Skocz do zawartości
SU1

Słona kostka na początek z koralami 40L była ,jest 100L w obiegu .

Rekomendowane odpowiedzi

jakaś fotka na nowy rok?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nie ten dział;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki ,  i proszę kilka foć .
No to tak , akwarium powoli się podnosi po zgniłym "fito ".
O dziwno mocno dostały tylko miękkie , trzy odmiany briareum poszły na wieczną rafę  , tak samo  clavularia papaya . Twarde zatrzymały się w miejscu i straciły kolory .A miały być takie delikatne .... . 
Jeszcze kilka tygodni i myślę nie będzie śladu zapaści i kolory  akr wrócą w pełni bo reszta już w normie .

A... jeszcze lenistwo i chęć testowania skłoniła mnie do kupna 123 z AF , po tygodniu mogę powiedzieć że zielony kolor się poprawił .
XZkioVu.jpg

1FzkZEV.jpg

BBvLJ0W.jpg

Q7rNlw0.jpg

0h6Pm1c.jpg

TXjUsAx.jpg

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny baniaczek :D fajne te czerwone zoa w tle 


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9SyqrHz.jpg

Po dziewięciu miesiącach 

Mnol3Lk.jpg

NqvjCGl.jpg

No3 0,00  
Po4 0.00
Kh  7,2 
Ca  450
Mg  1350  
Zasolenie 1024,5
Balling 1,2,3 x 42ml 
Amino 1ml/24 h 
mrożonka 1/2 kostki 
2 x suchy pokarm
Mała miarka mieszaniny proszków dla korali na noc .
Sól  AF + TP  
Podmianki 4L raz /dwa w tygodniu jak mam na to ochotę i czas .
Micro E kropla dziennie .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolorki. Z reki lejesz ballinga czy jakiś pomp zainstalowany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dla syna napisał:

Piękne kolorki. Z reki lejesz ballinga czy jakiś pomp zainstalowany? 

Coral Box WF 04, fajna pompka.

 

Suchy, mało miejsca Ci się zrobiło :)

Piękny baniaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, elespero napisał:

Coral Box WF 04, fajna pompka.

 

Suchy, mało miejsca Ci się zrobiło :)

Piękny baniaczek.

Jop , pompka wypas . 
Ano dość szybko miejsca zabrakło .
Ale jest plan :D . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No fajnie rosną proste montipory ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ładnie się rozrosło. Jakie amino podajesz?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fresz33 napisał:

No fajnie rosną proste montipory ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jop , trzeci raz szczepy chlastam  , bo z wody wychodziły .
Szkoda mi się ich pozbywać bo są od początku . A i szybki wzrost cieszy oczy  :D .

hzyv4xq.jpg?1
 

2 minuty temu, laszek napisał:

Ładnie się rozrosło. Jakie amino podajesz?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Rosną choć było kilka wpadek , wakacyjne kh 5,5  i ostatnio zgniłe fito  = cztery miechy w plecy  . Jeszcze nie doszedłem do dawki  ballinga z przed "fito" .
Daję mieszankę Reef Plus Seachem i  Vitamins & Amino Acids Microbe-Lift  .To ostatnie kupione niechcący ,nie sprawdziłem co mam w koszyku hehe . 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak "uzyskałeś' zgniłe fito?

I ile fito u siebie dajesz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, katani napisał:

Z ciekawości jak "uzyskałeś' zgniłe fito?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Rosną choć było kilka wpadek , wakacyjne kh 5,5  i ostatnio zgniłe fito  = cztery miechy w plecy  . Jeszcze nie doszedłem do dawki  ballinga z przed "fito" .
Daję mieszankę Reef Plus Seachem i  Vitamins & Amino Acids Microbe-Lift  .To ostatnie kupione niechcący ,nie sprawdziłem co mam w koszyku hehe . 

 
Tylko się cieszyć ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zarosło. Czas na większe akwarium :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2018 o 22:07, maciej01 napisał:

Ładnie zarosło. Czas na większe akwarium :).

Jest w planach , nie będzie to "opcean" ale w okolicach  x3 obecnego  .
A na razie . 
 SqhLjez.jpg

hsEQLDA.jpg

WcujQSG.jpg

 

Ostatnio w konia mnie robiło grzanie wody , wyświetlało 25,5 a skakało sobie jak chciało .A ja się zastanawiałem czemu tak KH skacze ,i balinga muszę regulować co kilka dni .Do puki nie pomacałem wody a tu zimna , 23 c . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja by sięprzydała.. tak z czystej przyzwoitości ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, katani napisał:

Jakaś aktualizacja by się przydała.. tak z czystej przyzwoitości ;)

Jak z przyzwoitości to nie odmówię  :D .
W zasadzie niezmiennie , korale rosną , raz szybciej raz wolniej  . Akwarium na tyle stabilne że robię sobie na nim testy . Sprawdzam reakcje korali na karmienie lub brak i na różne typy "dokarmiania ", ilość światła , parametry kh /ca/mg , testuję różne sole . 
Pozbyłem się kilku korali bo po raz kolejny wyszły z wody , i zaczęły zasłaniać szczepki na dnie . 
Co jakiś czas robię ICP  , i tak się zastanawiam skąd takie przekroczenia w kilku miejscach bo nić nie dolewam do akwarium  z pierwiastków , tylko sól + balling 123 . 
Ogólnie mimo przekroczeń już po raz kolejny nie widzę w bańce żadnych problemów dlatego na dziś dzień robię tylko korektę potasu . 
Muszę sie zebrać kiedyś i zrobić szafkę pod nowy zbiornik to poleci z górki i znów będzie frajda bo teraz ot nuda :D . 
kfmVw7A.png


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SU1 napisał:

Pozbyłem się kilku korali bo po raz kolejny wyszły z wody , i zaczęły zasłaniać szczepki na dnie . 

Jak będziesz miał za dużo czegoś fajnego to z miłą chęcią zgarnę :D

Jak coś to wal z foto na priv.

Na pewno będę chciał calustre od Ciebie bo ma super kolor, taka głęboka zieleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że fajnego nigdy nie ma za dużo :lol: , a najszybciej rośnie to co i tak już prawie każdy ma  . 
 

2 godziny temu, elespero napisał:

Na pewno będę chciał calustre od Ciebie bo ma super kolor, taka głęboka zieleń.

Już ma "normalny " kolor , nad czym ubolewam bo był świetny . Myślę że raczej każdą można tak wyprowadzić , pierwsze miała sporo ciemniej  była pod monti prawie 20cm średnicy ,dwa dokarmiałem ją mrożonkami , wtedy rosła migiem i pięknie się wybarwiła  .Teraz nie dokarmiam ,krewetki natychmiast wyrywają jej wszystko łącznie z ciałem , a i w tym akwarium lepiej żeby rosła jak najwolniej  . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają ładnie rośnie, w przeciągu 2 miesięcy z 2 główek jest 13. Tylko że nie ma tego koloru. Ale będę podkarmial z pipety, zobaczymy co będzie. W jakich porach ja karmiles?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SU1 napisał:

Jak z przyzwoitości to nie odmówię  :D .
W zasadzie niezmiennie , korale rosną , raz szybciej raz wolniej  . Akwarium na tyle stabilne że robię sobie na nim testy . Sprawdzam reakcje korali na karmienie lub brak i na różne typy "dokarmiania ", ilość światła , parametry kh /ca/mg , testuję różne sole . 
Pozbyłem się kilku korali bo po raz kolejny wyszły z wody , i zaczęły zasłaniać szczepki na dnie . 
Co jakiś czas robię ICP  , i tak się zastanawiam skąd takie przekroczenia w kilku miejscach bo nić nie dolewam do akwarium  z pierwiastków , tylko sól + balling 123 . 
Ogólnie mimo przekroczeń już po raz kolejny nie widzę w bańce żadnych problemów dlatego na dziś dzień robię tylko korektę potasu . 
Muszę sie zebrać kiedyś i zrobić szafkę pod nowy zbiornik to poleci z górki i znów będzie frajda bo teraz ot nuda :D . 
kfmVw7A.png

Podnieś potas bo padną patyki. Kapnij ciut jodu i bedzie git. Takie przekroczenia co masz to nie szkodzą wcale, przynajmniej przy tych pierwiastkach. Jod troszkę Ci uciekł ale niewiele, za to potas balansujesz na krawędzi. Mi przy dyszce mniej sypły się pigmenty na acrach i przestały rosnąć. Walczę drugi miesiąc z podbijaniem i nie mogę go podniescydo 380 a wlałem już 100ml k-balance od kz. Jutro lecę po drugą butelkę... A tak poza icp, bardzo ładne kolorki, podoba mi się. 

Daj znać czym podnosisz potas, ile wlewasz i o ile się podnosi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey  , u mnie wszystko na spokojnie .
Potas podnoszę KCI , dawka mała , gdyby nie brać pod uwagę że go ubywa z podnoszeniem zejdzie 40 dni , ale totalnie nie spieszy mi się tym bardziej że korale mają to gdzieś i rosną . 
To akwarium w tej chwili robi za zbiornik testowy , i czym więcej skrajnych sytuacji się pojawi  tym lepiej . Lubię znać granice  tym bardziej że w planach jest zbiornik mniej ekonomiczny ,i tam wolał bym nie sprawdzać granic przeżywalności.

Jarek  ..  Dałem szczepkę  koleżance , ma moje poprzednie akwarium , jest tam mniej światła i dokarmia .I wygląda tak jak u mnie wcześniej ( i zbija się ze mnie że mam bladego flaka  )  . I nie jestem pewien czy to o światło chodzi czy karmienie czy obydwa tematy , niestety nie przetestuję tego  . 
A karmiłem zaraz jak wychyliła "wąsy" , wieczorem , przy czym zauważyłem że można ją przyzwyczaić i będzie robić to jeszcze przy oświetleniu . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea wbrew pozorom to koral, który lubi światło. U mnie przed awarią lampy co 2 tygodnie się dzieliły, szybko rosły. Po awarii lampy prawie zginęła, główki ściągnęły tkankę ze szkieletu, nie pompowały się, nawet karmienie celow nie pomagało. Myślałem, że już po nich. Po naprawieniu lampy i dołożeniu drugiej zaczły pieknie się rozwijać. I tak jak mówisz przyzwyczajają się do warunków. Wcześniej otwierały się tylko w nocy. Teraz karmię mrożonką między 8 a 9 przed wyłączeniem światła. Efekt jest taki, że caulastrea otwiera się około 8.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.