Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Nowy projekt, Artur Tokajuk.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zacznę od tego, że chciałbym podziękować moim Przyjaciołom, którzy pomogli mi przenieść to wszystko. Było bardzo ciężko uporać się z tym, gdyż miałem mało czasu na przeniesienie  zawartości ze starego akwarium, a także problemy zdrowotne uniemożliwiały mi samodzielne działanie. Miałem sporo podłamań, jednak nie poddałem się i dokonałem swego. Byłem bardzo zmęczony, pracowałem nad tym od rana do nocy. Starałem się zadbać o wszystko jak najlepiej, jednak sporo życia odeszło [emoji20]

Chciałbym też podziękować komuś, kto mnie inspiruje do bycia akwarystą. Jestem również wdzięczny za piękne krewetki, koralowce, mangrowce, ryby i akcesoria do akwarium. Dzięki Konrad!

 

Akwarium: 100x100x40(Szkło 8mm).

Sump: Nie ma i nie będzie.

Lampy: 28W Led mojej konstrukcji, Chińczyk ten sam, co zawsze 144W, lampa t5 2x39W na świetlówkach Geismana, lampka 11W Resun.

Odpieniacz: Deltec MCE 300 - dedykowany do akwarium 250L -  jest świetny.

Pompa obiegowa: Newa Jet 3000.

Cyrkulacja: 2x Jebao RW8, JVP 3000 oraz Koralia 3000.

 

Rybunie: 

3 x Chromis Virdis 

2 x amfiprion clarki

1x Paracanthurus Hepatus

3x amfiprion ocellaris

2 x Sphaeramia Nematoptera 

1 x Pterapogon Kauderni

2 x Chrysiptera Parasema

3 x Krewetki od Aiptasi od Sexy Krewetka

 

Koralowce: Xenia, Sinuralia green fluo, Sarcopython, Gorgonia, Pseudogorgonia, Briareum, Discosomy, Lobo, Rhodactis, Parazoa, Anthelia, Montipora Samarensis.

 

Ukwiały: 4x Quadri Color

 

Makroglony: caulerpa taxifolia, caulerpa prolifera, caulerpa serrulata, caulerpa racemosa, Gracilaria Curtissae.

 

Dodam, że akwarium jest prowadzone bez piaskuGdy to wszystko przenosiłem po latach i poczułem brzydki zapach piasku, podjąłem decyzję, że tym razem chcę prowadzić akwarium bez niego 

Pozdrawiam i zapraszam

46638449_2069672019751944_93414505748365

46635546_2069671746418638_57380177026272

46751210_2069671719751974_53506079459712

46519556_2069671956418617_57134077332946

46673241_2069671819751964_77626452499392

 

 

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma sumpa to gzie i po co pompa obiegowa?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co pomyślałem: ło! :) 

Ciekawy projekt. Jeśli możesz do daj więcej zdjęć i opisz filtrację

Fajny wymiar baniaka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia czym robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szybę przecinającą akwarium na dwie części, czy źle widzę ? Fajnie wyglądają akwaria gdzie można popatrzyć na życie z góry :)


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się prezentuję :)
Również osobiście ciekaw jestem w jaki sposób jest wykonana filtracja 
pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur ale zapier... :) wszystko wygląda coraz ładniej. Muszę Cię znowu odwiedzić.

Super. Jest już na co popatrzeć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Bardzo ładne akwarium, podoba mi się :)

Cieszę się że jesteś zadowolony z odpieniacza, mam nadzieję że dotarł cały i dobrze Ci się sprawuje :)

 

Tak trzymaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tam i mangrowce, i makroglony w tym panelu dziwnym (to to nie ma grzebienia żadnego?)... Rewelacja:-) Całość docelowo na miękko, czy na razie tak tylko? Weź napisz coś więcej o tej przegrodzie, bo efekt super. Szkło opti? Nie piszesz, ale tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze - to wiele dla mnie znaczy. Aparat, którym robiłem zdjęcia, to Canon 60d.  Zdecydowałem się na taki wymiar akwarium, ponieważ uważam, że przede wszystkim wpłynie to na lepszą wymianę gazową. Pompa obiegowa stoi w "dziwnym panelu" i wyciąga wodę do głównego zbiornika. Zaznaczam również, że wylot pompy został skierowany w stronę wlotu odpieniacza, którym pobiera on wodę. Panel został stworzony pod kątem hodowli makroglonów oraz ukwiałów. Jeśli chodzi o odpieniacz, to pompuje on wodę z głównej zawartości akwarium, ponieważ panuje tu bardzo dobra cyrkulacja. Natomiast, w przypadku panelu, nie robiłem zbyt mocnej cyrkulacji w celu nawożenia makroglonów i ukwiałów. Akwarium jest prowadzone bez piachu, gdyż chciałbym mieć kontrolę nad zalęgającym się w panelu detrytusie. Pomoże mi w tym także pompa obiegowa, która sprawi, że wprowadzę to wszystko w obieg :) Po co mi ten grzebień, który nie za ładnie wygląda oraz będzie zapychał się i w konsekwencji spowoduje wolniejszy przepływ.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na wszystkie dotychczasowe pytania :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Artur Tokajuk napisał:

 Akwarium jest prowadzone bez piachu, gdyż chciałbym mieć kontrolę nad zalęgającym się w panelu detrytusie.

Hej...

Wlasnie ostatnio myslalem na temat tego detrytusu, gdyz wiele zrodel mowi ze detrytus to najlepszy pokarm dla korali i nie moglem tego pojac, gdyz zlogi detrytusu na pewno nie robia dobrze, jezeli chodzi o parametry ale teraz patrzac na swoje gole dno, widze ze moge ilosc detrytusu kontrolowac, uzywajac tylko dlugiej pipety z tuningowana gruszka (duzo wieksza)...

Wzruszam dno czesto, zajmuje to niecala minute, kiedy przechodze kolo zbiornika i w ten sposob spora jego czesc trafia do skarpety w sumpie a troche jest konsumowane przez korale i inne organizmy noca...

Skala dymi, kiedy co rano ja przedmuchuje te sama pipeta, co jest oznaka tego iz w tej skale jest sporo aktywnego zycia a unoszaca sie chmura to urobek nocny...

Podoba mi sie Twoj zbiornik, moje klimaty taka niska kostka, gdzie jest ta przestrzen ulatwiajaca wymiane gazowa, ktorej nie ma za bardzo w wysokich i waskich akwariach, nie wspominajac juz o moczeniu rak...

Bede sledzil...Powodzenia...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie na miękko Tylko Nie rozumiem działania tego panelu?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie Panowie.Działanie panelu jest bardzo proste. Dzięki niemu nie latają mi ukwiały po koralach oraz mam kontrolę nad makroglonami.Tak jak wspomniałem mam też miejsce w którym odkłada się jakaś część detrytusu i mam kontrolę nad nawozem.Póki co nie zachwalam i zobaczymy jak to wszystko będzie się sprawowało.Słony leszczu, przegroda to szkło opi. Akwaryści zazwyczaj ukrywają panel, a ja chciałem zrobić coś wbrew temu co się obecnie robi z akwariami. U mnie zaś w akwarium mam przegrodę za którą rosną  rzeczy które by przeszkadzały lewej strony akwarium.Dzieki temu mam spojrzenie z 1 i 2 strony na to co lubię i doceniam w akwarystyce.

Koralowce jakie będą to miękasy, lps oraz sps.

Zawsze tak miałem aż po Acry które rosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Artur wszystko kwestia gustu . A o gustach się nie dyskutuję . 

Jak chciałeś tak zrobiłeś ale uważam , że ten panel będzie w przyszłości źrodłem problemów czyt.będzie mało estetyczny. 

Za to uważam ,że niskie akwarium z Mangrowce  to Super pomysł  :) już myśle jak to wprowadzić do swojego zbiornika . 

Lukam i obserwuję temat i jak pozwolisz to się nieraz wypowiem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki.Estetyka panela jest kwestią przede wszystkim moich chęci dbania o akwarium.

To bardzo dobra wiadomość, że się jeszcze wypowiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie ten panel rewelacja wg mnie. Na pewno sprawia, że akwarium jest niepowtarzalne. A czy się sprawdzi w praktyce? Się okaże. Będę śledził. Mnie się kołacze po głowie coś podobnego kiedyś, ale takie typowe DSB z refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Słony Leszcz :) Takie wypowiedzi mobilizują mnie bardzo mocno!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam gdzieś masz jakoś magicznie ukrytą ceramikę jakąś (w sensie siporax, matrix. bloki jakieś...)? Bo na oko to skały nie za dużo, piachu brak. Czy nie za mała powierzchni dla bakterii? Nie będzie problemu z amoniakiem czy NO2?

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę więcej dołożyłem skały. Słuchaj zrobię zdjęcia w bliższym czasie ;) Ładnie wszystko rośnie i 0 plag póki co.

Dzięki za zainteresowanie !!!!!

Dodam, że pienidło już pomału zaczynam wyłączać coraz częściej.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Artur Tokajuk napisał:

Dzięki za zainteresowanie !!!!! 

No pewnie że śledzę, myślę że nie tylko ja:-) Ten Twój pomysł z podzieleniem akwarium szybką moim zdaniem ma MEGA potencjał. Jeśli tylko nie objawią się jakieś problemy "użytkowe" rozwiązania, to będzie to rewelacyjna opcja na trzymanie makroglonów/ukwiałów/jakichś ryb podgryzających korale/innych nietypowych lokatorów w odseparowanej przestrzeni, która jednocześnie nadal będzie wyeksponowana normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.