Skocz do zawartości
ReefHub

Nowy test soli

Rekomendowane odpowiedzi

Super pomysl  na ten test, tym bardziej ze Rynek bogaty w nowosci . 

Bardzo chetnie przyloze sie do testu jesli potrzebujesz wsparcia, czy to w  postaci soli czy finasowo to chetnie, daj znac ile i jakiej.

Przeczytalem watek i wasze propozycje i strasznie sie usmialem koledzy Akwarysci !!!  

Akwaria stawiacie a nie stac was na sponsoring jednego kilograma soli  ucichlo jak trzeba Swoja zlotowke wsadzic .

Szkoda bo Tester robi to dla was co byscie nie inwestowali w sole kiepskiej jakosci .  Tester trzeba ci podziekowac za checi i  mysle ze znajdzie sie jeszcze kilku chetnych do pomocy,  zdaje sobie sprawe ze to bedzie dosc drogi projekt. 

Ale pomysl jest super  zobaczymy co tam w tych recepturach solanek  naprawde siedzi .


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł - też polecam do tesy Fauna Marin Profesional.

Opcja z Patronite brzmi bardzo sensownie, jestem za! :)  


[105 l] ReefMAX, start 20.04.2010 ::: 13kg LR, 9kg LS ::: Cyrkulacja Tunze 6025 ::: oświetlenie 3 x 24W + nocny LED

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28572&n=last#bottom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Piotrze, odezwij sie na PW. 

PS I wywal te zdjecia ze stopki bo ma półmetra długości.

Patronite - kiedys o tym myslalem, ale mam wrazenie ze to nie wypali.

 

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester

jak mi podeślesz na priv adres to wyślę Ci porcję tej której zacząłem używać czyli Tropic Marin  SYN-BIOTIC,

chętnie bym sie dowiedział o niej czegoś więcej, w sieci jak na razie jak na lekarstwo wiadomości o tej soli.

wyślę Ci porcję jaką potrzebujesz, niestety nie widzę żeby były sprzedawane w małych opakowaniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, a gdzie zdobyłeś tę sól? Chciałbym ją mieć do testów, ale musi byc oryginalnie zapakowana. Jakie są najmniejsze procje?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester..najzwyczajniej ...kupiłem w sklepie korale.pl
Sól z tego co widzę występuje w 2 opakowaniach..10 i 25 kg nie ma mniejszych, nawet nie wiem czy mają w sklepie mniejsze opakowania niż 25 kg. Ja kupilem wiadro 25kg...Mogę Ci wysłać tyle ile potrzebujesz.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to sytuacja wygląda tak:

- Jak Tester napisał opakowania muszą być FABRYCZNIE zapakowane. Nie możemy przysyłać próbek z otwartych wiaderek.

- Większość producentów ma tylko duże opakowania soli.

- Zakup tak dużej ilości  soli na test 10 soli to spory wydatek. Do tego oczywiście dochodzi koszt testów i czas poświęcony na testy.

- Nie można do producentów napisać o dostarczenie próbek, bo byłyby zapewne wcześniej przebadane i tylko idealne by przyszły, więc nie można prosić o sample u źródła.

- Padł pomysł Patronite. Sam chętnie bym comiesięcznie dorzucał się na dalsze testy. Jeśli 20 osób da po 10zł na miesiąc to po roku uzbiera się  2400zł (nie wiem czy biorą jakieś prowizje) na kolejne test. Dla subskrybentów to kilka piw mniej, a dla społeczności duży zysk. Subskrybenci mieliby na przykład przy okazji prawo do głosowania przy wyborze soli. Na przykład 8 wybiera Tester, a 2 z wyboru patronów. Opcjonalnie oczywiście.

- Są też opcje z subskrypcjami na PayPal.

- Inne możliwości to przesyłanie swojej soli, ale na przykład ja, żeby wysłać swoją sól musiałbym poświęcić na to ponad 200zł na najmniejsze opakowanie i niemal  drugie tyle na przesyłkę. Raczej nie do zrealizowania :/

 

Są jakieś inne opcje?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zróbmy zrzutę na sole do testów. Każdy jest zainteresowany tym tematem, bo o ile jeden leje ballinga, drugi ATI, a trzeci ma reaktor, to sól musi dawać każdy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katani napisał:

zróbmy zrzutę na sole do testów. Każdy jest zainteresowany tym tematem, bo o ile jeden leje ballinga, drugi ATI, a trzeci ma reaktor, to sól musi dawać każdy.

Popieram. Tester daj jakiś numer konta i będziemy przelewać.

Nie wiem jak wy ale ja wierzę, że nawet jeśli się nie uzbiera na test soli Tester spożytkuje to w inny zadowalający nas sposób albo dołoży do innego testu.

Ludzie mało chłop robi dla nas dobrego? Pomóżmy mu, a tym samym sobie.

Edytowane przez Shellik (wyświetl historię edycji)

f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wsparciem Testera. Zróbmy zrzutę na sól. 

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fun world ma racje  setki  osob zainteresowanych wynikami , pare zloty i dostajemy odpowiedz  w co nas nabijaja producenci.  Jesli otworzymy wspolne konto na testy pociagniemy dalej  z testem bakterii czy  innych produktow Czesto slysze ze nie powinnismy sie wypowiadac o zawsrtosci produktu bo nie mamy laboratorum ,  a testy typu salifert sa niewiarygodne , wiec oki zaplacimy za wspolny test w Labie 

Majac refugium  dolewalem Potas kroplami  zgodnie z instrukcja po miesiacu  dozowania nadal nic  nie wzrastalo.  wlalem cala butelke  otrzymalem minimalny wzrost  wlalem jeszcze trzy butelki i otrzymalem wynik 

jesli  inne produkty micro maja takie stezenia to  powiem ze to straszne koszta dla nas  ja kupilem prochy i sam  sobie  mieszalem  warto by bylo sprawdzic co lejemy realnie do zbiornikow .

Jesli mozna Tester daj nam  dane gdzie mozna wspierac projekty.  

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dostałem masę emaili od Was z prośbą o dane do przelewu...

Cieszę sie ze chcecie wspomóc projekt. Postaram się Was nie zawieść.

Wszystkie osoby, które wspomogą projekt i podadzą swoje i imię lub nick zostaną wymienione na stronie RH.

Dziekuję Wam.

paypal.me/reefhub


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Sam z duzym zainteresowaniem czekam na kolejne starcie soli i czytelne dla nas, akwarystow -  wyniki. I to chyba w naszym interesie powinno byc wspomoc Bartka w tej inicjatywie, bo jesli sprawa zajma sie sponsorzy w osobach samych producentow czy tam wylacznych dystrybutorow danego produktu to i ciezko bedzie pozbyc sie pewnego niesmacznego "gdybania" na temat koncowych klasyfikacji.

 Z drugiej strony, Bartek niestety ( albo i stety  )  nie jest organizacyjnie osoba pokroju znanego biznesmana z torunia, ktory z ambony zagrzmi i srodki zorganizuje :)

A calkiem serio - jest nas tylu w tej ciasnej spolecznosci wybrancow, ze nie ma potrzeby ani sensu organizowanie jakis wyglupow w stylu wielkich, ogolnych zbiorek. Bartek podaj oficjalnie adres paypalowy czy inny wygodny dla Ciebie sposob zebrania gotowki na ten projekt. Mysle, ze kazdy rzuci te 5 czy 10 pln bo to zupelnie wystarczy biorac pod uwage liczbe zainteresowanych :) oczywiscie za wiecej sie nikt nie obrazi :) ja dam dyche. A co :)

 

Pozdrawiam i mobilizujemy sie panowie !

I panie :)

Czesc

 


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie lubi paypala lub nie posiada tam konta, to w łatwy sposób można przelać pieniądze przez easysend.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa poszla  dzieki za linka  ciesze sie ze sa chetni 


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jeden ze sponsorów ufundował nagrodę dla losowo wybranej osoby, która wspomoże projekt testu soli. Nie liczy się kwota, tylko udział. Wyłonienie zwycięzcy odbędzie się w dniu publikacji testu. 

www.paypal.me/reefhub

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dorzuciłem mały kamyczek do słonego ogródka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grosz do grosza i bedzie kokosza 

Tez grosik dorzucilem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dorzuciłem.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też coś wysłałem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.