Skocz do zawartości
Beti

mini rafa 2 LATA i 9 miesięcy + zupa rybna ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, waldek123blau napisał:

Ja go miałem w akwarium i nigdy więcej nie chcę mieć z nim nic do czynienia. Coris gaimard  przewracał mi skałki, zrzucał korale  a gdy zmienił barwę stał się tak upierdliwy że musiałem go oddać! Zabił wargacza doktorka, przeganiał babki, i nawet większe od siebie skałki przewracał.

@waldek123blau u mnie musiał by 20kg skalę poruszyć,a te skałki na dnie zobaczymy na razie jest mały podrośnie oddam gratisa:Pzresztą dostałam dzis go w prezencie więc głupio by było zwrócić i zrobic przykrość bratu;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paragon napisał:

to jest to co potrafi zabić całe akwarium?

Jeszcze raz zapytam gdzie wyczytales ze jabłko morskie potrafi zabić całe akwarium,i z jakiego powodu,wszędzie szukam info nic nie widzę...A może ktoś coś wie..

https://erybka.pl/product-pol-5054-Strzykwa-Pseudocolochirus-violaceus.html

Juz znalazłam wcale nie ma tragedii:-)

 

Edytowane przez @Beti
Edit (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
46 minut temu, @Beti napisał:

Jeszcze raz zapytam gdzie wyczytales ze jabłko morskie potrafi zabić całe akwarium,i z jakiego powodu,wszędzie szukam info nic nie widzę...A może ktoś coś wie..

https://erybka.pl/product-pol-5054-Strzykwa-Pseudocolochirus-violaceus.html

Juz znalazłam wcale nie ma tragedii:-)

 

a sorki przespałem :), sam chciałem kupić ale sobie odpuściłem, za duże ryzyko ale musisz pilnować aby jak padnie czego Ci nie życzę, aby ją szybko wyłowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

a sorki przespałem :), sam chciałem kupić ale sobie odpuściłem, za duże ryzyko ale musisz pilnować aby jak padnie czego Ci nie życzę, aby ją szybko wyłowić

No właśnie jak padnie,może nie myślę o najgorszym po przeczytaniu artykułu...fakt toksyny ma,zapewne nie jeden hoduje tego zwierzaka a czemu mnie ma się nie udać:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie o tym jablku morskim. Masz odwagę że wypuściłaś je do zbiornika. Ale nie ukrywam zwierzątko bardzo ładne. Mam nadzieję że będzie cieszyło Twoje oko. Jak coś to czekam na opis obserwacji. Bardzo mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego zrobiło ze takie straty

35 minut temu, alexw200 napisał:

@Beti nie ma co straszyć, będzie dobrze. U mnie kiedyś w poprzednim baniaczku sporo strat narobiło ale jest śliczne :P 

Każdy tylko mówi ze będzie źle ale żadnych konkretow:D

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
25 minut temu, @Beti napisał:

A co takiego zrobiło ze takie straty

Każdy tylko mówi ze będzie źle ale żadnych konkretow:D

Ty kiedyś dopiszesz swoje :P , nie no spoko zazdroszczę Ci ja nie mam odwagi na tego rodzynka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, @Beti napisał:

A co takiego zrobiło ze takie straty

Każdy tylko mówi ze będzie źle ale żadnych konkretow:D

Hmm ja mam tylko doświadczenie czytając ok godziny wyszukane artykuły. Zainspirował mnie ten zwierzak bo jest naprawdę przepiękny. Ale z tego wynika, że to jedne z najtrudniejszych zwierząt do utrzymania w warunkach akwarystycznych. Osobiście szybciej zdecydował bym się na standardową strzykwę, bo latwiej wybadać czy czasami nie umiera i wyczuć moment w którym należało by ją wyłowić. Z jabłkiem jest podobnie tylko znacznie trudniej określić moment ewentualnego zagrożenia dla innych mieszkańców. Nie będę więcej pisał na ten temat dziś bo jeszcze Cię koszmary dopadną ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2018 o 22:35, @Beti napisał:

Dziś udało sie zrobić zdjęcie w naturalnych kolorach tej rybci,ale jest to jedyny pokolec w akwarium który jest tak ruchliwy,skubiacy skały non-stop,mało tego goni ciągle babeczki,kopia tylko 1/4 zbiornika, reszta lipa! jednym słowem istny "łobuz" świetna jest ale chyba coś za coś..:D

Moje pytanie do posiadaczy tej rybci:-) Czy u Was też tak króluje:P

20180423_200533.jpg

u mnie jest bardzo ugodową rybką, non stop wcina glony. dogaduje się ze wszystkimi mieszkańcami. ale babki nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Przemek79 napisał:

u mnie jest bardzo ugodową rybką, non stop wcina glony. dogaduje się ze wszystkimi mieszkańcami. ale babki nie mam.

No właśnie swietna rybka ale babeczki są biedne:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój reaktor glonowy własnej produkcji z pompą Tunze-Silence 1073 diody 32w pojemność filtra 1,8litra,pytanie bedzie działać ?:D

Mam sporą obsadę w akwarium i z tym idzie też spore karmienie stąd dodatkowy pomysł da dodatkową filtracja tego typu...

20180502_113413.jpg

tz.własnej, elementy kupione osobno samo wykonanie:P

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgraby filtr daj jeszcze w środku przegrody tak z dwie albo trzy z siatki ogrodniczej "na krety" albo coś podobnego i zablokuj gumką recepturką by nie zjeżdżały  na dół - to ładnie rozprowadzi startowe glony nie będą się zbijać w jednym miejscu one muszą mieć przestrzeń do rozrostu a tak to zbija się w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ura napisał:

zgraby filtr daj jeszcze w środku przegrody tak z dwie albo trzy z siatki ogrodniczej "na krety" albo coś podobnego i zablokuj gumką recepturką by nie zjeżdżały  na dół - to ładnie rozprowadzi startowe glony nie będą się zbijać w jednym miejscu one muszą mieć przestrzeń do rozrostu a tak to zbija się w jednym miejscu.

A czyli nie na sam dół tylko podzielić na trzy,cenna uwaga dziękuję @Ura ;-)A czy sam czerwony będzie ok?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) czerwony będzie OK akurat glony dobrze reagują na ciepłe światło,  większość reaktorów które można kupić są dzielone na trzy :) dwoma kratkami więc coś w tym musi być, sam nie miałem reaktora ale pewnie glony są lepiej rozprowadzone i nie zbijają się w jedną kulę na krańcu filtra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, @Beti napisał:

tz.własnej, elementy kupione osobno samo wykonanie:P

I wyszło pięknie - brawo (a stówka została na sól czy życie :) )

a przy okazji podpowiem z czego można zrobić przegrody

-sitko-pierscien-nakretka-50mpl.jpg

https://www.google.com/search?q=sitko+pająk+do+powałki&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj0waevhufaAhXMiSwKHUU6CSEQsAQINA&biw=1280&bih=884

 

(allegro "dział pszczelarski" :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beata parametry idą Ci w górę że glony dokladasz? Czy to tak na zapas?

Filtr estetycznie wykonany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, silvia napisał:

I wyszło pięknie - brawo (a stówka została na sól czy życie :) )

a przy okazji podpowiem z czego można zrobić przegrody

-sitko-pierscien-nakretka-50mpl.jpg

https://www.google.com/search?q=sitko+pająk+do+powałki&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj0waevhufaAhXMiSwKHUU6CSEQsAQINA&biw=1280&bih=884

 

(allegro "dział pszczelarski" :P )

O widzisz dziękuję Marku:-) no słówka lekko została:-)

 

4 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Beata parametry idą Ci w górę że glony dokladasz? Czy to tak na zapas?

Filtr estetycznie wykonany :)

Pawle no może nie idą tak bardzo bo Po4 mam fajne ale no3 okolo 10-15 ale też sama do tego doprowadziłam,chcę mieć dodatkowe wzmocnienie może nie oparte na 24h swieceniu ale zawsze coś...zobaczymy po 2-3tyg,teraz nie zamówię glonow startowych u Jadwigi bo święto za świętem,postaram się w przyszlym tyg odpalić reaktor.

Mam sporą obsadę ale też nie chce glodzic tych zwierzakow,myślę że reaktor coś mi wspomoże dodatkowo :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalaj glony na noc na 12h po zgaszeniu światła w baniaku - ustabilizuje ci to trochę pH bo w akwarium w nocy produkcja CO2 a glony to zjedzą i wyprodukują O2 w sam raz na wyrównanie spadków pH nocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ura napisał:

odpalaj glony na noc na 12h po zgaszeniu światła w baniaku - ustabilizuje ci to trochę pH bo w akwarium w nocy produkcja CO2 a glony to zjedzą i wyprodukują O2 w sam raz na wyrównanie spadków pH nocą.

O bardzo cenne uwagi dzieki ponownie @Ura,tak właśnie myślę zainstalować sterownik i ustawić z automatu na 12h,syn się śmiał że się nie uda tego zrobić samemu,a co tam pomyślałam spróbuje:-)i wcale nie było to trudne po za tym ze zwijalam to z 10razy niż równo wyszło,dziękuję za opinie;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaghetti możesz też kupić od Nanokaczora, ma trochę taniej. Wpisz w google sexy krewetka i na pewno znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maciej01 napisał:

Spaghetti możesz też kupić od Nanokaczora, ma trochę taniej. Wpisz w google sexy krewetka i na pewno znajdziesz.

O widzisz  dziękuję @maciej01 nawet nie wiedziałam że ma:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma też inne makroglony co podobno też nadają się do reaktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti ja do refugium też będę wrzucał spaghetti. Trochę naczytałem się o glonach i wychodzi na to że spaghetti najbezpieczniejsze.

Glony są nawet w dziale oddam po przycinkach ;) Ale @nanokaczor polecam. Mam od niego krewetki i parę korali, wszystko w świetnym stanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge komuś oddać jeśli ktoś z Bielska. Bo dalej chyba nie opłaca się jechać. Co tydzień ok 10l luźnej witki. 

31 minut temu, @Beti napisał:

O widzisz  dziękuję @maciej01 nawet nie wiedziałam że ma:-)

Jak masz chwilę to ja jestem w domu. Odstąpię pakiet startowy. Teraz looknąłem że daleko nie masz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.