Skocz do zawartości
VDR

O której Wasze wargacze idą spać....?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie dzisiaj naszło, że mój drugi Macropharyngodon Bipartitus znika mi w okolicy godziny 18-19 z oczu czym zmusił mnie do zmiany pór karmienia. Podejrzewam, że przyzwyczajenie że sklepu bo to już drugi osobnik, który o tej porze znika z widoku. Zastanawiam się czy to się zmieni, u mnie o tej godzinie do zachodu jeszcze daleko. Jak to wygląda u Was? U kogoś zmienił przyzwyczajenia? Jeśli tak, po jakim czasie? Hexataenia jak miałem szła spać z wszystkimi ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysus chodzi spać znacznie później (obecnie około 22) kiedy wydłużyłem czas maksymalnego oświetlenia. Długość dnia pozostała bez zmian tj od 8:30-23:00. Po tym czasie jest tylko oswietlenie nocne. Wcześniej zenit był od 12-14 i o 19:00 już szedł w kimono. Teraz świecę na maxa od 12-17 i czasem chrysus obejrzy ze mną raport turbo na tvnturbo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3: dwa cirrhilabrus i chrysusa i wszystkie biegają dopóki światła nie zgasze, a czasem gaszę o północy dopiero. Chrysus kiedy był mały przez jakiś czas też chodził spać o porze "sklepowej", czasem nawet nie zdążyłam go zobaczyć, zanim wróciłam z pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Chrysus zakopuje się ok 20 i wychodzi rano w okolicach 10,  choć przez długi czas zakopywał się dużo wcześniej ok 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkanaście wargaczy i wszystkie idą spać godzinę przed i godzinę po zgaszeniu światła w zależności od gatunku. Pierwsze ida Macropharyngodony a ostatnie Cirrhilabrusy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chrysus zakopuje się jak gaśnie światło = 21.00. Wstaje p o10 jak dobrze rozpali się pierwsza para świetlówek.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Pokazuje charakter tych rybek. Widzieliście jak to robią? Pływa, pływa... I nagle torpeda w piasek. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję co dziennie bo chowa się w miejsce gdzie leucotaenie usypały górkę ;) Rano obserwuję jak wyłazi z piachu ;)  Po wpuszczeniu próbował się wbić w zbyt mała warstwę, przez co połowa go wystawała. Wypłynął po kilkunastu sekundach od nieudanego zakopania z galeretowatym śluzem przy głowie. Mam usypaną górkę przy szybie - liczę, że się kiedyś tam zakopie abym mógł poobserwować jak szybko buduje kokon do spania.  Na razie jeden - w nowym tanku bedzie ich wiecej.  Lubbocki, Naokoae, Filamentosus, McCoskeri czy ogolnie z Paracheilinus - są na mojej liście ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój anampses lineatus jak go kupiłem to pierwszy miesiac o 19 szedł spać, bo takie godziny otwarcia sklep. Teraz godzina 21,30 i nurkuje. Wargatki jedne z ciekawszych ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chrysus znika koło 20,00 a światła gaśnie o 23,30. Wstaję koło 10.00. zanim się zakopie przez około minutę krąży nad swoją górką. Więc widać że zaraz się zakopie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tester napisał:

Fajny temat. Pokazuje charakter tych rybek. Widzieliście jak to robią? Pływa, pływa... I nagle torpeda w piasek. 

U mnie to samo. Ale już nauczyłem się zauważać, kiedy się szykuje. Niby pływa, niby się kręci w kółko i nagle rakieta w piach.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Chrysusa pięć miesięcy temu i do dziś znika tak samo, czyli jak zgasną białe światła (ok. 18.45-19.00) jakieś 30 min. przed zgaśnięciem całkowitym niebieskich. Zmiana czasu nie zmieniła jego przyzwyczajeń [emoji846]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wam zazdroszczę że widzieliście moment ukrywania się wargacza. Ja swojego cirrhilabrusa nigdy nie mogłem "upolować", a jeszcze gorzej było z doktorkiem. Wiedziałem w której szczelinie śpi, bo kiedyś w nocy przy latarce przez przypadek odkryłem miejsce. Ale momentu wpływania lub wypływania z tej szczeliny nigdy nie złapałem. Kiedyś nawet się zawziąłem i ponad godzinę siedziałem wpatrzony w tą szczelinę. Doktorek kręcił się wkoło, ale nie wpływał. Zupełnie jakby wiedział że go obserwuję. Jeden jedyny raz na sekundę odwróciłem wzrok, a ta łajza już siedział w szczelinie. I godzinę szlag trafił.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cirrhilabrus ani doktorrk nie zakopuja się w piachu. Idą spać w skały. 

Chrysus śpi w piachu i tylko raz udało mi się ten moment wyczaic, kiedy się zakopuje. A wlasciwie tylko widziałam przez ułamek sekundy żółta smuge i mała chmurę dymu w miejscu, gdzie się zakopal.  Rano przed zapaleniem światła jedynie widzę czasem kawałek żółtego ciałka wystajacegogo spod piachu, z unoszący się nad nim cieniutkim kokonem śluzu.  

Cirrhilabrus cyanopleura często widzę rano, jak siedzi zwiniety w kłębek pod koralowcem.   Cirrhilabrus exquisitus do dziś nie wiem, gdzie śpi.  Znika czasem dłuższą chwilę po zgaszeniu światła i rano pojawia się nie wiadomo skad

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Halichoeres iridis ktory jest ze mna od ok 2 miesiecy chodzi spac pierwszy z calej brygady tj 18:00-19:00. Wiem gdzie spi ale niestety zakopuje sie miedzy skalka, a rurowka wiec nie mam szans dokladnego przyjrzenia sie jak to robi. Z kolei doktorek plywa az do zgaszenia swiatel. Wczesniejszego doktorka znalam kryjowke i widzialam go w niej wielokrotnie, niestety po jego tajemniczym zniknieciu i kupieniu nowego nie mam juz tej przyjemnosci


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nik@ napisał:

Cirrhilabrus ani doktorrk nie zakopuja się w piachu. Idą spać w skały. 

A gdzie ja wspominałem o piasku? Wyraźnie pisałem o "wpływaniu w szczelinę", więc logiczne że skała nie piasek.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ironista napisał:

A gdzie ja wspominałem o piasku? Wyraźnie pisałem o "wpływaniu w szczelinę", więc logiczne że skała nie piasek.

Zgadza się, wyraźnie napisałeś i jest to dla mnie logiczne. Dlatego nie pisałam tego do Ciebie (nie cytowalam Twojej wypowiedzi), tylko ogolnie do wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexa i doktorek u mnie o 21:00, zaraz po zgaszeniu światła. U hexy widać kokonik.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój  hortulanus zakopuje się w piachu koło 19 i koło 9:00 już go widać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.