Skocz do zawartości
Gość laszek

Wasze rozwiązania odnośnie wyskakiwania ryb.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Zastanawiam się nad zrobieniem korony w swoim zbiorniku ze spienionego pcv. Ogólnie podoba mi się widok bez. Wodę będę mial okolo 3 cm od krawędzi. Nie chcę przerzucać ryb które pływają u mnie 4 rok niektóre. Szukam jakiejś alternatywy. Czy może przykryć poliwęglanem litym? Ale tu dochodzi czyszczenie plexi.

Jak Wy u siebie macie to rozwiązane?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamas ostatnio fajną siatkę skonstruował, napisz do niego.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Masz jakiegoś linka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ryby skakały jak głupie i myślałem nad pleksą, ale to cięcie lkejenie itp. Kupiłem siatke pare trytytek i sam zrobiłem koszt 10 pln a czas 15 min i już nie wyskoczy

20170628_122534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. kilka plastikowych kątowników i siatka żyłkowa - ta zielona siatka jest fajna i sztywna ale mocno ogranicza światło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siatka jest oparta o brzeg lampy i nie ogranicza swiatła jakby leżała na krawędziach to tak będzie ograniczać  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dorwać w metrażu taką siatkę jak na owoce cytrusowe kiwi. Zielona, cienka i małe oczka. Sam bym się skusił. 

 


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CNA napisał:

Kamas ostatnio fajną siatkę skonstruował, napisz do niego.

Zostałem wywołany do tablicy :)

Kiedy na moich oczach mandaryn postanowił poćwiczyć skoki na panele postanowiłem zająć się przykryciem akwarium.

Eksperymentowałem z różnymi siatkami, nawet zamówiłem moskitierę na wymiar. Niestety okazało się, że więkoszść siatek jest zbyt

gęsta i pochłania zbyt dużo światła.

W końcu sam zrobiłem ramkę z plastikowych kątowników oraz czarnej drobnej siatki na krety ( są jej różne wersje - ja wybrałem najdrobniejszą).

Wszystko kupiłem w jednej z mniejszych sieci budowlanych ( nie wiem czy mogę podać nazwę dlatego szczegóły na priv). Kosztowało grosze.

Całość połączyłem klejem na gorąco. Służy mi już kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Co najważniejsze, nie pochłania światła.

Poniżej fotki poglądowe

1.jpg

2.jpg

3.jpg


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat na czasie... Zwłaszcza że ja dzisiaj znalazłem mojego mandaryna na podłodze...niestety suchy i sztywny...teraz zastanawiam się czy korona 7cm bez przykrycia wystarczy, czy jednak na górę jeszcze siatka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego, pomimo korony, mandaryn i magnifica wyskoczyly z akwarium. 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kamas napisał:

U znajomego, pomimo korony, mandaryn i magnifica wyskoczyly z akwarium. 

Jaką wysoką koronę miał?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamas jakiej wielkości jest oko w tej siatce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani Mysle, ze okolo 10cm wysokosci ale nigdy nie pytalem i nie mierzylem. Moge przy okazji zapytac.

@Nik@ Oczko ma +/- 1cm x 1cm


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, dadario napisał:

teraz zastanawiam się czy korona 7cm bez przykrycia wystarczy, czy jednak na górę jeszcze siatka...

albo minimum 12cm korona albo siatka - ja mam koronę 10 cm i gdyby nie siatka to błazen i brzydal już leżały by na podłodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplanowałem koronę 20 cm. Mam nadzieję, że zatrzyma to samobójców.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A może wyskakują tam gdzie im źle :) ja mysle o tej siatce, tylko muszę wymyśleć jak zrobić to estetycznie. Żeby ładnie wyglądało i było bez konieczności osłonięte koroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiazanie jest skuteczne i estetyczne :) Ramka jest delikatna ale dzieki temu praktycznie niewidzialna 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobnie zrobioną siatkę. Moja jest dwuczęściowa i z innego rodzaju siatki, bardzo drobne oczka, z 1 mm. Ale jest skuteczna, żadna rybka się nie teleportowala, a mam i slizga i babki i wargacze, czyli czołówkę z listy samobójców. Nie mam korony, tylko tę siatkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Ja też mam podobnie zrobioną siatkę. Moja jest dwuczęściowa i z innego rodzaju siatki, bardzo drobne oczka, z 1 mm. Ale jest skuteczna, żadna rybka się nie teleportowala, a mam i slizga i babki i wargacze, czyli czołówkę z listy samobójców. Nie mam korony, tylko tę siatkę

Światło ? Traci moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę traci. Ta siatka to patent z ikei - silikonowa, sprzedawana jako antyposlizgowy wkład do szuflad.

Ale uznałam, że wolę stracić kilka % światła, za cenę bezpieczeństwa rybek. Nawet najmniejsza się nie przeslizgnie ani nie zaczepi się pletwą przy próbie wyskoku. Oczko na 1 cm jest dla mojej drobnicy za duże :( idealne byłoby 5mm, ale takich siatek nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
13 minut temu, Nik@ napisał:

Trochę traci. Ta siatka to patent z ikei - silikonowa, sprzedawana jako antyposlizgowy wkład do szuflad.

Ale uznałam, że wolę stracić kilka % światła, za cenę bezpieczeństwa rybek. Nawet najmniejsza się nie przeslizgnie ani nie zaczepi się pletwą przy próbie wyskoku. Oczko na 1 cm jest dla mojej drobnicy za duże :( idealne byłoby 5mm, ale takich siatek nie ma

Oczko 0,2mm do 5mm  

http://www.expol-siatki.pl/oferta/49-zylka.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam ramkę z pleksi gr. 4 mm położoną po obwodzie akwarium, szerokości chyba 4-5 cm. Ramka została wycięta laserem w zakładzie zajmującym się obróbką pleksi. Po czasie trochę się odkształciła, wiec pewnie jeszcze lepsza byłaby ramka z poliwęglanu. Posiadam ją pół roku, w akwarium m.in. decora i do tej pory nic nie wyskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rafael31 napisał:

Ja u siebie mam ramkę z pleksi gr. 4 mm położoną po obwodzie akwarium, szerokości chyba 4-5 cm. Ramka została wycięta laserem w zakładzie zajmującym się obróbką pleksi. Po czasie trochę się odkształciła, wiec pewnie jeszcze lepsza byłaby ramka z poliwęglanu. Posiadam ją pół roku, w akwarium m.in. decora i do tej pory nic nie wyskoczyło.

a to jest ramka płaska czy pionowa korona? jak płaska ramka to bardzo ciekawe rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 płyty z plexi 6mm położone na wzmocnieniach (22cmx49cm). W tej przy kominie wycięty otwór na karmnik i locline. Tej przy kominie nie zdejmuje nigdy, skrajne zazwyczaj tak żeby lepiej dotlenić wodę. Zakładam wszystko tylko jak wyjeżdżam. Fakt że ta plexa wygląda już fatalnie, sól chyba się w nią wgryza. A jak się odkształca to po prostu przewracam na drugą stronę.

Nie przeszkadza to jednak babce we wskakiwaniu do komina - odbija się rykoszetem i przelatuje nad grzebieniem ;) Robi to tylko cintus, szczególnie jak coś gmeram. Uderzenie jest przy tym dosyć konkretne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.