Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Powazny problem z aptazja

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, vunpepic napisał:

Dwie wundermani wyjedzą wszystko w tydzień.Ja mialem na początku skałe z kilkoma różyczkami i w jedną noc wyjadły wszystko. Pozdrawiam 

U mnie tak samo. A ostatnia jaka mi się ostała to hexie potrafiła z pyska żarcie wyrwać. Raz wrzuciłem do głównego zbiornika trochę glonów. Po miesiącu je wyjąłem a pod nimi dwie różyczki. Zdążyłem tylko do kibla z glonem pójść (może minuta) a jak wróciłem to jedną już szamała. Po obu nie było śladu następnego ranka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, dla syna napisał:

U mnie tak samo. A ostatnia jaka mi się ostała to hexie potrafiła z pyska żarcie wyrwać. Raz wrzuciłem do głównego zbiornika trochę glonów. Po miesiącu je wyjąłem a pod nimi dwie różyczki. Zdążyłem tylko do kibla z glonem pójść (może minuta) a jak wróciłem to jedną już szamała. Po obu nie było śladu następnego ranka. 

a u mnie wundermani  leniwe i nie chce im się jeść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz trafić na takiego Chelmona jak ja - aptasi nie ruszał natomiast acanthastrea i owszem - rąbał aż miło.

Moim zdaniem najlepsze są krewetki i sam akwarysta ze strzykawką z odpowiednim preparatem.

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, @Beti napisał:

No ale po urlopie;)

Po urlopie na forum, ale Nanokaczor ma stronę/sklep internetowy, jest na Facebooku i sprzedaje na allegro. Ja polecam na aiptasie krewetki. Poprzednio miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi i obie wyjadły aiptasie do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maciej01 napisał:

Po urlopie na forum, ale Nanokaczor ma stronę/sklep internetowy, jest na Facebooku i sprzedaje na allegro. Ja polecam na aiptasie krewetki. Poprzednio miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi i obie wyjadły aiptasie do zera.

No widzisz nawet nie wiedziałam,jakoś slyszalam że ma to i owo..ale nie sądziłam ze ma wszystko,teraz już widzą,fajnie wiedzieć:-)dzięki za info


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam sie na dwie krewetki  i kraba mixtraxa :)

Chełmon piękna ryba ale myślę że do nowego świeżego zbiornika sie nie nadaje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałam sie na dwie krewetki  i kraba mixtraxa [emoji4]
Chełmon piękna ryba ale myślę że do nowego świeżego zbiornika sie nie nadaje ..
Krab z Twoim problemem niewiele pomoże ale krewetki to dobry wybór ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mitrax nie był zainteresowany valonią, wolał zrzucać szczepki korali. Na valonie w lutym kupiłem kraba percnona i w końcu pozbyłem się jej. Do tego percnon jest dobrą i szybką kosiarką na inne glony, zje wszystko co zielone. Jakie krewetki kupiłaś, kupisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 krewetka Wundermani załatwiła wszystkie Aiptasie. Na początku miałem oprócz skały tylko Aiptasię była piękna i duża i z dnia na dzień zrobiło mi się ich około 30 widocznych. Dzisiaj po Aiptasi ani śladu a wundermani karmię pęsetą maleńkim kawałeczkiem morszczuka (mrożonkę płucze przed podaniem) co dwa dni.

Pozdrawiam i polecam zakup tej krewetki.


98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
24 minuty temu, jogofrugo napisał:

1 krewetka Wundermani załatwiła wszystkie Aiptasie. Na początku miałem oprócz skały tylko Aiptasię była piękna i duża i z dnia na dzień zrobiło mi się ich około 30 widocznych. Dzisiaj po Aiptasi ani śladu a wundermani karmię pęsetą maleńkim kawałeczkiem morszczuka (mrożonkę płucze przed podaniem) co dwa dni.

Pozdrawiam i polecam zakup tej krewetki.

u mnie były dwie wytłukły wszystkie zostały tylko w kominie hehe, przeszły na pokarm suchy płatkowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fresz33 pisał niedawno w poście Nik@ że nie każda Wundermani sprzedawana w sklepie to Wundermani. Sami sprzedawcy często nie potrafią ich rozpoznać. 

Podaję link do tematu. Są ładne zdjęcia z opisami

http://nano-reef.pl/forums/topic/94213-operacja-powiększenie-akwarium/?page=20


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam na akwarium 200l w sumie 9 sztuk bogessi i kuekenthali i żeby było śmiesznie to cały czas od początku jedną "śliczną" aiptasię. Nie wiem czy one jej nie widzą? :P krewetki są widoczne tylko w nocy jak podejdę z latarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją krewetkę kupiłem pod nazwą lysmata wurdemanni, ale po identyfikacji okazało się, że jest to lysmata boggessilarge.20180311_135534.jpg.ad3f300faad8417af98c23674ef1c93c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja moją krewetkę kupiłem pod nazwą lysmata wurdemanni, ale po identyfikacji okazało się, że jest to lysmata boggessilarge.20180311_135534.jpg.ad3f300faad8417af98c23674ef1c93c.jpg
Identyczne 2 sztuki kupiłem w dwa tygodnie temu w Acroporze z zapewnieniem że to nac100% Wurdemanni :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak masz identyczne krewetki to masz lysmata boggessi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak masz identyczne krewetki to masz lysmata boggessi. 
Tak też myślałem bo mam jeszcze z CC 3 sztuki też Wurdemanni i tamte wyglądają zdecydowanie inaczej I są bliższe "wzorca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup brzydala. Duzo taniej wyjdzie i skuteczniej. Krewwetki różnie to z nimi, a róże beda sie pojawiac caly czas jak nie beda mialy skotecznego wroga. Moj brzydal padl.i roze pojawiły sie po 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem laser z alibaby i na razie ładnie się spisuje. Co do krewetek mam także ,ale one wcinają tylko małe aiptazje. Brzydal je euphillie a aiptazji niekoniecznie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie moją też mam z CC. Może Marek ma różne krewetki i sprzedaje je wszystkie jako lysmata wurdemanni?

4 minuty temu, Walker napisał:

Tak też myślałem bo mam jeszcze z CC 3 sztuki też Wurdemanni i tamte wyglądają zdecydowanie inaczej I są bliższe "wzorca"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal niczego nie usuwa, tylko szarpie polipy i stresuje aiptasie, przez co się chowają. Wystarczą dwa tygodnie po wyprowadzce brzydala i jest las. Wiele osób ma takie spostrzeżenia, mam i ja.

Niby aiptasie zniknęły, zniknęła też prawie blastomussa, ledwie odratowalam, bo poszarpał ją niemal na śmierć.  Po sprzedaży brzydala w ciągu kilku tygodni aiptasii było więcej, niż zanim go kupiłam. I już tego nie opanowałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...  mam takie same doświadczenia z " brzydalem " jak Dominika.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moj byl wyjatkowo pożyteczny. Niczego innego nie tykal.na poczatku probowal euphylie ale mu przeszlo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, Alfik1980 napisał:

Ja zakupiłem laser z alibaby i na razie ładnie się spisuje. Co do krewetek mam także ,ale one wcinają tylko małe aiptazje. Brzydal je euphillie a aiptazji niekoniecznie.

 

 

Podeślij link do tego lasera ;) 

2 godziny temu, Damian K. napisał:

No to moj byl wyjatkowo pożyteczny. Niczego innego nie tykal.na poczatku probowal euphylie ale mu przeszlo.

 

Niestety co model to inne zachowanie i tak jest z każdą rybką czy krewetką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety co model to inne zachowanie i tak jest z każdą rybką czy krewetką.

Najbardziej Potężny Aktywowana Niebieski Wskaźniki Laserowe 450nm Płonący Laser Torch 10000 m Latarka palić papierosów mecz świecach

http://s.aliexpress.com/aiaMFrua?fromSns=Tapatalk

Dodatkowo zamówić trzeba akumulatory gdyż nie wysyłają że względu na przepisy.

 

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.