Skocz do zawartości
Thiper

Morskie marzenie, czy słona głupota? (360L marzeń, nadziei i... no właśnie) :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 19 (23.10.2017)

Parametry wody po podmiance mają się następująco:

705accbf2de4572c8806aab7db0101d4u1668a15

@kataniNie ukrywam, że jak poczytalem o bryopsis... to mi trochę szczęka opadła. Coś z tym robić czy dać akwarium spokojnie dojrzewać i "samo przejdzie"

Dobrego popołudnia! :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to bryopsis. Sam popatrz po zdjęciach w necie. Bryopsis to jest prawdziwe dziadostwo.

Takie długie gloniska możesz i tak rwać i odsysać, nawet jak to nie to co pisałem. Zawsze usuniesz trochę materii organicznej ze zbiornika. Ślimaki i ryby takiego pastwiska i tak nie wykoszą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę, rzeczywiście na tych zdjęciach wygląda jak bryopsis. Sam właśnie od 8 miesięcy walczę z dziadostwem więc się na to napatrzałem. Nie jestem w 100% pewny czy to to u ciebie bo na zdjęciu takie pojedyncze wyszły ale bardzo możliwe. W każdym bądź razie - ode mnie rada jest taka żebyś tego na razie nie ruszał i poczekał aż dojrzewanie się zakończy. Jeżeli glon zniknie to znaczy że fałszywy alarm a jeżeli zostanie to wtedy będziesz się martwił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thiper zrób może zbliżenie na te glony i dobrą fotkę wysokiej rozdzielczości. Może ktoś potwierdzi.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia podejrzanych - jak potrzeba to doślę jeszcze "ostrzejsze", ale chyba widać przekrój i kształt glonasów. Już sam nie wiem :blink:

23.thumb.JPG.dc61530708fb8016c1cef04f80b96454.JPG 24.thumb.JPG.acd8e746db9ab73970cc1853497ca3c6.JPG

25.thumb.JPG.e77a6c28ed2e4bc16be698de7d51d551.JPG 22.thumb.JPG.168397c89289c4dc73ed0dd7112e7556.JPG

Jest się czego bać? Dać dojrzewać spokojnie czy podejmować jakieś działania? :)

Tutaj testy wody, bo Tapatalk nie czyta z reefstats'u :)

Zasolenie: 1.0245, Temperatura: 25.4-25.9, pH: 8, KH: 7.5, Ca: 440, Mg: 1320, NH4: >0.1, NO2: 0, NO3: 10, PO4: >0,1

Edytowane przez Thiper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczorjest specem od glonów. Może się wypowie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powściągliwość i spokój. Akwa na dotarciu. Parametry wody muszą się ustabilizować. Zbiornik 360 + sump potrzebuje czasu. Ja dostałem 100 % żywej wody a pierwsze życie po dwóch miesiącach. Wpierw korale potem bezkręgowce na końcu ryby. ps. fajnie się doradza, sam złamałem tę zasadę pod presją żony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 % sucha skała, woda solanka, odpalenie klasyczne, trzy tygodnie ..zatem  brak czynności tez jest czynnością, obyś przysłowionego konczuszka palca nawet nie maczał w akwarium ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik poglądowy (niestety telefonem, stąd za jakość przepraszam).

@ArturroU mnie żywa skała, woda nie z żadnego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci ktoś skałę sprzedał :/

Wszystkie prawie kawałki. Będziesz miał piękną łąkę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ci ktoś skałę sprzedał :/

Wszystkie prawie kawałki. Będziesz miał piękną łąkę.

W sensie, że trefną? Bo nie ukrywam, że zapowiadali, że świetna, żywa i sprawdzona - bez lipy. W cenie... uwaga, uwaga... 50zł/kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Thiper napisał:

 

U mnie żywa skała, woda nie z żadnego zbiornika :)

 Nie kwestionuję ;) możliwe też, że była niedawno ożywiana. Bakterie, regularnie  podawać i czekać. Czy rwać z niej glony ? niekoniecznie. Ładne kawałki, ciekawie ułożone.

Jasne i ostre zdjęcia zrobione, telefonem, aparatem ?

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na video to jestem w 100% pewien że to niestety bryopsis, miałem to samo.

piszecie powściągliwość ale... łatwo pisać jak się nie miało tego paskudztwa a tak naprawdę to w tej sytuacji (gdy ma się tego paskudnego glona) i jeszcze akwarium nie dojrzało to lepszym rozwiązaniem byłoby ukatrupić dziadostwo na miejscu! Wiem co mówię, walczyłem 8 miesięcy z bryopsis, próbowałem wszystkich metod które są opisane na forum i po tych 8 mc zakończyło się to tym, że zrobiłem restart zbiornika. Ten glon sam nie znika - to już wiem...

Oczywiście rób jak chcesz ale ja na Twoim miejscu i z tym co przeszedłem zrobiłbym teraz restart (skałę wyszorował, wyparzył i potrzymał w piekarniku) i startował od nowa. Teraz będziesz te pare dni do tyłu ale za to później będzie spokój. A jak zostawisz to prędzej czy później i tak będzie czekał Cię restart i stracisz na tym o wiele więcej czasu i energii.

Tyle ode mnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem pisać tego co powyżej, bo sam nie mam doświadczenia z tym glonem. Myślałem, że @dewoitine.romani @Arturro mają i radzą czekać.

Czytałem kilkanaście wątków i zawsze kończyło się albo wywaleniem skały albo restartem.

 

Jedna jedyna osoba w tym roku opisywała swoją walkę. Rwała, cieła i odsysała. Po koszeniu na króciutko jezowiec po trochę wyjadał glon. Ale długiego nie ruszał. Ja bym reklamował skałę. Cała jest porośnięta tym glonem. albo oddaj im, niech go zwalczą i oddadzą czystą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi kolega @Tester doradzil zeby wyjac do wody z podmianki skale gdzie bryopsis siedzi i zszorowac to ostra szczotka. Szorowalam dobre pol godz az go golej skaly. Od tej pory nie mam sladu bryopsis a juz dobre polowe skaly mi osiadla. 

56491D6E-F581-457B-A0C2-A9BD83C0E501.jpeg

Edytowane przez kasiazUK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba doleję "oliwy do ognia" :D

Dzisiaj zawitałem do mojego sklepu (bo miałem się pojawić po pierwszej podmiance, czyli już prawie tydzień temu), ale że mi "zeszło", no to wylądowałem tam dzisiaj.

Upewniłem się, że skała była naprawdę pierwszej jakości, po czym pokazałem filmik i usłyszałem, że... to na pewno nie bryopsis, tylko zwykły glon i mam się nie przejmować. Problemem jest to, że świeciłem za dużo (czytaj - 6 godzin (pierwszy tydzień), 8 godzin (drugi tydzień), 12 godzin (5 ostatnich dni)). To przez to te glony i to moja wina. Ale... że gorsze jest dino, które się pojawiło, bo może prowadzić do cyjano i... wtedy dopiero będą problemy. ZATEM - otrzymałem (tudzież po prostu kupiłem) - SuperPSB, które mam dawkować w ilości 130ml co 2 dni, do tego KENT Nano Reef A&B do uzupełnienia braków w wodzie (bo było za mało Ca i Mg przed podmianką), oraz...

Memo i Demo - 26.thumb.JPG.268a98e97f6ce8e531067cd98aee5c69.JPG

I malutką Sinularię - 27.thumb.JPG.53bd90cf2f3191e8941533572c8f90ec.JPG

//zdjęcia robione na szybko, więc wiem, że mogły być lepsze - wybaczcie//

W każdym wróciłem z taką ekipą, mam świecić max. 6h dziennie i to tylko 2x Narva Blue oraz dozować co trzeba powyżej (już bez SpecialBlend'a, który się skończyl). Po następnej podmiance (zaplanowanej na 4.11.2017) przyjść może bo jakieś bezkręgowce, ryby i miękkasy :)

Temat zostawiam otwarty :D

Edytowane przez Thiper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje w takim razie słuchać jednego doradcy i podążać za jego radami.

Trzymam kciuki, żeby się udało, bo skałkę masz fajnie ułożoną.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wystarczy przeczekać i glon odejdzie? Koral to mi bardziej przypomina capnelle, a nie sinularie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan działania!

1) Na razie zrobię tak, że cierpliwie poczekam przynajmniej do 4 listopada, do tej podmianki. A nóż widelec "przejdzie" glon, a może i dostanę obsadę, która sobie poradzi z badziewstwem.

2) Będę świecił zgodnie z zaleceniami - 6 godzin - tylko 2x Narva Blue.

3) Co 2 dni SuperPSB - 130 ml (żeby dino umarło).

4) KENT Nano Reef A&B - 23 ml co tydzień (dla uzupełnienia Ca i Mg).

5) Karmienie ryb i Capnelli - 2x dziennie artemia + suchy

6) W przypadku braku reakcji Bryzia na cokolwiek - lecimy z Fluconazole (14 dniowa kuracja).

7) Jeżeli to nie pomoże - no to restartuję :D Wiem, że prawdopodobnie stracę 2 miesiące, ale... ciekawy jestem :P

 

Pytania:

1) Czy brak światła nie zaszkodzi Capnelli? W opisie podobno lubi "średnie oświetlenie", a to co mam zamiar zafundować, to raczej nie wygląda obiecująco :)

2) Czy lanie 23ml na raz KENT'a to nie za dużo w jednej dawce? Czy będzie nagłego skoku? Czy może lepiej dawkować mniej, a regularnie?

3) Skoro mam karmić 2x dziennie ryby, to oznacza zarówno artemię jak i suchy czy raz to, raz to?

 

No cóż... Zatem głowa do góry 29.thumb.JPG.16f78ac0d11728891c632ecbd828f8cb.JPG i płyniemy razem 30.thumb.JPG.852ec27eaf1d5a06f7ed692a814dc348.JPG w morskie przygody! :D

 

@maciej01 Też mi się wydaje, że to Capnella jednak, a nie Sinularia - tamte bym nazwał "miękkimi Acrami", a ta wygląda jednak troszeczkę inaczej. Poniżej fotka jak już troszeczkę "rozwinęła skrzydła" :)

28.thumb.JPG.58ee7fd1d232ec757d77e046d71b2af3.JPG

@katani Spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za wsparcie i dobre słowo :)

@kasiazUK Mój wygląda jednak trochę inaczej niż na Twoim zdjęciu. Na razie jak pisałem, nic nie wyciągam, nie szoruję, poczekam. Jak nie to przetestuję tę kurację Fluconazolem, może akurat działa tak genialnie jak to pokazują. Zawsze to szansa na nowy i skuteczny środek do walki z tym oszklistwem :)

@MaciejK Wiesz, ostatnio byłem w innym sklepie i tam kierownik mówił, że startuje tylko na suchej Fiji. Że przerabiał już chyba wszystkie możliwe. Dobrą z frachtu ciężko dostać, a reszta... nie do końca. Do tego zawsze nowe zbiorniki ludziom startuje na swojej wodzie, coś tam jeszcze i bang - 3 tygodnie po wszystkim i korale można wsadzać. Widziałem jego zbiorniki i chyba żałuję, że poznałem go dopiero tydzień temu :)

@Sting No cóż - szczerze współczuję. Faktycznie aktualnie akwarium jest kompletnie pełne tego - wszystkie skały są już praktycznie "zakażone". Próbowałeś kuracji Flukonazole? Podobno jako jedyna (niedawno ktoś na to wpadł) działa bez problemu - 10-14 dni i wszystko zdycha bez straty w koralach i rybach. Ja chyba sięgnę po to jak "samo nie przejdzie". Jakoś chciałbym kurka dać szansę skale. Może głupota, a może coś w tym jest. Chyba, że w sklepie mnie wydym... oszukali i zgarnęli za beznadziejną, ożywianą skałę równe 50 pln/kg wciskając kit żółtodziobowi.

@Arturro Filmik jest robiony telefonem. Zdjęcia robię Canon'em 6D z różnymi szkłami - tutaj 70-200mm f/2.8. Chyba w listopadzie wysupłam kilka stówek na pierścienie macro i jeszcze bardziej się "zbliżę" do korali :) Ewentualnie jak będzie za mocno zżerało światła, to na pierścienie wrzucę 50mm f/1.8. Szybka migawka to jednak podstawa. No i lepsze zdjęcia pod LED'ami niż pod T5. Dzięki za porady i dobre słowo :)

@dewoitine.roman Krakowskim targiem dam jeszcze półtora tygodnia akwarium. Zobaczymy co się podzieje. A potem - wedle opisu! Dzięki za rady :)

Edytowane przez Thiper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluconazole to lek na grzybicę, ale może coś w tym jest https://www.reef2reef.com/threads/bryopsis-cure-my-battle-with-bryopsis-using-fluconazole.285096/?utm_source=newsletter_1&utm_medium=email&utm_campaign=January_27_2017. Słabe oświetlenie capnelli przez jakiś czas nie zaszkodzi. Ryby karm bardzo małymi porcjami bo są małe i łatwo przesadzić z ilością, może być dwa razy dziennie, raz suchy i za drugim razem mrożonki. Co do Kent po co chcesz to dawać jak nic tam praktycznie nie masz https://erybka.pl/product-pol-5580-Kent-Nano-Reef-A-B-2x473-ml.html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu artykułu na reef2reef muszę powiedzieć, że ten Fluconazole wygląda jak super lek na Bryopsis. Nie dość, że kompletnie niszczy glon, to nie wpływa na ryby, korale i makroglony.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Błazenki pływają mi cały czas przy lewej szybie, zupełnie nie chcą się zapuszczać w akwarium (ani razu dopłynęły do 1/4 akwarium) - tam gdzie je wrzuciłem tam się bujają. Czy jest to możliwe, że cyrkulacja (RW-8 odpalone na 8/10 falowo) jest dla nich za mocna i temu cały czas tkwią w miejscu? Czy takie "lizanie szyby" jest dla nich normalne ^^

@katani Nie wiem czy właśnie trafiłem na "złotą erę" walki z Bryopsis, ale patrząc na reakcję ludzi i to co się dzieje po podaniu Fluconazole, albo brzmi to jak dobra reklama leków, albo jak faktyczny, realny sposób. Opis jest wręcz niewyobrażalny - skutków ubocznych nie ma, nawrotów glonu też, żadnych strat i w sumie jedyne co trzeba zrobić to wymieszać 20mg leku na 1 galon wody. Dawkę podać RAZ i "czekać aż stanie się cud". Brzmi niewiarygodnie, ale... może w tym szaleństwie jest metoda.

Fluconazole Polfarmex 100mg w ilości 28 tabletek już mam ogarnięte. U mnie starczą 24 tabletki, czyli 4 jeszcze zostają, a cena za opakowanie 83 zł (za SuperPSB dałem 90zł...). Z racji na "dojrzewanie" myślę, żeby jeszcze poczekać. Czy podanie i ewentualna "śmierć" mogłyby zaburzyć dojrzewanie? Czy ma to jakiś wpływ? Sam nie wiem... :)

@maciej01 Ok! Będę karmił raz to raz to. KENT'a kazali mi lać, żeby w wodzie nie brakowało niczego. Capnella mam nadzieję, że mi nie capnie przy tym świetle :) Dzięki!

Edytowane przez Thiper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.