Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, =Fresz= napisał:

Ale ja zacząłem działać już w zeszłym tygodniu przed wysłaniem próbki i test potwierdził mój nos, że trzeba działać bo na pewno rybka namieszała w wodzie, a do filtra RO zabieram się od 3 tygodni i test tez to potwierdza. W sumie ten test pomógł mi tylko w tym że mam więcej lać żelaza :P kolejny zarobię na jesieni ;)

P.s. jak widać nie trzeba mieć wyśrubowanych parametrów żeby zbiornik "żył i rósł" ;) 

Freshu rtęci Ci brakuje :) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Jacek56 napisał:

Freshu rtęci Ci brakuje :) 

:clowning


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2021 o 09:34, =Fresz= napisał:

wWAgF60.jpg

Coś takiego tam jest ;) 

A z drugiej strony nie ma jakiś cyferek typu 105, 103, 33 itp ?  Bo to K1K - to wydaje mi się oznaczenie max napięcia pracy kondensatora produkcji Kemet o tolerancji 10%.  W tym przypadku max napięcie 100V.   


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Jacek56 napisał:

Freshu rtęci Ci brakuje :) 

Wiem :P trza będzie nakapać ze starego termometra hehe

8 godzin temu, VDR napisał:

A z drugiej strony nie ma jakiś cyferek typu 105, 103, 33 itp ?  Bo to K1K - to wydaje mi się oznaczenie max napięcia pracy kondensatora produkcji Kemet o tolerancji 10%.  W tym przypadku max napięcie 100V.

No właśnie coś tam chyba było ale już skręciłem pompki podpiąłem oryginalną, mam teraz w sumie 7 pompeczek i ten mój DIY znowu poszedł do szafki i będzie czekał na gorsze czasy. Teraz Grotecha ABCM będzie lała za mnie maszynka i lepiej dla zbiornika bo nie będzie jednorazowo 7ml tylko raz dziennie 1ml. W oryginalnym slav'e musiałem tylko gniazdo wymienić bo lekko przyrdzewiało i hula jak nowa. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ta zalecana dopuszczalna ilość rtęci to jedna czy dwie małe kuleczki, które się łapało po zbiciu termometru;) ?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W akwarium wsio oki. Podstawowe parametry w normie, wszystko cały czas lane na łoko z delikatnie zwiększoną ilością żelaza. 

W sobotę nastawiam większą ilość wody do dolewki, uruchamiam automatyczny karmnik na suchy pokarm i lecę na urlopik :) niech się dzieje wola Boska heh 

A w nocy takie widoki z kamerki IP.

HxNPMnG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, jak inaczej wygląda rafa po zgaszeniu światła. Dosyć upiornie.

Grunt, że wszystko rośnie. udanego urlopu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, =Fresz= napisał:

A w nocy takie widoki z kamerki IP.

No, w końcu kolory bez filtrów i wspomagaczy:rofl:

Jak urlopik do dwóch tygodni to bym odpuścił karmik. Więcej z tego może być kłopotu niż pożytku. A jak rybcie zdrowe i najedzone, akwarium żyje, to taki pościk nie stanowi problemu. 
Zresztą, u mnie ryby tak rozpuszczone, że na suchy nawet nie spojrzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Słony leszcz napisał:

A jak rybcie zdrowe i najedzone, akwarium żyje, to taki pościk nie stanowi problemu. 

To zależy od ryb.

U mnie pokolce, chrysus, mandaryn, mógłby na lkuzie 2 tygodnie zostac bez żarcia. Ale anthiasów to raczej bym nie zostawił 2 tygodnie bez jedzenia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karmnik automatyczny JBLa na wyjazd powyżej tyg. Bez problemu. Wszystkie ryby bez wyjątku - na czele z pokolcami -  wpieprzają płatki. Ustawione na karmienie 4xd małymi porcjami. Nie widzę żadnego ryzyka zastosowania, a z pewnością nie większego niż pozostawienie innych urządzeń. Chyba nie ma co głodzić ryb, jak można w ten sposób rozwiązać problem. Polecam, tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, katani napisał:

To zależy od ryb.

U mnie pokolce, chrysus, mandaryn, mógłby na lkuzie 2 tygodnie zostac bez żarcia. Ale anthiasów to raczej bym nie zostawił 2 tygodnie bez jedzenia.

Anhiasów nie mam, ale moje maluchy dają radę. Po prostu (tak przynajmniej uważam) coś tam sobie znajdują, jak frykasy przestają same podpływać pod pyszczek. Po tygodniu to nawet nie ma jeszcze efektu rzucania się na jedzenie (zawsze mnie to zastanawia, czemu u mnie ryby tak nie wariują przy karmieniu, jak na filmikach od innych), ryby spokojne, brzuszki niezapadnięte. Ale też, pomimo małego litrażu, mają dużą bazę pokarmową - dwa dni bez czyszczenia szyb i robi się na nich gęsto od robaczków.

29 minut temu, tomko napisał:

Chyba nie ma co głodzić ryb

Ale to nie chodzi o głodzenie ryb. Po prostu w zdrowym akwarium ryby znajdą pożywienie, może nie w nieskończoność (z czasem by nadmiernie zredukowały populację planktonu), ale dwa tygodnie da radę. No i jak pisałem, moje ryby na suchy nie patrzą nawet. Suchego trochę sypię dla krabów, ślimaków, kiełży, wieloszczetów itd, te się rzucają. Ale ryby to patrzą na mnie wtedy jak na idiotę:clowning

A z karmikiem to nie chodziło, że to złe czy coś (choć sporo krąży historii, że się karmik zaciął albo wyładował wszystko od razu). Po prostu, co innego jest jak karmisz ręcznie, widzisz jak ryby reagują itd... Z karmika to bym chyba podawał tylko takie minimalne, żelazne porcje. Ale właśnie, przynajmniej u mnie, przy dwóch tygodniach nie ma takiej potrzeby jeszcze.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

No, w końcu kolory bez filtrów i wspomagaczy:rofl:

Jak urlopik do dwóch tygodni to bym odpuścił karmik. Więcej z tego może być kłopotu niż pożytku. A jak rybcie zdrowe i najedzone, akwarium żyje, to taki pościk nie stanowi problemu. 
Zresztą, u mnie ryby tak rozpuszczone, że na suchy nawet nie spojrzą.

Bez filtra za dnia :P zrzut obrazu z telefonu z przed chwili.

PplAN9T.jpg

 

Jeżeli chodzi o karmienie to zawsze na urlop ustawiam karmnik automatyczny żeby sypał spirulinę 36% w niewielkiej ilości i coś tam mama podjedzie w tygodniu nakarmić mrożonym solowcem. Zawsze się to sprawdza. Moje rybska zjadają wszystko, mrożone, płatki, granulki itd. itp. ;) Kamerka działa 24h, cały czas mam podgląd z telefonu więc trzymam rękę na pulsie. Grunt żeby pogoda dopisała podczas tych moich wspinaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Słony leszcz napisał:

Anhiasów nie mam, ale moje maluchy dają radę. Po prostu (tak przynajmniej uważam) coś tam sobie znajdują, jak frykasy przestają same podpływać pod pyszczek.

ja wyznaję filozofię Twistmana, czyli ryby dokarmiam a nie karmię. Resztę mają sobie znaleźć w akwarium.

Fresz gdzie się wybierasz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ładnie ci to rośnie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, R.I.P napisał:

... ładnie ci to rośnie.

PK

Dzięki, staram się nie przykładać do tego rąk ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, =Fresz= napisał:

Nowy nabytek

Chodzi o tę euphyllię? Bo reszta chyba od dawna ;)

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, chris_ek napisał:

Chodzi o tę euphyllię? Bo reszta chyba od dawna ;)

Rybki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Rybki ;) 

Fajne takie nieco inne od utartego standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 24.08.2021 o 12:21, chwialek napisał:

Fajne takie nieco inne od utartego standardu.

 

23 godziny temu, chris_ek napisał:

Wiem i przyznaję, że gdybym kiedyś się decydował na błazenki to właśnie takie "nietypowe".

No jest trochę odmian barwnych. Też podobają mi się takie mniej popularne.

https://www.seaandreef.com/marine-ornamental-fish/clownfish/flurry

 

W sklepie 550zł, u hodowcy 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2018 o 19:07, AnT napisał:

To jeszcze obiecany FTS przez demolką ;) 

 

W dniu 22.11.2018 o 19:07, AnT napisał:

To jeszcze obiecany FTS przez demolką ;) 

 

W dniu 22.11.2018 o 19:07, AnT napisał:

To jeszcze obiecany FTS przez demolką ;) 

za dwa dni rdza je opierdzieli


5bab6e452d645fb8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.