Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dobra masz kranówę, jak byłem w szpitalu i ktoś dolał mi kranówki to mi się makroglony rozpuściły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rmatysiak napisał:

dobra masz kranówę, jak byłem w szpitalu i ktoś dolał mi kranówki to mi się makroglony rozpuściły....

To co mogło być w wodzie kranowej (domyślam się, źe zdatnej do spożycia) źe Ci glony wytukło?. Nie demonizujmy kranówki.... ona nie jest trująca dla akwa (oczywiście mam cały czas na mysli wodę spożywczą) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, dale napisał:

Życie ma spore zdolności przystosowawcze.  Jedni akwaryści starają się przystosować środowisko do zwierząt, inni zwierzęta do środowiska.

Ale co ja tam wiem.

Dokładnie, żaden z akwarystów nie jest w stanie odwzorować ekosystemu rafy w 100%. Przynajmniej w obecnych czasach. U wszystkich zwierzęta muszą się dostosować do tego co im akwarysta zgotował w zbiorniku.

Brawo Sidjio, co prawda nie jestem zwolennikiem kranówki. Mógłbyś przynajmniej wodę z „oszołoma” dolewać, jak r_33 ale jedziesz BEZ i plag nie widać, wszystko żyje.  


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwaria są prowadzone na wodzie kranowej z powodzeniem,  jest parę takich tu na forum.

Ale oczywiście nie tak łatwo, ale da się. Trzeba się wgłębić w temat. 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

To co mogło być w wodzie kranowej (domyślam się, źe zdatnej do spożycia) źe Ci glony wytukło?. Nie demonizujmy kranówki.... ona nie jest trująca dla akwa (oczywiście mam cały czas na mysli wodę spożywczą) 

nie mam pojęcia.
Generalnie jak wlewana była kranówa korale stawały i dziwne rzeczy się działy.
Nie demonizuje kranówy pisze tylko o swoich doświadczeniach. Nie mam pojęcia co w niej było że mi glony zabiło. (mógł to być zbieg okoliczności a powód mógł być zupełnie inny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rmatysiak napisał:

Nie mam pojęcia co w niej było że mi glony zabiło

Mogło być prawie wszystko. Na przykład max poziom miedzi dla wody pitnej to 2 ppm, a dla rafy 6 ppb czyli ponad 300 razy mniej :waving

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze jedna fotka aby było widac lampę?:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę tylko o tym że od kilku miesięcy również na noc wyłączam całe akwa. Bo jak już wiecie w planach jest 500 litrów. Szafka już jest i będzie filtr zewnętrzny a ten kubełek tidal 110 mocno buczy ze nawet przez ścianę słyszę i mnie to drażni :Ow a zewnętrzny w szafie w środku salonu to nie będzie go w ogóle słychać 

9 minut temu, rmatysiak napisał:

Te zdjęcia dzielą minuty.

Tak oba zdjęcia wykonane tak samo ale pod innym kątem. Aparat zauważyłem że czasami barwy ledow łapie. Raz zdjęcia bardziej różowo białe. Raz bardziej niebieskie. 

Edytowane przez Sidjio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, antak napisał:

Jakaś aktualizacja ;)?

Właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium pewnie już nie ma. Ale sam jestem ciekaw jakby wyglądało dziś, prowadzone metodą Sidjio?


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomko napisał:

Akwarium pewnie już nie ma. Ale sam jestem ciekaw jakby wyglądało dziś, prowadzone metodą Sidjio?

Było na sprzedaż na olx, ponoć ma być większe:w00t:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Sidjio jurny dzik poszedł ćwiczyć przy większym zbiorniku :P zaskoczy nas całokształtem heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej tak. Akwarium zostało sprzedane bo będę startować z 500 litrów tylko na filtrze zewnętrznym kubełkowym. Plus aranżacje będę chciał inna zrobić a lampa i tak by była za słaba. Wszystko kwestia kasy bo szafkę już mam. Zostało szkło itp ale myślę że w tym roku to ogarnę bo trochę innych wydatków mi weszło:) ale rosło wszystko dobrze. Będę celować teraz bardziej lpsy i troszkę miękkich;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.