Jump to content
flcf

Mieszadło magnetyczne do testow

Recommended Posts

Cześć :)

Mam pytanie. Czy ktoś z Was używa tskiego wynalazku jak mieszadło magnetyczne do testów kropelkowych? Zastanawiam się czy to jedt zbędny bajer czy rzeczywiście ułatwia życie :). Jeśli używacie to podzielcie się opinia i jakbyście mogli ewentualnie coś sprawdzonego polecić :)

Dzięki! 

Cześć, nie posiadam takiego wynalazku, ale wydaje mi się że bez tego urządzenia robienie testów może przysparzać problemów, czyli nierównomierne mieszanie, przypominanie o czasie mieszania.
A tak naprawdę to moim zdaniem zbędny gadżet, ale to jest tylko moje zdanie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, flcf napisał:

Cześć :)

Mam pytanie. Czy ktoś z Was używa tskiego wynalazku jak mieszadło magnetyczne do testów kropelkowych? Zastanawiam się czy to jedt zbędny bajer czy rzeczywiście ułatwia życie :). Jeśli używacie to podzielcie się opinia i jakbyście mogli ewentualnie coś sprawdzonego polecić :)

Dzięki! 

Polecam. Dużo łatwiej zauważyć zmiany koloru. Mieszacz Colombo.

Za chwilę padnie konkluzja, ze najlepsze to jest własny spektrometr ICP-OES a może nawet ICP-MS - wtedy testy są perfecto.
Zbędny gadżet do zbierania kurzu w szafce akwarysty. Chyba, że ktoś się w młodego chemika będzie bawił.

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

odnośnie mieszadła od Colombo to jest ono zbyt mocne, pastylka obraca się bardzo szybko - w fiolce powstaje małe tornado, z mnóstwem pęcherzyków powietrza.

Radzę sobie podkładając kilka kawałków kartonu pod fiolkę, żeby osłabić magnes ale nie jest to idealne rozwiązanie.

Ciężko polecić mi ten produkt.

Edited by Felix (see edit history)

18 godzin temu, Felix napisał:

odnośnie mieszadła od Colombo to jest ono zbyt mocne, pastylka obraca się bardzo szybko - w fiolce powstaje małe tornado, z mnóstwem pęcherzyków powietrza.

To dyskredytuje produkt. Zobacz jak się będzie kręciło jeśli zasilisz go niższym napięciem, pokombinuj z tym. Szkoda było by nie używać, jak już masz.

Ja będę sam robił taką stację, z regulowaną prędkością mieszania, uchwytami na fiolkę i strzykawkę oraz precyzyjnym dozowaniem.

Ale projekt będzie złożony najwcześniej za tydzień.

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, lampa DIY Hybryda- 4x led "maxpect morski" + 4 x t5 54W, bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Colombo stirrer lepiej współgra z fiolkami Saliferta niż Colombo :) najlepiej miesza mi sie w fiolkach szklanych bo mają wezszą srednicę

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Jeżeli pastylka wam się za bardzo obija to wystarczy fiolkę przesunąć delikatnie poza środek - wtedy miesza się idealnie. Fiolka na środku ma niedoskonałości które to powodują.

Było 30l;  112l + 45l375l

Jest 490l oraz 637l

A ja mam takie pytanie. Ile jest tych pastylek w komplecie? Bo chyba nie jedna, którą trzeba za każdym razem myć i wykonanie kilku testów na raz byłoby chyba kłopotliwe.... Ja zawsze zaczynam od jodu, który czeka 20 min, w tym czasie leci PO4 10 min i NO3 najszybszy, bo 3 minuty, czasami jeszcze Ca i kH zrobię zanim wyniki na jod się pojawią :D

Edited by klossowski (see edit history)

21 minut temu, klossowski napisał:

A ja mam takie pytanie. Ile jest tych pastylek w komplecie? Bo chyba nie jedna, którą trzeba za każdym razem myć i wykonanie kilku testów na raz byłoby chyba kłopotliwe.... Ja zawsze zaczynam od jodu, który czeka 20 min, w tym czasie leci PO4 10 min i NO3 najszybszy, bo 3 minuty, czasami jeszcze Ca i kH zrobię zanim wyniki na jod się pojawią :D

w colombo jest 1, ale mozna dokupic kpl 2 szt osobno

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

1 godzinę temu, luft napisał:

w colombo jest 1, ale mozna dokupic kpl 2 szt osobno

Zgadza się, koszt kompletu (2szt) - 15zł.

6c679c26292c7280bebd19df9a4dd75cu1929a17

Akwarium 360L+ sump 180L [brutto] - odpieniacz: Maxspect Aeraqua Duo; pompa: Maxspect Turbine Duo 9K; cyrkulacja: Ecotech Vortech MP40QD + Jebao SOW-15; oświetlenie: Maxspect Recurve R6-90; filtracja: refugium + ceramika

Godzinę temu, R3BEL napisał:

Zgadza się, koszt kompletu (2szt) - 15zł.

kurde, niestety podrożało do 24 zł :( 

2 minuty temu, luft napisał:

kurde, niestety podrożało do 24 zł :( 

Rzeczywiście, a podawałem cenę z dzisiaj...

6c679c26292c7280bebd19df9a4dd75cu1929a17

Akwarium 360L+ sump 180L [brutto] - odpieniacz: Maxspect Aeraqua Duo; pompa: Maxspect Turbine Duo 9K; cyrkulacja: Ecotech Vortech MP40QD + Jebao SOW-15; oświetlenie: Maxspect Recurve R6-90; filtracja: refugium + ceramika

2 minuty temu, R3BEL napisał:

Rzeczywiście, a podawałem cenę z dzisiaj...

tak, zorientowałem się dzisiaj o powyzce :(