Skocz do zawartości
kasiazUK

Drugie podejscie [182+98] RUSZYLO!!

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jedikk1 napisał:

Krótko, od początku roku, i są też male więc agresja może dopiero się pojawić, zobaczymy. Na razie spokój :D 

Różne informacje pojawiają się na ich temat. Cześć osób twierdzi że u nich się wybiły i została tylko parka, a u innych pływają w stadzie. Wiele stron podaje, że to ryby ławicowe i taka jest ogólna wiedza, ale są też opisy, że chromisy nie żyją w ławicach, tylko blisko siebie i wygląda to na ławice, a tak nie jest B)

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel_Q napisał:

Różne informacje pojawiają się na ich temat. Cześć osób twierdzi że u nich się wybiły i została tylko parka, a u innych pływają w stadzie. Wiele stron podaje, że to ryby ławicowe i taka jest ogólna wiedza, ale są też opisy, że chromisy nie żyją w ławicach, tylko blisko siebie i wygląda to na ławice, a tak nie jest B)

Nie wykluczam, że i u mnie zostanie tylko parka. Może wpuszczenie kilku młodych sztuk razem sprawi, że będą się tolerować, a może nic to nie zmieni i się powybijają. Różnie może być, jedni mają problem z trzymaniem dwóch pokolców w sporym akwarium, inni mają 8 sztuk wbrew wszelkim regułom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jedikk1 napisał:

Nie wykluczam, że i u mnie zostanie tylko parka. Może wpuszczenie kilku młodych sztuk razem sprawi, że będą się tolerować, a może nic to nie zmieni i się powybijają. Różnie może być, jedni mają problem z trzymaniem dwóch pokolców w sporym akwarium, inni mają 8 sztuk wbrew wszelkim regułom :)

Trzeba samemu sprawdzić z tymi chromisami ;) Z pokolcami to trochę inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pawel_Q napisał:

Trzeba samemu sprawdzić z tymi chromisami ;) Z pokolcami to trochę inna bajka.

Dokładnie, trzeba próbować ;) 

Inna bajka, ale dowodzi, że "reguły" nie zawsze się sprawdzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl z Niemiec w koncu MicrobeLift Special Blend. Zobaczymy jak to dziala. Narazie po pierwszej dawce tak mi salon smierdzi jajami ze nie da sie wyrobic... moze z czasem trzeba bedzie sie przyzwyczaic skoro ludzie tak to cudo polecaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jedikk1 napisał:

W niemieckich kibelkach zapach panuje bardzo podobny, mam teorie odnośnie pochodzenia tych bakterii :lol:

:D to

sie usmialam. Dawno nie bylam w DE wiec zapomnialam ten aromat...

nie wiem nie bardzo mi pasuje AF ani Stability wiec sprobuje tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przykry update...

oto po 3 miesiacach od startu dopadlo mnie dojrzewanie... tzn chyba plagi po dojrzewaniu...

wyglada to strasznie i jest coraz gorzej. Im wiecej czyszcze tym wiecej sie pojawia

sarco chyba bedzie zyl ale to dopiero po przeniesieniu pietro nizej na piasku gdzies zaczyna wystawiac po 1 polipie... widocznie taki fochmen z niego. Martwi mnie jednak Duncan. Od rana obrazony zamknal sie i pokurczyl caly. Wyglada na to ze plaga mu nie pasuje a nawet drazni. 

Brazowy mech juz na prawie calej skale i pelno babelkow powietrza. A piasek caly pokryty nalotem. Czy dalej czyscic? Czy zostawic i czekac?

chromisek chyba jednak daje rade bez towarzyszy jego gatunku. Plywa zadowolony po calym alwarium czasem nawet ganiajac sie z Helioheresem w kolo skaly po czym plywaja za chwile razem. 

 

577884DD-A0AB-4B91-A0A3-BEBF7225D64C.jpeg

A4DBD31A-4936-4053-AF79-FCCA749A01D6.jpeg

171FD547-6B6F-4D64-B5CB-27414B0111F8.jpeg

40DE106C-855C-46AB-83C5-D50EBAEFFEE6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie ma tragedii, nie jest mocno brązowo. Takie opóźnione dojrzewanie, plagi często są opisywane na starcie na suchej skale. Musisz jakoś to przeczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, maciej01 napisał:

Jak na razie nie ma tragedii, nie jest mocno brązowo. Takie opóźnione dojrzewanie, plagi często są opisywane na starcie na suchej skale. Musisz jakoś to przeczekać.

Jest totalnie brazowo ale przy niebieskim swietle wyglada jakby wogole nie bylo. Przetrwam jakos ale oby bez strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym zwiększył masę koralową jak to już 3 miesiąc działania zbiornika ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fresz33 napisał:

Ja bym zwiększył masę koralową jak to już 3 miesiąc działania zbiornika ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Sarco padoch, Duncan obrazony a ty mi mowisz zebym ladowala wiecej? Cmentarz mam urzadzic czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I to 2 miesiące temu [emoji14] powoli cierpliwości. Testy zrobione? Dunki nic nie podskubuje?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fresz33 napisał:

I to 2 miesiące temu [emoji14] powoli cierpliwości. Testy zrobione? Dunki nic nie podskubuje?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Nie nic jej nie pogryzlo. Dzis jak nalot sie zwiekszyl poprostu sie schowala i tak caly dzien. Jak karmilam rybki to dopiero jak papu poczula to na chwile otworzyla 1 glowe i cap i tyle jej bylo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Postaw ją tam gdzie stała poprzednio i zmniejsz ilość białego światła. Acana żyje?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Tutaj ta sama historia. Brak konkurencji (koralowców), sporo światła i ryby które "brudzą".

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/100365-To-i-mnie-dopadło-brązowe-:(#entry1035610

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia - nie martw się mnie też włąśnie dopadła plaga ciano - 3 dni po uruchomieniu nowej lamki led diy :(


c90e5b4b8b8c21597fb16cfa818f8b37u1224a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, fresz33 napisał:

Postaw ją tam gdzie stała poprzednio i zmniejsz ilość białego światła. Acana żyje?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj ta sama historia. Brak konkurencji (koralowców), sporo światła i ryby które "brudzą".

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/100365-To-i-mnie-dopadło-brązowe-:(#entry1035610

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Acanama sie swietnie to samo Rhodactis. A tym 2 nie wiem co odwalilo ale wylaczylam swiatlo. Zaciemnie zbiornik na 48h zobaczymy czy to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z 12 lutego duncansumia axifuga stała w innym miejscu na piasku i była ładnie otwarta, a teraz stoi na skale. Może miejsce jej nie pasuje? Tydzień temu kupiłem nową duncansumia i stoi podobnie jak poprzednia na skraju w mniejszym oświetleniu i w słabszym przepływie. Od pierwszego dnia jest ładnie napompowana. Z poprzednią kombinowałem gdzie jej będzie najlepiej i wyszło na to, że najlepiej jest tak jak napisał wyżej. W mocniejszym oświetleniu, w większym przepływie słabiej otwierała się. Wczoraj mój sarcophyton od rana był mocno podkurczony, aż kapelusz miał zwinięty, a wieczorem zaczęły od niego odrywać się farfocle, zaczął zmieniać skórę. Dziś jest już prawie w pełni napompowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Na zdjęciu z 12 lutego duncansumia axifuga stała w innym miejscu na piasku i była ładnie otwarta, a teraz stoi na skale. Może miejsce jej nie pasuje? Tydzień temu kupiłem nową duncansumia i stoi podobnie jak poprzednia na skraju w mniejszym oświetleniu i w słabszym przepływie. Od pierwszego dnia jest ładnie napompowana. Z poprzednią kombinowałem gdzie jej będzie najlepiej i wyszło na to, że najlepiej jest tak jak napisał wyżej. W mocniejszym oświetleniu, w większym przepływie słabiej otwierała się. Wczoraj mój sarcophyton od rana był mocno podkurczony, aż kapelusz miał zwinięty, a wieczorem zaczęły od niego odrywać się farfocle, zaczął zmieniać skórę. Dziś jest już prawie w pełni napompowany.

Tak stal na piasku, poniewaz chcialam zeby korale byly na skalach postawilam go na skale ale nie za wysoko i z malym przeplywem za skalka. Pieknie sie otwieral i nigdy wczesniej nie byl taki naompowany. Od czasu ataku tego paskudztwa zaczal sie kurczyc. Zaczynaja mnie dopadac watpliwosci czy dam sobie z tym rade. Nie chce zeby cos mi padlo. Sarco dalej skurczony do granic tyle ze co pare godz przechyla sie w przod i w tyl. Zero polipowania. Masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kasiazUK napisał:

Tak stal na piasku, poniewaz chcialam zeby korale byly na skalach postawilam go na skale ale nie za wysoko i z malym przeplywem za skalka. Pieknie sie otwieral i nigdy wczesniej nie byl taki naompowany. Od czasu ataku tego paskudztwa zaczal sie kurczyc. Zaczynaja mnie dopadac watpliwosci czy dam sobie z tym rade. Nie chce zeby cos mi padlo. Sarco dalej skurczony do granic tyle ze co pare godz przechyla sie w przod i w tyl. Zero polipowania. Masakra. 

Nie wygląda to źle! Dorzucaj lepiej jakieś rybki do akwarium! :D Startowaliśmy mniej więcej podobnie, u mnie już 10 sztuk pływa (i akwaria mamy bardzo podobne, nawet te same lampy), w pewnym momencie miałem tyle glonowego dziadostwa, że tylko zirytowanie czułem patrząc na to, ale nic nie robiąc samo z czasem minęło (większe skupiska odsysałem przy podmiance, ale u Ciebie nie widzę potrzeby). Karmienia nie zmniejszałem, świecenia też nie, dokładałem tylko kolejne rybki i zwiększałem powoli karmienie co wydawać się może słabą opcją... ale kontrolowałem przy tym NO3 i PO4, lałem trochę bakterii i czekałem aż biologia zrobi swoje, i dzisiaj już żaden glon nie ma specjalnie ochoty rosnąć, tylko piasek odrobinę brązowawy... ale nawet nie chce żeby był śnieżnobiały bo to by nienaturalnie wyglądało.

Jak świecisz lampami?

No i jak tam testy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem się zasady, która najczęściej była powtarzana "najpierw korale potem ryby", ale spotkałem się też z odwrotnymi zaleceniami. Tylko tu był start na suchej skale i suchym piasku, a ja startowałem na żywej skale i żywym piasku więc nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, też uważam że najpierw lepiej korale, tylko to zalecenie stosowałbym jedynie na początku po zamknięciu cyklu azotowego, teraz Kasia ma już kilka rybek i korali od jakiegoś czasu, a żeby się wszystko ładnie rozbujało dorzuciłbym trochę producentów odpadów, ładnie cały system z czasem zaskoczy i będzie cieszyło oko :) Oczywiście pod warunkiem niewykrywalnego NO2 i NH3, ale chyba z tym sprawy mają się dobrze ;) Doradziłbym wpuszczanie powoli, po 1-2 sztuki, żeby nie zachwiać równowagi, dać systemowi ogarnąć dodatkowy ładunek biologiczny.

Odnośnie koralowców to dowiedziałbym się najpierw co z tymi fochami, zanim wpuściłbym kolejnego.

Czas to akwarium zasiedlić! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jedikk1 napisał:

Nie wygląda to źle! Dorzucaj lepiej jakieś rybki do akwarium! :D Startowaliśmy mniej więcej podobnie, u mnie już 10 sztuk pływa (i akwaria mamy bardzo podobne, nawet te same lampy), w pewnym momencie miałem tyle glonowego dziadostwa, że tylko zirytowanie czułem patrząc na to, ale nic nie robiąc samo z czasem minęło (większe skupiska odsysałem przy podmiance, ale u Ciebie nie widzę potrzeby). Karmienia nie zmniejszałem, świecenia też nie, dokładałem tylko kolejne rybki i zwiększałem powoli karmienie co wydawać się może słabą opcją... ale kontrolowałem przy tym NO3 i PO4, lałem trochę bakterii i czekałem aż biologia zrobi swoje, i dzisiaj już żaden glon nie ma specjalnie ochoty rosnąć, tylko piasek odrobinę brązowawy... ale nawet nie chce żeby był śnieżnobiały bo to by nienaturalnie wyglądało.

Jak świecisz lampami?

No i jak tam testy? :)

2x AI Prime Hd

testy o dziwo super

No2, NH3, PO4 na 0

NO3 -5

dalej mam skoki kH bo po podmiance mialam 8 a teraz znowu 6. Myslicie ze czas na pompe? Tylko co mi wchlania to kH????

Teraz w weekend przyjadzie pare slimakow na skaly i pod piach a z rybami to zobacze jak do weekendu to pochula. Zaciemnilam na 24-48h. Moze cos pomoze. Leje bakterie special blend (choc smrod straszny). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze 2x AI Prime HD, chodziło mi raczej o harmonogram i moc :D

Testy faktycznie dobre, ale skoki KH na pewno są problemem... nie wiem czy w tym przypadku odpowiedzialne to jest za stan duncana. A czy po tej podmiance lałaś te bakterie Microbe Lift? Jeśli tak to ile?

Ca i Mg mierzysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jedikk1 napisał:

Wiem, ze 2x AI Prime HD, chodziło mi raczej o harmonogram i moc :D

Testy faktycznie dobre, ale skoki KH na pewno są problemem... nie wiem czy w tym przypadku odpowiedzialne to jest za stan duncana. A czy po tej podmiance lałaś te bakterie Microbe Lift? Jeśli tak to ile?

Ca i Mg mierzysz?

Zalalam dopiero raz po podmiance tak jak dla staru. 

Duncan jest od ponad tygodnia i byly skoki w trakcie jego pobytu ale nie reagowal. 

Ca 400

Mg 1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.