Skocz do zawartości
bakuba

Udało się, mam małe koniki:).

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki!!! Lubię was obu ale zasyfiliście wątek o szczęśliwym poczęciu koników.

Załóżcie osobny topik o regulacjach prawnych dotyczących handlu "morszczyzną".

Dokładnie ! - gdzie jest mod. ?

HALLO !!!

Marcin, Bartek , Romek , Mariusz - co jest ???


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Sam przecież to napisałem w jednym z postów. Na samej artemii da się odchować trochę larw. Jak nakarmisz je wrotkami to więcej larw przeżyje.

Wrotkami nie karmi się tylko dlatego że larwy nie są w stanie zjeść solowca ale dlatego że wrotek żywi się fitoplanktonem, bakteriami itd i dlatego jest bardziej pożywny...

Nie wiedziałem ze jest aż 3 prywatnych hodowców koników w Polsce [nie mowię o ogrodach zoologicznych]. Dlaczego więc nie ma koników w sklepach?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..nic nie jest....banujemy wybiórczo ! - przynajmniej ja za pisanie nie na temat dotstałem....podobno.....do dzisiaj nie wiem....

tak miałem napisać ale że jako samo powyższe zdanie wtrącę to byłoby pisanie nie na temat, także powiem, piękne te koniki, piękne. Latają galopem po baniaku ? :baby::thumbsup::police: i pokaż kartęwoźnicy bo ja nie to mandat !

naprawdę gratujuję, piękne zwierzaki :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor na początku jeszcze się Ciebie przyjemnie czytało. teraz w każdym wątku się unosisz i robisz ludziom syf z ich tematów. za wysokie ego?

a za koniki trzymam kciuki. zawsze fajnie jak komuś coś się uda odchowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem ze jest aż 3 prywatnych hodowców koników w Polsce [nie mowię o ogrodach zoologicznych]. Dlaczego więc nie ma koników w sklepach?

Duży popyt, a żeby udało się coś odchować, poza wiedzą trzeba naprawdę dużo czasu z nimi spędzić bo najpraktyczniejsza wiedza na temat własnych zwierząt, bierze się z ich obserwacji.

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upraszam wszystkich o powrot do tematu.

Nanokaczor zaloz wlasny watek i bedziemy smiecic u Ciebie paragrafami. Chociaz nie wiem czy komus sie bedzie chcialo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubie, a jak Ty oceniasz wymagania wielkościowe co do zbiornika? Jakie akwarium było by potrzebne - minimum dla pary koników? Biorąc pod uwagę ich ruchliwość, potrzeby kryjówek, czy może terytorializm? I jak sobie radzą dorosłe z żarełkiem z toni wodnej?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakubie, a jak Ty oceniasz wymagania wielkościowe co do zbiornika? Jakie akwarium było by potrzebne - minimum dla pary koników? Biorąc pod uwagę ich ruchliwość, potrzeby kryjówek, czy może terytorializm? I jak sobie radzą dorosłe z żarełkiem z toni wodnej?

Mnie pytasz? Jeśli tak - nie mam bladego pojęcia. Jak tu umieścić filmik?

Wydaje mi się, że te 50l dla parki wystarcza. Trudno w nim trochę utrzymać czystość bo jednak karmię ze dwa, trzy razy dziennie. Jak uda mi się stworzyć dla nich bezpieczne i czyste środowisko w 400l to będę mógł coś więcej powiedzieć. Ważne, by nie miały za dużo światła.

Edytowane przez bakuba (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skarmiania artemią polecam aqua medic life a, encapsulowane cysty artemii pozbawione skorupek które czopują układ pokarmowy narybku


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w książce napisane jest że karmią widłonogami i wrotką widłonogi mam poczytaj o dodawaniu witamin do solowca fajnie że one rodzą się takie duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w książce napisane jest że karmią widłonogami i wrotką widłonogi mam poczytaj o dodawaniu witamin do solowca fajnie że one rodzą się takie duże

Daj mi twój numer telefonu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Fajny temat, oby więcej takich. O konikach był poświęcony cały Koral nr4/2015 warto go nabyć. Co do prawa. To jest podobnie jak z egzotycznymi pająkami Brachypelma. W sklepie na każdą zakupioną sztukę powinieneś dostać poświadczenie o urodzeniu w niewoli - 1kartka z podpisem hodowcy i weterynarza, jest tam opis gdzie i ile sztuk się urodziło. Powinieneś dostać w zoologicznym ksero tej kartki z podpisem sprzedawcy i kupującego z datą zakupu. A jak masz taki papier i urodziły ci się młode to powinieneś wezwać weterynarza i powinniście sporządzić nowy papier na urodzone sztuki w oparciu o ten papier że wszystkie były urodzone w niewoli. Tak przynajmniej jest z hodowlą ptaszników. Mam takie poświadczenie o urodzeniu w niewoli mojego pająka. I takie wydawaliśmy jak sprzedawałem pająki w zoologicznym. Przypuszczam że z konikami jest tak samo.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliśmy się dzisiaj z bakuba mały objazd po sklepach oraz wymiana wiedzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały cztery:), ale wciąż jestem dobrej myśli. Na przyjęcie kolejnych będę lepiej przygotowany.

Nanokaczorze:), chciałem do ciebie napisać, i dowiedziałem się, że mnie zablokowałeś. No weź...;), co ty? Nie obrażaj się:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam hodowla " Koni " ?

Po tym temacie zastanawiać się zaczołem czy nie wpiąć jakiego 50l zbiornika do obiegu i w zaciszu szafki między odpieniacze a pompą , nie trzymać jakiego ogiera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki fajny temat. A jak zwykle jakis "najmondrzejszy" się pojawił...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założycielowi tematu ja jednak polecam artykuły z Magazynu Koral 4/2015. Do dostania chyba w każdym sklepie z akwarystyką morską.

Pławikoniki są temetem przewodnim tego numeru. Jest tam dokładnie napisane jak hodować pławikoniki, jak również fito i zooplankton do wykarmienia młodych. Jest też fajny artykuł o przeprowadzaniu dekompresji u młodych pławikoników, bo to następny problem do pokonania w utrzymaniu narybku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe nie przetrwały czeka na nowe już ma ode mnie widłonogi i wrotkę

co do najmądrzejszych cieszcie się że kaczor dzieli się wiedz bo 95% nie potrafi fito dobrze wyhodować

z tych 5% kolejne 4% potrafi tylko hodować 1 gatunek fito pomijając że jak nie hoduje się fito na f/1 - f/2 to po wlaniu do zooplanktonu czy larw padną , dzięki niemu są widłonogi u ludzi ,jak masz wiedzę i widzisz że ktoś pisze głupoty to normalne jest że reagujesz .....

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystkie padły. Najtwardszy wytrzymał ze mną 13 dni. Póżniej przez tydzień doprowadzałem akwarium do czystości. Próbując wykarmić maluchy zasyfiłem wodę. Teraz już jest czysta, i od dzisiaj znowu jest w ciąży. Założyłem ten temat, bo jestem kompletnie zielony i liczyłem na wsparcie. Zostałem wzięty za kogoś kto wie co robi, a osobę która mogłaby mi dużo podpowiedzieć - obraziłem. Hoduję teraz fito, i robale..Ale coś straciłem zapał. Nie bardzo mam na to wszystko warunki. Chyba będę chciał odsprzedać koniki wraz z ich domkiem, komuś kto lepiej to ogarnie i zaproponuje przekonywującą sumkę. Teraz muszę się wziąć za hodowanie mojej Żony, kończenie remontu i studia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się. A osoba nie jest obrażalska. Z obserwacji wiem że jest chętny do pomocy ale nie koniecznie na forum a na PW


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego od koni nie tylko forum człowiek żyje pomyśl sobie jak było przed pisaniem na forum i takie uczucie niech tobie będzie obecne przez cały czas przygody z koniami .

Trzymam kciuki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama opieka nad konikami nie jest łatwa, co dopiero odchowanie młodych. Poświeciłeś masę czasu i serca więc i tak należą się :clapping .

Jeżeli będziesz próbował dalej to trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej, że nie mam za bardzo gdzie postawić tej beczki fito i drugiej robali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.