Skocz do zawartości
Słony leszcz

Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Słony leszcz napisał:

 

Co do regulaminu forum - to tylko forum, niezależnie od tego jak bardzo to stwierdzenie co nie których może zirytować. Skupcie się na opisywaniu swoich akwariów, a nie na szukaniu drzazg w oku u innych.

To najlepszym rozwiązaniem będzie likwidacja targowiska na forum, a do sprzedaży są serwisy aukcyjne. I wtedy nie będzie takich niepotrzebnych starć, zatargów kto ma rację itp. sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

To najlepszym rozwiązaniem będzie likwidacja targowiska na forum

No już to wcześniej pisałem. Przynajmniej zostały by osoby zainteresowane forum, a nie marketingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby zainteresowane akwarystyką morską :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Osoby zainteresowane akwarystyką morską :).

Też racja:-)

Tylko tak sobie myślę, że jak by faktycznie zlikwidowali targowisko, to automatycznie x10 wzrosłaby liczba postów typu "ja mam to na sprzedaż" w różnych tematach. Chyba to jednak nie takie proste...

Ja uparcie będę twierdził, że dajmy moderatorom rządzić. To nie są ludzie z przypadku, potrafią ocenić czy ogłoszeni jest "wałkiem", czy jest ok. Niech nie boją się podejmować decyzji, nawet bez d-krywki w postaci zasady "50-u postów". Na co dzień pracuję w korporacji i mam bzdurnych regulaminów powyżej uszu. Na prawdę nic konstruktywnego z takich reguł nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od 2014 roku . Mało się udzielam , bo mimo czytania i zdobywania wiedzy , większość to teoria a jak sami wiecie w praktyce może być inaczej . Ale jakieś zasady muszą być . Nawet jak sprzedawałem swoje akwaria , to wszystko było w stanie idealnym , ryby i korale zdrowe , sprzęt w idealnym stanie . Zawsze wszystko opisuje tak jak jest , a nie piszę bzdury by tylko sprzedać . Nie miałem 50 postów , wiec wystawiłem gdzie indziej . Skorzystał kto inny , a nie ludzie z forum . Widziałem już ogłoszenia typu ( kolega ma na sprzedaż , itp ) , ale ten co wystawił gwarantował za sprzedającego i stan zbiornika . Wiec czy jest to 50 , lub 500 postów . Zasady są zasadami i powinno się je szanować , nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy . Ostatnio pisze więcej , bo jest nowy zbiornik , opisuje wszystko , również jakie mam problemy , wiec postów jest więcej . Problem z targowiskiem był zawsze i pewnie zawsze będzie . Zasady muszą być , bo będzie lipa a nie forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2018 o 10:03, chwialek napisał:

A ja jestem przeciwnikiem opłat :)

 

W dniu 19.10.2018 o 09:29, Irmina napisał:

a przy okazji - jesli ktoś ma propozycję jak rozwiazać ten problem to zapraszam do dyskusji. Możemy również zrobić ankietę - czy ilość postów czy też czas spędzony na forum dawałby przepustkę do targowiska.

Może mała modyfikacja w tym rozwiązaniu, które już jest: 50 postów w swoim wątku i min. 6miesięcy na forum?

i mamy pierwszą propozycję :-)

1.Płatne ogłoszenia.

Gdy się zrobi płatne forum, lub płatne ogłoszenia to podczas problemu z transakcją ludzie będą chcieli aby forum za to odpowiedziało.

Jest to nie realne.

Na większości zagranicznych forach jest ilość postów i czas. A jeżeli komuś się to nie podoba to pa pa a nie tworzenie gó*no burzy.

Rejestrując się do forum zgadzaliście się na warunki, więc czego teraz chcecie?

W dniu 20.10.2018 o 00:55, Słony leszcz napisał:

 

Ja uparcie będę twierdził, że dajmy moderatorom rządzić. To nie są ludzie z przypadku, potrafią ocenić czy ogłoszeni jest "wałkiem", czy jest ok. Niech nie boją się podejmować decyzji, nawet bez d-krywki w postaci zasady "50-u postów". Na co dzień pracuję w korporacji i mam bzdurnych regulaminów powyżej uszu. Na prawdę nic konstruktywnego z takich reguł nie wynika.

Z tego wynika że mamy wróżki a nie moderatorów.

Każdy może oszukać, sprzedam 10 rzeczy a na 11 zrobię wała. 

I co? Pretensje będziecie mieli mieć do moderatorów że ocenili ogłoszenie na wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
44 minuty temu, elespero napisał:

Gdy się zrobi płatne forum, lub płatne ogłoszenia to podczas problemu z transakcją ludzie będą chcieli aby forum za to odpowiedziało.

Jest to nie realne.

Dokładnie Irmina wspominała o propozycji wprowadzenia opłat jestem za o ile właściciele wezmą na siebie brzemię odpowiedzialności za transakcje coś jak pseudo ochrona na Allegro inaczej jest to bez sensu

46 minut temu, elespero napisał:

Na większości zagranicznych forach jest ilość postów i czas. A jeżeli komuś się to nie podoba to pa pa a nie tworzenie gó*no burzy.

Rejestrując się do forum zgadzaliście się na warunki, więc czego teraz chcecie?

Tak tak wszystko ładnie ale forum jest elastyczne dopasowuje się do czasów i ludzi, moderatorzy robią świetną robotę Dominika przytaczała ile się pozmieniało na targowisku dzięki właśnie takim zmianom zaproponowanym przez userów i wdrożonych na forum jest teraz mniej problemów, można to podsumować tak , kiedyś ludzie mieszkali w jaskiniach mieszkasz teraz w jaskini ???

50 minut temu, elespero napisał:

Z tego wynika że mamy wróżki a nie moderatorów.

Każdy może oszukać, sprzedam 10 rzeczy a na 11 zrobię wała. 

I co? Pretensje będziecie mieli mieć do moderatorów że ocenili ogłoszenie na wiarygodne.

Masz 100% racji, ale to wszystko prowadzi do tego żeby coś usprawnić, zmiany nigdy nie są proste tym bardziej jeżeli dotykają taka dużą grupę jaka jest na NR i moim zdaniem to nie jest gów.... burza, bo dotyka ważnych problemów funkcjonowania forum, o ile zgadzamy się że targowisko jest dodatkiem do forum taki jak to nazwał Piotrek dodatkiem dla forumowiczów to warto o niego zadbać aby działał dobrze jak dla mnie temat warty podjęcia jak pokazał ostatnio jest luka i można łatwo natłuc sobie 50 postów w mniej niż 8 godzin nie łamiąc regulaminu ale za to zaśmiecając forum, udając niedoświadczonego morszczaka i zakładajac tonę śmieciowych tematów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, elespero napisał:

I co? Pretensje będziecie mieli mieć do moderatorów że ocenili ogłoszenie na wiarygodne.

Targowisko to po prostu słup ogłoszeniowy, nikt nie daje Ci gwarancji uczciwości ogłoszeniodawcy, tak jak 50 postów tego nie daje.

47 minut temu, elespero napisał:

A jeżeli komuś się to nie podoba to pa pa a nie tworzenie gó*no burzy.

Rzecz w tym, że forum to nie supermarket, gdzie przychodzisz po towar/usługę i albo bierzesz, albo nie. Osoby administrujące forum są jakoś tam otwarte na pomysły mające usprawnić funkcjonowanie forum, i stąd taka dyskusja. Od użytkowników jakoś tam też się oczekuje (a przynajmniej zachęca się ich do tego), że będą współtwórcami, a nie tylko konsumentami. Choć faktycznie już chyba nic z "reform" nie będzie, bo temat zmierza donikąd.

52 minuty temu, elespero napisał:

Rejestrując się do forum zgadzaliście się na warunki, więc czego teraz chcecie?

Tak, oczywiście. I oczywiście regulamin obowiązuje. Co nie znaczy, że nie można dyskutować nad zmianami w regulaminie. Skoro nawet właścicielka forum zauważa, że nie wszystko jest idealnie, to coś w tym chyba jest...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

jak pokazał ostatnio jest luka i można łatwo natłuc sobie 50 postów w mniej niż 8 godzin nie łamiąc regulaminu ale za to zaśmiecając forum, udając niedoświadczonego morszczaka i zakładajac tonę śmieciowych tematów 

Dlatego powinien zostać wprowadzony również czas na forum. W jakims stopniu to ograniczy takich ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, elespero napisał:

Dlatego powinien zostać wprowadzony również czas na forum. W jakims stopniu to ograniczy takich ludzi.

zgadzam się w 100%, to jedna ze zmian ktora powinna być wprowadzona, moze stworzyc ankietę z propozycjami zmian niech ludzie glosują będzie uczciwe, akurat mamy wybory hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2018 o 00:55, Słony leszcz napisał:

Też racja:-)

Tylko tak sobie myślę, że jak by faktycznie zlikwidowali targowisko, to automatycznie x10 wzrosłaby liczba postów typu "ja mam to na sprzedaż" w różnych tematach. Chyba to jednak nie takie proste...

Ja uparcie będę twierdził, że dajmy moderatorom rządzić. To nie są ludzie z przypadku, potrafią ocenić czy ogłoszeni jest "wałkiem", czy jest ok. Niech nie boją się podejmować decyzji, nawet bez d-krywki w postaci zasady "50-u postów". Na co dzień pracuję w korporacji i mam bzdurnych regulaminów powyżej uszu. Na prawdę nic konstruktywnego z takich reguł nie wynika.

SAm sobie zaprzeczasz. Jeżeli zieloni ocenią że ogłoszenie jest ok, a gość zrobi wała to obarczysz winą moderatorów.

2 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Targowisko to po prostu słup ogłoszeniowy, nikt nie daje Ci gwarancji uczciwości ogłoszeniodawcy, tak jak 50 postów tego nie daje.

A tu zaprzeczas temu to wcześniej pisałeś.

50 postow też nie daje gwarancji, ale jest to jakieś zabiezpieczenie przed obcymi.

Według mnie powinno być więcej. Np. 100 wpisów i minimum miesiąc na forum. Targowisko jest dla aktywnych członków forum, więc jeżeli ktoś zakłąda tu konto po to aby być i się dzielić swoimi doświadczeniami to takie ograniczenie nie będzie problemem.

Ale dla tych co traktują to forum jak aledrogo to już będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Dlatego powinien zostać wprowadzony również czas na forum. W jakims stopniu to ograniczy takich ludzi.

No, pójdą sobie gdzie indziej. I wtedy forum już ostatecznie zmieni się w kółko wzajemnej adoracji. Nie każdy, kto ma akwarium pisze na forum. A w zasadzie dlaczego odbierać "młodym" użytkownikom prawo do publikowania ogłoszeń? Czy oni nie robią nietrafionych zakupów? Im się korale nie dzielą? Argumentem ograniczenia dostępu do targowiska jest konieczność uwiarygodnienia ogłoszeniodawcy i eliminacja spekulantów, nigdzie nie ma nic o tym, że to jest jakiś super przywilej dla wyjadaczy forumowych.

9 minut temu, Paragon napisał:

zakładajac tonę śmieciowych tematów

A tu nadal o tym samym. Jak w takim razie nazwać posty pisane w takich tematach śmieciowych? Czy też nie podpada pod zaśmiecanie forum? Co w tym złego, że "doświadczony" morszczak zapytał o czyścik? Dopiero co poszedł temat o czyszczeniu szybki i jakoś nikt nie rwie szat, że to banał i zaśmiecanie forum.

4 minuty temu, elespero napisał:

SAm sobie zaprzeczasz. Jeżeli zieloni ocenią że ogłoszenie jest ok, a gość zrobi wała to obarczysz winą moderatorów.

W jaki sposób sobie zaprzeczam? Moderator (ani forum) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ogłoszenia. Moderatorzy "tylko" próbują eliminować skrajne cwaniactwo. Można do tego tworzyć jakieś abstrakcyjne reguły (które zadziałają co najwyżej tak sobie), można też włączyć w to zdrowy rozsądek moderatora oceniającego ogłoszenie. Przejrzyj ogłoszenia w "sprzedam", poczytaj ogłoszenia "oddam", i sam powiedz uczciwie, czy spora część tych ogłoszeń nie jest kwalifikuje się do usunięcia? A przecież w większości ich twórcy są od dłuższego czasu na forum.

12 minut temu, elespero napisał:

zabiezpieczenie przed obcymi

To już trąci troszkę jakąś paranoją. Co to za "obcy"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Słony leszcz napisał:

No, pójdą sobie gdzie indziej. I wtedy forum już ostatecznie zmieni się w kółko wzajemnej adoracji. Nie każdy, kto ma akwarium pisze na forum. A w zasadzie dlaczego odbierać "młodym" użytkownikom prawo do publikowania ogłoszeń? Czy oni nie robią nietrafionych zakupów? Im się korale nie dzielą? Argumentem ograniczenia dostępu do targowiska jest konieczność uwiarygodnienia ogłoszeniodawcy i eliminacja spekulantów, nigdzie nie ma nic o tym, że to jest jakiś super przywilej dla wyjadaczy forumowych.

A tu nadal o tym samym. Jak w takim razie nazwać posty pisane w takich tematach śmieciowych? Czy też nie podpada pod zaśmiecanie forum? Co w tym złego, że "doświadczony" morszczak zapytał o czyścik? Dopiero co poszedł temat o czyszczeniu szybki i jakoś nikt nie rwie szat, że to banał i zaśmiecanie forum.

W jaki sposób sobie zaprzeczam? Moderator (ani forum) nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ogłoszenia. Moderatorzy "tylko" próbują eliminować skrajne cwaniactwo. Można do tego tworzyć jakieś abstrakcyjne reguły (które zadziałają co najwyżej tak sobie), można też włączyć w to zdrowy rozsądek moderatora oceniającego ogłoszenie. Przejrzyj ogłoszenia w "sprzedam", poczytaj ogłoszenia "oddam", i sam powiedz uczciwie, czy spora część tych ogłoszeń nie jest kwalifikuje się do usunięcia? A przecież w większości ich twórcy są od dłuższego czasu na forum.

To już trąci troszkę jakąś paranoją. Co to za "obcy"?

To przeczytaj uważnie co piszesz. Nie jestem przedszkolanką aby Tłumaczyć kilkakrotnie.

A ludzie odpuszczają forum właśnie przez takich ludzi jak ty.

Ja również odpuszczam ten temat jak i forum, bo rzygać się chce jak się czyta takie bzdury które wypisujesz.

Żegnam ozięble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tam myślę by  Zamknęli ten temat i tyle 

Jest dobrze wiec po co kombinować

Dział Targowisko  -  jest tylko dobrą wolą forum że coś takiego tu istnieje 

Wiec lepiej już dajcie luz 

Są od tego inne portale 

Ave 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak mam coś sprzedać to wystawiam na olx i nie mam problemu z tym, że mam mało punktów. Jak chcę coś kupić - piszę na pw i też jest ok.

Czytam tematy na NR od przeszło roku, czyli od czasu kiedy odpaliłem solniczkę. A piszę rzadko, jak do tej pory wszystko co chcę wiedzieć jestem w stanie znaleźć bez zadawania pytań. Mam nikłą wiedzę, więc nie zaśmiecam pierdołami - trzeba szanować czyjś czas i inteligencję, no i siebie też. 

Ale ograniczanie sprzedaży na forum to jednak dyskryminacja moim zdaniem. Uważam, że te 50 postów to żaden sposób na uwiarygodnienie kogokolwiek. Jak już  pisano wcześniej powinien zostać wprowadzony feedback - wystarczy prosty - kciuk w górę, kciuk w dół. Zarządzający forum przy kciuku w dół wyjaśnia powód i wtedy decyduje - ostrzeżenie jeśli to nieporozumienie, urlop od sprzedaży, w przypadku jakichś niezgodności z ofertą, usunięcie z forum jeśli to zwykłe oszustwo. 

Osobiście 2 razy zostałem oszukany na olx - przelew i brak wysyłki, że o kontakcie i wyjaśnieniu nie wspomnę. I 2 razy sprawę załatwiała milicja - z pozytywnym dla mnie skutkiem. To a propos oszustów i radzenia sobie z nimi. 

No chyba że sprzedaż jest nagrodą za udzielanie się (o jakości nie mówię :) ) a nie formą pomocy forumowiczowi - co powinno być najważniejsze, bo sens istnienia tego typu forum to wzajemna pomoc, na zasadzie burzy mózgów zainteresowanych tematem i chętnych do pomocy osób. Jeśli się mylę w ostatnim akapicie to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rymar666 napisał:

No chyba że sprzedaż jest nagrodą za udzielanie się (o jakości nie mówię

 

15 minut temu, rymar666 napisał:

Ale ograniczanie sprzedaży na forum to jednak dyskryminacja moim zdaniem. Uważam, że te 50 postów to żaden sposób na uwiarygodnienie kogokolwiek.

Ograniczenie nie jest dyskryminacją. Jest w założeniu "nagrodą" za wniesienie czegoś do forum. Wyświechtany slogan mówi że każdy zbiornik jest inny. Ale to prawda. I np podzielenie się wiedzą lub jej brakiem na temat sposobu prowadzenia zbiornika, używanego sprzętu, sukcesów lub porażek daje coś innym użytkownikom. Zasoby forum są olbrzymią kopalnią wiedzy ale zawsze jest coś o czym warto napisać nie nabijając licznika żeby uzyskać dostęp do targowiska. Więc może zamiast limitu postów wprowadzić zasadę (jak kiedyś pisał @adam_s)

"pokaż cwaniaku co masz w baniaku" :rolleyes:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

A tu nadal o tym samym. Jak w takim razie nazwać posty pisane w takich tematach śmieciowych? Czy też nie podpada pod zaśmiecanie forum? Co w tym złego, że "doświadczony" morszczak zapytał o czyścik? Dopiero co poszedł temat o czyszczeniu szybki i jakoś nikt nie rwie szat, że to banał i zaśmiecanie forum. 

A to że chwilę wcześnie dopytywał dlaczego nie może wystawiać na targowisku, a potem obudził się w nim niezły pisarz i nadrobił 50 czy tam nawet 90 wpisów w mniej niż w 8 godzin, widać strasznie go bronisz ok rozumiem każdy musi mieć swojego bohatera nawet na siłę jak to Ci sprawia radość :)

Coś tam piszesz zaprzeczasz sam sobie ogólnie nic nie wnosisz nowego do tematu w którym zastanawiamy się jak usprawnić targowisko,  poza uporczywym i bardzo wyniosłym bronieniem kolegi, który każdy to widział nabił sobie posty żeby wystawiać na targowisko, moim zdanie sposobem zasługującym co najmniej na urlop, jeżeli chodzi o mnie Ty dalej żyjesz w jaskini :P

55 minut temu, AnT napisał:

Ja tam tam myślę by  Zamknęli ten temat i tyle 

Jest dobrze wiec po co kombinować

Dział Targowisko  -  jest tylko dobrą wolą forum że coś takiego tu istnieje 

Wiec lepiej już dajcie luz 

Są od tego inne portale 

Ave 

 

 

Jak dalej ma to iść w Tą stronę to raczej tak :/

 

Ja to widzę prosto może się mylę, opcja sprzedam powinna być dostępna dla udzielających się na forum dodatkowo jak sprzedaje życie a nie sprzęt, to powiem więcej może tak jak napisał Roman

20 minut temu, Roman.P napisał:

"pokaż cwaniaku co masz w baniaku" :rolleyes:

czyli nawet nie dla mnie żeby nie było że mam 2tyś postów i nie rozumiem tych co zaczynają na forum, ja do niedawna wystawiałem stare sprzęty itp. na odpowiednich portalach i nie "fukałem" się do innych że są ograniczenia, a jak ktoś się zarejestrował nabił 50 postów tylko żeby sprzedawał ? sorry ale dla takich ludzi jest miejsce na odpowiednich portalach OLX, Allegro, ja wiem to strasznie niewygodna prawda dla tych którzy rejestrują się tylko żeby handlować, tyle w temacie

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuści się sprzedaż bez postów to każdy kto będzie zainteresowany sprzedażą a nie forum będzie się rejestrował tu na forum bo to będzie dobre źródło sprzedaży dla niego,bo przecież to forum o akwarystyce,wiadomo szybciej sprzeda tu niż na allegro czy olx.

Ilu jest ludzi w Polsce co ma akwarium morskie a nie jest na forum,i będzie chciał coś sprzedać ,na olx nie schodzi no to ba do NR a tu wiadomo nie siedzą ludzie z klubu Alfa tylko morszczaki i sprzeda szybciej jak na innym portalu.

50 postów pisanych na temat otwiera drogę do targowiska ale i też można zaobserwować czy forumowicz chce być forumowiczem czy też tylko chce coś sprzedać.

@Irmina zaproponowała tylko że można coś zmienić ale nie koniecznie:)

Jeszcze raz powiem jestem za tym aby zostało tak jak bylo,bo dwa dni temu właśnie był przykład tego.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zostawiłbym chyba tak jak jest i tyle.

Choć, rozważyłbym oddzielenie kategorii Kupię od Sprzedam, gdyż z tym miałem problem sam. Wiele okazji, przeszło mi koło nosa, gdy chciałem skompletować pierwsze akwarium bo tylko czytałem "zarezerwowane" "priv"; W myśl zasady kto pierwszy ten kupuje, pierwsi byli Ci z odblokowanym dostępem do targowiska; Na priv też nie bardzo wiedziałem, czy jest sens pisać, gdy już coś jest zarezerwowane. Jednak nikt tutaj, nie poruszył takiej kwestii, ponieważ wszyscy skupili się na sprzedaży, więc pewnie taki problem nie dotyczy wielu. Dzisiaj już mnie on w ogóle nie dotyczy... ale gdybym miał coś zmieniać, to: Odblokowałbym dostęp do Kategorii Kupie sprzęt dla Wszystkich. (życie niekoniecznie)

Edit: chyba tego nie przemyślałem, bo tak się nie da chyba? aby komentowanie było odblokowane dla wszystkich  w dziele sprzedam, a tworzenie nowego tematu tak jak do tej pory; mam nadzieję, ze wszyscy mnie rozumieją... chciałem kupić i zapłacić z góry i nie mogłem oficjalnie tego robić... 

Edytowane przez human_87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ujęciu przedstawionym przez  Roman.P i @Beti ograniczenie postami ma rzeczywiście jakiś sens, jednak sądzę że dobrze by było wprowadzić do targowiska w ramach POMOCY klubowiczom (mniej lub bardziej się udzielającym) element typu "zabierzcie to zwierze ode mnie" lub "sprzedam pilnie" z możliwością właśnie sprzedaży. Oczywiście chodzi o takie wystawienie, umożliwienie awaryjnej sprzedaży "za zgodą" moderatora, w przypadku nie rozsądnego zakupu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież @Nik@ pisała że kupno czy wymiana można bez 50 postów:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti tak, coś pomieszałem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Widzę, że temat dość burzliwy, więc i ja dorzucę swoje 5 groszy. 

Jestem na tym forum nieco ponad rok. Zdarzyło mi się wystawić coś na targowisku a nawet sprzedać. 

Warunek 50 postów nie jest dla mnie ograniczeniem, ponieważ mając swój wątek o swoim akwarium posty lecą jakby same. A nie jestem szczególnie aktywnym użytkownikiem. 

Rozumiem osoby,  które są na forum żeby uzyskać jakąś wiedzę a nie udzielają się więc nie mają tych 50 postów. Sam długo tyko czytałem nawet nie będąc zarejestrowanym. 

Natomiast właściciele jakieś kryterium przyjąć musieli. I jakiekolwiek by ono nie było, przez część użytkowników będzie krytykowane.  I na pewno znajdą się osoby które w kreatywny sposób będą zasady obchodzić. 

Dlatego wg mnie zmiany w tym temacie nie wniosą nic nowego. Prócz tego, że będzie nowy temat do dyskusji. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elespero napisał:

A ludzie odpuszczają forum właśnie przez takich ludzi jak ty.

Ja również odpuszczam ten temat jak i forum, bo rzygać się chce jak się czyta takie bzdury które wypisujesz.

 

Godzinę temu, Paragon napisał:

jeżeli chodzi o mnie Ty dalej żyjesz w jaskini

Nie ma to jak wylać trochę jadu i frustracji publicznie. W sumie nawet nie chce mi się takiego stylu wypowiedzi komentować.

1 godzinę temu, Paragon napisał:

poza uporczywym i bardzo wyniosłym bronieniem kolegi

Bo niesmaczy mnie, jak się robi nagonkę na gościa. Tak już mam, że jak widzę trzech kopiących jednego, to raczej ujmę się za tym jednym zamiast dołączyć do kopiących. Nabijał, nie nabijał... Chwiałek przejrzał jego posty, odliczył ile tam uznał za stosowne i wg mnie powinien być koniec tematu postów kolegi.

W zasadzie, trudno nie zgodzić się z @AnT. Co niektórym już nerwy puszczają co świadczy o tym, że jakakolwiek merytoryczna dyskusja już się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Słony leszcz napisał:

jakakolwiek merytoryczna dyskusja już się skończyła.

No właśnie zaproponowałem "jakieś" wyjście, tylko nikt nie podjął tematu, szkoda trochę.

Czyżby foch ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.