Skocz do zawartości
flcf

Mieszadło magnetyczne do testow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Mam pytanie. Czy ktoś z Was używa tskiego wynalazku jak mieszadło magnetyczne do testów kropelkowych? Zastanawiam się czy to jedt zbędny bajer czy rzeczywiście ułatwia życie :). Jeśli używacie to podzielcie się opinia i jakbyście mogli ewentualnie coś sprawdzonego polecić :)

Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie posiadam takiego wynalazku, ale wydaje mi się że bez tego urządzenia robienie testów może przysparzać problemów, czyli nierównomierne mieszanie, przypominanie o czasie mieszania.
A tak naprawdę to moim zdaniem zbędny gadżet, ale to jest tylko moje zdanie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, flcf napisał:

Cześć :)

Mam pytanie. Czy ktoś z Was używa tskiego wynalazku jak mieszadło magnetyczne do testów kropelkowych? Zastanawiam się czy to jedt zbędny bajer czy rzeczywiście ułatwia życie :). Jeśli używacie to podzielcie się opinia i jakbyście mogli ewentualnie coś sprawdzonego polecić :)

Dzięki! 

Polecam. Dużo łatwiej zauważyć zmiany koloru. Mieszacz Colombo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę padnie konkluzja, ze najlepsze to jest własny spektrometr ICP-OES a może nawet ICP-MS - wtedy testy są perfecto.
Zbędny gadżet do zbierania kurzu w szafce akwarysty. Chyba, że ktoś się w młodego chemika będzie bawił.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mieszadła od Colombo to jest ono zbyt mocne, pastylka obraca się bardzo szybko - w fiolce powstaje małe tornado, z mnóstwem pęcherzyków powietrza.

Radzę sobie podkładając kilka kawałków kartonu pod fiolkę, żeby osłabić magnes ale nie jest to idealne rozwiązanie.

Ciężko polecić mi ten produkt.

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Felix napisał:

odnośnie mieszadła od Colombo to jest ono zbyt mocne, pastylka obraca się bardzo szybko - w fiolce powstaje małe tornado, z mnóstwem pęcherzyków powietrza.

To dyskredytuje produkt. Zobacz jak się będzie kręciło jeśli zasilisz go niższym napięciem, pokombinuj z tym. Szkoda było by nie używać, jak już masz.

Ja będę sam robił taką stację, z regulowaną prędkością mieszania, uchwytami na fiolkę i strzykawkę oraz precyzyjnym dozowaniem.

Ale projekt będzie złożony najwcześniej za tydzień.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colombo stirrer lepiej współgra z fiolkami Saliferta niż Colombo :) najlepiej miesza mi sie w fiolkach szklanych bo mają wezszą srednicę


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pastylka wam się za bardzo obija to wystarczy fiolkę przesunąć delikatnie poza środek - wtedy miesza się idealnie. Fiolka na środku ma niedoskonałości które to powodują.


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Ile jest tych pastylek w komplecie? Bo chyba nie jedna, którą trzeba za każdym razem myć i wykonanie kilku testów na raz byłoby chyba kłopotliwe.... Ja zawsze zaczynam od jodu, który czeka 20 min, w tym czasie leci PO4 10 min i NO3 najszybszy, bo 3 minuty, czasami jeszcze Ca i kH zrobię zanim wyniki na jod się pojawią :D

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, klossowski napisał:

A ja mam takie pytanie. Ile jest tych pastylek w komplecie? Bo chyba nie jedna, którą trzeba za każdym razem myć i wykonanie kilku testów na raz byłoby chyba kłopotliwe.... Ja zawsze zaczynam od jodu, który czeka 20 min, w tym czasie leci PO4 10 min i NO3 najszybszy, bo 3 minuty, czasami jeszcze Ca i kH zrobię zanim wyniki na jod się pojawią :D

w colombo jest 1, ale mozna dokupic kpl 2 szt osobno


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luft napisał:

w colombo jest 1, ale mozna dokupic kpl 2 szt osobno

Zgadza się, koszt kompletu (2szt) - 15zł.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, R3BEL napisał:

Zgadza się, koszt kompletu (2szt) - 15zł.

kurde, niestety podrożało do 24 zł :( 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, luft napisał:

kurde, niestety podrożało do 24 zł :( 

Rzeczywiście, a podawałem cenę z dzisiaj...


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, R3BEL napisał:

Rzeczywiście, a podawałem cenę z dzisiaj...

tak, zorientowałem się dzisiaj o powyzce :(


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Gdzie do kupienia w PL?

Mieszadło czy pastylki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.theaquariumsolution.com/product/8259/372

 

Z tego co sie orientuje to eRybka sprzedaje produkty od D-D, jak nie maja to ebay UK, global shipping 

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.