Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz wstawić jakiś porównawczy filmik jak to oświetlenie wygląda w tych konfiguracjach co opisałeś tzn. 3x led+T5 i 5x led+t5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maciej01 napisał:

Możesz wstawić jakiś porównawczy filmik jak to oświetlenie wygląda w tych konfiguracjach co opisałeś tzn. 3x led+T5 i 5x led+t5?

Na filmie tego nie uchwycę. Moja kamera w telefonie nie wyłapie takich niuansów. A to co będzie na filmie i tak nie odzwierciedli rzeczywistości...

Dwie świetlówki T5 znacznie ociepliły baniak. Doszło więcej czerwonego/fioletowego/różowego koloru bo świetlówki LED Aquaela są bardzo zimne.

Obecnie na 200L jest ok 230W światła (już po przeliczeniu orientacyjnym LED na T5).


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update po 2 miesiącach działania zbiornika...

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zaczyna to wszystko wyglądać

Mam małe pytanie odnośnie żółtej rybki - Halichoeres chrysus. Na erybce w opisie jest jest wskazany rozmiar zbiornika 500 l + że dorasta do 10 cm.

Jak mówiłeś na filmikach jest bardzo ciekawa i chciałem podpytać czy coś więcej czytałeś lub pytałeś na jej temat.

Zastanawiam się czy nie bedzie za duża do mojego zbiornika 100 l. A strasznie mi sie podoba.

Pozdr

A i jeszcze jedno zapomniałem zapytac. Czy błaznom nie przeszkadza brak ukwała ? Widzę że masz euphilie, nie próbują w nich się zadomowić ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysus lubi popływać. U mnie w baniaku 100cm widzę, że czuje się świetnie. Ma sporo miejsca. Myślę, że w 100L (80cm?) też będzie czuł się dobrze...

U mnie błazenki niestety nie mają ukwiała i jakoś żyją :) Ale ciągle o tym myślę. Wsadziłem jednego Sarco i są 4 Euphylie - może gdzieś się zadomowią z czasem :)

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze z zestawu reefpack co masz w środku? Może było gdzieś napisane, ale nie chce mi się przeszukiwać całego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2017 o 18:54, maciej01 napisał:

W filtrze z zestawu reefpack co masz w środku? Może było gdzieś napisane, ale nie chce mi się przeszukiwać całego tematu.

Po 100ml Purigen, Phosguard i Matrix Carbon.

Dnia 22.11.2017 o 19:14, Arturro napisał:

Przyszłościowo: dodatkowe światło warto odpalać na początek na np 2h /dobę stopniowo zwiększając czas propagacji do oczekiwanej.

Tego nie wiedziałem :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest szansa żebyś wstawił jakieś zdjęcie skały marco rocks ale w białym świetle? Albo naturalnym? Ciekawi mnie jak ta skała tak naprawdę wygląda po takim czasie w porównaniu od początku jak była śnieżno biała - ale kolor oświetlenia i aparat trochę przekłamują a mnie bardzo ciekawi jak ta skała wygląda w rzeczywistości :) - z góry dziękuję ;) i pozdrawiam :) PS> Akwarium 1 klasa! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, flcf napisał:

Mam pytanie, czy jest szansa żebyś wstawił jakieś zdjęcie skały marco rocks ale w białym świetle? Albo naturalnym? Ciekawi mnie jak ta skała tak naprawdę wygląda po takim czasie w porównaniu od początku jak była śnieżno biała - ale kolor oświetlenia i aparat trochę przekłamują a mnie bardzo ciekawi jak ta skała wygląda w rzeczywistości :) - z góry dziękuję ;) i pozdrawiam :) PS> Akwarium 1 klasa! :)

Yyyyy - już nie zrobię w samym białym - nie mam już takiego oświetlenia :) Obecnie świecą 3 x 20K oraz 2 x 39W Purple+

Ale ostatnio jak świeciłem samym białym to skała była pokryta zielonym nalotem :) Ale nie był to glon jakiś włoskowaty, długi. Taki po prostu nalot zielony i tylko tam, gdzie skała była wystawiona bezpośrednio na światło...

Osada rybna zakończona...

_DSC9417.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, flcf napisał:

Mam pytanie, czy jest szansa żebyś wstawił jakieś zdjęcie skały marco rocks ale w białym świetle? Albo naturalnym? Ciekawi mnie jak ta skała tak naprawdę wygląda po takim czasie w porównaniu od początku jak była śnieżno biała - ale kolor oświetlenia i aparat trochę przekłamują a mnie bardzo ciekawi jak ta skała wygląda w rzeczywistości :) - z góry dziękuję ;) i pozdrawiam :) PS> Akwarium 1 klasa! :)

Potwierdzam u mnie dość szybko zniknęła biel i skała zrobiła się ciemno zielona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Apolonia napisał:

hepatus się bardziej nie obsypuje?

Był obsypany przez 3-4 dni. Teraz jest czyściutki :) Krewetki i Doktorek robią robotę...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace strzelilo...

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualka mojego baniaka.

Wyleciała jedna świetlówk Purple+. Zastapila ja swietlowka Blue+. Czyli obecnie jest 3xBlue+ oraz 1xPurple+. 

Cyjano na skałach niestety postępuje. Próbowałem woda utleniona przez 10 dni ale nic to nie dalo. Wyjalem Purigen z filtra zeby lekko podbic NO3 i wyrownac stosunek do PO4 ale po kilku dniach NO3 nawet nie drgnelo :)

Zniechecony dalszym czekaniem az cyjano sobie pojdzie ostatecznie zastosowalem Colombo Mycosidol w dawce 6 kapsulek na moje ok 170L wody netto. Dzisiaj podane i czekamy na efekty :) Wyjalem wegiel aktywny bo i tak juz czas na jego wymiane. Za kilka dni nowy razem z Phosguardem trafi do baniaka. 

To chyba tyle na dzisiaj. Ryby zyja, korale zyja... Tragedii nie ma ;)

Sajonara


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to śliczne akwa.

Zdjecia - po prostu odjazd.

A co do systemu - ma swoją pojemność i w końcu przeholowałeś. Dlatego parametry się rozjechały.

Daj zbiornikowi dojść do siebie i nie przesadazj z nowym życiem jeśli nie będziesz miał zapasu filtrowania biologicznego (odpienacz., siporax, biopellety).

Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Ale kibicuje i śledzę wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem - a oto moje parametry z. wczoraj (pokrywają się z testami różnych producentów):

PO4 - 0,03
NO3 - 0,2
PH - 7,5
KH - 9
Sól - 34ppm
Ca - 440
Mg - 1420

Wniosek? Biologia daje radę - karmię dosyć sporo i nadal nie mogę podbić NO3 wyżej (chciałbym aby było ok 0,5-0,6-1


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update...

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie rozbujałeś ten baniak.

Mam pytanie dotyczące zbiornika. Nie robią sie takie bąble jak w glossy z poniższych linków?

http://forum.klub-malawi.pl/topic/20015-aquael-glossy-pęcherzyki-powietrza-na-górnej-listwie/?page=3

http://forum.klub-malawi.pl/topic/20015-aquael-glossy-pęcherzyki-powietrza-na-górnej-listwie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takich defektów u siebie :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czarny silikon mocniej trzyma.

Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 5 miesięcy...

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.