Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

Ryby pływające w tonii do 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym wpuścić do siebie rybę/ryby pływające w tonii wodnej ale w górnej części akwarium. Teraz mam 2 wargacze, centropyge i małego pokolca i 3 blazenki. Wszystkie są super ale raczej bytują w okolicy skały i piachu. Poza anthiasami i chromisami nic nie znalazłem, anthiasy mocno wymagające i raczej sugerowane większe akwarium a chromisy to ostateczność, boje się mocnej redukcji jak podrosną.

Może macie jakieś typy ryb pływających w tonii i w górnej części akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemateleotris magnifica. Przepiękne ryby, pływją w toni tylko trzeba kupić z 3-4 sztuki bo inaczej są nieśmiałe. Pseudoanthias squamipinnis nie są specjalnie wymagające . W trakcie aklimatyzacji karmiłem 3-4xd ale po karmie obficie 1x dobę zróżnicowanym pokarmem i mają się świetnie. Czasami dokarmiam suchym z karmnika automatycznego jak mnie nie ma w domu i nawet płatki się nauczyły jeść. Nie ma z nimi żadnego problemu. O pokarm walczą z pokolcami  :)Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paracheilinus filamentosus z tego co czytałem kiedyś ryby stadne, aktywne i dość latwe w utrzymaniu. Lubią skakać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molinezja, umnie  pływa 7 szt. 

A co tam odmiana black. 

Tak teraz z morskiej .

Pare lat temu 14 szt chromis virdis. 

Pięknie razem pływały w 400 L 

Dasz z 10-12 szt mega to wygląda .  


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, magnifice miałem ale niestety krótko jeszcze przed zmianą akwarium, coś ja bardzo mocno poturbowało, była bardzo nieśmiała może dla tego że była jedna. Squampilisy wymagają większego akwarium z tego co widzę bo od 450l. Kolejny wargacz czy wargacze to już ryzyko, są 2 i kolejne mogę nie zostać zaakceptowane dodatkowo jakoś wargacze kojarzę z ciągłego dziubania w skale a nie pływania. Jeśli chodzi o molinezje, nie mój klimat w morskim:)

Chromisy rozważam, boje się tylko tej naturalnej redukcji jak zaczynają rosnąć

Edytowane przez Konrad_Wwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem

Chromis virdis.

Bez problemowe jedzą wszystko . 

Plywają razem w toni . 

Popatrz w sklepie . 

2- 3 szt odzielnie po akwa smiga dasz wiecej bedą w kupiew plywały.

Baki i tak skaczą . 

Jeśli chodzi o drobnicę. 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pholidichthys leucotaenia forma młodociana mój niedawny nabytek. Od 2 tygodni pływają w toni - wiem nie powinny ale co mam im zrobić pływają bo tak... może czują iż są chromisami. Kto je tam wie. Te dwie co posiadam pływają w toni. To tak aby uzmysłowić iż czasami jest to kwestia osobnicza.
Hepatus - będzie wszędzie. W toni, w skale pod skałą za skałą i ogólnie blisko żarcia. Szybko wyrośnie z baniaka.

Ale do Twoich oczekiwań najbliżej będzie
Chromis Viridis - młode osobniki można uznać iż są ładne będą w toni. Gdy dorosną pewnie się ich chętnie pozbędziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, chwialek napisał:

Gdy dorosną pewnie się ich chętnie pozbędziesz.

A co jest złego w dorosłych chromisach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że złego. Zwyczajnie dla mnie młode mają jakiś urok dorosłe są jakby to bardzo delikatnie określić .... mniej urodziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 dorosłe chronimy ok 5 cm (pływały ok 3 lata w zbiorniku 120 l).

Pływają w toni i przy przedniej szybie.... mnie się bardzo podobają zwłaszcza przy przyciemnionym świetle -  mienią się raz na zielono raz na niebiesko.... chciałbym dokupić jeszcze 3 szt. ale  się obawiam czy się dogadają i będą razem pływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu tylko zawęże pole wyboru lub też zostanę odebrany jako wybredny klient :D . Pytanie jak w temacie, ale dodatkowo żeby były to ryby "funkcyjne". Chodzi o dołożenie do istniejącej już obsady (strigosus, chrysus i dwa błazny). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dla syna napisał:

 Pytanie jak w temacie, ale dodatkowo żeby były to ryby "funkcyjne". 

A jaką funkcję (oprócz tej aby "cieszyły oko") miały by pełnić  ryby pływające w toni?

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Arek77 napisał:

chciałbym dokupić jeszcze 3 szt. ale  się obawiam czy się dogadają i będą razem pływać.

Ze spokoje się skumplują. U mnie nie było najmniejszego problemu, mimo że kupiłem dużo mniejsze osobniki. Musiały sobie tylko poszukać swojego miejsca do spania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Arek77 napisał:

A jaką funkcję (oprócz tej aby "cieszyły oko") miały by pełnić  ryby pływające w toni?

Hehe, jeść glon, wyjadać resztki ze skał, cokolwiek innego i cieszyć oko. Najlepiej w barwie cytrynowo żółtej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dla syna napisał:

Hehe, jeść glon, wyjadać resztki ze skał, cokolwiek innego i cieszyć oko. Najlepiej w barwie cytrynowo żółtej. 

Trudno będzie znaleść rybki pływające w toni i jednocześnie wyjadające szkodniki lub glony ze skały:D.... no chyba, żeby wytresować np Hexatenię aby w nocy polowała na wirki, a w dzień pływała z chromisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam chromis vanderbilti, są mniejsze od virdis i według mnie ładniejsze. Valentini też u mnie pływa w toni, nawet śpi na środku baniaka na czubku skały:-) :-) :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na chromisy i jeszcze jednego wargacza ale na razie od wczoraj centropyga i pokolec w dziwnych białych kropkach, czy to mozliwe, że w ciągu jednego dnia obsypało 2 ryby?

Pływają normalnie, pobierają aktywnie pokarm, białe kropeczki w okolicy brzucha, płetwy grzbietowej i na głowie między oczami.

Niestety poza witaminami nie miałem co podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.