Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A po czym stwierdziłeś, że to właśnie Marco Rocks popuściło? Przecież miałeś tam jeszcze inną najtańszą skałę...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

We Wrocławiu.

Gdzie we Wrocławiu, bo w ciągu ostatniego roku żaden sklep nie miał Marco Rock's. Nie wie mjak wcześniej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dewoitine.roman napisał:

Da lata temu. 

W jakim sklepie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep się mieścił na ul. Skarbowców dzisiaj ponoć na Krakowskiej.

28 minut temu, mihow1979 napisał:

A po czym stwierdziłeś, że to właśnie Marco Rocks popuściło? Przecież miałeś tam jeszcze inną najtańszą skałę...

Zwykłą skałę kupowałem w Trzmielu a Marko cztery miesiące gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Zwykłą skałę kupowałem w Trzmielu a Marko cztery miesiące gdzie indziej.

Jeśli to Argus to raczej nie była to Marco Rock's. A jak już to niewykluczone, że z odzysku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2017 o 23:10, mihow1979 napisał:

Myślę, że raczej umiejętności ;)

Ja mam takie ustawienia: tryb M, ISO 100, F/4, 1/60s, WB 10000K. Ustaw sobie tak aparat - jeżeli fotki będą wychodziły za ciemne to zwiększ ISO - reszty nie ruszaj...

dzięki wielkie w niedzielę pobawię się ustawieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu baniaka ! Gratulacje bo bardzo fajnie wygląda i co z mojego punktu też jest fajne to stosunek ceny do wyglądu akwa jaki osiągnąłeś.

Bo nie sztuką jest wydać dużo i mieć ładnia. A mało z takim samym efektem :)

bede obserwował i dopingował Pozdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 5 tygodniach była pierwsza mała podmiana 10L...

Weszło też kilka nowych cukierków: Goniopora, Seriatophora Histrix...

_DSC8657.jpg

_DSC8658.jpg

_DSC8659.jpg

_DSC8660.jpg

_DSC8665.jpg

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.. ;)
Jak sprawdza Ci się odpieniacz?
Planujesz zwiększenie obsady jeśli mowa o ryby?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Warszawiak napisał:

Witaj.. ;)
Jak sprawdza Ci się odpieniacz?
Planujesz zwiększenie obsady jeśli mowa o ryby?

Jak na razie odpieniek robi robotę - pieni i chyba jest ok :)

Obecna obsada to:

- 2 x krewetka czyszcząca
- 2 x błazenek
- 1 x salarias
- 3 x krab pustelnik

Chciałbym jeszcze parę sztuk jakiejś drobnicy, może zółtka, hepatusa... Zobaczymy!

Dzisiaj zrobione testy - wszystko w absolutnych normach - glonów w sumie brak...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusa i żółtka do 200l? Ja mam tylko żółtka w 360 i chyba mu ciasnawo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nik@ napisał:

Hepatusa i żółtka do 200l? Ja mam tylko żółtka w 360 i chyba mu ciasnawo. 

Bez przesady - można kupić po prostu mniejsze egzemplarze - jak urosną wymienić na mniejsze...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że dla ryb aranżacja przestrzeni jest najważniejsza, kiedyś wpływ na dobór

miały nie tylko potrzeby ryby pewnie to ciężko ocenić bo rozmiary ryby to nie wszystko

raczej potrzeby terytorialne

ale też czy |zbiornik to uniesie| biologicznie

patrząc na to że jest teraz tyle wspomagaczy, filtrowania, coś co wirtualnie powiększa zbiornik,

np powierzchnia filtracyjna siporaxu, sumpy i bakterie inne cuda

to ocena tego czy akwarium jest za małe czy nie powinna raczej dotyczyć

konkretnej sztuki ryby i konkretnego zbiornika, oczywiście biorąc pod uwagę ich upodobania

..no i  to że zawsze można wymienić rybkę na kolejną mniejszą oddając większą w świat... trochę szkoda ale to też metoda

 

o ile nie jest to rekin :) to wiele może ryba znieść i sądzę że to nie jest nawet dla nich uciążliwe

i dla właściciela też nie :)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mihow1979 napisał:

Bez przesady - można kupić po prostu mniejsze egzemplarze - jak urosną wymienić na mniejsze...

A będzie sposób go złapać ? czy trzeba wyciągnąć wszystko z baniaka. Obsada akwarium to poważna sprawa. Proponuję przemyśleć wypowiedź Niki to zbiornik 200 l.

A tak z przymrużeniem oka, może ja wpuszczę do siebie platax pinnatus. a jak urośnie to na patelnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ten Hepatus albo Żółtek będą rosły zanim urosną do powiedzmy 15cm? Do tego czasu pewnie postawię już jakieś 400L ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Trzymam za ciebie kciuki. Ja hepciu będzie miał 15 cm, to nowy baniak. Obiecałeś !!! A z mojej strony życzę ci dwa  lub trzy razy 400 l  było by z 1200 l. Pozdrawiam Roman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na jednej z grup akwarystycznych, ktoś pokazał kostkę 30l z hepatusem i nie widział problemu w tym że nie ten rozmiar baniaka, ba nawet po zwroceniu uwagi dostałem nagane :D w końcu od 8 miesięcy tam jest i jest mu dobrze, więc lepsze to 200l jak 30l.  

@mihow1979temat obserwuje z ciekawością tutaj jak i na yt.

PS częściej filmy, częściej!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dewoitine.roman napisał:

Ok. Trzymam za ciebie kciuki. Ja hepciu będzie miał 15 cm, to nowy baniak. Obiecałeś !!! A z mojej strony życzę ci dwa  lub trzy razy 400 l  było by z 1200 l. Pozdrawiam Roman. 

Chyba w garażu te 1200L :) Myślę, że 400-500L jest do ogarnięcia za jakieś 2-3 lata...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe ja np. mam na to miejsce :) po prostu źle sobie to wykombinowałem od początku i mam 250l :)

a od razu trzeba było robić 500-600 :)

 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Revell napisał:

Dziś na jednej z grup akwarystycznych, ktoś pokazał kostkę 30l z hepatusem i nie widział problemu w tym że nie ten rozmiar baniaka, ba nawet po zwroceniu uwagi dostałem nagane :D w końcu od 8 miesięcy tam jest i jest mu dobrze, więc lepsze to 200l jak 30l.  

@mihow1979temat obserwuje z ciekawością tutaj jak i na yt.

PS częściej filmy, częściej!  :)

No w kostce 30L to już naprawdę lekkie przegięcie... Widziałem w 160-200L te ryby - oczywiście małe jeszcze - pięknie się prezentowały. Ale już nie chcę rozpoczynać kolejnej dyskusji o wymaganiach ryb - wg mnie każda ryba w każdym akwarium się męczy tak samo jak zwierzęta w ZOO...

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu samochód w garażu. Jest miejsca na takieeee akwarium. A wydaje mi się że te 15 cm może być szybciej niż dwa trzy lata. Pamiętaj obiecałeś 15 cm. I pomyśl nad wyprowadzką samochodu z garażu. Zrób własną jaskinię męską. Trzymam kciuki. Roman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.