Jump to content

Krzysiek K.

Klubowicz
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Krzysiek K.

 1. Zdjęcie trochę nie wyraźne ,ale przypomina valonie.
 2. Dla mnie jest bez znaczenia suma ilości podawanego odcieku,dla mnie ma znaczenie ,o ile zwiększam odciek ,czy to jest 100ml,czy 500ml ,ale w pompie Milestone niestety kręcimy pokrętłem na" oko" ..W dużych systemach ,gdzie leje się litrami odciek nie ma wielkiego znaczenia zmiana o takie wartości odcieku na szybkość wzrostu KH. Natomiast w mniejszych systemach sprawa jest zupełnie inna.
 3. Posiadam pompę Milestone i drugi raz bym jej nie kupił ze względu na brak wyświetlacza,który by wskazywał ilość podawanego odcieku.Sama pompa jest OK,ale te ciągłe przeliczanie, ile podaje odcieku po zmianie wartości na potencjometrze jest trochę denerwujące ,szczególnie w fazie początkowej ustawienia reaktora wapnia i później trzeba uważać ,żeby przypadkiem coś nie przestawić,bo znowu liczenie. Myślę,że dobrą alternatywą byłaby ta pompa KAMOER FX-STP WIFI ,cena podobna ,wyświetlacz ,wifi.Sam przymierzam się do kupna tej pompy ,może i wygląda jak cegła ,ale spełnia moje oczekiwania.
 4. Dobrze się zastanówcie zanim podejmiecie decyzję https://i.imgur.com/EC7NMaj.mp4
 5. Miałem identyczny problem u siebie ,gdy montowałem system RO/DI.Chciałem wiedzieć jakie ciśnienie daje pompa na membranę ,ale niestety musiałem zrezygnować z manometru ,bo tak samo zachowywał się jak w Twoim przypadku . Manometr do prawidłowej pracy potrzebuje w miarę stałego ciśnienia ,to znaczy ciśnienie może być niskie albo wysokie ,ale nie może skakać .Niestety pompa podnosząca ciśnienie wytwarza skaczące ciśnienie i dlatego, tak manometr się zachowuje. Pewno dało by rady temu zaradzić montując naczynie przeponowe ,które by niwelowało skoki ciśnienia ,ale czy warto?Może ktoś zna inny sposób na rozwiązanie tego problemu?
 6. Pęseta poszła w ruch i wyciągnąłem 2cm żywego wieloszczeta .Na swojej skórze miał takie dwa ciemne miejsca ,tak jakby koralowiec pomału go trawił.To tylko taka moja teoria.
 7. Dzisiaj zauważyłem, że z jednego otworu gębowego koralowca wystaje jakby kawałek wieloszczeta.Pytanie czy to wieloszczet i jak się tam dostał ?Co z tym zrobić ?
 8. U mnie jedna siedzi w sumpie,codziennie dostaje doustnie papu i chyba ma się dobrze pomimo niesprzyjających warunków.
 9. Przepustowość pompy na pewno spadła ,ale nie mam urządzeń pomiarowych ,aby to dokładnie sprawdzić .Spadek wydajności szacuje na poziomie 10%,może ciut więcej. Cisza i spokój ,jaki teraz mam jest wart tej ceny.Szczególnie zadowolona jest moja Żona ,bo podczas mojej nieobecności(praca ,wyjazdy) to Ona musiała wyciągać z pompy te ślimaczki. Te moje osłonki nie uchronią pomp w 100%,bo wiadomo, że ślimaki są różnej wielkości,ale z tymi małymi pompa daje sobie radę.
 10. No właśnie ,ile jest to za bardzo? Od dwóch dni ustawiam reaktor ,wkład ARM i nie wiem na ile mogę sobie pozwolić obniżyć Ph w reaktorze ,aby z zasypu nie zrobiła się breja. Sondę Ph włożyłem do reaktora tylko w celach informacyjnych ,pompa perystaltyczna steruje odciekiem ,Co2 ustawiam ręcznie . Aktualnie Ph w reaktorze to 6.16,a odciek KH 38 dkH , 1250ml/h. Chciałbym uzyskać trochę gęstszy odciek i mniej go lać do akwarium ,a co się z tym wiąże?Muszę zejść niżej z Ph . Jak bezpiecznie nisko mogę zejść z Ph w reaktorze ?
 11. @Beti tylko że ja mam pompy xf-250 i nie wiem ,czy by pasowały do Gyre 350
 12. Ja zamiast tych śmiesznych siatek ,które faktycznie nic nie dają ,tylko tak jak piszecie syf się zbiera ,wydrukowałem sobie takie osłonki przeciwko ślimakom . Minus tych osłon to spadek na wydajności pompy o około 10%,ale wreszcie mam spokój z tymi ślimorami.Niekiedy musiałem 2-3 razy na dzień, te gady z pompy wyciągać.
 13. Może to , 3) Grzybowieńce: Nieszkodliwe i piękne, mogą jednak nadmiernie się rozrastać w akwarium. Potrafią się przemieszczać. - corynactis http://pl.reeflex.net/tiere/2069_Corynactis_sp_01.htm#katID70
 14. Ta pompa Grundfos nie ma przypadkiem korpusu metalowego?
 15. Reklamacja i nie ma co się zastanawiać .To nie jest jeden bąbel ,ale cała masa ,źle odtłuszczone szyby przed sklejeniem.Też mam centymetrowej grubości piankę i nie mam żadnego bąbla .
 16. Projekt fajny,ale myślę że po jakimś czasie używania z kamieniami zacznie się blokować to znaczy,jeśli jakieś małe kamyczki dostaną się między podstawki a ścianę reaktora wtedy albo zęby się połamią albo silnik się spali .Sprawdzone rozwiązanie ma filtr od Koralien Zucht tuba w tubie wtedy nic się nie zablokuje bo kamienie nie mają styczności z zewnętrzną obudową filtra .Jeszcze jedna kwestia ,mianowicie napełnianie filtra kamieniami według mnie trochę nie wygodne bo trzeba je wrzucać bokiem.Jestem ciekaw jak filtr będzie pracować z kamieniami ,ale mam te same obawy co Norbert .
 17. Aktualnie używam włókniny "Vliesrolle SuperEconomy 75cm x 200m Filtervlies 30g/m²"którą idzie kupić w www.japankoi-shop.de. Wcześniej używałem tą włókninę z teich.point i powiem ,że ona bardzo dużo przepuszcza detytrusu ,który zbierał mi się sumpie .Odkąd zmieniłem włókninę na tą z JapanKoi mam nareszcie czysty sump .Różnica w czystości widoczna gołym okiem .
 18. Baniaczek fajny,a gdzie przełożyłeś montipory?
 19. Norbert ten fiolet na skałach ,co to ?cyjano ?
 20. Bartek u siebie też mam dolewkę eye i wydrukowałem sobie taki uchwyt do dolewki ,żeby się przypadkiem nie przesunęła i nie trzeba było by jej na nowo ustawiać .Raz ustawiłem i mam święty spokój.
 21. Też tak miałem, jak dotknąłem wilgotnym palcem obudowy lampy to mnie lekko łaskotało prądem.Pomogło odwrócenie przewodów w gnieździe między plusem i minusem.Od tamtej pory mam spokój.
 22. Dzisiaj rano miła niespodzianka ,kamień z serca spadł ,Xsantek pozbył się łusek Pewno przestraszył się tego łapania,wszystko skończyło się dobrze .
 23. Mariusz została jedna łuska ,strasznie głęboko siedzi na kolcu .Dzisiaj próbowałem xsantka łapać siatką ,ale rybcia jest szybsza od pioruna .Daje jej czas do poniedziałku, jak się tej łuski nie pozbędzie to będę musiał jakąś pułapkę zastawić .Problem w tym ,że żadnej pułapki nie mam i będę musiał coś stworzyć samemu albo kupić .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.