Jump to content

Cheilon

Klubowicz
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Cheilon

 1. Cheilon

  CO2 scrubber

  Ja nie moczyłem - po czasie i tak zebrała się wilgoć. pH podnosi w ciągu dnia do 8.35. Pojemnik od ATI wystarcza na 2 miesiące.
 2. Różnica konkret. @kataniw co byś teraz poszedł?
 3. Cheilon

  Zanik tkanek

  W cipronexie też jest cyprofloksacyna, ale w postaci chlorowodorku, są też w postaci wodorosiarczanu. EDIT: wszystkie dostępne w Polsce w postaci tabletek są w postaci chlorowodorku, wodorosiarczan ma tylko wersja "płynna". Na zachodzie z tego co kojarzę, też mieli w postaci tabletek, więc raczej też była na bazie chlorowodorku. EDIT 2: tak patrzę na zagraniczne odpowiedniki i w tabletkach też jest chlorowodorek, więc nie powinny się inaczej zachowywać.
 4. @tomko Przód co 2-3 dni, boki i tył raz na dwa tygodnie. Następne postawię w większym oddaleniu od ściany to będzie mi łatwiej ogarniać tył.
 5. @wwo Na pewno jest tam mniej światła, ale fotka pzekłamuje - musiałem zmniejszyć jasność bo przy tym świetle zdjęcie wychodziło mocno prześwietlone. Z prawej nawet acropora rośnie, to raczej mało nie jest
 6. Na żywo kolory lepsze, ale ciężko zrobić dobrą fotkę, trzeba pewnie trochę podciągnąć w programie graficznym.
 7. Mała aktualizacja, zdjęcie bez filtra.
 8. Ja mam ciągle na spływie tę watę, wymieniam tak raz na tydzień. PO4 - 0,02, NO3 1-2. Używam 3 rok.
 9. @tukan Euphyllia doszła do siebie, skutków ubocznych w akwarium nie zauważyłem, ale należy pamiętać, że każde akwarium/biologia jest inne. Na Reef2reef był obszerny wątek o tym - pewnie warto go przeczytać, od tego czasu go nie śledziłem.
 10. Jeśli w sumpie nie ma światła to ja zostawiam - tylko okresowo płuczę w wodzie z podmiany, żeby syf nie zalegał. Mój najstarszy ma prawie 4 lata, później dokładałem tak jak akwaria rosły.
 11. U mnie kanwia zabijała takie po 5mm bez problemu. Ja bym wydipiwał, usunął jajka, poczekał 3 tygodnie, żeby się upewnić, że wszystko się wykluje czego nie dało się usunąć i wtedy kanwia. U mnie siedziały tylko i wyłącznie na koralowcach, może spróbuj wydipować co się da?
 12. Moje padły, ale nie były aż tak wyrośnięte. Musisz w takim razie dipować wszystkie euphyllie i zdrapywać widoczne jajka, na pewno nie dasz rady zauważyć każdego stąd nawroty - ja użyłem ponownie kanwi po 3 tygodniach (ile powinno być nie jestem pewien, mógł to być przypadek, że akurat trafiłem) od dipowania licząc na to, że jajka się wykluły i zabiję młode płazińce. Od tego czasu nie mam nawrotów, a było tego sporo. Do dipowania używałem expel od underwater creations.
 13. U mnie zadziałał preparat z reefscorpionfish na płazińce, miałem identyczne. Napisz do Pana Rafała to na pewno coś doradzi.
 14. @tomko sprawdzę na pewno @Beti ja bym stawiał na 2 miesiące, ale to też kwestia ile jest domowników, przy moim akwa 23h/24h nikogo nie ma.
 15. U mnie 1,5l mam podpięte do nyos quantum 220. Powietrze otwarte na max.
 16. Mi powoli zaczyna się robić różowy, ale pH dalej się trzyma. Więc 1,5l przy moich akwarium wytrzyma miesiąc - uważam, że to super wynik.
 17. @kataniTeż musisz co 2-3 dni czyścić przednią szybę? Praktycznie po 2 dniach zawsze mam ją do czyszczenia, ale jest to takie deliktany pyłek, bardzo łatwo schodzi. Jeśli ją zostawić to wygląda jak u Ciebie - cała w białych kropach.
 18. Ja mam 3 tydzień zasyp i dalej trzyma wyższe pH.
 19. Ja mam od 3.01.2023 1,5l zasypu i dalej trzyma, duży wpływ ma do jakiej wartości spada minimalnie i ile się siedzi w pomieszczeniu, mnie tam prawie nie ma, więc tego CO2 też nie ma tragicznie dużo.
 20. U mnie akwarium stoi samotnie na parterze, pokój 25m2, a i tak są w zimie problemy z pH.
 21. Ja zamontowałem CO2 scrubbera 2 tygodnie temu, nie podobały mi się spadki pH po nocy do poziomu 7,75. Teraz mam od 8-8.3. Mam puszkę z ATI tam chyba 1,5l wchodzi, na razie działa bez wymiany. Na ten moment jestem bardzo zadowolony, koralowce twarde dostały kopa, a i piasek zaraz bielszy (teraz w zimie zaczęło mi wysypywać cyjano). W lato miałem pH 7.9-8.2, jeśli się sytuacja powtórzy to może będę zakładał scrubbera tylko na zimę.
 22. Ja mam belki orpheka i pierwsze co zrobiłem to wywaliłem soczewki - dużo lepiej oświetlone akwarium.
 23. Mała aktualizacja, dołożyłem CO2 scrubber własnej roboty - w lecie było super, jednak w zimie były spadki do 7,85 nad ranem. Teraz mam cały czas 8-8.3. Widać różnicę w konsumpcji - w dwa dni kh spadło mi o 1. Można też zauważyć, że koralowce są bardziej "spompowane", szczególnie rano, wcześniej potrzebowały więcej czasu, żeby się otworzyć - pewnie z powodu niskiego pH nad ranem. Fotki z boku akwarium, sorry za jakość, ale telefon nie wyrabia w tym świetle.
 24. @jkk2x Maxspect Jump 4k, idą w trybie naprzemiennym - lewy -20% przez 2 sekundy i +70% przez 6 sekund, prawy idzie na -20% przez 4 sekundy i +80% przez 10 sekund. Dzięki takiemu ustawieniu cały czas się kręci, ale są momenty, że lekko się uspokoi i wręcz przeciwnie - trochę bardziej "szarpnie".
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.