Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu można się śmiać i płakać. Wygrywać i przegrywać, upadać i wstawać. A najpiękniejsze jest to, że życie daje nam szansę, by zaczynać wszystko od początku.

PS. Kasiu czas by zmienić litraż w stopce. Trzymam kciuki. Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu trzymam kciuki ja w niedziele jadę po nowe akwarium a Fluwal  M60 idzie do ludzi  Tylko ze ja przekładam życie z jednego do drugiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Uri napisał:

Witaj Kasiu trzymam kciuki ja w niedziele jadę po nowe akwarium a Fluwal  M60 idzie do ludzi  Tylko ze ja przekładam życie z jednego do drugiego 

Och ciesze sie. Widze ze i tobie nie podpasowalo. 

Bufor spasowalidealnie bo podniosl do 7 i trzyma sie caly czas. Mozna odetchnac i pilnowac. Z drugiej strony dziwi mnie co sie stalo z kH? Znajomy zdziwil sie bo myslal ze mam od groma korali ktore to pochlonely. Pozyjemy zobaczymy. Oby do przodu. 

Najlepsze w tym jest to ze mam akwarium z sumpem. Raj na ziemi. Nigdy wiecej paneli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę jutro po Eihem subatube 165 plus sump teraz mam problem z kh niemoge  podnieść podmiankami  tygodniowym stoi na 5 ale jutro kupię nowy odczynnik do mierzenia kh. Ca  mam 480 a mg 1480  myśle ze większe akwarium z dolewką która mam w pogotowiu załatwi sprawę .Aha PH 8,2 mam Dobra jutro wielki dzień ruszam rano 300 km w jedna stronę jak już przyjadę dam znać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2018 o 12:24, Uri napisał:

Ja jadę jutro po Eihem subatube 165 plus sump teraz mam problem z kh niemoge  podnieść podmiankami  tygodniowym stoi na 5 ale jutro kupię nowy odczynnik do mierzenia kh. Ca  mam 480 a mg 1480  myśle ze większe akwarium z dolewką która mam w pogotowiu załatwi sprawę .Aha PH 8,2 mam Dobra jutro wielki dzień ruszam rano 300 km w jedna stronę jak już przyjadę dam znać .

No i jak tam? Czekam na wiesci no i fotki oczywiscie. 

Ja podnioslam buforem kh bo podmianki nie daly nic. W zeszly weekend mialam taki nawal roboty ze nawet dokupienie zycia musialam odpuscic. Nie wiem za bardzo co jest grane ale w sumpie mam plage okrzemkow. Ten skimmer powierzchniowy super usowa ale tylko z glownego baniaka i codziennie wymieniam w nim wate bo jest ciemno brazowa. Spad jest do gestej skarpety wiec co splywa z alwarium powinno sie tam zatrzymac. W odpieniaczu co 4-5 dni czyszcze kubek bo jest ciemnobrazowe bagno a w kazdej przegrodzie mam na dnie plaże okrzemkow. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj to dziwne z tymi okrzemkami a może doświetlasz  sumpa  i to możę być przyczyna u mnie wszystko gra cały dzień zajęło mi przełożenie życia nie obyło się bez problemów przygotowałem 165l wody ale klijent nie wspominał o zbiorniku technicznym 40 l i zaczęło się czekanie na Rodi i domieszka solanki Generalnie u mnie narazie sama skala i pare miejasow tyle miejsc teraz ze aż w szoku jestem akwarium ma trzy lata światło 2 razy 24 W białe T5 plus dwie tuby ledowe różowa i niebieska po 15W i moja belka ledowa 53W odpieniacz bubble magus curve 5 pompa obiegowa Eihem 2500 l jeden cyrkulator Tunze drugi ja dołożyłem tak to wyglądało i teraz wyglada Aha tez podniosłem buforem KH DO 8 narazie trzyma nie dolewam nowego 

10721220_09258C94-5ABC-47F8-9097-FA63D01

10721222_EEEEA439-1076-4518-ACBB-7EE0156

10721223_CEA9F10B-380C-4F53-98FF-A487F08

Tak to wyglada narazie bez piasku 10721225_A01AA294-88D9-445F-AAA7-39FE613

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z wieczorka 10724935_EC2B0CED-EBB7-4C0C-A79F-39D5B53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle ale ja bym dala tlo i cos jednak z ta skala by mozna bylo

poprzestawiac. Wyglada lekko jak maly nieogarniety balagan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię podglądać akwarium z każdej strony a znowu nie lubię rutyny a wiec skala na spontanie niedługo dojdą korale na trzech poziomach zobaczymy jadę do Polski niedługo i zakupie nowe lampy T5 niebieska i biała i zobaczymy Pokazało mi się troszkę okrzemek po przeprowadzce ale bakterie robią robotę dawaj fotkę Swojego basenu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na update jako ze dosc ograniczony mam ostatnio czas a doba ma niestety tylko 24h...

Doszlo zycie i to najbardziej mnie cieszy oczywiscie poza stanilnymi dobrymi parametrami. 

NO2 i NH3 0

NO3 <5

Ca 410

Mg 1320

kH 8.4

ph 8

temp 25.5

sol 1.024

 

wczoraj dolozylam 3 rybki:

Pictichromis paccagnellae

Halichoeres chloropterus

Chromis Virdis 

oraz 2 korale:

Duncanopsammia axifuga

Acanastrea echinata

 

Po dlugim namysle i rozmowie z osoba ktora prowadzi takie akwaria prawie 15 lat postanowilam isc w docelowe korale i nie zapychac dziur miekasami. Jako ze najpiekniejsze sa LPSy i takie wlasnie w wiekszosci beda zasiedlaly moje szkielko zakupilam Acane i Duncana. Mam nadzieje ze pilnowanie parametrow i dogladanie alwarium regularnie bedzie mi sprzyjac i beda piekne zadowolone okazy. 

Chromisek siedzi za skala wiec zdjecie niemozliwe ale pozostali mieszkany dali sobie z rana pstryknac fotke. 

Czy ktos moglby mi napisac potoczne polskie nazwy tych rybek?

FB9F5B0F-3906-4AAE-8761-D6974F8237CC.jpeg

44534124-0A87-4A5E-B6B7-3A6875C83884.jpeg

0886CD4D-F3E6-48A2-A1AA-F2D23799ACE5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje i super poproszę zdjęcie całego baniaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Uri napisał:

To się dzieje i super poproszę zdjęcie całego baniaczka

A prosze bardzo :D

7B3F0653-BD43-4AEF-A2A8-2CA715CF5C8F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak landrynkowy a skala po prawej ta zielonkawa moja córka mówi ze to misiu .:)Kasiu mam pytanie tylko na ledach jedziesz tak ??Ja troszkę experymetuje i do belki ledowej 53w dołożyłem świetlówki T5 były w oryginale zastąpione tubami ledowymi jednak te tuby to porażka chce się Ciebie zapytać czy masz kogo się podpytać jakie świetlówki kupić czy 2 sztuki 15k czy jedna 15 druga 20 k mam możliwość dołożenia 4 świetlówek T5 po 24w 

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu dałaś tylko jednego chromis virdis? To są ryby stadne i lepiej wyglądają w grupie, do tego są tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Uri napisał:

Baniak landrynkowy a skala po prawej ta zielonkawa moja córka mówi ze to misiu .:)Kasiu mam pytanie tylko na ledach jedziesz tak ??Ja troszkę experymetuje i do belki ledowej 53w dołożyłem świetlówki T5 były w oryginale zastąpione tubami ledowymi jednak te tuby to porażka chce się Ciebie zapytać czy masz kogo się podpytać jakie świetlówki kupić czy 2 sztuki 15k czy jedna 15 druga 20 k mam możliwość dołożenia 4 świetlówek T5 po 24w 

Podpytac moge kolesia co mi doradza. Ja zostaje przy LEDach bo jestem bardzo zadowolona z reszta nie planuje sps wiec t5 chyba mi nie potrzebne. 

 

14 godzin temu, maciej01 napisał:

Czemu dałaś tylko jednego chromis virdis? To są ryby stadne i lepiej wyglądają w grupie, do tego są tanie.

Nie chodzilo o cene. Rozmawialam z kolesiem ktory mi powiedzial albo 1 albo 5+. Ja chcialam 3 na co skomentowal ze w takiej liczbie moga sie powybijac. Nie chce 5 bo „zagrace” akwarium jednym gatunkiem i na reszte miejsca mi braknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja tez chciałem 3 chromiski kupić a tu taka niespodzianka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć chromis virdis to nie jest dużo jak na Twoje akwarium i według mnie nie zagracisz nimi akwarium. Zresztą nie wiem ile i jakie jeszcze ryby planujesz? Ja jestem zdania, że co się da to lepiej trzymać więcej niż jednego osobnika.

10 godzin temu, kasiazUK napisał:

 Nie chce 5 bo „zagrace” akwarium jednym gatunkiem i na reszte miejsca mi braknie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Pięć chromis virdis to nie jest dużo jak na Twoje akwarium i według mnie nie zagracisz nimi akwarium. Zresztą nie wiem ile i jakie jeszcze ryby planujesz? Ja jestem zdania, że co się da to lepiej trzymać więcej niż jednego osobnika.

 

Chyba pojde za teoja rada i dokupie jeszcze 4. Jakis taki samotny w tylnym rogu plywal caly dzien. W sobote podjade i dokupie. 

Co do ryb to nie wiem co jeszcze bym chciala. Napewno cos kolorowego bo fioletowa przynosi tyle radosci w akwarium wiec i chcialabym cos niemonotonnego. Moze cos doradzisz. No i oczywiscie zoltka bym chciala ale ciagle slysze ze mam za male akwarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zrobisz listę ryb i wtedy na pewno ktoś coś podpowie co do Twojego wyboru. Przejrzyj sobie na początek np. https://pl.reeflex.net i może jeszcze tu https://reefapp.net/en/. Każdy ma inne gusta. Mi się podobają pseudochromis fridmani, zebrasoma flavescens, mandaryny, salarias, różne escenius np. bicolor, stigmatura, błazenki, garbiki i jeszcze trochę by się znalazło. To według mnie takie ryb które mogą być w akwarium około 200 litrów ale nie wszystkie razem z tej krótkiej listy co napisałem. Bo np. salarias i escenius to ślizgi i raczej nie powinno się ich dawać razem, tak przynajmniej podają źródła, a jak jest w praktyce to nie wiem. Lepiej nie ryzykować. Z garbikami też jest loteria bo potrafią być mocno agresywne. Ja mam akurat jednego garbika chrysiptera springeri razem z błazenkami i agresji między nimi nie ma. Musisz poczytać trochę o rybach, które Tobie się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki już nie aktualne kupiłem dwie Juvela 15000 k białe bo ledy mam mocno niebieskie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 3 chromisy i nie ma między nimi agresji, trzymają się razem i cały dzień wcinają co leci w toni wodnej. Czasem jeden ścignie drugiego, ale dzieje się to rzadko i nigdy nie kończy się ugryzieniami ani innymi ranami, latają dalej zadowolone, żaden nie jest spychany na margines :D Większą agresje zaobserwowałem wśród dwóch ocellarisów, gdzie większy potrafi dziabnąć małego, mimo że razem śpią... ale samice chyba wszystkich gatunków przejawiają ten typ agresji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedikk1 jak duże masz akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2018 o 19:08, jedikk1 napisał:

U siebie mam 3 chromisy i nie ma między nimi agresji, trzymają się razem i cały dzień wcinają co leci w toni wodnej. Czasem jeden ścignie drugiego, ale dzieje się to rzadko i nigdy nie kończy się ugryzieniami ani innymi ranami, latają dalej zadowolone, żaden nie jest spychany na margines :D Większą agresje zaobserwowałem wśród dwóch ocellarisów, gdzie większy potrafi dziabnąć małego, mimo że razem śpią... ale samice chyba wszystkich gatunków przejawiają ten typ agresji :)

Jak długo masz chromisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel_Q napisał:

Jak długo masz chromisy?

Krótko, od początku roku, i są też male więc agresja może dopiero się pojawić, zobaczymy. Na razie spokój :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.