Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Nowy projekt, Artur Tokajuk.

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Artur Tokajuk napisał:

Zmieniłem nieco konfiguracje światła, tak aby było więcej ciepłego :) . Mam nadzieje, że was nie zawiodłem bo staram się dbać.

Jak dla mnie to trochę za ciepło, ale każdy ma swój gust. Pomimo światełka prezentuje się super. "Panel" czyściutki, wszystko porosło, widać pomysł działa:clapping

PS. już myślałem, że się tej aktualizacji nie doczekamy...

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na realu nieco mniej tego ciepła jest ;). Na zdjęciu wyszło go nieco więcej. Chociaż u mnie światła ciepłego względem niebieskiego jest więcej, bo tak lubię :). Dzięki bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Czym świecie?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przyjaciele :D Nie spodziewałem się, że się spodoba bo dodałem sporo soczewek 6500 k :D . Słuchaj świece 2x 39W t5 Geismana, niebieska + biała. Lampa chińska 144w w konfiguracji 50% blue + 50% white.Do tego stworzyłem swoją własną lampkę 39 W i tutaj przewagą jest white względem blue, są też 2 czerwone.Tam gdzie diody white to sporo dołożyłem 6500 K. Odpieniacz nie włączany od 3 miesięcy, czasami sporadycznie włączę, raz w miesiącu na 24h aby ładnie pochodził. Pierwszą podmiankę zrobiłem wczoraj, bardzo delikatna 10%. Dodam, że jeszcze nie miałem póki co ani jednej plagi a baniaczek stoi już chyba pół roku ? Krewetkę pistoletową chyba mam bo strzela w szczególności w nocy aktywnie.

Co do skoczków to jeszcze nic nie wyskoczyło oprócz parasemy, którą szybko wrzuciłem do baniaka :D

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie powiedział, że akwarium oświetlane na "ciepło" może tak fajnie wyglądać :clapping bardzo mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne. Ja myślę, że dobrą robotę Ci refugium.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać :) . Wiecie czego najbardziej oczekuję ? Jak mi mangrowce ładnie się porozrastają to będzie super. Póki co bardzo fajnie listki puszczają i oby tak dalej. Tak samo na tych podstawkach co są na szybach coś bym zaaplikował :) Coś tutaj z tymi koralami pokombinować aby jeszcze fajniej było. Mam nadzieje, że będzie jeszcze dużo fajniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artur Tokajuk ,twoje akwa jest naprawde piekne i za***iste,pomysl z panelem to strzal w dziesiatke-nie masz kleczenia na kolanach,zbednej hydrayliki,zaworow,pompa obiegowa nie traci nic z podnioszenia do gory-to niezaprzeczalne Zalety. Sama obsluga akwa takze na pewno jest wygodniejsza prawda? .A wystroj zbiornika robi wrazenie, zbiornik jest Inny ,ma swoj niepowtarzalny klimat, niska bryla robi dodatkowa robote-wizualnie i praktycznie, z checia nawiaze z toba kontakt ,sam za miesiac uruchamiam podobne szkielko,kok 739460315,pozdrawiam i szczerze kibicuje temu akwa,jak na moj gust jest WAW:clapping:clapping


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często czyscisz tę przegrodę? 

Zapewne zarasta zielonym nalotem, algami wapiennym lub rurowkami spirorbis, a czyscika nie da się użyć.  Skrobak z zyletką?

Nie masz tam grzebienia, więc ukwiał jeśli zechce wyjść, to i tak wyjdzie. Do czego służy ta siatka na krety? Możesz pokazać fotkę, jak to wygląda z prawego boku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tydzień żyletą.

Nie wyjdzie bo próbował od ponad pół roku, szczelina jest za mała :)

Siatka służy do tego aby Ukwiały nie wpadły w cyrkulatory oraz pompę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu świetne! Przychylam się do prośby o foto zaplecza technicznego i foto od strony panela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ładnie się prezentuje. Sam w jednym ze swoich poprzednich akwariów wykonałem podobny panel do Twojego. U mnie niestety szybko musiałem zrezygnować z tego rozwiązania. Powodem było to, że na powierzchni powstawał filtr bakteryjny, który pomimo zwiększenia cyrkulacji nie był skłonny do mieszania się z wodą. Brak jakiegokolwiek spiętrzenia wody, gdzie mogłaby się gwałtownie mieszać przelewając się chociażby przez grzebień do niższej przegrody stał się z czasem problemem.
Czy u Ciebie ten problem nie występuje? lub jak sobie z nim radzisz?   


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że po tak długim czasie odpisuje Przyjacielu. Słuchaj sprawa wygląda tak, że nic się nie zbiera. W Panelu są 2 cylkulatory + obiegówka. Lustro wody bardzo ładnie się rusza, mieszając wodę. Odpieniacz symbolicznie raz na jakiś czas włączę bo uważam, że wypada zebrać toksyny z wody. Jak u Ciebie ten Panel dokładnie wyglądał. Obiecałem też  zdjęcia i niebawem wrzucę :) Dzięki Stary!

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo jedno z ciekawszych akwariów na forum.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie , i oryginalnie przede wszystkim. Kibicuje i obserwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze jeszcze jedno pytanie natury technicznej, czy jest możliwość aby w panelu był niższy poziom wody niż w głównej części akwarium?

 

Jednak pojawiło się jeszcze drugie pytanie, w zbiorniku nie ma piasku a jest białe dno, czy jest tam coś wklejone czy szyba jest pomalowana od spodu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katani - poprawiłeś mi dziś humor, to miłe Przyjacielu.

Nie ma piasku ze względu na smród podczas wcześniejszej przekładki i przeprowadzki. 2 tygodnie musieliśmy wietrzyć moje Rodzinne mieszkanie po tym smrodzie :) .

Naklejona jest zwykła biała folia od spodu akwarium.

Myślę, że jest i fajnie mogłoby to wyglądać, tylko nie do końca mi się ten pomysł podoba z 1 względu. Gdy będzie niższy poziom wody w Panelu niż w akwarium, to cały poziom wody będzie już nieco za nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Katani - poprawiłeś mi dziś humor, to miłe Przyjacielu.
Nie ma piasku ze względu na smród podczas wcześniejszej przekładki i przeprowadzki. 2 tygodnie musieliśmy wietrzyć moje Rodzinne mieszkanie po tym smrodzie [emoji4] .
Naklejona jest zwykła biała folia od spodu akwarium.
Myślę, że jest i fajnie mogłoby to wyglądać, tylko nie do końca mi się ten pomysł podoba z 1 względu. Gdy będzie niższy poziom wody w Panelu niż w akwarium, to cały poziom wody będzie już nieco za nisko.
Dziękuję za odpowiedzi, nurtujący zbiornik.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Arturze,w jaki sposob masz umieszczone cyrkulatory w twoim panelu?,czy mozna prosic o jakas "techniczna" fotke? ,Czy sa oba calkowicie wenatrz panela czy zamocowane w otworach.Ze zdjecia do konca nie moge dostrzec jak to masz rozwiazane,pozdrawiam serdecznie


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciekawy pomysł z tym przedzieleniem. Ja nigdy nie miałem problemów z ukwiałami. Jak się osiedliły w jednym miejscu to siedziały tam cały czas, ale wiem że mogą się odczepić i pofrunąć z prądem lub się przespacerować po skale :).

Co do piasku to ja ponad 1/2 roku może i dłużej się męczyłem widokiem gołego dna w zbiorniku. Nie wytrzymałem nasypałem cienką warstwę piasku i nie mam z nim problemu ale dla mnie akwarium bez pisaku na dnie jakoś tak głupio wyglądało. Co prawda zaraz zarośnie ci te dno glonami i innymi naroślami i będzie czarne (ciemne) ale dla mnie to nie było to :)

W każdym razie życzę powodzenia i jak najmniej awarii sprzętowych.

Może kiedy będąc w Białym mógł bym zalecieć na kawacza pooglądać zbiornik. Ciebie też zapraszam jak będziesz w Augustowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ! mam praktycznie takie samo akwarium tylko w moim panelu siedzą sprzęty zamiast glonów no i mangrowce mi pousychały niestety,  ale wygoda obsługi jest niesamowita, wszędzie da się dosięgnąć ręką i zero schylania - tylko raz w miesiącu dolewam roztwory ballinga do beczek które mam pod akwarium, i w sumie tyle.

U siebie zamontowałem siatkę bo jednak ryby wyskakiwały.

sekcja glonów wygląda super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artur TokajuK oraz Ura-jak oboje macie rozwiazana dolewke?,Samego autora watku przepraszam jesli zasmiecam Ci tymi pytaniami,prosze podzielcie sie tym od strony technicznej,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.