Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Powazny problem z aptazja

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kilka filmów z "laserami" I znam kilka osab które próbowały. Niestety jak do tej pory nikt nie potwierdził jakiejkolwiek skuteczności tej metody - możecie się podzielić swoimi doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Melevsreef na youtube.

 

i potem test:

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem kilka filmów z "laserami" I znam kilka osab które próbowały. Niestety jak do tej pory nikt nie potwierdził jakiejkolwiek skuteczności tej metody - możecie się podzielić swoimi doświadczeniami?
Jak na razie wypaliłem kilka sztuk i nie odrastają w tych miejscach. Jak potestuje dłużej postaram się dołączyć jakiś filmik z możliwościami urządzenia.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2018 o 22:55, Nik@ napisał:

Brzydal niczego nie usuwa, tylko szarpie polipy i stresuje aiptasie, przez co się chowają. Wystarczą dwa tygodnie po wyprowadzce brzydala i jest las. Wiele osób ma takie spostrzeżenia, mam i ja.

Niby aiptasie zniknęły, zniknęła też prawie blastomussa, ledwie odratowalam, bo poszarpał ją niemal na śmierć.  Po sprzedaży brzydala w ciągu kilku tygodni aiptasii było więcej, niż zanim go kupiłam. I już tego nie opanowałam :(

Mój brzydal obskubał mi wszystkie acany. na szczęście po 2 tygodniach już ładnie polipują a brzydal siedzi w kominie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałam brzydala który kosił piękne róże a przy okazji zoa i obskubywał seriatopore. Czasem w nocy można było go zobaczyć jak wisi jak bombka na jakieś gałezi i śpi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Ja kiedyś miałam brzydala który kosił piękne róże a przy okazji zoa i obskubywał seriatopore. Czasem w nocy można było go zobaczyć jak wisi jak bombka na jakieś gałezi i śpi....
U mnie tak wisi przy montiporze krzaku. Wygląda w nocy jak zaczepiony liść.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem  pełno kupiłem dwie Berghia i wszystko zniknęło w 3 tyg.a próbowałem wszystkiego.  Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brzydala który pięknie kosił róże do zera a potem się brał z lpsy. Po sprzedaży brzydala aiptasia nie wróciła do czasu aż sam ją przywloklem.

Berghi wposcilem 7 zniknęły a róże są nadal, nie miałem żadnych zwierzaków które mogły by wszamać berghie, prawdopodobnie nie sprostały cyrkulacji. 

Teraz mam nowego brzydkiego, korali nie rusza, różyczek także.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aiptasie najlepsze są krewetki. Miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi i obie wyczyściły aiptasie do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2 różyczek masz 14 :)...nie ruszaj tematu/nie dłub ani nie wyrywaj. Kup Chelmona albo krewetki Wundermani. Z resztą taka ilość ukwiałków to jeszcze nie jest poważny problem. Ale obserwuj żeby z 14 nie zrobiło się 114 :)

Będzie dobrze, u mnie Chelmon uwielbiał Aiptasie. Nie jest to regułą, że każdy zaraz rzuci się na różyczki jak Reksio na szynkę ale zawsze pozostanie chociaż piękna rybcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 7.07.2018 o 23:58, maciej01 napisał:

Na aiptasie najlepsze są krewetki. Miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi i obie wyczyściły aiptasie do zera.

wiesz jednak ja dodał bym ślimaki Berghia, wpuściłem jak dobrze pamiętam 5 czy 6 szt. były widoczne przez kilka dni potem zniknęły myślałem że skończyły przygodę w pompie albo jako kolacja, ale muszę powiedzieć że wszystkie Aiptasie szczególnie sporo było w dsb i kilka widziałem w akwarium zniknęły, nie ma ani jednej :) , ślimakow tez nie widzę od tygodni ale mogę potwierdzić że robotę zrobiły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paragon napisał:

wiesz jednak ja dodał bym ślimaki Berghia, wpuściłem jak dobrze pamiętam 5 czy 6 szt. były widoczne przez kilka dni potem zniknęły myślałem że skończyły przygodę w pompie albo jako kolacja, ale muszę powiedzieć że wszystkie Aiptasie szczególnie sporo było w dsb i kilka widziałem w akwarium zniknęły, nie ma ani jednej :) , ślimakow tez nie widzę od tygodni ale mogę potwierdzić że robotę zrobiły :)

To lepiej krewetki, na 600l wpuściłem 7 krewetek, w tydzień zrobiły robotę, krewetki zostały. Nadal czyszczą zbiornik, nie tylko z różyczek. A ślimaki najprawdopodobniej zdechną jak zrobią swą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, elespero napisał:

To lepiej krewetki, na 600l wpuściłem 7 krewetek, w tydzień zrobiły robotę, krewetki zostały. Nadal czyszczą zbiornik, nie tylko z różyczek. A ślimaki najprawdopodobniej zdechną jak zrobią swą robotę.

No właśnie nie wiem co z tymi ślimakami, robotę zrobiły ale ich już nie widać pewnie lepiej było by tak jak piszesz bo krewetki zostaną, ale w poprzednim akwarium różyczki chowały się w miejscach niedostępnych dla krewetek, pamiętam jak miałem zasiany cały komin nimi a tutaj po ślimakach zupełna czystka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Paragon napisał:

No właśnie nie wiem co z tymi ślimakami, robotę zrobiły ale ich już nie widać pewnie lepiej było by tak jak piszesz bo krewetki zostaną, ale w poprzednim akwarium różyczki chowały się w miejscach niedostępnych dla krewetek, pamiętam jak miałem zasiany cały komin nimi a tutaj po ślimakach zupełna czystka,

Ja miałem dosłownie wszędzie, na przewodach od pomp, w kominie w sumpie. Wszystko załatwiły krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, elespero napisał:

Ja miałem dosłownie wszędzie, na przewodach od pomp, w kominie w sumpie. Wszystko załatwiły krewetki.

No to ja miałem jakieś leniwe na początku wyjadły co było na wierzchu potem siedziały tylko i czekały na mrożoną kostkę, może zmądrzały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paragon napisał:

No to ja miałem jakieś leniwe na początku wyjadły co było na wierzchu potem siedziały tylko i czekały na mrożoną kostkę, może zmądrzały :)

A jakie miałeś? Mi się trafiły 2 wundermani, 2 boggesii i 3 seticaudata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, elespero napisał:

A jakie miałeś? Mi się trafiły 2 wundermani, 2 boggesii i 3 seticaudata.

 

Wiesz wydaje mi się że byly to boggesii niżej foto ze starego baniaka:

 

85.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paragon napisał:

Wiesz wydaje mi się że byly to boggesii niżej foto ze starego baniaka:

 

85.JPG

według mnie to Lysmata kuekenthali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
21 minut temu, elespero napisał:

według mnie to Lysmata kuekenthali 

faktycznie wygląda tak samo, widzisz jak kupowałem była podpisana inaczej :) , ale ogólnie coś tam apitazje podskubywały, tylko jak dobrze pamiętam potem im przeszło i przerzuciły się na mrożonki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Paragon napisał:

faktycznie wygląda tak samo, widzisz jak kupowałem była podpisana inaczej :) , ale ogólnie coś tam apitazje podskubywały, tylko jak dobrze pamiętam potem im przeszło i przerzuciły się na mrożonki :)

Bo one nie za bardzo będą plenić różyczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2018 o 18:49, Moljzesz napisał:

Miałem brzydala który pięknie kosił róże do zera a potem się brał z lpsy. Po sprzedaży brzydala aiptasia nie wróciła do czasu aż sam ją przywloklem.

Berghi wposcilem 7 zniknęły a róże są nadal, nie miałem żadnych zwierzaków które mogły by wszamać berghie, prawdopodobnie nie sprostały cyrkulacji. 

Teraz mam nowego brzydkiego, korali nie rusza, różyczek także.

Ostatnio widziałem jednego ślimaka w sumpie, niestety zarówno w sumpie jak i w akwa różyczek przybywa


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że z moich obserwacji wynika, iż robote robią tylko większe sztuki wundermanii. Miałem jakieś 5-6 różyczek i kupiłem ostatnią krewetę ze sklepu lecz była to mała sztuka ( max 2cm) ...i nic. Po 2 tygodniach i dostawie w sklepie wybrałem największą (jakieś 4cm) i po 3 dniach od wpuszczenia do akwarium śladu po aiptasi  nie ma :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.