Skocz do zawartości

kandrek

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    mazowieckie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Do trafnych propozycji kolegi dadario proponuję rozważyć moją modyfikację polegającą na wykonaniu w górnym deklu stożka do środka. Wcześniej CO2 zbierał się w okolicy recyrkulacji i był zasysany okresowo z dość głośnym „strzałem”. Obecnie od razu gaz trafia do recyrkulacji w postaci malutkich bąbelków. Powoduje to tylko minimalny szum. Pozdrawiam Andrzej.
  2. kandrek

    Produkty Reef Factory

    O to tak jak moja nowa lampa Giesemann aurora V8 tylko raz w tygodniu.
  3. Przepraszam za nieprecyzyjne pytanie. Chodzi mi o ilość wkładu w reaktorze wapniowym. Pozdrawiam.
  4. Ile masz wkładu w reaktorze i jaki? Ten przepływ przez niego jest dość duży.
  5. kandrek

    KTO MA ZEOVIT JESZCZE?

    Odwrócę odpowiedź. Po co stosować jakieś peletki czy AF jeśli ulns możesz uzyskać stosując kamienie. Jest wiele metod prowadzących do uzyskania ładnych kolorów SPS-ów. Wybierz tą, w której ty będziesz się czuł najlepiej i bądź konsekwentny. Ja przez kilka lat konsekwentny nie byłem stosując kilka metod i skończyłem na zeovicie. Hanysek jest polskie forum zeovitu - poszukaj. Pozdrawiam.
  6. kandrek

    KTO MA ZEOVIT JESZCZE?

    I ja mam zeovit od jakiegoś czasu.
  7. Mam tą skałę od Krzyśka już od dwóch miesięcy w akwarium. Również wymieniłem całość. Jak do tej pory nie znajduję żadnej wady, a wręcz tylko zalety. Ale to dopiero dwa miesiące. Andrzej.
  8. kandrek

    biopalety + zs3 ?

    Nie polecam. Kiedyś przechodząc z jednej metody na drugą takie właśnie połącznienie skończyło się u mnie zakwitem bakteryjnym przez kilka tygodni. Ciekawe za to jest połączenie NP z zeolitami i resztą dodatków od KZ, ale oczywiście bez zeostartu. Andrzej.
  9. Ja miałem pecha do RD8000. Tak burczała, że wytrzymałem z nią tylko miesiąc. Teraz robi za zapasową, a w obiegu tak jak i Marek mam Delteca. Natomiast w odpieniaczu BK praktycznie niesłyszalna. Pozdrawiam.
  10. Kalkawasser używałem przez kilka lat razem z reaktorem i był to bardzo dobry duet. Miałem urządzenie Ratz - a. Zasada stosowania była dość prosta: w dzień kiedy ph jest wysokie dolewka nie działa. Po wyłączeniu światła gdy ph spada dolewka kropelkowo zaczyna uzupełniać odparowaną wodę przepływając przez kalkmikser. Do sterowania najpierw wykorzystywałem zwykłe zegary czasowe, a gdy w sprzedaży pojawiły się profiluxy ich timery. Do dolewki podłączone miałem zwykłe, małe pompy zdławione na wyjściu. Pierwszy timer włączał dolewkę na dwie godziny później się wyłączał i drugi timer włączał na kilkanaście minut pompę mieszającą miksera i tak na przemian do rana. Nie chcąc wydawać za dużo kasy to, moim zdaniem warto kupić na próbę jakiś używany kalkmikser, dwa timery (lub profilux) i najtańszą pompę do uzupełniania wody. Pozdrawiam Andrzej
  11. Ja tą fotkę chyba gdzieś widziałem tylko jakby odwróconą. http://www.aquaportail.com/fiche-corail-1892-acropora-echinata.html A może się mylę?
  12. Szczerze współczuję problemów, ale moim zdaniem wymienione przez ciebie zmiany z pewnością nie mogły wyrządzić takich szkód: 1. brzydal który obskubywał spsy a którego nie mogłem złapać, na moich oczach odrywał tkankę z zielonej acropory tumida czy montipory danea :/ brzydal został wpuszczony aby wyjadł aiptasie Tu akurat nie mam doświadczeń bo nigdy nie miałem brzydala 2. wymiana wszystkich świetlówek co też w pewnym stopniu przyczyniło się do stresu korali Co pół roku wymieniam cały komplet świetlówek i tylko podnoszę na kilka tygodni lampę o ok. 20 cm. Myślę, że robi tak spora ilość morszczaków. 3. i chyba najistotniejsze, odsysanie piasku, które notabene rozłożyłem na raty, odsysałem go przez okres około miesiąca co tydzień przy podmianach wody, najwidoczniej uwolniły się duże ilości po4 i innego syfu do kolumny wody Z powodu konieczności kolejnego restartu kilka miesięcy temu odessałem 3/4 piachu do tego usunąłem z 20% skały i jedynym problemem było pojawienie się trochę glonów nitkowatych, ale po dwóch miesiącach stabilizacji zaczynają schodzić. 4. przez okres świąteczno/zimowy zaniedbałem tez trochę podmiany wody oraz wymianę adsorbentów i węgla :/ Jeśli zbiornik jest stabilnie prowadzony to takie "zaniedbanie" nie powinno mieć większego znaczenia. Wystarczy tylko kilka większych podmiana wody. To co pisze Waldi to można wsadzić między bajki. Sporo ostatnio pozbyłem się 4- 5 letnich korali tylko dlatego, że w 500l akwarium ich wielkość wyglądała bardzo dziwacznie. Proponuję usiąść i raczej zastanowić się co w tym czasie do zbiornika dodałeś a nie zaniedbałeś. Życzę powodzenia, Andrzej
  13. kandrek

    ATI Powermodule LED

    Pogadaj z Krzysztofem Trycem. Testuje taką lampę nad swoim zbiornikiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.