Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, mihow1979 napisał:

Pytanie tylko czy w tej gabce nie bedzie sie gromadzil syf jakis. Nie widzi mi sie wyjmowanie pienidla co tydzien :)

Mam Tunze 9012 i też są pęcherzyki powierza. Próbowałem dać gąbkę, ale po trzech dniach zbierało się tam tyle syfu, który uwalniał się przy jej wyciąganiu, że zrezygnowałem i dalej mam bąbelki w akwarium :(

Myślę nad jakąś kratką z niewielkimi otworami, które by blokowały bąble. Nie wiem jednak czy to zda egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ilość pęcherzyków zmniejszyła się do akceptowalnego poziomu... Dlatego nic nie zamierzam zmieniać... :)

NO2 podskoczyło do 0.1 Czyli cykl chyba ruszył... Czekam cierpliwie na spadek NO2 do 0 i zacznę myśleć nad jakimiś pierwszymi koralami miękkimi i LPS...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe :)

zaraz puszcze w innym wątku, ale tak sobie czytam jak zmieniasz zdanie na różne tematy to fajne jest i mądre

gratuluje decyzji o RODI, ja właśnie ruszyłem z baniakiem 220 l i mam w środku mleko, po zasoleniu

czekam na resztę sprzętu do oczyszczania, konkretnie ceramiki i textyliów plus zasypkę bakteryjną żeby ruszyło

ale przede wszystkim mierniki :) a te przyjadą jutro - ciekawe jakie wyniki będę miał...

..tym samym nie kupuję skały bo nie wiem czy mogę wsadzić


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko krowa zdania nie zmienia :)

Wsadzaj skale bo nie ma na co czekać. Skoro woda posolona to nad parametrami popracujesz pozniej. Teraz najwazniejsze zeby dojrzalo :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 9

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 12 - zaczęło się :)))

IMG_3359.jpg

IMG_3360.jpg

IMG_3361.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 
Ładny zbiornik, wszystko elegancko wygląda.
Mam kilka pytań.

Dnia 12.09.2017 o 21:44, mihow1979 napisał:

Nie - u mnie woda nie paruje - jest wbudowana pokrywa... Na razie nic takiego nie planuję...

Martwi mnie trochę temperatura - grzałki nie mam, w domu 22st, a w baniaku 26-27st :) Jednak 4 belki LED pod pokrywą oraz pompy nieźle grzeją...

Dolewasz wodę między podmianami?
Woda nadal się tak mocno nagrzewa?
Mocno się nagrzewa pokrywa?
Jak widać wyżej, miałeś 4 belki LED. W filmie mówisz, że planujesz 6. Zmieści się tam tyle?
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie dolewam wody bo nie paruje przez pokrywę...

Pokrywa się nie nagrzewa...

Już mam 5 belek - dzisiaj doszła 3-cia Actynica :)

Na razie temp na koniec świecenia w baniaku 25,5-26stC


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mihow1979 napisał:

Nie - nie dolewam wody bo nie paruje przez pokrywę...

Pokrywa się nie nagrzewa...

Już mam 5 belek - dzisiaj doszła 3-cia Actynica :)

Na razie temp na koniec świecenia w baniaku 25,5-26stC

Już kiedyś pisałem, że to jest niemożliwe, żeby woda nie parowała nawet jak masz pokrywę/obudowę. Po prostu paruje mniej, ale paruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie. Ale jest to taka ilosc ze nie musze dolewek robic...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 13

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała powoli zaczyna zmieniać kolor. Znaczy, że zaczyna się inwazja życia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze? :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widzę ze wszystko przede mna

ja na razie mam u siebie super klar

generalnie jutro 9 dzień licząc od zeszłej soboty, czyli jeszcze kilka dni i sie zacznie... ;)

mam pytanie czy ktokolwiek miał sytuacje w której woda nie zakwitła? Ze caly ten proces przeszedł bardzo spokojnie? Btw dzis odkryłem u siebie malutka rozgwiazde. Dawaj jakieś zdjęcia codziennie to przynajmniej będę wiedział czego sie spodziewać skoro jesteś te kilka dni do przodu... hehe


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, marcinsoroka napisał:

Hmmm widzę ze wszystko przede mna

ja na razie mam u siebie super klar

generalnie jutro 9 dzień licząc od zeszłej soboty, czyli jeszcze kilka dni i sie zacznie... ;)

mam pytanie czy ktokolwiek miał sytuacje w której woda nie zakwitła? Ze caly ten proces przeszedł bardzo spokojnie? Btw dzis odkryłem u siebie malutka rozgwiazde. Dawaj jakieś zdjęcia codziennie to przynajmniej będę wiedział czego sie spodziewać skoro jesteś te kilka dni do przodu... hehe

Na jakiej skale startujesz? Ja startowałem na żywej i dojrzewanie było łagodne, glony głównie tylko na szybach, a na skale śladowe ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywej oczywiście przez pierwsze dwa dni miałem wegiel

teraz siporex i tylko on

22kg skaly sól reef crystals

na razie odpieniacz o ile robi ładnie pianę to po pierwsze nie jest lepka i nie podnosi sie aż do kobeczka tylko stoi sobie na pewnym  pioziomie na przewezce

a po drugie jest biała i od razu pękają bąbelki 

biorac pod uwagę ze zarówno u Ciebie jak i u mnie to 13/9 dzień to chyba dość sporo sie może wydarzyć 

poza tym nie mogę jakoś zbić temp poniżej 27


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ide z Wami na rowni bo u mnie dzien 10 a dzieje sie juz sporo. Skara porasta zielonymi i brunatnymi glonami, okrzemki zrobily mleczna wode, parametry NO2 zerowe od samego poczatku (nie wiem czy tak powinno byc), odpieniacz wali mokra piane od paru dni. Jak bylam zielona tak jestem nadal bo zagladam codziennie kilkanascie razy zastanawiajac sie czy dzieje sie jak powinno. 

49 minut temu, marcinsoroka napisał:

Na żywej oczywiście przez pierwsze dwa dni miałem wegiel

teraz siporex i tylko on

22kg skaly sól reef crystals

na razie odpieniacz o ile robi ładnie pianę to po pierwsze nie jest lepka i nie podnosi sie aż do kobeczka tylko stoi sobie na pewnym  pioziomie na przewezce

a po drugie jest biała i od razu pękają bąbelki 

biorac pod uwagę ze zarówno u Ciebie jak i u mnie to 13/9 dzień to chyba dość sporo sie może wydarzyć 

poza tym nie mogę jakoś zbić temp poniżej 27

U mnie temp skacze z nocy 24.2 do dziennej ok 25.6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SIPORAX :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kasiazUK napisał:

Widze ze ide z Wami na rowni bo u mnie dzien 10 a dzieje sie juz sporo. Skara porasta zielonymi i brunatnymi glonami, okrzemki zrobily mleczna wode, parametry NO2 zerowe od samego poczatku (nie wiem czy tak powinno byc), odpieniacz wali mokra piane od paru dni. Jak bylam zielona tak jestem nadal bo zagladam codziennie kilkanascie razy zastanawiajac sie czy dzieje sie jak powinno. 

U mnie temp skacze z nocy 24.2 do dziennej ok 25.6. 

NO2 powinno juz skoczyc. Jakies bakterie podajesz?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mihow1979 napisał:

NO2 powinno juz skoczyc. Jakies bakterie podajesz?

Reef Balance po 3 kulki tyg

IMG_2567.JPG

Edytowane przez kasiazUK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cierpliwości. Cykl w końcu ruszy i NO2 podskoczy... Nie ma wyjścia :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na żywej skale i żadnych bakterii nie dawałem, wszystko zaskoczyło samo. Takich jak ja jest wielu, tylko mało kto do tego się przyznaje. Bo bakterie na starcie muszą być wlewane takie jest przekonanie, ale nie jest to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciej01 napisał:

Startowałem na żywej skale i żadnych bakterii nie dawałem, wszystko zaskoczyło samo. Takich jak ja jest wielu, tylko mało kto do tego się przyznaje. Bo bakterie na starcie muszą być wlewane takie jest przekonanie, ale nie jest to prawda.

Na zywej skale bakteri nie trzeba :) Ale na suchej sie przydaja...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.