Skocz do zawartości
dadario

Reaktor wapnia- moje perypetie

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Słony leszcz napisał:

No chyba nie bardzo. W dastaco nie masz sondy pH, licznika bąbelków itd, tylko pływak utrzymujący poduszkę co2 i stałe pH ok 6. Albo ja nie rozumiem czegoś...

PS nie ma sondy ph, licznik babelkow jest przy zaworze butli ale nigdy sie nim nie przejmowalem, a zamiast plywaka oni wymyslili czujnik optyczny do kontrolowania poziomu wody. Co do stałego ph to sie nie wypowiem bo własnie sie dowiedzialem ze to sa reaktory Dastaco ;)

Edytowane przez mem_phis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zamawiam nowy reaktor tylko który 601 ma 8,7kg zasypu a 601s 14 kg . Obawiam sie ze 601s nie wejdzie mi do szafki 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadario napisał:

@Hoom w tej cenie polecam jednak @TWISTMAN_eu

Lubię wyroby twistman ale niestety odpada . Bo pompa jest na dole . Deltec ma u góry przez to zajmuje mi mniej miejsca w sumpie 

5D25EFD0-F3E7-4B70-B568-CF14C06775BA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mem_phis napisał:

PS nie ma sondy ph, licznik babelkow jest przy zaworze butli ale nigdy sie nim nie przejmowalem, a zamiast plywaka oni wymyslili czujnik optyczny do kontrolowania poziomu wody. Co do stałego ph to sie nie wypowiem bo własnie sie dowiedzialem ze to sa reaktory Dastaco ;)

O widzisz, teraz też doczytałem. Zmyliło mnie to gniazdo na sondę, plus to że reaktory znam ze zdjęć głównie, a "wizualnie" PS różni się od dastaco. Więc sądząc po Waszych opisach, wcale nie jest tak różowo i bezobsługowo niestety.

Zastanawia mnie tylko różnica w opisach parametrów pracy pomiędzy PS a dastaco. Dastaco niby ma dawać stabilne 6 (pełne nasycenie co2) , podczas gdy PS pisze o dużo wyższym pH, które dodatkowo może przyjmować wartość z dość szerokiego zakresu... I gdzie jest prawda, z czego wynika różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

No chyba nie bardzo. W dastaco nie masz sondy pH, licznika bąbelków itd, tylko pływak utrzymujący poduszkę co2 i stałe pH ok 6. Albo ja nie rozumiem czegoś...

I tak samo jest w reaktorach PS CalcFeeder AC.

Edycja: 

Właśnie zauważyłem, że już padła odpowiedź. W moim reaktorze PS  Ph jest w granicach 6.1 do 6.3

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Słony leszcz napisał:

Więc sądząc po Waszych opisach, wcale nie jest tak różowo i bezobsługowo niestety.

Jak dziala to jest :P

do mojego nowego wczoraj wlasnie napisali ze wysla nową pompe dozujaca bo ta ma uszkodzony dotyk na wyświetlaczu. Poza tym, nasypalem, wlaczylem i działa. Ale o poprzednim tego powiedzieć nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbi2222 napisał:

I tak samo jest w reaktorach PS CalcFeeder AC.

No tak, już załapałem:D

Tylko skąd różnica? PS pisze o pH 6.5-6.8, przy dastaco zwykle pisze się o 6 i pełnym nasyceniu co2.

3 minuty temu, mem_phis napisał:

Jak dziala to jest :P

do mojego nowego wczoraj wlasnie napisali ze wysla nową pompe dozujaca bo ta ma uszkodzony dotyk na wyświetlaczu. Poza tym, nasypalem, wlaczylem i działa. Ale o poprzednim tego powiedzieć nie mogę...

To chyba tak w kontekście przewagi pompy z ekranikiem nad taką z pokrętłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, dadario napisał:

Pompa wygląda ciekawie. Jedyny jej mankament to mały przepływ maksymalny, czyli 3,120 l/h.

 

Nie wiem z jakiego powodu są takie różnice w opisie producentów. Jak pisałem powyżej w moim reaktorze PS Ph jest bliższe opisowi Dastaco.

9 minut temu, Słony leszcz napisał:

Tylko skąd różnica? PS pisze o pH 6.5-6.8, przy dastaco zwykle pisze się o 6 i pełnym nasyceniu co2.

 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ph w poprzednim było na poziomie 6.3-6.4 tu nie wiem, sprawdze jak dostanę nowa pompe.

2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

To chyba tak w kontekście przewagi pompy z ekranikiem nad taką z pokrętłem

Wiadomo, jak to elektronika. Ale umówmy się, co teraz nie ma wyswietlacza?? Ja bym juz teraz nie poszedl w strone zwykłej pompy, za wygodny jestem. Pomijając dodatkowe funkcje, jak napelnianie reaktora, odgazowywanie, alarm o braku co2 no i przede wszystkim  dokładną ilość dozowanej wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom dlatego w szpecjalistow z FB nie wierzę...jakoś wolę porady i dyskusje tutaj... 

@norbi2222 to jest właśnie minus największy. Drugi to fakt, że na stronie oficjalnej producenta nie ma takich pomp. Coś mi to chińską myślą techniczną w dziedzinie podrabiania pachnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dadario napisał:

@Hoom dlatego w szpecjalistow z FB nie wierzę...jakoś wolę porady i dyskusje tutaj... 

@norbi2222 to jest właśnie minus największy. Drugi to fakt, że na stronie oficjalnej producenta nie ma takich pomp. Coś mi to chińską myślą techniczną w dziedzinie podrabiania pachnie. 

 . Zaoszczędze zasyp :) , starczy na dłużej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie bardzo nad reaktorem twistman CR-550-200 . Jednak mogę mieć problemy by zmieścił sie w sumpie mam tylko 220 mm szarości przegrodę . Chyba ze go jakoś przytnę :(  . Używa ktoś z was ten reaktor mozecie go polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Hoom napisał:

Zastanawiam sie bardzo nad reaktorem twistman CR-550-200 . Jednak mogę mieć problemy by zmieścił sie w sumpie mam tylko 220 mm szarości przegrodę . Chyba ze go jakoś przytnę :(  . Używa ktoś z was ten reaktor mozecie go polecić ?

Myślisz przyszłościowo o większym zbiorniku? Jeżeli nie, to powinien wystarczyć Calc+ Reactor Medium.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, norbi2222 napisał:

Myślisz przyszłościowo o większym zbiorniku? Jeżeli nie, to powinien wystarczyć Calc+ Reactor Medium.

Co to jest calc+

Kh poszło do góry naszczescie . Jeszcze reaktor wyrabia z tym ze odciek jest na tyle duży ze kh w odcieku jest niskie . Trochę boje sie obniżyć odciek by zwiększyć kh odcieku bo boje sie spadku kh w akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, norbi2222 napisał:

Dzięki . Normalnie nóż w kieszeni sie otwiera deltec 501 dedykowany do 1100L ma 2,9kg zasypu a calc+ też do 1000 8L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, jest możliwe aby temperatura w reaktorze była na tyle wysoka, że podawany CO2 osiągnął swoją największą rozpuszczalność???

W czym rzecz dokładnie. Mam teraz ustawiony sterownik pH na 6,45. Gdy chcę zejść niżej (bardziej skoncentrowany odciek) gaz jakby przestawał się rozpuszczać, powstaje duża ilość drobnych pęcherzyków które w dosyć nachalny sposób zakłócają ciszę wokół zbiornika. Reaktor stoi poza sumpem, korpus jest wyczuwalnie cieplejszy niż woda w zbiorniku. Od razu odpowiem, że elektroda sprawdzana i nie ma znaczących odchyleń. Będę go przenosił do sumpa z racji potrzeby wygospodarowania większej ilości miejsca pod zbiornikiem, ale nie wiem na ile pozwoli to zmniejszyć pH w reaktorze. 

Dla ułatwienia podpowiem, że w temp 20st rozpuszczalność wynosi 0,88 a w temp 40st 0,56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wchodzisz już na wyższe poziomy rozgryzania działania tego urządzenia [emoji3] Jakie masz KH w odcieku a jakie chcesz uzyskać? Ja aż tak się nie zagłębiam. Chce większe KH daje więcej gazu albo skręcam przepływ wody na nieco mniejszy przy czym łatwiej mi się reguluje pompą a nie gazem. Zaleta perystaltyka. I tak nie potrzebuje do tego całej elektroniki wystarczy test kropelkowy. Nie mam komputera.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zadane pytanie nie jestem kompetentny odpowiadac, ale czy zamiast zageszczac odciek nie mozna po prostu zwiększyć jego ilości dozowanej do akwarium żeby podniesc kh ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mem_phis napisał:

Na zadane pytanie nie jestem kompetentny odpowiadac, ale czy zamiast zageszczac odciek nie mozna po prostu zwiększyć jego ilości dozowanej do akwarium żeby podniesc kh ?

Teoretycznie tak . Ale może sie pojawić problem który ja mam . Zwiększajac odciek ( jezeli masz za mały zasyp) reaktor wyrzuca wodę o bardzo niskim pH . Mi w kolumnie szlifującej krążą bąbelki co2 . Na szczęście nowy reaktor już zamówiony 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzechotnic w zasadzie nie powinno  być to problemem. Jednak planuje pompę perystaltyczną. A ta czym bardziej się kręci tym szybciej się zużywa. Więc wolę mieć mniejszy przepływ przez reaktor. 

Odcieku mam około 30kh. 

No i tak jak @Hoom wspomniał. Lepiej dla pH w zbiorniku podawać mniej płynu ale gęstego. 

PIza tym zastanawia mnie co jest powodem takiego stanu rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30kH to bardzo słaby odciek - reaktor nie pracuje wydajnie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.