Skocz do zawartości
solo

Twistman 150 czy Deltec SC 1351 do 180L w obiegu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Proszę o Wasze opinie na temat odpieniacza do 180L w obiegu z perspektywą użycia w przyszłości do 2x większego baniaka.

Tak jak w tytule biorę pod uwagę odpieńki Twistman 150 i Deltec SC 1351 (pompa ze sterowaniem), ale nie wykluczam innego jeśli Waszym zdaniem te dwa nie będą odpowiednie.

Temat dość pilny, bo mam Tunze 9004 DC i wychodzi na to, że jest chyba za słaby.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając trochę to forum podpowiem Ci dwie rzeczy:

- jeśli oczekujesz odpowiedzi konkretnej musisz podać wymiary akwa, sumpa, ile wody w obiegu, jaka obsada czyli więcej szczegółów na temat obciążenia systemu

-takich albo raczej podobnych tematów było sporo, a najlepiej w dziale nasze akwaria przejrzeć kto w podobnym litrażu co stosuje i ewentualnie zapytać czy jest zadowolony. 

A z ciekawości zapytam ponieważ też mam 9004. Po czym stwierdzasz, że jest za słaby???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam po tym, że opróżniam go 2x dziennie, by nie przelał.

Mam 6 małych rybek, korali, ślimaków, 1 krewetka czyszcząca, a zestaw to Aqua Medic Cubicus CF o czym wspomniałem tu:

Niestety bez odzewu, więc próbuję dalej ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie napiszę Ci co lepsze bo nigdy nie miałem Delteca.

Mam Twistmana i spisuje się świetnie, pracuje cicho i spełnia wszystkie wymagania dla Twojego litrażu ze sporym zapasem.

Pracuje stabilnie i nie przelewa nawet po tłustym karmieniu, w zasadzie reguluję go 2x do roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stwierdzam po tym, że opróżniam go 2x dziennie, by nie przelał.
Mam 6 małych rybek, korali, ślimaków, 1 krewetka czyszcząca, a zestaw to Aqua Medic Cubicus CF o czym wspomniałem tu:
Niestety bez odzewu, więc próbuję dalej [emoji5]

Widocznie masz go źle ustawiony. Mój w 180l, 8 rybek i sporo korali wywalał kubek czarnego szlamu co drugi dzień. Rozkręć powietrze na maxa i wysokością odpieniacza wyreguluj go na bardziej sucho.

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Delteca SC 1351, jest przyzwoity, ale gdybym jeszcze raz miał dokonać wyboru, kupiłbym Twistman. Produkcja i serwis w Polsce, w razie awarii pompy nową dostajesz ekstremalnie szybko. Deltec to sprzęt Niemiecki, więc i czas oczekiwania na wymianę odpowiednio długi. Sam Twistman jest świetnie wykonany. Do 180 to i model 100 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli póki co Twistman cieszy się Waszym większym uznaniem... Skłaniałbym się jednak bardziej do 150 niż 100 ze względu na funkcjonalną budowę (czyszczenie) i moc (w zasadzie 2x większa niż OB-100-IN, który może przy większym obciążeniu okazać się "na styk" i możliwość zastosowania OB-150-IN w docelowym, większym baniaku). Trochę szkoda, że nie ma regulowanej pompy, ale zawsze można czasowy wyłącznik zastosować i wyłączać np. na noc gdyby odpieniacz okazał się "za mocny", prawda? Czy nie prawda? :)

inn0vat1on zdradź mi proszę jak mam 9004 DC ustawić zgodnie ze sztuką skoro wg instrukcji, sprzedawców w sklepach, postów w necie i różnych osób, które pytałem 9004 kratką powinien zasysać wodę, a dołem wypuszczać? Wszyscy twierdzą, że ma być zanurzony tak, by zasysał wodę kratką na kubku. Już wcześniej go podniosłem i teraz kratka jest ok 1cm ponad powierzchnią wody, a i tak kubek opróżniam rano i wieczorem. Gdy ustawię tak, by choć 1mm kratki był zanurzony to przeleje w 5min. Myślisz, że powinienem odpieniacz umieścić jeszcze wyżej, by piana była sucha? Pytam szczerze, bo nie wiem. Wiadomo, że w DC mogę zmniejszyć ilość powietrza, ale przecież wtedy obniżam wydajność odpieniacza... Stąd (i nie tylko, bo jeszcze z testów wody) wnioskuję, że odpieniacz nie wyrabia. Jeśli jednak uważasz, że powinienem go podnieść jeszcze wyżej względem lustra wody nie tracąc na jego wydajności to mogę spróbować. Woda będzie zasysana i wypuszczana tylko i wyłącznie dołem, bo już nawet nie przez mikro szczeliny przy kubku, w konstrukcji. Pytanie do Ciebie, do innych: Czy myślicie, że producent przewidział takie ustawienie i jaki to będzie miało wpływ na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem już trzy delteki i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Teraz jednak, jak miałbym coś kupić to kupiłbym Twistmana. Widziałem jak są wykonane i pewnością bym zaryzykował. Poza tym jak wcześniej przedmówcy wspomnieli części zapasowe masz właściwie od ręki, a do delteca będziesz chwilę czekał i zapłacisz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze Twistman czy Deltec to jest ta sama polka bo sa opartena tych samych pompach Aquabee czy Jabeo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr,
Wywołałeś kolejne pytanie - na której pompie (z tych dwóch) odpieniacz jest bardziej wydajny, cichy, bezawaryjny?
Odpowiedź na to pytanie może być kluczowa w decyzji szukających, który model odpieniacza (pomijając markę) wybrać.
To chyba sedno tematu, choć jak czytam o parametrach odpieniaczy, różnych producentów, opartych na tej samej pompie to zgłupieć idzie - Np. AquaBee 2000 - Twistman 600-1000L powietrza, a u innych 400, 450, 500. Możliwe, by w zależności od modelu, marki wartość ta różniła się x2???
Mam wrażenie, że to sytuacja analogiczna do danych spalania paliwa podawanych przez producentów samochodów - papier wszystko zniesie, a w rzeczywistości... Tylko, że tam można przyjąć np. 50% większe spalanie. A tu? Twistman 150 zalecany do baniaka 450L, ale jakiego? Pustego? Lekko obciążonego? mocno obciążonego? Czy mam to również w przypadku mocnego obciążenia podzielić przez 2? Czyli ok 220-230 litrów?
Czeski film [emoji2]

Wysłane mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed podobną sytuacją wyboru odpieniacza i rozważam podane w wątku modele, lecz biorę także pod uwagę model Nyos Quantum 160, czy ktoś miał styczność i może napisać coś więcej o nim. Zależy mi głównie na ciszy w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu padło na Twistmana. Sprzęt fajny, ale do najcichszych nie należy. Na początku aż wył, ale wiadomo - z czasem się uciszył. Quantum widziałem w akcji - sprzęt bezgłośny i cieszy oko, ale... podobno awaryjny...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Delteca 1351 w 250  ( w obiego 300 l) i jest wystarczający obsada to jak na razie 6 rybek. Jeżeli chodzi o prace to moim zdaniem jest głośny, ale może to wynika z tego że śpię w tym pokoju ?  ciężko powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do p. Krzysztofa i on ci wyjaśni czy jego odpieniacza są dedykowane do obciążonych zbiorników czy nie twistman.eu i tam masz wszystkie informacje nr tel i tak dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem delteca 1351 i nie uciągnie ci 2x większego baniaka. Jego max to mocno obciążone 200l. Do obecnego baniaka będzie super. Do przyszłego niestety nie. Jeżeli faktycznie planujesz w niewielkim czasie przenosiny na większy zbiornik to bierz Twistmana 150 lub Delteca, ale rozmiar większy 1456 ;oba mają sterowane pompy więc łatwo je ustawisz w mniejszym baniaku. Możesz też kupić używanego delteca sc 1350 na chwilę, a potem mocniejszy sprzęt na rurze 20cm do nowego akwarium, bo jeżeli będziesz chciał iść w spsy i masz tendencje do przerybiania to w nowym akwarium 150mm może być mało. Wszystko zależy jaki ten drugi baniak będzie duży i co w nim będziesz chciał trzymać.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy  chcecie trzymać w tych akwariach, Wieloryby ?

Miałem Deltec 1350 w 180l i uważam, że to decydowanie przewymiarowany odpieniacz dla 9 ryb w tym litrażu.  Prawdopodobnie optymalny dla rozsądnej obsady ryb w 300-400l.

 

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2017 o 07:46, janusz-pśl napisał:

Używałem już trzy delteki i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Teraz jednak, jak miałbym coś kupić to kupiłbym Twistmana. Widziałem jak są wykonane i pewnością bym zaryzykował. Poza tym jak wcześniej przedmówcy wspomnieli części zapasowe masz właściwie od ręki, a do delteca będziesz chwilę czekał i zapłacisz więcej.

DELTEK 24 miesiące gwarancji 

TWISTMAN 12 miesiecy gwarancji 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Twistmana i rewelka. Jeżeli chodzi o jakość pienienia, jakość piany to jestem bardzo zadowolony. Delteca też używałem i złego słowa nie powiem. Jednak jeżeli miałbym wybierać to uważam, że Twistman jest lepszy, lepiej pieni, jest łatwiejszy w obsłudze i czyszczeniu no i jest ładniejszy :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rh1no napisał:

Ja mam Twistmana i rewelka. Jeżeli chodzi o jakość pienienia, jakość piany to jestem bardzo zadowolony. Delteca też używałem i złego słowa nie powiem. Jednak jeżeli miałbym wybierać to uważam, że Twistman jest lepszy, lepiej pieni, jest łatwiejszy w obsłudze i czyszczeniu no i jest ładniejszy :-D

No i POLSKI!!!

Ja mam Twistmana 200 w obiegu 800 litrów i jestem MEGA zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jar2789 napisał:

No i POLSKI!!!

A to też duży PLUS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, rafik73 napisał:

DELTEK 24 miesiące gwarancji 

TWISTMAN 12 miesiecy gwarancji 

 

A ja mam pytanie. Jak to się ma do polskiego prawa gdzie towar musi 24miesiące być sprawny, wolny od wad. A żaden producent nie może tego czasu ograniczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuć sie moze jedynie pompa a w twistman 150  jest aquabee ktora po roku nie wysiadze za cholere. Deltec kombinuje z pompami jabeo które siadaja. Wada twistmana jest to ze jest glosny ale ja wole z dwojga zlego bezawaryjne urządzenie.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja posiadam i nie narzekam na głośność, ale to rzecz gustu. Poza tym nie wiem czy widzieliście, ale ja mam polubionego na Fejsie Twistmana i ostatnio pisali, że ulepszyli te odpieniacze. Może wkleję tekst tutaj, będzie łatwiej. 

 

"Drodzy Klienci, 
Jest nam niezwykle miło Was poinformować, że trzymane dotychczas „w tajemnicy” prace nad ulepszeniem zarówno serii EXT jak i INT naszych odpieniaczy, zbliżają się do końca.
Podczas owych prac głównym założeniem projektowym było doprowadzenie naszego produktu do perfekcji, zarówno pod względem wyglądu, wydajności jak i kultury pracy. 
Musimy jednak przyznać, że dużą część pracy wykonaliście za nas Wy, nasi Klienci. 
To dzięki Waszym uwagom oraz pomysłom powstaje nowa seria naszego sprzętu. 
Z czasem ulepszenia obejmą wszystkie produkowane przez nas modele odpieniaczy – w mniejszym lub większym stopniu.
Przykładowo, dla modelu INTEGRA-150, następcy OB-150-IN wzięliśmy pod uwagę Wasze pomysły i ubierając je w nasz techniczny „garnitur”, wprowadziliśmy szereg ulepszeń:

- poprawiony design, zwiększający także wygodę obsługi;
- zwiększona wydajność; 
- wyższa kultura pracy (mimo zwiększonej wydajności odpieniacze są zauważalnie cichsze)
- ułatwiony system zdejmowania kubka;
- króciec spustowy zintegrowany z kubkiem;
- łatwiejsza i bardziej precyzyjna regulacja pienienia;
- całkowicie nowa konstrukcja dyszy mieszającej;
- lepsze wygłuszenie tłumika
- no i oczywiście, doprowadzona do perfekcji jakość wykonania

Jak widać, nie są to tylko zmiany kosmetyczne. Cały sprzęt został przeprojektowany na potrzeby zastosowania nowych rozwiązań.

Kolejnym udogodnieniem, na który bardzo duży wpływ miały Państwa opinie, jest zmiana nazewnictwa serii naszych odpieniaczy. Zwracali nam Państwo uwagę, iż nazwy są ciężkie do zapamiętania oraz „zbyt techniczne”. I tak wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, wraz z nowym sprzętem, wprowadzamy całkowicie nowe nazewnictwo.
Znana Wam do tej pory seria „IN” (z pompą wbudowaną w body odpieniacza) zostaje zastąpiona serią INTEGRA. 
Natomiast seria EXT (z pompą zewnętrzną) będzie nazywać się EXTREME. 
Mamy nadzieję, że nowe odpieniacze przypadną Państwu do gustu nie w mniejszym stopniu niż ich poprzednicy. W dalszym ciągu liczymy jednak na Wasze opinie oraz sugestie, bo to dzięki Wam cały czas się rozwijamy i stajemy się coraz lepsi.

Z wyrazami szacunku TWISTMAN.eu"

Także jakieś nowości ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany fajne i ciekawe ja mam stara wersje i oprocz hałasu nie ma wad a co do wydajnosci to nie ma co przesadzac i wyjalawiac wody wiele osob wyłącza teraz odpieniacza wogole.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadario napisał:

 

A ja mam pytanie. Jak to się ma do polskiego prawa gdzie towar musi 24miesiące być sprawny, wolny od wad. A żaden producent nie może tego czasu ograniczyć.

Myśle , że to pytanie do Rzecznika Praw Konsumenta -też mnie to dziwi ale tak jest na stronie producenta . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.