Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Robercik bez przesady.

Zobacz na swoj, nieistniejacy juz zbiornik Sylwi czy gdzies cicho dzialajacego Huberta. To sa piekne zbiorniki

Bede robil trzecie podejscie. Na pierwszym zakumalem co lubia i czego korale chca. Na drugim jak zrobic wygodny system.

Po dwoch bankach chyba juz wiem o co chodzi.

Chelmon jest super. Mam chyba ze setke malych tubek wszedze i nie wiem jak on odroznia je od aiptasi.

A co mi nie pasuje? Podoba mi sie, ale stac mnie najwiecej i patrzac na swoj pierwszy zbiornik temu brakuje jeszcze kilka miesiecy a chce miec wieksze proste w obsludze akwa a NP w wygodniejszym systemie.

Co radzicie na wirki. Szesciopregi wargacz okazal sie wielkim nierobem a slimakow nie moge nigdzie dorwac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ mój zbiornik to bagienko a o innych nieistniejących lub tych mało pokazywanych to można sobie dyskusje odpuścić bo nie o to nam chodzi, prawda.

O ile szykujesz podmianke zbiornika by było Ci wygodniej a koralą lepiej to tylko:clapping a i u mnie podobne zmiany się szykują ale tylko pod zbiornikiem choć i góre fajnie by było na większą wymienić :googleye.

Może i ja zaryzykuje z Chelmonem a na wirki to mandaryn, u mnie daje sobie rade .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#325452 Robert K :

Grześ mój zbiornik to bagienko a o innych nieistniejących lub tych mało pokazywanych to można sobie dyskusje odpuścić bo nie o to nam chodzi, prawda.

O ile szykujesz podmianke zbiornika by było Ci wygodniej a koralą lepiej to tylko:clapping a i u mnie podobne zmiany się szykują ale tylko pod zbiornikiem choć i góre fajnie by było na większą wymienić :D.

Może i ja zaryzykuje z Chelmonem a na wirki to mandaryn, u mnie daje sobie rade .

@zielony mintaj, nie chcę się czepiać ale ten różowy kolorek to chyba niesłusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto trzyma tuby do takich widokow moze sie przyzwyczaic. Jest ich wszedzie pelno, sklalki, szyby elemnty techniczne

20110222173837.jpg

20110222173816.jpg

20110222173812.jpg

Ale zabralem sie dzis do demolki akwarium i znalazlem to:strutin

20110222170052.jpg

20110222174113.jpg

i jeszcze oslonice, ale te skad sie wziely?

20110222173418.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na update, ale tym razem troche mniej optymistyczny. Po dlugiej o kolorowej przygodzie kilka dni temu akwarium z koralami niefoto przestalo istniec. Niektore w super kondycji inne w stanie agonalnym trafily w dobre rece. Do niefoto napewno kiedys wroce i mam nadzije ze jeszcze przed emerytura:D

Obecnie czasu brak, a i kilka przedsiewziec jest zaplanowane na ten rok. Mial byc nowy rok i nowa banka (400L) ale bede musial chyba poczekac kilka miesiecy. Obecne akwarium zostaje i po zakupie lampy pobawie sie troche w lps i sps.

Stelaz i cala filtracje pod nowe urzadze chyba wczesniej i gdy zrobi sie ciasno po prostu przeskocze na wieksze szklo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338699 Grzegorz Dyzma :

Czas na update, ale tym razem troche mniej optymistyczny. Po dlugiej o kolorowej przygodzie kilka dni temu akwarium z koralami niefoto przestalo istniec. Niektore w super kondycji inne w stanie agonalnym trafily w dobre rece. Do niefoto napewno kiedys wroce i mam nadzije ze jeszcze przed emerytura:D

Obecnie czasu brak, a i kilka przedsiewziec jest zaplanowane na ten rok. Mial byc nowy rok i nowa banka (400L) ale bede musial chyba poczekac kilka miesiecy. Obecne akwarium zostaje i po zakupie lampy pobawie sie troche w lps i sps.

Stelaz i cala filtracje pod nowe urzadze chyba wczesniej i gdy zrobi sie ciasno po prostu przeskocze na wieksze szklo.

Grześ to chyba jakis dowcip, dziś nie jest pierwszy kwiecień wiec bez glupich zarcików poprosze.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szacun, że i tak długo miałeś NP. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ czekamy tylko z Marcinem na hasło i ruszamy z pomocą:D , a wczoraj urodził się kolejny pomysł na nową banieczkę i w tym miejscu muszę powiedzieć że możesz się uważać za ojca chrzestnego tego projektu:clapping sorry za mały off top ale Grześ zarażasz ludzi piękną pasją jak dżuma :D jeszcze raż dzięki za pomoc przy moim projekcie:kapelusz


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Robercik, ale wiesz ja to jest z planmi. Mialem ich duzo na ten rok, ale zycie zmienia sie jak w kalejdoskopie. Przestalem ogarniac akwarium z niefoto a w pracy zaczely sie jazdy i po prostu nie wyrabialem. O likwidacji akwarium nie mam mowy, tylko zmiane stylu akwarytyki chce sobie zrobic. Zbiornik na male refugium i oswietlenie juz jest i chcialbym wyprobowac archaiczny Miracle Mud

W tygodniu przyjada lampy na zbiornik glowny. Zrobi sie konstrukcja z rurek pod aquascaping tak jak i u Ciebie no trzeba bedzie sie gdzies rozejrzec za szczepkami. Na razie moje gruzowisko to typowe nano FO, ale zrobie lifting i znowu bedzie ladnie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, chyba juz czas odkurzyc temat i zaczac cos pisac, co by nam dzialu nie zlikwidowali na rzecz polityki na przyklad :sleeping:

Po kilku miesiacach przerywy przez ktore wiele sie dzialo i uniemozliwilo mi prowadzenie akwarium z koralami niefotosytezujacymi, przyszedl czas by wrocic do satrych nawykow i zaczac karmic, karmic i jeszcze raz karmic. Czas jednak nie zostal zmarynowany bo przez glowe przwinelo sie wiele pomyslow od najbardziej wyrafinowanych po gluie i po wielu nockach czytania i rozmyslan stwierdzilem ze sprobuje czegos innego. Nic nowego tylko z innej strony. Natomiast dla systemow koralami NP bedzie to zupelnie rewolucyjnego. Pisze troche zuchwale, ale zakladam ze sie uda. Poprzednie dwa systemy procz swoich zalet mialy wiele wad. Robiac trzecie podejscie postanowilem wyeliminowac wszelkie niedogodnosci.

By "ulatwic" sobie zycie postanowilem wywalic sprzet. System o pojemnosci ok 250L z czego prawie polowa pojemnosci to bedzie sump ma byc ULTRA LOW TECH. Bez skimerow, komputerow czy innych bajerow. Bez grzalek, czujnikow, wodotryskow. Jedym slowem mowiac wszystko ma hulac na jednym przedluzaczu.

Akwarium bedzie z opti o wymiarach 87x40x40 podyktowane "antykiem" ktory juz zaczalem traktowac narzedziami i przerobione bedzie na stelaz. Akwarium praktycznie bez zywej skaly bedzie zasilane obiegowka o wydajnosci 600L i mocy 10W. Do tego pompa cyrkulacyjna, jakies fikusne swiatelko podkreslajace kolory i tyle.

Sump natomiast bedzie mocno oswietlony i posiadal dobra cyrkulacje. Dolewka bedzie grawitacyjna. Jezeli bedzie trzeba dojdzie napowietrzanie.

Filtracja bedzie oparta na tych najmniejszych robiacych najwieksza robote. Co do obsady rybnej to jeszcze sie nie zdecydowalem. Natomiast napewno nie bede posiadal tradycyjnek ekipy czyszcacej w postaci krabow, krewetek i innych takich przeszkadzajacych w pracy moim robotnikom. Kluczem do powodzenia w moich zamierzeniach ma byc odpowiednio dobrana ekipa miesozercow, padlinozercow w akwarium glownym, jak detytrusozercow w sumpie gdzie mieszkaniem dla nich bedzie DSB i mnostwo glonow. Najwazniejszym zadaniem bedzie je tak dobrac i pilnowac co by sie wzajemnie uzupelnialy a nie eliminowaly.

Na razie to chyba tyle. Kontrowersyjnie, ale w moich zalozeniach ma byc prosto. O planownych pokarmach i sposobie prowadznia skrobne cos potem

Poki co pozdrowienia dla wszystkich i milego dzionka.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek jak nie chcesz odpieniacz itp. to może spróbujesz z algaescrubber?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile rozwazalem taka opcje i nadal jej nie neguje. Ale to trzeba czyms zasilac, oswietlac no i skrobac. Jezeli DSB zaskoczy to wraz z makroglonami na Miracle Mud parametry powinny pozostac w ryzach


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i wrzuć foty z placu boju !


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac minal a akwarium jak nie bylo tak nie ma. Troche zmienil sie koncept, ale tylko w kierunku zwiekszenia objetosci systemu do 300L. Nawazniejsze ze po dlugich poszukiwaniach w koncu dotarla piaskownica. Piasek naprawde inny niz do tej pory mialem w rekach, w wygladzie jak i konsystencji. Nie moge sie doczekac kiedy zapale nad nim swiatlo bo jest sniezno bialy, a rozmiar ziaren mniejszy niz ten ogolnie spotykany na plazach.

Po przetrawieniu lektury Dr.Shimka "Sand Bed Secrets" w ktorej kluczem oprocz zwierzat zamieszkujacych "blotko" jest rozmiar ziaren, skupilem sie lektorze napisanej przez tych co juz probowali. Miomo ze znalazlem publikacje o powodzeniach z metoda DSB nie znalazlem ani jednego zdjecia z prawidlowa granulacja piasku. W wiekszosci akwarysci usypywali swoje DSB z ogolnie spotykanego piasku argonitowego (duzo za duzy), lub Ci co sie bardzo starali i zglebili lekture uzyli tego co dostepne bylo na rynku na owczesne czasy, czyli pasek firmy CaribSea Aragamax™ Sugar Sized Sand (granulacja 0,1 do 1mm). To juz paseczek bardzo mialki i wydawaloby sie odpowiedni jednak nadal "zbyt gruby"

Widlonogi nie sa w stanie zasiedlic pasku o granulacji wiekszej niz 0.115 mm a pelnia one kluczowa role role w prawidlowym funkcjonowaniu gornych warstw DSB. Piasek o ziarnach wiekszych niz 0.2mm nie jest w stanie przejsc przez jelita organizmow ktore przezuwajac piach zywia sie algami i blona bakteryjna otaczajaca ziarna. Czego jeszce nie moglem zrozumiec patrzac na zdjecia to usypywanie warstw z roznych granulacji. Po co? skoro wieksze zwierzata kopiace i tak z biegiem czasu go przemieszaja, a ziarna o wiekszej granulacji na gorze nie dosc ze uniemozliwija zasiedlenie malym organizmom to staja sie magazynem dla detrytusu.

A w ksiazce o minimum granulacji jakie nalezy spelnic napisane jest tak:

40% calego DSB powinien stanowc piach o wielkosci ziaren 0,0625mm - 0,125mm

30% 0,125mm - 0,25mm

15% 0,25mm - 0.5mm

10% 0.5mm - 1mm

5% 1mm i wieksze

Jednak by stworzyc optimum, najbardziej odpowiednia granulacja (nazwe juz blota) powinna sie skladac z ziaren od 0,050 do 0.2mm

Wiadomo ze im mniejsza srdnica ziaren tym slabszy przeplyw i finalowo latwiej stowrzyc warunki beztlenowe przy cienszej warstwie piasku. Ale jednoczesnie tez im mniejsze ziarna tym wieksza powirzchnia do zasiedlenia dla bakeriii wiekszy POWER. I tak zaczelo sie liczenie

Ziarno piasku o srednicy 1mm ma powierzchnie 3,14mm2 (z ogolnego wzoru)

Ziarno 0,1mm ma powierzchnie 0,0314mm2 to bardzo niewiele i moc jeszcze ciezko sobie wyobrazic. Ale gdyby policzy ilosc ziaren w DSB i pomnozyc to razy te 0,0314mm to wynik wyjdzie naprawde imponujacy.

Np:

DSB ktore zamierzam odpalic bedzie o wymiarach 80cm x 35cm x 12cm(grubosci) co przy sredniej wielkosci ziarna 0,1mm da wynik: 8000 x 3500 x 1200 = 33.600.000.000 ziaren.

Mnozac ilosc ziaren razy jego powierzchnie uzyskamy powierzchnie calkowita DSB.

33600000000 x 0,0314mm2 = 1055040000 mm2 co w przeliczeniu na metry daje 1055m2 powierchni do zasiedlenia dla bakterii. Wyniak jak dlamnie wystarczajacy by poradzic sobie z parametrami w akwarium o pojemnosci 150L.

Ponizej kilka zdjec piasku Moonlight Sand firmy CaribSea w porownaniu z tradycyjnym argonitowym i szpilka

post-8731-0-95380100-1320857244_thumb.jpg

post-8731-0-31501900-1320857316_thumb.jpg

post-8731-0-43604200-1320857431_thumb.jpg

post-8731-0-97468100-1320857526_thumb.jpg

post-8731-0-24935500-1320857669_thumb.jpg

post-8731-0-88360300-1320857793_thumb.jpg

post-8731-0-61898800-1320857832_thumb.jpg

post-8731-0-87217400-1320857885_thumb.jpg

post-8731-0-54272900-1320857937_thumb.jpg

post-8731-0-16516900-1320858073_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek Grzesiek za czas i upór za zdobywanie i dzielenie sie ta wiedza!

Co do niefoto rozmawiałem z Robertem na zlocie w Warszawie... podśmiechiwał sie tam do mnie z moich ankiet i tematu odnosnie niefoto Leksykon Niefoto NP, ktory to miałaby pokazac jakie niefoto sa trudne a jakie "łatwe". Zamierzeniem w budowie tego tematu było/jest oszczędzenie życia korali, a także niepotrzebnej traumy nieswiadomego morszczaka. Bo nie sztuką jest miec wiedze i dusić ją dla siebie i wąskiego otoczenia, ale umiec sie nią dzielić. W baniaku mam (obstawiam że to...) Tubastrea coccinea i czarna sp. 01. W ubiegły czwartek trafiły do mnie: szczepka czarnej sp. 01 i chyba Dendrophyllia sp. Po gorgoniach zapomniałem co to znaczy ślęczeć codziennie po 2 godziny przy karmieniu. Dendrophyllia dopiero po 5 dniach zaczela pokazywac na max 2 mm macki (a tak wtykanie w dziubki drobnego jedzonka). Strasznie trudno odratować te korale. Czarna tuba nie miala sily otworzyc dziuba i głowa duza padła w pierwszej nocy odslaniajac szkielet (była przedmuchana z jedzenia wiec nie zgniła). Druga przyklejona mała gloweczka cos tam lizała i jakie zdziwienie, że ta duza probuje odbudowac tkanke wewnatrz! jesli to sie uda odratowac zamierzam w tym leksykonie cos dopisac. Fajnie jakby inni ludzie wzieli sie i jak umieli podzielili sie swoja wiedza nt innych niefoto, o wiekszosci ktorych nie mam bladego pojęcia.

Takze Grzesiek trzymam kciuki za przyszle sukcesy z NP i relacje o nich na NR.

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz myslelem ze nasz Robercik przepadl :surrender. Mam nadzieje ze znajdzie troche czasu zeby od czasu do czasu skrobnac cos na forum i pokazac co tam u niego. Do Systemu NP robie trzecie podejscie i jezeli tym razem sie nie uda do odpuszczam. Nie da sie sie tego robic na pol gwizdka tzn bez odpowiednio przygotowanego systemu, obsady i planu.

Co pozytywnego zauwazylem po sklepach to to ze sprzedawcy odpuscili. Tzn przestali scigac korale na sklep bez wyraznego zainteresowania akwarysty. Za kazdym razem po dostawie z zafascynowaniem patrzyli na NP i kupowali bez zastanowienia. Sam wiem po sobie ile korali wyslalem na tamten swiat z powodu podejscia do sprawy.

Luft co ja Ci moge doradzic to zrob chociaz tak zeby z jedznia ktore podajsz koralom korzystaly tez inne zwierzeta. I mimo ze reefmax nie daje wiele mozliwosci moze da sie upchac w panel pudelko przelewowe i zorganizowac na dole zieleniak. Pomoglo by to wiele, w wykarmieniu korali i utrzymywaniu parametrow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehehe spoko jade na 2 odpieniacze :) vsv, adsorbenty do pomocy. Byle to tylko odkarmić i potem żeby tak samo brały do dziuba jak te tuby ktore mam "od zawsze".


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich obserwacjach doszedlem do w niosku ze ze odpieniacz w akwariach z koralami NP robi wiecej zlego niz dobrego. Z parametrami i tak sobie nie radzi a przy tym wywala jedzenie i flore bakteryjna niezbedna dla niektorych korali. No3 i Po4 powoduje brak polipowania a czlowiek mysli ze one glodne i znowu jedzenie. I tak zaczyna sie bledne kolo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mam podobnych doświadczeń(przemyśleń) także sie nie ustosunkuje. No3/PO4 bliskie zeru trzymam. Czarne tuby czy ta coccinea uważam za bardzo proste. Nie mam baniaka NP wiec nie mysle o stworzeniu warunkow dla cudnych gorgonii a jedynie tego co mogę "ręcznie" nakarmić z czym nie mialem do tej pory problemu. Ciekaw jestem tej Dendrophylli jak ją odkarmie jaka jest z charakteru :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, Ty to jednak jesteś kozak! :welcome: szacun wielki! Może znajdziesz Wielkiego Graala NP? Masz plusik, za post z wyliczeniami i ogólnie za calokształt :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grześ jeden z pierwszych który idzie do Ciebie do ciężkiej roboty rozpiętość <skrzydeł> ok 27cm.

na pierwszej fotce jeszcze w sklepie i mogłem go zrobić w całości na drugiej u mnie w sumpie i tylko tyle go widziałem dlatego taka fotka nie teges, jak go czasem karmię to muszę uważać co by mnie nie wciągnął :D:2guns:

post-10789-0-72031400-1320871792_thumb.jpg post-10789-0-20783200-1320871802_thumb.jpg

Przyjeżdżaj jak najprędzej po niego bo rodzina boi się do baniaka podchodzić :sofa::outtahere:

Pozdrawiam :bump1


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, Ty to jednak jesteś kozak! :welcome: szacun wielki! Może znajdziesz Wielkiego Graala NP? Masz plusik, za post z wyliczeniami i ogólnie za calokształt :)

Pozdrawiam

seb

Jaki tam kozak. Sam zapodales temat w jednym poscie z przed kilku lat. Nie pamietam o czym dokladnie byla rozmowa, ale Twoja mysl byla taka zeby zrobic refugium o wielkosci zbiornika glownego. Poza tym Twoje "szambo na dwa place" w refugium pod skala sprawilo ze zaczalem ryc co tak naprawde dzieje sie w osadach. Ostatnio dostalem na priv pytanie co mysle o tym zeby zakopac zdcechla rybe w DSB bo w jej jelitach zyja bakterie beztlenowe co pomoogloby odpalic DSB.

Jakie forum tacy akwarysci, a to pomaga. Czesto wypowiedz czy pytanie jednego nowicjusza sprawia z czlowiek zaczyna "ryc" na nowo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat fakt z tym ryciem :D często mam "nawroty" w rożnych tematach, ostatnio na przykład korci mnie odpalenie baniaka bez żywej skały jako filtratora, na grubym DSB tylko, a w sumpie jakiś Siporax czy coś podobnego i oczywiście nigdy tego nie sprzątać :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako nowicjuszka oglądam te foty i szczena mi opada. Bajka. Założyłam akwarium morskie z tęsknoty za rafą. Życie tak chciało, że kiedyś bardzo dużo nurkowałam, a teraz brak czasu. Jako zapaleniec chciałabym mieć w baniaku wszystko : LPS-y, SPS-y, niefoto i wszystko co tylko cieszyło by oko, a baniaczek nie za wielki :(

Czy coś takiego jest w ogóle możliwe, by stworzyć takie warunki, ze wszystkie te zwierzaki czuły by się dobrze ?

Traktuję ten zbiornik trochę doświadczalnie, ja opanuję lepiej wiedzę chcę zrobić większy.

Ale podziwiam Wasze cacuszka i wzdycham do mojego, czy mnie też się uda ?.....

Pozdrawiam serdecznie i wyrazy uznania :czapki z głów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.