi (czyt. produkuje)...jak się zrobi to będzie. Kiedy? Nie wiem kiedy panie kierowniku, po prostu: jak się zrobi... Czy my palimy (czyt. pracujemy) ? Panie kierowniku, my tu palimy cały czas!). Palcie palcie bo trzeba ruszać!

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć brawos ;-)

Nic się nie martw nie ma takiej gumy co by nie pękła (to w kwestii rękawic oczywiście ;-)) . Z bakteriami jest jak jest ale to wbrew pozorom nie jest takie straszne hobby. Pomysł sobie co by było gdybyś hodował np niedźwiedzie polarne - raczej nie martwił byś się bakteriami wchodząc do klatki "misia" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów i koleżanki.

Mam na imię Piotrek i mieszkam w Cieszacinie Wielkim koło Jarosławia.Jakiś czas temu zakupiłem działające akwarium morskie około 120l. z panelem bocznym i bardzo szybko zaczęło się robić w nim ciasno.Na dzień dzisiejszy stoi już szkło 120x70x50 (420l) i sump 80x60x40.Czeka na ,,odpalenie '' i przeprowadzkę,ale jeszcze chwilę to potrwa.Cały czas czytam to forum i gromadzę wiedzę w temacie.Myślę ,że przy waszej pomocy pójdzie to w miarę sprawnie.Pozdrawiam wszystkich.


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie zakładam solniczkę 380 L,

kończę kompletować sprzęt i do końca roku chciałbym uruchomić


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wszystkich.Mieszkam w UK i prowadze akwarium sps-owe od 4 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. I mnie trafiła zajawka na morszczaka :) Mam nadzieje że coś fajnego z tego wyniknie.

Pozdrawiam wszystkich,

Arek


5181477ac67b1ad82f9b16181aa1ce4bu1485a1335.png

cube 40x40x40 64l Z panelem 12cm, cyrkulacja RW-4, Oświetlenie: 2x PC 24W (2 x Blue/white), Pienidło: AM Blue 1000, +100ml AquaTT NP Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie jestem tu nowy ale chyba się nie przedstawiałem, Robert z Dzierżoniowa.

Akwarium już któreś z kolei przeważnie robione wbrew zasadom tej oto sztuki, tym razem powoli zalewam baniaczek narożny 310 + 120 sump tak jak powinno to być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Jestem Mateusz mieszkam w Głogowie. Akwarystyka interesuje się od kilkunastu lat ale slodkowodną:) Dlatego też postanowiłem swoich sił spróbować w morszczyźnie. Pierwsze moje akwarium morskie było porażką ponieważ słuchałem nie tej osoby co trzeba dlatego teraz zakładam nowe 250l i planuje to robić w odpowiedni sposób ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem Rafał mam 27 lat mieszkam we Wrocławiu.

Moją przygodę z akwarystyką dopiero rozpoczynam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na imię mam Jacek, do tej pory udzielałem się na forum korzystając z profilu mojej Żony (Ewa11), co wprowadzało trochę zamieszania

Nadszedł czas aby tę sprawę uporządkować :yes


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam na imię Witek jestem ze Szczecina, studiuję na 3 roku ichtiologii mam spore doświadczenia ze słodkowodnymi ( prowadzę hodowlę na kilku tysiącach litrów),dorywczo zajmuję się budowaniem akwariów i obiegów do akwakultury. Po długim przygotowaniu startuję z pierwszym morszczakiem (750x750x400 z panelem). Forum czytam od dawna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek, ten wymiar to w milimetrach czy centymetrach, bo jak w centymetrach to jak babcie kocham biore materac i spedzam u Ciebie nastepny urlop ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nereszcie bedzie fajny litraz: ponad 22000 :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam na imię Łukasz mieszkam w Kamienicy woj. opolskie.

Przeglądam forum już od dłuższego czasu, coraz bardziej się wkręcając w solankę. Przymierzam się do zakupu około 120l zbiornika, lecz wszystko jest narazie na etapie planowania. Najpierw lektura, a dopiero później założenie.

Zapewne będę się pojawiał z licznymi pytaniami na forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Krótko- akwarium słodkowodne posiadam od dość dawna. Dojrzałem do solniczki i powolutku kompletuję wiedzę oraz sprzęt. Planuję kostkę 45x45 na początek. Od dłuższego czasu czytuję to forum i stanowi dla mnie nieocenioną skarbnicę wiedzy, za co przy okazji wszystkim dziękuję i oczywiście wszystkich bez wyjątku pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem Aleksander z okolic Jastrzębia i jestem w trakcie kompletowania swojego pierwszego morszczaka,250+sump pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.