Skocz do zawartości
pawellb

Falowniki RW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poznać waszą opinię na temat cyrkulatorów RW. Posiadam rw4. Jest używany (nie wiem jak długo, gdyż nie mam go od nowości), natomiast sterownik nowy. Kręcił wodę u mnie ok 3 miesięcy i nagle się zatrzymał. Wyczyściłem go, trochę pokręcił (1h) i stop. Za chwilkę znów i stop. Teraz już nie kręci. Zadzwoniłem do firmy, która zajmuję się serwisem i naprawą sprzętu do morskiego. Powiedziano mi, że  magnez się rozmagnesował i że w ogóle to te rw porażka i padają jak muchy i się nie da naprawić. Firma ta jest z Wrocławia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje dwie rw4 mam kupione jako używane i od roku działają bez problemów...chiński produkt więc z powtarzalnością wysokiego poziomu jakości trochę mają trudniej... Chociaż muszę zauważyć, że wraz z czasem mają coraz lepsze produkty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też słyszałem że z "rw" mają różnie - jednym działają pięknie latami a innym padają po kilku miesiącach (nawet @SU1 jakiś czas temu pisał chyba że miał  z rw-4 problem). Poprawili się podobno w nowszych wersjach "sw" a przy okazji je troszkę zmniejszyli (kupiłem sw-8 - przetestuję :P ).


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z  sw , odwalało mu , zwalniał , kręcił odwrotnie .Ogólnie z trzech szt jedna chodziła jak trzeba .Sztuka tez miała problem z sterownikiem , już miałem wysyłać ale mi upadł i się naprawił :blink: . 
Ogólnie da się trafić na dobrą i cichą sztukę .Widzę tylko problem konstrukcyjny , opływ wirnika skopany i lubi się zawalić syfem ,trzeba co jakiś czas czyścić .
Teraz mam jeszcze QP-5  też nie od pierwszej sztuki się udało  , poszła na wymianę bo : 
 

 

Ale i tak używam i SW i QP  jak się trafi dobrze to nie mam zastrzeżeń .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sw4 chodzi drugi miesiąc i kilka dni temu zauważyłam, że zamiast mieszać wodę to ją wciąga (wrzuciłam pokarm do akwa żeby się upewnić). Mąż stwierdził, że kręci w drugą stronę i trzeba będzie do serwisu odesłać. Wyjął, wyczyścił i falownik zaczął działać poprawnie. Jak długo, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem RW4 i WP10, po około 8 miesiącach obie kręciły jak im pasowało, takie miałem subiektywne odczucie. Kiedy podkręciłem na sterowniku to była widoczna poprawa wydajności ale po jakimś czasie falowniki słabły. Po około roku obie pompki padły. Wysłałem do naprawy, po powrocie działały około 2 miesięcy i znów to samo i tak do końca gwarancji.

Jeśli o mnie chodzi to się zraziłem do tej marki i na pewno więcej ich nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wp25 (poprzednik rw8) działa u mnie już 3 lata ale kupiłem ją używana po gwarancji, więc w sumie powinna mieć koło 5 lat. Przy starcie trzeba jej już pomóc potem kręci.

Mam też rw8 u poprzedniego właściciela nie wiem ile u mnie coś koło 2 lata, działa poprawnie. Odkupiłem już bez gwarancji więc podejrzewam że może mieć juz 4 lata ale to tylko spekulacje.

Oraz rw15 kupiłem ją z roczną gwarancją, więc przelatała rok, na drugi dzień się zepsuła, na gwarancji dostałem nową (stojan) i na razie działa. Musiałem trochę dociąć nadlany plastik na wirniku bo warczała teraz jest ok.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RW 8. Dopóki była w zbiorniku działała bez zarzutu, była cicha. Któregoś dnia wyjęłam do czyszczenia, po wyczyszczeniu jednak dmuchała mi za mocno i poszła do szafy. Po kilku tygodniach chciałam jej użyć do mieszania wody i nie chciała kręcić. Rozebrałam i złożyłam ponownie wiele razy, bo u mnie przyczyna ewidentnie tkwi w tych białych elementach nakładanych na trzpień wirnika. Jakby "napuchły" i blokują wirnik, trzymając go za mocno. bez tych elementów wirnik kręcił bez problemu (oczywiście tylko krótką chwilę, dla testu)Wielokrotnie rozkładałam, próbowałam inaczej włożyć, zamienić te elementy miejscami i lipa. Bywało, że jak pompa już tam jakoś się rozruszała, to pracowała, ale przy kolejnej podmianie znów był ten sam problem z blokowaniem wirnika. Czy ktoś ma na to jakiś patent? Może można kupić nowe elementy? Mam wrażenie, jakby tych pomp nie można było wysuszyć, jakby te elementy zmieniły swoje kształty.

Identycznie miałam z pompą obiegową, jakąś małą jebao 2000L. Kupiłam używaną do córki akwarium, poleżała u mnie ze 3 miesiące i był ciężki problem ją rozruszać, znów blokował się wirnik przez podobne elementy trzymające go. Teraz pompa siedzi cały czas w morskiej wodzie, ale jest używana sporadycznie i odpala za każdym razem bez problemu. Idę o zakład, że jak ją wyjmę i przesuszę jakiś czas, to już jej nie uruchomię. 

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nik@ napisał:

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Jak mi obiegowa poleżała było tak samo  , ale sól się skrystalizowała . nie dało się ruszczyć czy zdjąć łożysk z ośki .

doba w RO i po problemie . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wczoraj po równym miesiącu padła RW15. Zaraz jedzie na reklamację :( eehh chciał se człowiek lepiej zrobić. Było kupić JVP jak kilka poprzednich cyrkulatorów. 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jebao to taka rosyjska ruletka. U jednego będzie działać latami, a u drugiego padnie po kilku dniach. U mnie odpukać w niemalowane obiegówka i falownik działają choć z małymi zastrzeżeniami. Wydajność obiegówki spadła (podejrzewam że zabrudzona) a falownik trochę buczy (podejrzewam słabą izolację drgań) mam na to rozwiązanie ale nie chce mi się moczyć łapek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem pompę. Tutaj ukłon w stronę sklepu za załatwienie sprawy na poczekaniu. Podobno była felerna partia. Dostałem z tego co widzę nową pompkę. Działa dużo przyjemniej niż poprzednia :) Odpukać.....czas start :D 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje, czy zewnętrzny magnes jest szczelny i może być w wodzie, np w kominie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, latos84 napisał:

U mnie sw4 chodzi drugi miesiąc i kilka dni temu zauważyłam, że zamiast mieszać wodę to ją wciąga (wrzuciłam pokarm do akwa żeby się upewnić). Mąż stwierdził, że kręci w drugą stronę i trzeba będzie do serwisu odesłać. Wyjął, wyczyścił i falownik zaczął działać poprawnie. Jak długo, zobaczymy...

Mam to samo z sw-2, jak wyczyszczę to pochodzi z 2 tyg i zaczyna chodzić jakby do tyłu. Najlepsze jest to, że wystarczy iż poruszam pompa przesuwając zewnętrzny magnes i zaczyna chodzić normalnie ale po jakimś czasie znowu to samo. Czyszczenie pomaga na jakiś dłuższy czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Rw-4 używam od ponad 2 lat. Zero problemów. Rw-15 od pół roku zero problemów. Rw-8 drugi miesiąc zero problemów.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, SzymonH napisał:

A czy ktoś się orientuje, czy zewnętrzny magnes jest szczelny i może być w wodzie, np w kominie?

tak, spokojnie można w kominie użyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.