Skocz do zawartości
mateuszzadka

Problem z użytkownikiem Sebastek

Rekomendowane odpowiedzi

Kris - jako użytkownik forum a nie osoba która ci poleciła sprzęt - to napiszę tylko ja również polecam sprzęt sebastka z racji tego iż to dobra-sprawdzona konstrukcja i naprawdę wiele systemów jest na niej opartych. Czy taka opinia to wprowadzenie na minę?

Dostałeś sprzęt - nie dostałeś paragonu. Zapewne płaciłeś przelewem - a podstawą do reklamacji i dochodzenia swoich praw jest "dowód zakupu" - najpewniej każdy sąd uzna iż wystarczającym dowodem zakupu jest dowód przelewu. Źle się czujesz nie mając paragonu - zgłoś ten fakt do właściwej instytucji.

Od jakiegoś czasu piszecie o tym czy o tamtym złóżcie pozew zbiorowy, zbiorową skargę do US, na Policję, do Rzecznika Konsumenta. Proponuję podzielić to na sekcje osób bez paragonu, osób bez towaru a po zapłacie, oraz osób podczas reklamacji. Niech ma co robić... Jeśli ktoś już ma tak serdecznie dość osobnika to zapewne szybko ogarnie kilka osób do kompletu.

Śmiem stawać w obronie administracji i przeciwko banowaniu za to iż ktoś poza forum zrobił wałki.

To nie ma sensu - Czy naruszył regulamin na forum ? Każdego z opóźnieniem zbanować ? Każdego z wadliwym sprzętem zbanować? I na koniec za nieterminową realizację reklamacji też należy się ban?

Na portalach aukcyjnych da się też wyszukać zdjęcia mega dużych korali a w realu 2-3cm na pół martwe...

Oj długa by się ta lista uzbierała....

Oskarżanie administracji że nic nie robi do czego ma prowadzić - a co oni mogą na zło panujące na świecie. Polecają - jak coś jest dobre to polecają... sam też polecam sprzęt - niekoniecznie samego sprzedawcę, czytając o problemie ominąłem zakup bezpośredni.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Wyjaśnijmy sobie jedną bardzo istotną rzecz, użytkownik Sebastek nie prowadzi działaności handlowej za pośrednictwem naszego forum, zgodne z polityką forum dostał taki zakaz już prawie dwa lata temu i tego się trzymamy - niezmienne!

Rozumiem że reklamowanie się za pomocą stopki z linkiem do sklepu nie jest formą prowadzenia działalności handlowej za pośrednictwem nano-reef?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie będę naswietlać,bo nie o to chodzi by kogoś po niku wymieniać, napiszę tylko że zaczynając z morską zostałem skierowany do tego gościa przez ... i tyle

po fakcie, wpłacie i zwłoce 5 tyg. z dostawą natrafiłem na tematy z tym gościem i nie były świeże, więc co można pomyśleć jak ktoś cię na minę wprowadzi, wiedząc o sprawie,

na szczęście towar otrzymałem,a paragon to już mój problem

Szanowny kolego Twój post w prost sugeruje nieuczciwość administracji forum (w tym moją).

Dlatego jeszcze raz bardzo Cię proszę abyś to udowodnił lub poparł faktami

Rozumiem że reklamowanie się za pomocą stopki z linkiem do sklepu nie jest formą prowadzenia działalności handlowej za pośrednictwem nano-reef?

Masz Marek rację - jest

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię i niczego nie będę popierał faktami i kogoś albo forum oczerniał, gdyby ktoś z takich użytkowników jak ja robił takie wałki to zapewne by tu już nie miał wstępu

a dlaczego wspomniany sebastek dalej jest użytkownikiem?

wszystko wskazuje na to że szybciej ja wylece z forum za wyrażanie swojej opinii niż ten kretacz

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię i niczego nie będę popierał faktami i kogoś albo forum oczerniał, gdyby ktoś z takich użytkowników jak ja robił takie wałki to zapewne by tu już nie miał wstępu

a dlaczego wspomniany sebastek dalej jest użytkownikiem?

wszystko wskazuje na to że szybciej ja wylece z forum za wyrażanie swojej opinii niż ten kretacz

Mylisz się, wszystko wskazuje jedynie na to że zwyczajne siejesz ploty i teorie spiskowe - nic więcej

Nie ma problemu Krystian ;)

Pozdrawiam

Adam

Hehe no jasne ze Adam - sprawdzałem Twoją czujność ;)

(sorki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym banem to raczej niemożliwe , bo coś mi się zdaje że ten gościu ma tu na forum , jak to się mówi "chody" ,"plecy" czy jak tam kto woli

zapewne w tym momencie szybciej to ja tego bana dostane niż sebastek

ale takie odniosłem wrażenie ,patrząc na to co się na forum pisze na temat jego uczciwości a tu nic ,zero konsekwencji

pozdrawiam

Ale farmazony walisz...

Co załatwi ban? To, ze nikt z poszkodowanych nie będzie miał możliwości skontaktować się z Sebastkiem.

To, że Sebastek może, po przeczytaniu tego wątku nie mieć możliwości skontaktowania się z osobami, którymi jest cos dłużny.

Sebastek był ostanio zalogowany 12/07/2016 - czy naprawdę myślisz, że ban jest tu jakąś karą? Chłopie ogarnij się....

Decyzje administracji NR są podejmowane wspólnie i nie-banowanie Sebastka jest właśnie takim wspólnym ustaleniem. Sebastek nie awanturuje się, nie zaczepia ludzi, nie łamie regulaminu forum i co najwazniejsze - nie loguje się na forum?

Nadal uważasz, że Sebastek ma "chody"?

Ban nie będzie ŻADNĄ karą, a może utrudnić odzyskanie kasy jeśli Sebastek poczuje się winnym...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony daliście wymóg 50 postów, zdjęć i dokładnych opisów na targowisku - żeby ograniczyć wałki na targowisku (albo ograniczyć konkurencję jak plotka gminna niesie), zatwierdzacie ogłoszenia...

To może by warto przykleić temat "zanim kupisz/zamówisz - przeczytaj" - żeby były tam dopisywane przez zainteresowanych nicki osób podpadnietych, krótki rys i link do wątku gdzie sytuacja jest opisywana (opcjonalnie), bez żadnych dyskusji czy wycieczek... Ot taka czarna lista userów...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale farmazony walisz...

Co załatwi ban? To, ze nikt z poszkodowanych nie będzie miał możliwości skontaktować się z Sebastkiem.

To, że Sebastek może, po przeczytaniu tego wątku nie mieć możliwości skontaktowania się z osobami, którymi jest cos dłużny.

Sebastek był ostanio zalogowany 12/07/2016 - czy naprawdę myślisz, że ban jest tu jakąś karą? Chłopie ogarnij się....

Decyzje administracji NR są podejmowane wspólnie i nie-banowanie Sebastka jest właśnie takim wspólnym ustaleniem. Sebastek nie awanturuje się, nie zaczepia ludzi, nie łamie regulaminu forum i co najwazniejsze - nie loguje się na forum?

Nadal uważasz, że Sebastek ma "chody"?

Ban nie będzie ŻADNĄ karą, a może utrudnić odzyskanie kasy jeśli Sebastek poczuje się winnym...

Nie uważasz,że status "Zbanowany" na forum będzie wystarczająco przestrzegał przed interesami z wyżej wymienioną osobą i każdy zastanowi sie 2 razy zanim cokolwiek od niego kupi ? Ban może utrudniać odzyskanie kasy ?! Tak jak szanuje bardzo twoją wiedzę i zwykle wypowiadałeś się bardzo mądrze ,to tą ostatnia wypowiedzią zdziwiłeś mnie niesamowicie. Zdajesz sobie sprawę,że większość kupujących uzyskał On właśnie przez to forum ? Problemy z nim są od bardzo dawna, a nie od 2 tygodni,więc wątpie ,że sie "może" nawróci tak jak to napisałeś i nagle wyjmie z portfela ileś tysięcy złotych i odda wszystkim.

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiem, na tym forum w śliskiej sprawie nie warto się wypowiadać, wkoncu wyjdziesz i tak na oszusta a nie na poszkodowanego

Jeśli kogoś uraziłem swoimi wypowiedziami to przepraszam bardzo, nie to było moim zamiarem.

Dokładnie jak wassilllo uważam że gdyby miał bana to wiele osób dzisiaj by tu dziś nie pisało o gościu. Też pisząc do niego 6 miesięcy temu wiadomość o sprzęt patrzyłem co za jeden na jego profilu, wszystko było ok to dalej nie szukałem,

po wystąpieniu problemu zacząłem szukać i sie okazało

co za kombinator i to nie były świeże sprawy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, wszystko wskazuje jedynie na to że zwyczajne siejesz ploty i teorie spiskowe - nic więcej

Hehe no jasne ze Adam - sprawdzałem Twoją czujność ;)

(sorki)

Cześć. Spójrz na Sebastka sygnaturę i zobacz czy wszystko jest ok. Od dłuższego czasu po kliknięciu przekierowuje na jego stronę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiele osób nie dostało też faktury/paragonu, więc nie zaszkodzi uderzyć w oba miejsca. Będzie bardziej bolało, bo Policja i potem sąd ni z tego ni z owego może to potraktować jako "znikomą szkodliwość", g... mu zrobią i gość się wywinie i będzie się śmiał w żywe oczy. Od Urzędu Skarbowego się nie wywinie.

znikoma szkodliwość - OK ale jakby to była jedna - dwie osoby

ale jak widać niezadowolonych jest sporo więcej i to dłuższego czasu

tutaj to już zalatuje zwykłym oszustwem czy wyłudzeniem i w dodatku ... recydywą :D

można zgłosić podejrzenie popełnienie przestępstwa ... a to nie policja się tym zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracując nad rozwiązaniem... To może byłby sens otworzyć nowy dział z opiniami / feedbackiem ludzi handlujących ze sobą. Na przykłąd ja sprzedaję coś Markowi i jak jest wszystko OK, to on zostawia mi komentarz w moim wątku. Jak narobię bałaganu to będę miał zły feedback i ludzie będą o tym wiedzieć. Jak nie będę miał żadnych opinii to ludzie będą ostrożni i wybiorą odbiór osobisty lub opcję za pobraniem. Może są nawet takie dodatki do forum jak galeria, albo blog.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tym sposobem idziemy ku targowisku - a to chyba nie jest główne założenie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ostatecznie i tak sprowadzi się wszystko do działu z opiniami o sklepach już tak kiedyś było. Byli niezadowoleni,poszkodowaniu ale był też ubaw po pachy w sam raz dla kogoś ze słabą drożnością jelit grubych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr- każdy tu znajduje to czego szuka. Jedni tu są po to, żeby handlować szczepkami, a inni jak ja, w dziale K-S-Z są raz na rok i to przez pomyłkę. Dzięki ocenom łatwiej by było odfiltrować takich smyków, którzy się nie wywiązują.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Tylko gość tutaj na forum działa i zeruje na nieświadomości klienta który chce zrobić swoje akwarium unikat a tu odrazu porażka po tragedii trafił na lumpa.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę,że większość kupujących uzyskał On właśnie przez to forum ? Problemy z nim są od bardzo dawna, a nie od 2 tygodni,więc wątpie ,że sie "może" nawróci tak jak to napisałeś i nagle wyjmie z portfela ileś tysięcy złotych i odda wszystkim.

No własnie - uzyskał. Żeby ban zadziałał to razem z nim trzeba by było usunąć jakieś 100-200 postów w których jest polecany jako producent DIY sprzętów akwarystycznych.

Nie sądze, żeby oddał wszyskim. Ale jest parę otwartych spraw i banowanie w tym momencie nie jest dobrym rozwiązaniem.

Poza tym, na NR jest wątek pod tytułem "Ostrzeżenie przed użytkownikiem". Myślisz ze tam juz nie pisano o problemach z nim? I jak widać nie pomogło. I nadal myślisz, że ban pomoże? Jak ludzie nie czytaja "ostrzeżeń" to akurat się bedą zastanawiali czy on jest zbanowany czy nie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że banowanie go teraz nie ma sensu - skoro nie było go od lipca to nic to nie da. Większość niezadowolonych jest chyba z ostatnich kilku miesięcy. Wcześniej chyba było ok.

Ja bym widział dwa rozwiązania: 1. usunąć mu link do jego sklepu z sygnatury; 2. podkleić ten wątek gdzieś w widoczne miejsce, żeby ludzie trafiali tu w łatwy sposób.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanie bana to będzie znak że coś z nim nie tak i jego konto nie powinno otrzymywać PW.

mobilnie

Ps. A może jest sponsorem forum?

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak bana to cynk dla dla przyszłych chcących robić zakupy u tego Pana. Historia postów jakby prześledzić może wpłynąć na czyjeś decyzję.

Później przyjdzie drugi i pomyśli sobie a może mnie zbanują albo nie?

Konsekwencja działań powinna być taka sama w przypadku każdego działającego na szkodę finansową innej osoby.

Ten Pan działa zdecydowanie za długo.

Sprawa powinna trafić na Policję i ci powinni rozwiązywać problemy.

Nie kierują mną emocję,ale mam niechęć do tego typu incydentów w internecie i uważam że tematem forum powinny być dyskusje o akwarystyce a nie ludzi pokroju tego Pana S.

I nadal myślisz, że ban pomoże?

Oczywiście w perspektywie przyszłości na pewno. Ban obok każdego posta użytkownika nie pozostawi złudzeń(na pewno w dużym stopniu) co do jego uczciwości .

W tej chwili warto ustrzec się aby dalej nie było podobnych incydentów, jak były w przeszłości i obecnie? może jest za długo tu?

To co naskrobał to już można sobie paciorki zmówić czy odda kasę czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w perspektywie przyszłości na pewno.

Spokojnie Ben,

Nikt nie powiedział, że nie skończy się to banem. I jestem pewien, że będzie to wcześniej niż później.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dac mu nie bana a np ranga " domniemany kętacz" bedzie mogl odpisac na forum posty, ale nie moze odpisywać na żadne pm :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy admin może potwierdzić w opcjach administracyjnych czy użytkownik pokazuje się na forum pod innym nickiem i czy jest świadomy narastającego problemu na forum?

To już standardowa funkcja od wielu lat w skryptach forum. IPB z pewnością też ma taką funkcjonalność.

oBKzktt2.png


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.