Skocz do zawartości
gryadam

AquaForest Life Source

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy jak to "błotko" wzbogaci florę bakteryjną i jak wpłynie na zbiornik i koralowce. Posiadam zbiornik SPS i kilkoma LPS z DSB/refugium, i od jutra rozpocznę  podawanie tego specyfiku i zobaczymy. Za kilka tygodni podzielę się swoimi spostrzeżeniami. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo ciekawy tego produktu. Szkoda, że połowa wątku to hejt...


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejt to za dużo powiedziane, ale opis produktu jest  co najmniej ogólny.  Mnie się błotko kojarzy z obiegiem  fosforanów, które  gdzieś tam na dnach oceanów  się odkładają i są. Ale skoro kolega zmierzył fosforany  i wynik jest ok to uznaję swój błąd. Widocznie błotko pobrane z innego miejsca.

Niemniej jednak nie bardzo mogę rozwinąć (czytaj: nie rozumiem)  "pożywienia na życia" i  "odświeżyc biologię"


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podaję po łyżeczce do herbaty na tydzień na około 130l wody w obiegu i nie stwierdziłem negatywnego wpływu na parametry wody. Od czasu, kiedy podaję faktycznie widać sporo więcej kiełży i mysis, a korale ładnie polipują i mają nieco żywsze kolory, ale tutaj w 100% nie przypisywałbym tego AF Life Source.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że czasem strach odezwać się gdy ludzie na dzieńdobry widzą bzdet , ale czy nie powinien zabrać głosu " AquaForest " .Jak widzą swój produkt .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, SU1 napisał:

Rozumiem że czasem strach odezwać się gdy ludzie na dzieńdobry widzą bzdet , ale czy nie powinien zabrać głosu " AquaForest " .Jak widzą swój produkt .

Bzdet że produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby AF zabrało tutaj głos i pokazało efekty, jeśli takimi dysponują, to byłoby kapitalnie. Ja teraz od kilku tygodni odstawiłem, bo walczę z cyjano. I widać, że mysis i kiełży jest mniej, a korale nieco straciły na kolorkach. Jak wytępię cyjano, to wrócę do dozowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

Bzdet że produkt?

Są dwa rodzaje reakcji na polskie produkty ,albo wytykanie opisu z metki że nowość że super formuła , albo szukanie dziury w moście itd . 
Tak czy inaczej informacje od producenta o produkcie , takie bardziej ludzkie niż instrukcja użytkowania mile widziane . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem jak to działa w funkcjonującym akwarium ale ja używałem tego "błota" do startu mojego systemu (w pełni syntetycznego) żeby wspomóc rozwój życia zaszczepionego w sumpie. Dziś mysis i jakiegoś innego robactwa mam na potęgę w sumpie a jedną z komór wygląda tak jak poniżej...
Mysle że można śmiało założyć że preparat robi swoją robotę

c785219416392273145549c04118930b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten sam bo moje są dużo ładniejsze :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon, Ty masz chyba inne rurowki :)

Mają mniejsze i delikatniejsze pioropusze, prawie przezroczyste. Te od Walkera są raczej innego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker, ile tego dozujesz? Ja ostatnio znowu wróciłem do podawania i już widzę kiełży i mysis w panelu. A w okresie, kiedy nie dozowałem, nie było ich prawie wcale.

Tak przy okazji - Siporax okresowo zmieniasz, płuczesz, czy nie ruszasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej już tego nie używam. Stosowałam tylko do startu zbiornika i było to jedna miarka na tydzień do komina i samo to się tam mieszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to dozujecie? Wrzucacie zbita kulke do sumpa? Do ktorej komory? Czy rozpuszczacie i wlewacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam zbitą kulkę do panelu. Podobno stopniowo uwalnia wtedy składniki. Fakt jest taki, że po wrzuceniu kulki w ciągu tygodnia robi się warstewka błota na dnie, więc faktycznie powoli się rozpuszcza i uwalnia do wody, co ma uwalniać. Próbowałem też rozpuszczać i wlewać, ale strasznie zamula wodę i mam wrażenie, że po podaniu tego w formie rozpuszczonej wyrzuciło mi więcej cyjano i trochę brązowego nalotu na piasku. Jak dozuję w kulce to nie ma takich problemów, a korzyści w postaci rozwoju kiełży, mysis i innej gadziny widać wyraźnie - w panelu jest tego masa, a w skale zaczyna odżywać po ostatnim pomorze, wywołanym najprawdopodobniej cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja wrzucam bezpośrednio do akwa. I przez cały tydzień ładnie się rozpuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można to stosować, jak nie ma odpieniacza? Tylko DSB i refugium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam odpieniacza ,mam dsb i refugium i stosuje odpowiednik od TM ,co prawda dopiero 3tyg  wiec na obecna chwile rewelacji i zmian nie widać [emoji4] 

 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A można to stosować, jak nie ma odpieniacza? Tylko DSB i refugium?
Tym bardziej jest wskazane.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam odpieniacza ,mam dsb i refugium i stosuje odpowiednik od FM ,co prawda dopiero 3tyg  wiec na obecna chwile rewelacji i zmian nie widać [emoji4] 
O jakim odpowiedniki piszesz ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.