Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, VDR napisał:

Piękna jak młoda, później rzecz gustu emoji41.png Mi się wersja dorosła średnio podoba ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

No dokladnie mniejsza jeszcze by ogarnąć można bylo:-)ta jest duża temu taka cena na stronie erybki 350zl i rozmiar M to jeszcze ale czytam o tej rybie na 10szt 1 przeżywa kwaranntanne szok!!

2 minuty temu, Raffy14 napisał:

Możesz kupić, później oddasz mi do zbiornika w pracy 12tys l :D

Ps. Ta Thallasoma na zdjęciu to lutescens, lunare inaczej wygląda :)

No możliwe one są bardzo podobne:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, @Beti napisał:

cześć;-) dziś odwiedziliśmy Skrzydlicę;-) słuchy mnie doszły że po dostawie są..no ;)

do obsady dołączyło

Pseudocheilinus Hexataenia 4cm

3.PNG.f7cf425f68568ba2293020ad389379da.PNG

następnie valenciennea sexguttata parka 8cm

2.PNG.13ddaf6f4d4b801d36b6c99df688c033.PNG

 

oraz na deser piękna Thalassoma Iunare 8-9cm (wiem  ze rośnie dość spora ale rok dwa zamieszka):P

4.PNG.8e3853ffeafd8720b842a378b3ceec1e.PNG

reszta obsady dość nowych gości zniosła;-)nie mam szczęścia do babeczek co kupiłam to znikały bez śladu,do trzech razy sztuka ;-)

Mieli piękne naso elegans ale już nie zaryzykowałam po raz trzeci,zebresomy  xanthurum niestety nie mieli,wiec tylko takie zakupy,może ktoś z was ma te rybcie,jak się sprawują itp..?

Ps ponoć to są te babeczki co tak nie rozsypują piasku...miejmy nadzieje że będą siały piasek delikatnie ;-)

 

 

 

 

Moja babeczka sieje po całym zbiorniku, ostatnio sobie upodobała brać piaseczek do pyszczka i podpływać do pompy i wypluwać :P oby twoja tak nie robiła :) Ale nowi lokatorzy śliczni :D 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, alexw200 napisał:

Moja babeczka sieje po całym zbiorniku, ostatnio sobie upodobała brać piaseczek do pyszczka i podpływać do pompy i wypluwać :P oby twoja tak nie robiła :) Ale nowi lokatorzy śliczni :D 

Moje już jadą;-)kopia pod skałami norki robią ale wiru jeszcze nie ma;-) zobaczymy jak długo:-)

Aktualnie zbiornik wygląda tak:

Filmik tak na szybko komórka:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

Moje już jadą;-)kopia pod skałami norki robią ale wiru jeszcze nie ma;-) zobaczymy jak długo:-)

Aktualnie zbiornik wygląda tak:

Filmik tak na szybko komórka:-)

Jest Śliczny :) ZAZDRASZCZAM :P 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alexw200 napisał:

Jest Śliczny :) ZAZDRASZCZAM :P 

Olku nie cuduj:ph34r:są ladniejsze troche i twój będzie piękny tyle litrów to ja zazdroszczę. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nikt nie mówił że na starcie ma być tanio:-)wszystko po trochu za rok będzie pełno:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2018 o 12:11, Raffy14 napisał:

Możesz kupić, później oddasz mi do zbiornika w pracy 12tys l :D

Ps. Ta Thallasoma na zdjęciu to lutescens, lunare inaczej wygląda :)

pytanko @Raffy14 lub może ktoś kto zna tą rybę czy ona w stresie lubi się zakopać w piasku lub tak schować w skały że amen? od 2 godz rybę wcięło! na pewno nie wyskoczyła bo wszystko sprawdzone,widmo ryba świetnie pływała od piątku i nagle znikła czyżby coś ją wystraszyło? jeszcze tego nie grali u mnie w zbiorniku,babeczki znikały ,ale 10cm ryba?

Bo wiem że są ryby że w stresie lub na noc się zakopują tylko nie wiem czy akurat ta.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta też lubi zakopać się w piasku ;) Potrafi też wcisnąć się w zakamarki skały.  Rozumiem, że komin sprawdzony ? ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, VDR napisał:

Ta też lubi zakopać się w piasku ;) Potrafi też wcisnąć się w zakamarki skały.  Rozumiem, że komin sprawdzony ? ;)

komin,sump(sitka nie mam w kominie teoretycznie mogła wskoczyć),teraz latarką świecę między skały nic,za szafką ,pod szafką,wszędzie,nie panikuje ale trochę dziwne ;-)no nic może jutro wyjdzie,jak nie odpieniacz to ryba -czarny tydzień ,zamiast Wielki tydz.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 Thallasomy i wcześniej trochę, żadna się nie zakopywała w piasku. Corisy, halichoeresy, hemicorisy to namiętnie i na noc się zakopują. Thallasoma to najwyżej w skały się chowa i to nie na długo, to są bardzo aktywne pływaki.

2 godziny to nie panika, może już poszedł spać - wargacze mają często swoje pory snu :) wcześniej pływał dłużej bo nowy. Mój zielony chloropterus zakopywał się jak w zegarku o 19, po 19:00 już go nie było :)

Ale wargacze to świetni skoczkowie, ja już raz wyciągałem thallasomę z przelewu. Sprawdz komin :)

 

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitko na spływie podstawa - dziś rano doktorka z komina wyciągałem ;) A wargacze tak mają, że lubią zaszyć się nawet na parę dni.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyłączyłem obieg i myślałem potem, że mi jednego anthiasa zassało. Było 5 i nie mogłem 6 znaleźć. Z 3 godziny go nie widziałem, ale już wieczór był. Na drugi dzień rano wszystkie plywały. Przy okazji namierzyłem, że w skale jest grota, której nawet nie podejrzewałem. 4 anthiasy w niej śpią.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu co prawda hexa ;) Wez ja znajdz jak skala bedzie w druga strone :D

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to by wyjaśniało,mój doktorek 18:00 światło jeszcze na 1/3 a ten chodzi spać i po rybie,dzięki;-)

P.S.sitko muszę kupić wiem ale co jestem w sklepie to zapomnę:P 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hexa zaszyła się w panelu na 3 dni. Myślałem że wyskoczyła i spisałem ją na straty. Później musiałem ją na rękę łapać jak niektórzy ryby w potoku. O dziwo sama wpłynęła do ręki i nawet nie próbowała uciec. A w zbiorniku głównym nie ma szans nawet z użyciem siatki

9 minut temu, VDR napisał:

Tu co prawda hexa ;) Wez ja znajdz jak skala bedzie w druga strone :D

 

 

Ale widać że ona też diety chyba nie trzyma ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no :) Beti :) wymiata Twój zbiorniczek.

Pięknie wygląda. Zazdroszczę. Mam nadzieję, że kiedyś choć w połowie będzie u mnie tak ładnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lapsiak84 napisał:

No no :) Beti :) wymiata Twój zbiorniczek.

Pięknie wygląda. Zazdroszczę. Mam nadzieję, że kiedyś choć w połowie będzie u mnie tak ładnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję;-) ale do wymiatania to mu brakuje ale jak na rok na tyle ile potrafię  to go utrzymuje;-) spokojnie twój też się dobrze zapowiada;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ta Twoja lampa. Bo kolorki bardzo ładne fluo. Ciekawe czy moja będzie też dawała takie efekty. Co prawda na razie mam ustawiony standardowy program Bali PAR ale mam wrażenie, że za mało tego fluo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja białym nie przesadzam może temu,ale radzi sobie, kiedyś pamietam robiłeś temat o lampie proponowałam Maxspect Razor wiem że chyba wybrałeś coś innego tak??


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti a jaką masz lampkę nad tym baniakiem ?  też mi się podoba - wygląda mi to na ledy od Maxspecta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Wybrałem Pacific Sun Metis Hyperion R2+ 3x150W tu każdy kanał można ustawić jak się chce w rozbiciu na minuty i na moc.

Ja na razie się nie bawiłem a skorzystałem z gotowego programu. Ale na razie nie ma korali więc nie ma sensu się bawić ustawieniami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ura napisał:

@@Beti a jaką masz lampkę nad tym baniakiem ?  też mi się podoba - wygląda mi to na ledy od Maxspecta.

Cześć:-) Maxspect Razor 320w 15.000k cena 3900zl tyle dałam w coral house.rok temu

6 minut temu, lapsiak84 napisał:

Tak tak. Wybrałem Pacific Sun Metis Hyperion R2+ 3x150W tu każdy kanał można ustawić jak się chce w rozbiciu na minuty i na moc.

Ja na razie się nie bawiłem a skorzystałem z gotowego programu. Ale na razie nie ma korali więc nie ma sensu się bawić ustawieniami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podeslij linka do tej lampy chętnie zobaczę co to bo juz nie pamiętam,ale ważne abyś Ty był zadowolony i korale :-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.