Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, dewoitine.roman napisał:

Po co komu samochód w garażu. Jest miejsca na takieeee akwarium. A wydaje mi się że te 15 cm może być szybciej niż dwa trzy lata. Pamiętaj obiecałeś 15 cm. I pomyśl nad wyprowadzką samochodu z garażu. Zrób własną jaskinię męską. Trzymam kciuki. Roman. 

Spokojnie - Hepatusa jeszcze nie kupiłem :) Na razie to szukam jakiegoś fajnego ukwiała dla moich błaznów bo jakoś w kącie siedzą :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... tylko koralowce nie widzą różnicy :)

ciekawe ile coś takiego potrzebuje miejsca w wodzie :) w sensie litrażu

salpa by robiła wrażenie w każdym akwarium morskim sądzę :)

filing_images_ed55561af370.jpg


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mihow1979 napisał:

No w kostce 30L to już naprawdę lekkie przegięcie... Widziałem w 160-200L te ryby - oczywiście małe jeszcze - pięknie się prezentowały. Ale już nie chcę rozpoczynać kolejnej dyskusji o wymaganiach ryb - wg mnie każda ryba w każdym akwarium się męczy tak samo jak zwierzęta w ZOO...

Popieram w pełni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy czytam takie posty, to jestem za całkowitym zakazem importu ryb ewentualnie zgody na zakup po specjalnym egzaminie ;)

Ja uciekam; do wątku chętnie wrócę, gdy pojawią się zdjęcia .. które robisz przepiękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Arturro napisał:

Gdy czytam takie posty, to jestem za całkowitym zakazem importu ryb ewentualnie zgody na zakup po specjalnym egzaminie ;)

Ja uciekam; do wątku chętnie wrócę, gdy pojawią się zdjęcia .. które robisz przepiękne.

Dziękuję :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Arturro napisał:

Gdy czytam takie posty, to jestem za całkowitym zakazem importu ryb ewentualnie zgody na zakup po

ja też ale dlatego że najlepszym testem na odpowiednie warunki dla ryb jest ich rozród

jeśli ryba się rozmnaża to oznacza że zbiornik dał jej 100% warunki naturalne co do wymogów

i dlatego powinien być handel rybami rozmnażanymi w warunkach hodowlanych

odławianie ich z natury to nie jest najlepsza polityka, oczywiście natura zagospodaruje miejsce po rybie

inną lub tą samą... ale niesmak pozostaje :)

hehehehe

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mihow1979 napisał:

A ile ten Hepatus albo Żółtek będą rosły zanim urosną do powiedzmy 15cm? Do tego czasu pewnie postawię już jakieś 400L ;)

Ryba rośnie całe życie. Myślę że do tych 15 cm to w dwa lata urośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcinsoroka napisał:

ja też ale dlatego że najlepszym testem na odpowiednie warunki dla ryb jest ich rozród

jeśli ryba się rozmnaża to oznacza że zbiornik dał jej 100% warunki naturalne co do wymogów

i dlatego powinien być handel rybami rozmnażanymi w warunkach hodowlanych

odławianie ich z natury to nie jest najlepsza polityka, oczywiście natura zagospodaruje miejsce po rybie

inną lub tą samą... ale niesmak pozostaje :)

hehehehe

 

zgoda, tyle tylko że w takim przypadku możemy w morskim trzymać tylko błazenki i pterapogony. Podobno ktoś rozmnażał jeszcze loricule ale to wyższa szkoła jazdy.

 

co do hepatusa, ryba rośnie dosyć szybko. ale jeśli za dwa lata przesiadka to może być:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. 6 tydzień.

Doszły dwa błazenki w weekend. Wczoraj weszły po jednej sztuce Halichoeres chrysus oraz Nemateleotris magnifica.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chrysus jedna z najpopularniejszych rybek [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego bardzo pożyteczna bo wcina wiele pasożytów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, paffcio napisał:

Super szybko zarybiasz ... mam nadzieje ze będą chowały się bezproblemowo 

Hmmm. Po parametrach widzę, że jałowe takie to akwarium :) Trzeba dodać trochę organiki ;)

8 godzin temu, marcinsoroka napisał:

Wooow ale piękna ta żółta w szczegolnosci

Co to?

Halichoeres chrysus

5 minut temu, katani napisał:

Do tego bardzo pożyteczna bo wcina wiele pasożytów.

Lubię takie 2w1 ;)

Myślicie, że Magnifica z Decorą będą się dogadywać w 200L?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam pytanko. Chodzi o oświetlenie.

Obecnie u mnie świecą 1 x Aquael LED 16W 10K + 4 x Aquael LED 16W 20K. I coś mi nie pasuje z tym niebieskim światłem. Zastanawiam się nad zrobieniem hybrydy 3 x LED + 2 x T5. Chciałbym wsadzić świetlówki ATI - tylko co wybrać? 2 x Blue+ czy 2 x Coral+? A może jedną taką i jedną taką? Co radzicie?

A tutaj podsumowanie po 6 tygodniach :)

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak jak pisałem na Youtube, bardzo kibicuje Ci z tym 200. Raz że naprawdę wygląda super. A dwa, że 200 stoi u mnie w salonie i nie mam na nie pomysłu:rolleyes:

Pozdrawiam Jarek (JaKuSzYn)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JarekT napisał:

Hej.

Tak jak pisałem na Youtube, bardzo kibicuje Ci z tym 200. Raz że naprawdę wygląda super. A dwa, że 200 stoi u mnie w salonie i nie mam na nie pomysłu:rolleyes:

Pozdrawiam Jarek (JaKuSzYn)  

Podrzucę ci pomysł - sprzedaj wszystko co masz do słodkiego oprócz szkła, kup 20kg skały Marco Rocks, piasek, pienidło, pompę i zalewaj - niech się mieli :D


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mihow1979 napisał:

Podrzucę ci pomysł - sprzedaj wszystko co masz do słodkiego oprócz szkła, kup 20kg skały Marco Rocks, piasek, pienidło, pompę i zalewaj - niech się mieli :D

No dobra.... Namówiłeś mnie :P. Tylko poczekam aż dojrzeje "pięćdziesiątka"  hehehe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mieszkaniec: Ctenochaetus strigosus (Pokolec rdzawy)

Jest to pierwszy pokolec w moim akwarium. Docelowo będzie jeszcze Hepatus oraz Żółtek. Wiem, wiem - może być ostro - ale jestem dobrej myśli :)

_DSC8847.jpg

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mihow1979 napisał:

Nowy mieszkaniec: Ctenochaetus strigosus (Pokolec rdzawy)

Jest to pierwszy pokolec w moim akwarium. Docelowo będzie jeszcze Hepatus oraz Żółtek. Wiem, wiem - może być ostro - ale jestem dobrej myśli :)

Warto poczytać reeflex.com przed podjęciem kolejnego niekoniecznie dobrego kroku.

Wiara - wielka rzecz ale tu o fakty chodzi albo w stopce brakuje w litrażu jednego zera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.