Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Tester napisał:

Już go nie lubię... :)

Hehe,ale Bartku miałam 2 lata prawie skałę xeni,taka szczepka ,czasem zanikala myslalam że juz koniec,i taka marna zostala dana do kąta ;)

No masz teraz coś jej pasuje,szczerze mnie ten koral zawsze ciekawil,a czemu? nie u każdego daje radę :)

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wprowadziłem maciupką szczepkę na tak zwany start. Przez 8 lat nie mogłem sie pozbyć cholerstwa. Rwałem i kosiłem - a jej było coraz więcej. Z zazdrością czytałem jak ktoś pisał, że u niego Xenia ginie. Ja usunąłem kilka kilogramów tego dziadostwa... i co mnie rozbawiło to to, że ostatnio widziałem ja w sprzedaży w sklepie z 12 funtów za szczepkę :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tester napisał:

Ciekawy jestem czy to błoto zawiera jakieś życie. Na stronie AF jest napisane że to źródło cennych  minerałów  i substancji odżywczych

 

Z moich obserwacji używania błotka - nie miałem nigdy ślimaków typu porcelanka, po zastosowaniu błota przez kilka miesięcy zaobserwowałem w piachu ślimaki tego typu, maluszki śmigają, zbiornik nie jest nowy i na pewno nie wylazły ze skały bo skała miała 1,5 roku od startu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

Np zaobserwowalam że korale wyraźnie bardziej są napompowane,były korale które grymasiły a teraz sa w swietnej kondycji,ale ciekawe jest to że xenia sie zebrała po tylu miesiącach i dostała kopa w sobie.

Dzięki za odpowiedź. Pytam, bo sam zużyłem małą puszkę błotka i nie zaobserwowałem żadnych zmian. Może na SPS mniej działa. Mam jeszcze błotko, więc spróbuję ponownie, może tym razem przyniesie jakieś korzyści.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Pytam, bo sam zużyłem małą puszkę błotka i nie zaobserwowałem żadnych zmian. Może na SPS mniej działa. Mam jeszcze błotko, więc spróbuję ponownie, może tym razem przyniesie jakieś korzyści.

@norbi2222 no co mam Ci powiedzieć? ja próbuje,trochę śledzę też postępowania innych itd,staram się nie eksperymentować za dużo ale śledzę parę zbiorników na NR i YT zawsze jakieś wnioski są :)

 

@Ura muszę zaobserwować co wlewam,może coś tam jest.. zawsze to robie mieszając i wlewam całość,może przez sitko? czysta ciekawość :)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, @Beti napisał:

@norbi2222 no co mam Ci powiedzieć? ja próbuje,trochę śledzę też postępowania innych itd,staram się nie eksperymentować za dużo ale śledzę parę zbiorników na NR i YT zawsze jakieś wnioski są :)

 

@Ura muszę zaobserwować co wlewam,może coś tam jest.. zawsze to robie mieszając i wlewam całość,może przez sitko? czysta ciekawość :)

 

 

Sitko myślę że tu nic nie da, jak już są jakieś fragmenty życia to raczej jaja i inne takie formy przetrwalnikowe, nie ma szans wg mnie aby coś w w szczelnym worku przetrwało bez tlenu tyle czasu  - tzn transport z miejsca zbioru błota, pakowanie i później przebywanie na półkach w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ura napisał:

nie ma szans wg mnie aby coś w w szczelnym worku przetrwało bez tlenu tyle czasu  - tzn transport z miejsca zbioru błota, pakowanie i później przebywanie na półkach w sklepie.

no niekoniecznie... zapotrzebowanie na tlen dla jaj jest minimalne a dla form przetrwalnikowych bakterii jeszcze mniejsze (jeśli jakieś w ogóle) więc hiptetycznie istnieje spora szansa, że coś tam jednak tę podróż przeżyje.

No chyba, że błoto jest sterylizowane... w co wątpie.

Rozumiem że to w woreczku jest mokre... pachnie mułem? 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tester napisał:

Rozumiem że to w woreczku jest mokre... pachnie mułem? 

Jest takie jak piszesz,mokre jakby było teraz wyjęte z oceanu :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm muł jak nic , nie śmierdzi ale ładnie pachnie mułem i oceanem, są w tym muszelki czasami i małe kamyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był (i zresztą jeszcze jest) taki produkt pt "miracle mud". Myślę że to to samo chociaż tego od AF nie widziałem na żywo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to będzie to :)

http://www.ecosystemaquarium.com/products/marine/miraclemud/miracle-mud/

Raczej nie jest dostępny w Pl,ale fajnie opisane wszystko bardziej logicznie niż konkurencja.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu mam warstwę mułu ok 2cm pod odpieniaczem. Raz w tygodniu fukam tam lekko pipetą. Korale po całej nocy są jak naelektryzowane. Kiedyś wyciągnąłem łyżkę tego czegoś i miał zapach mułu/wody słonej oceanu/morza. Czy to możliwe że mam takie coś za free? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

szczerze mnie ten koral zawsze ciekawil,a czemu? nie u każdego daje radę :)

 

Hej...

Mnie takze zawsze ciekawila Xenia a u mnie rosla w takim tempie ze cotygodniowe ciecia wystarczyly by nie zdominowala zbiornika...

Byla tez moim barometrem przy stosowaniu ozonu, ktorym klarowalem i tak juz klarowna wode (taka mala obsesja), kiedy tylko zaczela zwijac glowki, byl to sygnal by wylaczyc ozon...

Jedni wywalaja ja wiadrami a ja kupilem szczepke za parenascie euro i to w Niemczech bo we Francji nigdzie nie moglem znalezc...

Zawsze w kazdym zbiorniku mialem jakies ryby a w terazniejszym jeszcze nie mam i widze niesamowita roznice, jezeli chodzi o ilosc zooplanktonu i innych mikroorganizmow, ktorych jest zatrzesienie i wychodzi ta ferajna nawet za dnia, jak tylko poczuje jedzenie...

Kiedys dozowalem fitoplankton Easy Reefs i spelnial tak mi sie wydaje swoje zadanie, ale mysle ze dopiero teraz moglbym dostrzec roznice, kiedy tych mikrosow nie ma co zjadac...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Iceberg napisał:

Mnie takze zawsze ciekawila Xenia a u mnie rosla w takim tempie ze cotygodniowe ciecia wystarczyly by nie zdominowala zbiornika.

zapewne tak jest,ale mnie to się nie udało jak do tej pory,zobaczę teraz coś ruszyło :smile_wink:

Dziękuję wszystkim za wpisy i zainteresowanie :wub:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miesiącu mały up.

akwarium ma sie całkiem,oczywiście jak by to Beti coś nie zmieniła byłaby chora :)

sól 30/70% probiotyczna-zwykła Af

reaktor glonowy chwilowo wyłączony,spagetti zgniło, o 1 tydz za długo trzymałam,jednak co 21dni trzeba redukować nadmiar potem jak jest za bardzo ubite jest maly przeplyw wody i gnije i smierdzi ze uff :)wystarczyło tydz zapomniec i cóż:D

 

Stosowanie błota z Af strzał w (10) widać że akwarium świetnie żyje,szczerze pilnuje tylko Zasolenia i Kh,czasem zrobię Po4,reszta :Blush2nie wiem chyba ok..icp leży w szafce czeka na chęci wysyłki hihi..

Niestety 2 goniopory padły nie do odratowania,ale wiem już czemu..

jednak to zly pomysł aby stala ma piasku to raz,a dwa one potrzebują tak światła jak acry,miałam dwie goniopory na piasku i właśnie od dołu je szlak trafiał,nie do odratowania,kolejna nauczka :(reszta jest podklejona na skałach i ma się dobrze

Podmiany wody stosuje co 14dni 12-15%

Obsada rybna bez zmian :) zupa,to tyle,

Temp na dzis 26.9 (rekordowo) w sumpie 3x wentelator20190602_112905-1612x732.thumb.jpg.5b4724d4b00be134863e5d907e315eca.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

sól 30/70% probiotyczna-zwykła Af

A czemu taki miks? Przechodzisz na probiotykę?

O ile nie jestem jakimś wielkim fanem "kolorków", to bardzo lubię oglądać Twoje akwarium:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Słony leszcz napisał:

A czemu taki miks? Przechodzisz na probiotykę?

O ile nie jestem jakimś wielkim fanem "kolorków", to bardzo lubię oglądać Twoje akwarium:-)

Nie no probiotyke stosuję juz dawno tylko bylo 50/50 teraz juz jest jej tylko 30% przy podmianie.

Dzieki :)pozd

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, @Beti napisał:

Nie no probiotyke stosuję juz dawno tylko bylo 50/50 teraz juz jest jej tylko 30% przy podmianie.

A to widzisz, nie doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tych gonioporek, bardzo lubię te korale, ale pomimo tego braku akwarium jak zawsze prezentuje się wzorowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Pieknie jest i kolorowo jest,  chociaz jezeli chodzi o kolory to mozna sobie tylko wyobrazic, gdyz bardzo trudno zrobic zdjecia, szczegolnie akwarium morskiego by wygladalo tak jak w rzeczywistosci a kazdy akwarysta wie ze w rzeczywistosci wszystko wyglada o niebo lepiej...

Robie zdjecie swojego zbiornika, patrze i mowie "co to do cholery jest !!??, gdzie ta glebia?....", dopiero robiac od gory widac ze tam jest jeszcze wiele miejsca i samo zdjecie oddaje rzeczywistosc...Urok morskiej wody przez szybe, coz trzeba czekac az wymysla akwarium bezszybowe no i przydalby sie jeszcze prad bezprzewodowy, bo to spaghetti doprowadza mnie do szalu...

Goniopory sa piekne i kusza, ale ja jeszcze sie nie odwaze, dopiero co wyszedlem na prosta z PO4...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 miesiąc :)

Akwarium raczej bez zmian i tak zostanie do przesiadki,a kiedy? trwają końcowe prace.

Obecnie oko cieszę tym co mam oraz testuję wszystko co możliwe aby nowy zbiornik był minimalnie obciążony ponownym dojrzewaniem,bo przekłada będzie bardzo ostrożna i przemyślana.

Jedynie co moge zdradzić nowy zbiornik będzie miał ponad 1m3 w obiegu.

Pozd.

 

20190706_161506-1612x784.jpg

20190706_161304-1612x784.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, @Beti napisał:

ponad 1m3 w obiegu

oj będzie się działo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2019 o 14:50, @Beti napisał:

Up :)

na 22.05.2019

Takie tam fotki :)

ostatnio też dostają korale błotko czyli AF Life Source 

wnioski od 4tyg myślę ze warto :) co do ballinga obecnie 115ml /dobę reszta suplementacji bez zmian.

Jeszcze taki mały szczegół,jak od 2 lat xenia stała w miejscu z przyrostem a nawet zanikala gdzie wydawało się ze już koniec,tak teraz dostała pędu..:smiling: jednak to dziwny koral :Blush2 niby nic a jednak potrzebuje warunków :)

 

 

 

 

20190522_142238-744x379.jpg

20190522_142333-744x341.jpg

20190519_142050-1344x591.jpg

20190519_142729-1344x653.jpg

20190522_142437-744x467.jpg

Wow!!! Zacząłem się zastanawiać czy prowadzisz swój wątek więc zacząłem szukać A tu takie cudo!!! Jestem pod wrażeniem!!!


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę :)

ale nudy ostatnio wszystko rośnie,zbiornik obecnie nazywam wielkim testem,przy nowym zbiorniku chciałabym uniknąć różnych wpadek,choć pewno jakieś małe będą nieuniknione.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! W wolnym czasie postaram się przeczyta całość bo jestem ciekaw A na pewno będzie to spore źródło wiedzy.
Z tym bagażEm doświadczeń nowy musi wyjść dokładnie taki jaki chcesz

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.