Skocz do zawartości
SheerG

[ 150L ] Pierwsze słone ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Zrobisz kilka razy podmianę i będzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieniam sól z Aquaforest Reef Salt na Aquaforest Sea Salt przez miesiąc robię podmiany i monitoruję stan Mg...Przy ew skokach kh korygować jakimiś dodatkami do wody czy podmianą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Podmieniać na taką wodę, która ma odpowiedni skład chemiczny. Mi nikt nie płaci za reklamowanie marek więc nie powiem ani słowa. Możesz sam sobie zrobić mieszankę z podstawowych składników. Jeśli masz kH 5 to dobrze było by podnieść tak żeby było ok 8 - ale powoli. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie:

Mg ureguluje się przy regularnych standardowych podmianach.

Ca gdy pokazuje 400 staram się podnieść nieco wyżej - testy wietrzeją i często okłamują. Utrzymywanie Ca min 400 jest  istotne dla wzrostu  koralowców.

Sól jaką używasz ma "instrukcyjnie" niskie Kh, spójrz na załączoną etykietkę. Zatem margines błędu przy spadku już jest niewielki. Myślę, że ręczne dolewanie roztworu będzie Cię męczyć.

Podsumowując - wkrótce rozważ zakup pompy dozującej lub po zakończeniu wiaderka zmianę na sól o parametrze min KH 8 i więcej by podmianami "załatwić" sprawę ale i tak z czasem wrócisz myślami by jakiś dozator się przydał.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju zmierz magnez jeszcze innym testem. Jeśli mierzysz salifertem to on po czasie lubi oszukiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
40 minut temu, Nik@ napisał:

Dla spokoju zmierz magnez jeszcze innym testem. Jeśli mierzysz salifertem to on po czasie lubi oszukiwać.

Trafiłem teraz na test saliferta który nieco zaniża. A mam ponad pół butelki. Wcześniej dojechałem do końca butelki i nie zaniżał. Wg ICP mam mg 1325, wg saliferta 1260. Czyli tak jak Arturro pisze takie parametey jak ca czy mg lepiej mieć ciut wyżej a i tak są w granicy "normalności". A z kh ja i tak wolałbym to bufferem wyrównać niż czekać na koniec wiadra. Ale powolutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robię i tak co tydzień po ok 12%...wiadro z solą też się już kończy.Problem tylko w tym że wolałbym zostać na soli AF...

Wieczorem muszę zamówić wszystko o czym piszecie żeby doszło do środy...Potem mam wyjazd więc moja lepsza połowa będzie musiała się zająć akwarium przez tydzień.

Pompa dozująca to obowiązkowy zakup na przyszły miesiąc więc długo się nie pomęczę z dolewaniem z ręki....

Reasumując muszę kupić:

-nowy test na Mg

-ubogą sól

-Kh buffer

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów zrobiłem testy...niby wyszły tak:

Ca 420

Kh 5,7

Mg 1470 ew ciut w górę trudno było oczytać...

Kh dalej leci albo nie potrafię robić testów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz wodorowęglan sodu  czystości czda:

http://allegro.pl/wodoroweglan-sodu-soda-oczyszczona-czysta-czda-1kg-i5928272323.html

rozrabiasz:

84g/1l wody RO

i podajesz :)

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnezem za bardzo sie nie przejmuj mam podobny nie widac negatywnych skutków, wiekszy problem to Kh i tutaj lpsy i spspy mogą ci zacząć grymasić i zdychać  

A co do soli albo zostań przy obecnej albo zmień markę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dojechały pierdoły do akwarium w tym test Mg od Aquaforest ;)

Standardowo test wody...Magnez niestety bez zmian coś ok 1470...

Udało mi się podbić delikatnie Kh do 6,4 i Ca do 430...

Mam zamiar podbić Kh do 7,5 i starać sie je tak utrzymywać i Ca do ok 440 i też je tak trzymać.

mam nadzieję że mi sie to uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nic ;)

Nie dokładałem życia ani nic nie zmieniałem....walczę z wysokim magnezem cały czas i do tego z hydroidami które jednak gdzieś zostały i zaczęły sie pokazywać...

Póki co wyrywam...jak zaczną mnie wkurzać kupię małego imperatora może coś zaradzi a jak nie to zrobię reset ;)

Od to cała historia...poświęcam tyle czasu ile mogę a że czasu mam mało to jest jak jest...tzn miękko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz, to wstaw jeszcze aktualne zdjęcie akwarium. Pewnie korale podrosły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam podrosły...

W sobotę jestem w domu więc postaram się coś wrzucić... Ale akwa wygląda praktyczne tak samo jak na ostatnich zdjęciach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotki udało się ukręcić...nie bardzo jest co pokazywać;)

Po okresie zimowym zacznę wkładać jakieś LPS ale powoli ;)

2urpb8x.jpg

2n7gnyp.jpg

eisiz7.jpg

16kubs2.jpg

2ailhzl.jpg

2liai41.jpg

2e2f2n9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś tam podrosło i trochę się zmieniło od poprzednich zdjęć. Widzę, że u Ciebie błazenki opanowały xenie tak jak u mnie. Ukwiałem nie są zainteresowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie są zainteresowane...Samica nawet potrafi pogonić mi rękę jak wyrywam co jakiś czas xenie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardziej agresywny wydaje się samiec, bo jak wkładam rękę do akwarium i robię coś w okolicy xeni, przejdzie jakiś większy ślimak przez xenie to atakuje. A jeszcze ponad rok temu to samica była bardziej agresywna, bo zabiła swojego poprzedniego samca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu już minęło a akwarystyka morska dalej uczy i zaskakuje...Cały czas ten sam zbiornik, to samo podejście to samo hobby ;)

61f20859ea73.jpg

91dfe63d0ba6.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze telefon mógł oddać chociaż odrobine aktualnego wyglądu akwarium ;)
 

0a5a19f7f0d38d46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dostało jakiś czas temu dodatkowe 100w słońca :)

Zobaczymy jak się odwdzięczy za miesiąc lub dwa ;)
 

a2316629bec1c835med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.