Skocz do zawartości
Tester

Jebao SW czy RW

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Przez 7 miesięcy używalem dwie Jebało RW15. Byly kupione i uruchomione razem. Kilka dni temu w odstępie dwóch tygodni padły obie.

Wczoraj zgłosiłem awarie w sklepie a dziś dostałem paczkę. Tym razem SW15 - podobno model SW to nastepca modelu RW.

Dzisiaj przyszla paczka. Pudełka od pomp mniejsze niz te od RW15 i same pompy tez sa ciut mniejsze. Na opakowaniu napisano ze  dają przeplyw 1200-13000L/h czyli o 2000L/h mniej maksymalnej wydajnosci niż RW.

Kontroler inaczej zaprojektowany, ale na oko ma takie same funkcje co poprzedni model. Pompa może być dodatkowo sterowana przez komputer akwarystyczny.

Czy macie jakieś doswiadczenia z modelami SW? Gorsze? Lepsze? Takie same? względem RW?

Nie chce ich uzywac jakby sie okazało ze to porażka i trzeba odesłać. Ogolnie pompy WD, RW byly ok tylko mało która wytrzymywala u mnie dłużej niz 10 -12 miesięcy


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent deklaruję, że mankamenty poprzedniego modelu zostały usunięte, nie miałem fizycznego kontaktu z tą pompą natomiast masz nowy towar i nową gwarancję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SW-4 ale jeszcze nie podłączoną, może jutro uda mi się zalać akwarium.

W Niemczech RW są już mało dostępne, wszędzie są SW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SW-2 , jeden poszedł na gwarancji bo tracił moc . Drugi też tak czasem miewa .Co dziwne wystarczy rozebrać złożyć i działa mimo że był czysty . Ale chyba sie dociera bo awarie są coraz rzadsze .
Wystarczyło zrobić pauzę i działał dalej . 
 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki nowego modelu są trudne.moje rw8 jeszcze chodzą ale jak tester napisał ze 12 miechów i koniec to zbliżam się do granicy.jak często je myjecie?ja swoje tak co dwa tygodnie bo mocy ubywa w nich jak brudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rw8 pracowała ponad rok bez czyszczenia. Jak ją rozebrałam, to az sie dziwię, że się nie zepsuła, taka była zarośnięta. Mam ją niecałe 1.5 roku, nadal działa, ale po czyszczeniu robiła mi za duży wiatr w akwarium. Na jej miejsce poszła stara wp10, a rw8 miesza teraz solanke na podmiane :) odkąd pracuje z przerwami i więcej czasu spedza na lądzie niz w wodzie, zdarza się czasem, że nie chce zaskoczyć, wtedy paluchem muszę smigielko ruszyć i po ponownym włączeniu śmiga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, SU1 napisał:

Mam SW-2 , jeden poszedł na gwarancji bo tracił moc . Drugi też tak czasem miewa .Co dziwne wystarczy rozebrać złożyć i działa mimo że był czysty . Ale chyba sie dociera bo awarie są coraz rzadsze .
Wystarczyło zrobić pauzę i działał dalej . 
 

 

u mnie rw4 ma to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nagrałem film .Skorzystanie z gwarancji  przy usterce cyklicznej jest ogólnie ujmując nieprzyjemne , jak się słyszy w słuchawce "panie przecież działa " .Na szczęście był to dobry sklep i mimo że trwało to dłużej niż bym chciał (kilka tygodni ) ,ostatecznie przyszedł nowy . Niestety usterka mimo że dużo rzadziej występuje nadal .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Kochani zdradźcie tajemnice gdzie kupiliście pompy sw-15 lub kto odesłał z reklamacji czyli posiada na stanie... Każdy ma rw-15 jednak chciałbym wersje nowszą SW. W Pl w sprzedaży puki co wersja sw-2 a nie chce ciągnać z ali bo zalezy mi na czasie Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie jednak liczyłem ze może w PL ktoś ma jednak nikt nie słyszał o nich. Jednie SW-2 a ja potrzebuje SW-15.. Importer w PL widocznie nie posiada.. A zależało by mi pod względem gwarancji. Niestety RW-20 wytrzymała 2 miesiące i poszła do reklamacji...na szczęście kupiona w naszym kraju 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pooh napisał:

22,90 euro za przesyłkę do PL, czy jakoś inaczej (!?)

Nie mam pojęcia ile kosztuje wysyłka do PL bo mieszkam w DE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 22,90 przynajmniej tak pokazuje na stronie internetowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jest teraz oficjalnym dystrybutorem/serwisem jebao/jecod w PL ? E-Rybka czy Aquario ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2017 o 23:53, Maciej Łódź napisał:

Dzięki Panowie jednak liczyłem ze może w PL ktoś ma jednak nikt nie słyszał o nich. Jednie SW-2 a ja potrzebuje SW-15.. Importer w PL widocznie nie posiada.. A zależało by mi pod względem gwarancji. Niestety RW-20 wytrzymała 2 miesiące i poszła do reklamacji...na szczęście kupiona w naszym kraju 

 

Jak jeszcze nie kupiłeś i jesteś nadal zainteresowany serią SW to są dostępne w erybce https://erybka.pl/pol_m_Pompy-cyrkulacyjne-29.html?filter_producer=1420820556&filter_select=filtruj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sw4 około 7 miesięcy po za tym ze chodziła do tylu nie mogę się do niczego doczepić, jest niesłyszalna dosłownie, zero problemów za ta cenę nie ma konkurencji , tunze miesza wodę do podmianki spać się nie dało 

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2017 o 19:24, hajtaler napisał:

Ja mam Sw4 około 7 miesięcy po za tym ze chodziła do tylu nie mogę się do niczego doczepić, jest niesłyszalna dosłownie, zero problemów za ta cenę nie ma konkurencji , tunze miesza wodę do podmianki spać się nie dało 

Sw 4 jest niesłyszalna?właśnie zacząłem użytkowanie Sw 4 i powiem że moją słyszę mam też Sw-8 i ta już jest naprawdę głośna .Obie są nowe i nie wiem czy to normalna głośność pracy tych falowników czy u mnie jest coś nie halo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sw 4 jest niesłyszalna?właśnie zacząłem użytkowanie Sw 4 i powiem że moją słyszę mam też Sw-8 i ta już jest naprawdę głośna .Obie są nowe i nie wiem czy to normalna głośność pracy tych falowników czy u mnie jest coś nie halo ?

Być może kolega ma ustawioną mniejsza moc w % co przekłada się na hałas

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Mniejsza moc większy hałas? 

Widać tok rozumowania nie najlepszy

Hałas może być większy lub mniejszy

A o jakim ja mówiłem można wywnioskować z treści mojej wypowiedzi wiec następnym razem proszę nie nabijać głupich postów pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskud jaki tok rozumowania ??napisałeś Być może kolega ma ustawioną mniejsza moc w % co przekłada się na hałas .

dlatego napisałem Mniejsza moc większy hałas??? To że hałas może być mniejszy lub większy to wiadomo i moim zdaniem to czy coś chodzi na większych obrotach musi wydzielać większy hałas .Poprawcie mnie jeśli żle myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.