Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Irmina napisał:

ok, propozycja płatnych postów jest do rozważenia, choć wiązałoby się to z dużymi zmianami od strony administarcyjnej. Muszę sama też to przemysleć, ponieważ to na mnie spoczywałby obowiązek obsługiwania tych płatnosci, wystawianiu dokumentów itp i muszę zgłębić temat.

Pytanie o koszt ogłoszenia

1. 2-3zł

2.pow. 3zł

3.Pakiet ogłoszeń lub punkty do wykorzystania.

 

Mysle np zeby smsowa oplacac albo miec konto na doru z ktorego automatycznie schodza oplaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co? ale ja myślę, żebyśmy wszystcy spojrzeli na to globalnie - nie odnośmy tych propozycji bezpośrednio do siebie - przecież jesli ktoś nie ma konta na FB to oczywiscie nie jest oszustem :-)  skupmy się na znalezieniu rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chwialek napisał:

A ja jestem przeciwnikiem opłat :)

To moze warto jakas ankiete zrobic i wszystkich zapytac takie wybory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SQNS napisał:

Mysle np zeby smsowa oplacac albo miec konto na doru z ktorego automatycznie schodza oplaty

płacisz sms-em, ale to tylko jedna z form zapłaty a i tak to dotyczy mojej firmy:-)

3 minuty temu, chwialek napisał:

A ja jestem przeciwnikiem opłat :)

ok - ale napisz dlaczego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chwialek napisał:

I do czego to zmierzy - masz pieniądze masz prawa?

No bez przesady 2 zl za ogloszenie to tylko wspomoze forum a nie wladza a moze z tych pieniedzy jakis zlot albo konkursy mozna bedzie organizowac upominki sponsorowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Irmina napisał:

płacisz sms-em, ale to tylko jedna z form zapłaty a i tak to dotyczy mojej firmy:-)

ok - ale napisz dlaczego? 

ok zgadzam się z Piotrkiem, a to dlatego że użytkownicy kupują między sobą szczepki zeby było taniej, jaki jest sens płatnego targowiska, jest też druga strona medalu, NR będzie pobierało opłaty za targowisko ale co w zamian, będzie ochrona kupujących jak na Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SQNS napisał:

Irmina co mialas na mysli dotyczy mojej firmy

mojej - nie Twojej :-)

forum należy do mojej firmy i wszystkie pieniądze, które bylby by pobierane od użytkowników NR musiałby być rozliczane w mojej firmie

1 minutę temu, Paragon napisał:

ok zgadzam się z Piotrkiem, a to dlatego że użytkownicy kupują między sobą szczepki zeby było taniej, jaki jest sens płatnego targowiska, jest też druga strona medalu, NR będzie pobierało opłaty za targowisko ale co w zamian, będzie ochrona kupujących jak na Allegro?

no właśnie - to są właśnie te wszystkie ważne dla mnie, jako właściciela i osoby ponoszącej za to odpowiedzialność kwestie. Ochrona kupujących to jest właśnie jedna z tych kosztownych kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak logiczne moze za szybko napisalem i jakis blad wpadl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Irmina napisał:

ok, propozycja płatnych postów jest do rozważenia

No i macie:-(

Dla fanów formalizacji i opłat, nadmienię tylko, że sprzedawanie np korali twardych przez osoby prywatne nie jest tak do końca zgodne z obowiązującymi przepisami (CITES). Pomyślcie więc, czy na pewno chcecie to formalizować.

4 minuty temu, chwialek napisał:

I do czego to zmierzy - masz pieniądze masz prawa?

Dokładnie. Wg mnie targowisko jest dla osób, które np przycinają swoje kochane acry i nie chcą wyrzucać tego do śmieci, to mogą sobie przy okazji na sól zarobić. Raczej powinno się (arbitralnie, bo tylko tak się da to ocenić) eliminować wyspecjalizowanych handlarzy korzystających z darmowej reklamy na targowisku, niż gnębić hobbystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

No i macie:-(

Dla fanów formalizacji i opłat, nadmienię tylko, że sprzedawanie np korali twardych przez osoby prywatne nie jest tak do końca zgodne z obowiązującymi przepisami (CITES). Pomyślcie więc, czy na pewno chcecie to formalizować.

Dokładnie. Wg mnie targowisko jest dla osób, które np przycinają swoje kochane acry i nie chcą wyrzucać tego do śmieci, to mogą sobie przy okazji na sól zarobić. Raczej powinno się (arbitralnie, bo tylko tak się da to ocenić) eliminować wyspecjalizowanych handlarzy korzystających z darmowej reklamy na targowisku, niż gnębić hobbystów.

i dzięki dyskusji wyszedł kolejny ważny argument, który uświadamia , ze to nie takie hop-siup 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Irmina pilnujecie tego przegladacie pomagacie wystawic tak zeby to bylo czytelne jasne tez Wam sie za to nagroda nalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż dlatego:

Forum ma być hobbystyczne. Ma łączyć a nie różnicować ludzi ze względu na to co posiadają. I na co ich stać.
Do płatnych ogłoszeń mamy portale ogólnodostępne  - gdzie nie ma ogranicznika wiedzy, niewiedzy, posiadanych pieniędzy, stażu itp.
Targowisko jest tylko dodatkiem do forum
Jako moderator obserwuję iż niektóre osoby mają parcie na szkło i tworzą sobie gonitwę do 50 postów nie wnosząc nic wiedzy do działalności forum (SQNS - tu masz odpowiedź dlaczego jeśli Twoje ogłoszenie trafi do mnie odrzucę ze względu na fakt iż 10 twoich postów jest w tym temacie - to co robisz od 2 dni to przegięcie- dyskusja o regulaminie w tym temacie to offtopic a te posty się nie wliczają :) )
50 postów - to tyle co nic jeśli użytkownik założy i opisze swój zbiornik. A to już dzielenie się wiedzą.

Irmina - wystawianie FV paragonów za każdą wpłatę, księgowanie tego itp - jest sens za 2 zł się paprać w to. Może więc 2000zł na rok i ogłoszenia za free - jak przeginamy w jedną to możemy w drugą stronę. (żart na poważny temat) Ale to Twoje i Przemka dzieło więc uszanuję Waszą decyzję.

Jeśli mam coś zaproponować dla dyskutujących zastanówcie się

Czy jesteście na forum ze względu na targowisko? Czy faktycznie jest ono numerem jeden ? Mam wrażenie iż dla niektórych tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwialek mysle ze moje zapytanie na temat czysciko czy oswietlenia nocnego spowodowala ze czegos sie dowiedzialem i Forumowicze chetnie sie wypowiadali wiec nie byly to puste posty. Wypowiedzialem sie na tem oswietlen tyle co wiem... itd

Wypowiadam sie w dzisiejszej dyskusji logicznie mi sie wydaje

Mialem pytanie o pompy kolega podpowiedzial co zrobic wiec raczej troche wnioslem a nie pusty posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, chwialek napisał:

Czy jesteście na forum ze względu na targowisko? Czy faktycznie jest ono numerem jeden ? Mam wrażenie iż dla niektórych tak.

:clapping

A może po prostu zlikwidować całkiem dział sprzedam/oddam na targowisku? Zostawić "przyjmę", "kupię". I surowo egzekwować zakaż umieszczania w tematach postów typu "ja mam na sprzedaż" (niestety trochę to więcej roboty dla modów). Jak ktoś będzie czegoś szukał, to napisze. A jak ktoś będzie to coś miał na zbyciu, to się na PW odezwie do danej osoby. Strasznie niezdrowe emocje w okół tego całego targowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, SQNS napisał:

Chwialek mysle ze moje zapytanie na temat czysciko czy oswietlenia nocnego spowodowala ze czegos sie dowiedzialem i Forumowicze chetnie sie wypowiadali wiec nie byly to puste posty. Wypowiedzialem sie na tem oswietlen tyle co wiem... itd

Dyskusja nie na temat- cd.
 posty o których wspominasz są liczone :) również przeze mnie choć są jednozdaniowe i rozciągające dyskusję.
Ale to nadal daje ci około 40 postów.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
17 minut temu, chwialek napisał:

Czy jesteście na forum ze względu na targowisko? Czy faktycznie jest ono numerem jeden ? Mam wrażenie iż dla niektórych tak.

Brawo popieram,

podkreślam co pisałem wcześniej zresztą nie tylko ja, to targowisko jest tylko dodatkiem można wprowadzić różne sposoby kontroli ale nadal targowisko będzie celem tych (na pewno w większości) co rejestrują się tylko po to żeby handlować, może zamknąć ten dział to okaże się ilu użytkowników zostanie, albo oddzielić targowisko od forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja osobiście nie jestem za płatnymi ogłoszeniami . Z zupełnie pragmatycznych powodów - tak jak pisał Chwałek, to jest dla mnie bardzo dużo komplikacji, przy kompletnie żadnym zysku. Wiem, wiem - zaraz pojawi się grymas na wielu twarzach pasjonatów akwarystyki, ale naparwdę jak coś ma dobrze działać, za co ludzie płacą to musi pojawić się pieniądz :-) 

A zysk byłby potrzebny aby opłacić kogoś kto się będzie tym zajmował, wdrożyć program ochrony i pewnie wyjdzie wiele innych rzeczy na raz. A jak sądzę, gdy wejdą płatne ogłoszenia większość przeniesie się na FB do grup, gdzie można handlować za darmo. I będzie przysłowiowa d...pka zamiast dobrego rozwiązania. 

Odpowiadajć na inne pytanie: gdyby były płatne ogłoszenia to co w zamian: konkursy, zloty itp? Kochani  - ależ my jesteśmy baaardzo chętnie, zeby urządzać konkursy, zloty i spotkania tylko proszę Was angażujcie się i bierzcie w nich udział :-) tu trochę odbiegnę od tematu ale już nie będziemy tego oddzielać w innym wątku. Przywołuję "starych" (przepraszam) wyjadaczy z forum - kiedys były i konkursy i zloty i wiele wiele innych atrakcji. Ja sama organizowałam kilka z ich ale odzew był znikomy. A do tanga trzeba dwojga:-) 

Podsumowując jestem za tym, aby dostęp do targowiska był darmowy aby przede wszystkim utrzymać hobbistyczny charakter forum ale zaostrzyć wymagania wobec pojawiania się ogłoszeń. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

Ja to mam alergię na nadmiar regulacji.

Ja mam jedną rekomendację. Jeśli ktoś uważa, że koleś trzaska posty tylko po to, żeby się dostać do targowiska - nie kupuje od niego. Proste. Jest 50 postów, można wprowadzić staż tylko po co. Ilu takich jest? Ułamek całości. Czy warto strzępić język o to? Jest rozsądnie, nie przeginajmy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że każde inbe rozwiązanie spowoduje jedynie niepotrzebną komplikację. I zawsze jaki by nie był regulamin znajdzie się Ktoś kto spróbuje go nagąć. Trzeba pamiętać, że targowisko nie jest najważniejszym elementem tego forum. Ponadto sprzedaż to transakcja wiązana, nie wiemy co SQNS chcę sprzedać, a może to coś interesującego dla innego uzytkownika forum, więc po co to dodatkowo ograniczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja jestem za wolnością. Wprowadzanie nowych regulacji tylko zmniejszy liczbę użytkowników tego forum. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje wszystkim zebranym iz przedstawie pokrotce historie mojego zbiornika w weekend poniewaz 5 lat trzeba jakos strescic i opowiedziec sensownie zeby kazdy chetnie przeczytal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli forum ma problemy finansowe można pomyśleć o opłacie All in one. Jedna niewielka opłata za dostęp do forum na rok. 

Co do zaostrzania regulaminu - powstaną następne patologie i powtarzanie w kółko jak mantrę R E G U L A M I N .

Ps. Ten magiczny próg 50 i tak pewnie uśmiercił nie jednego zwierzaka u "młodego akwarysty" który miał kasę i słomiany zapał.

Ps.2 @Irmina a dla użytkowników NR pomyśleć o jakimś rabacie % na zakupy w RS

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.