Jump to content
benua

Produkty Reef Factory

Recommended Posts

Cześć , używacie produktów Reef Factory ? Jak wasze opinie o tym sprzęcie ? Produkty w zasadzie dostępne tylko w jednym sklepie w Polsce, w kilku innych sklepach opinie    o nich mają sceptyczne albo się tylko uśmiechają.  Zastanawiam się czy dlatego że to Polska marka ? Osobiście przymierzam się do kupna automatu do utrzymania stabilnego kH. Dwa razy miałem już w koszyku Kh lab PS ale jak czytam ile z tym problemów/roboty żeby doporowadzic do używalności to mam duże wątpliwości. RF wypuściło Kh keeper , ale ze względu że to nowość to wielu opini nie ma. Stąd pytanie - może ktoś ma i coś napisze, jeżeli nie to jakie są Wasze ogólne opinie o produktach firmy.

Edited by benua (see edit history)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Ja używam 2x reef flare L i przyznam, że fajnie się steruję oraz że jest moc. 

Wcześniej miałem maxspect i przy ledach przepaść. 

Nie mam w ledach porównania do innych topowych ledów ale podoba mi się to, że korale które widzę w sklepie wyglądaja tak samo u mnie :)

Poniżej przy full spektrum... 

large.IMG_20210218_180557.jpg.d6ea56b2959f01e62be3f205876de8ee.jpg

2 godziny temu, benua napisał:

Cześć , używacie produktów Reef Factory ? Jak wasze opinie o tym sprzęcie ? Produkty w zasadzie dostępne tylko w jednym sklepie w Polsce, w kilku innych sklepach opinie    o nich mają sceptyczne albo się tylko uśmiechają.  Zastanawiam się czy dlatego że to Polska marka ? Osobiście przymierzam się do kupna automatu do utrzymania stabilnego kH. Dwa razy miałem już w koszyku Kh lab PS ale jak czytam ile z tym problemów/roboty żeby doporowadzic do używalności to mam duże wątpliwości. RF wypuściło Kh keeper , ale ze względu że to nowość to wielu opini nie ma. Stąd pytanie - może ktoś ma i coś napisze, jeżeli nie to jakie są Wasze ogólne opinie o produktach firmy.

Kup, przetestuj i daj znać :D

Produkty na papierze są ok. Cenowo? Trochę kosmos jeśli chodzi o proste rzeczy jak thermal control. 

O KH sam myślę bo dużego wyboru na rynku nie ma. Tylko mało opinii... A to pewnie przez ceny ich sprzętu. 

Ceny mam wrażenie, że "europejskie" do płacenia w eur :)

Sam stosuje PS kh lab i po ostatniej parametryzacji mogę potwierdzić, że działa :)

Na tyle, że sprawiłem sobie jeszcze Kore 5th do Kore 7th. 

6 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Cenowo? Trochę kosmos jeśli chodzi o proste rzeczy jak thermal control. 

A widzisz... tu choć sam nie użytkuję to przy okazji wizyty w CC i rozmowy dowiedziałem się kilku informacji dzięki którym częściowo zrozumiałem cenę...
Też wydawało mi się cóż tam regulacja i utrzymanie temperatury... włącz wyłącz gdy temperatura przekroczy pułap. Ale tam jest coś więcej... mianowicie SMART, informacje w chmurze, powiadomienia o przekroczeniu zadanej temperatury dolnej/górnej i to wszystko online dociera do naszego telefonu mamy info że podczas nieobecności coś zawiodło... nie zawsze musi to być grzała. Niby banał ale który regulator temperatury to posiada ? Sfera wizualna, dopracowanie produktu tu nie miał bym się do czego przyczepić. Jakoś cała ta seria bo tak można nazwać ich produkty współgra ze sobą.
jeśli dobrze zrozumiałem to urządzenia mają też powiadomienie w przypadku braku zasilania...

No właśnie parametryzacji...za taką kasę chciałbym mieć urządzenie pług&play kupuje, podłączam inwszytsko gra ale z tego co czytam to kupujesz i pierwsze co to telefon do serwisu.

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

11 minut temu, benua napisał:

No właśnie parametryzacji...za taką kasę chciałbym mieć urządzenie pług&play kupuje, podłączam inwszytsko gra ale z tego co czytam to kupujesz i pierwsze co to telefon do serwisu.

Ale ja pisałem o produkcie PS kh lab. 

Podobno reef factory kh keeper działa mistrzowsko... Podobno... 

Sprzedają głównie za granicę i z tego co obserwuję chwalą sobie. 

Gdyby nie to że w super cenie mam już kh lab który również zawiera 4 pompki to bym chyba zmienił na produkt reef factory... 

Przekonuje mnie to, że jeśli coś nie tak to mam 50km do nich i od ręki mi wszystko ogarną... 

Pacific Sun natomiast też ma mistrzowski serwis i złego słowa powiedzieć nie mogę... 

Zapewne gorzej by było z alcatronic czy innym cudactwem... :)

No ja właśnie tez o PS

Teraz, benua napisał:

No ja właśnie tez o PS

Faktycznie... Zakup Kore 5th i pierwsze co telefon do serwisu, bo wgrywa się firmware od 7th i do chmury konfiguracja od tyłu w ukrytym mqtt.html i sparowane mimo że Kore 5th jako Kore 7th... 

Ale produkt sprawny i w pełni działający za dobre pieniądze... Aby dostać 5 pompek od RF to bym musiał wydać 2x tyle... A newey 2.2x tyle co zapłaciłem za 5th.

1 godzinę temu, chwialek napisał:

A widzisz... tu choć sam nie użytkuję to przy okazji wizyty w CC i rozmowy dowiedziałem się kilku informacji dzięki którym częściowo zrozumiałem cenę...
Też wydawało mi się cóż tam regulacja i utrzymanie temperatury... włącz wyłącz gdy temperatura przekroczy pułap. Ale tam jest coś więcej... mianowicie SMART, informacje w chmurze, powiadomienia o przekroczeniu zadanej temperatury dolnej/górnej i to wszystko online dociera do naszego telefonu mamy info że podczas nieobecności coś zawiodło... nie zawsze musi to być grzała. Niby banał ale który regulator temperatury to posiada ? Sfera wizualna, dopracowanie produktu tu nie miał bym się do czego przyczepić. Jakoś cała ta seria bo tak można nazwać ich produkty współgra ze sobą.
jeśli dobrze zrozumiałem to urządzenia mają też powiadomienie w przypadku braku zasilania...

Słuchaj, tak to jest fajny feature ale mamy 2021 rok. Piesek zabawka mojego syna za 149 działa w chmurze, można go programować i łączy się z tel gdzie marudzi jak ma mało baterii. 

Nie, to nie usprawiedliwia ceny za najzwyklejszy w świecie on/off relay z pomiarem temperatury. Nie ważne jak ładnie opakowany. 

No ale to moje zdanie i po prostu tego nie kupię. 

Swoją drogą fajne te nasze polskie firmy, wszyscy na świecie jadą na ich produktach a na forach cisza. No ok, oby im się wiodło i piszę bez ironi.

8 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Piesek zabawka mojego syna za 149 działa w chmurze, można go programować i łączy się z tel gdzie marudzi jak ma mało baterii. 

Zapominasz o kilku ważnych elementach. 

- awaryjność. Przy takiej zabawce nikt nie zwraca uwagi aby użyte materiały i elementy działały długo i bezproblemowo. 

-utrzymanie i zabezpieczenie serwera. 

-gwarancja i support. Jak pieseł przestanie Ci się łączyć z komórką albo zupełnie się ruszać to wywalisz go na śmieci. Przy produktach użytkowych od których zależy życie za kilka/kilkanaście tyś zł w przypadku awarii każdy oczekuje szybkiego i bezproblemowego kontaktu z serwisem i pomocy. 

Niestety, te elementy biznesowej układanki kosztują. Już nie wspomnę, że sprzedając taki produkt producent "pożycza" od nas kasę na kolejne mniej lub bardziej potrzebne nam zabawki które ma w planach. 

A to, że my w Pl mamy słabą siłę nabywczą z powodu niskiej płacy a wysokich kosztów życia to nie wina producenta. Dla Niemca, Francuza czy Włocha nowy termostat jest porównywalny z średnim obiadem dla 2osób. Dla nas to nierzadko umiejętne gospodarowanie kilkumiesięcznym budżetem domowym. Więc niech nas nie dziwi, że jednak polskie firmy wolą produkować na zachód. 

5a69769116ee78eee25c9231180bf85fu1644a14

@dadarioszanuje Ciebie za Twój zawód i się nie wymądrzam w medycynie a Ty pozwól mi mieć swoje zdanie na pewne tematy wynikające min. z doświadczenia ;)

Swoje wiem i stąd moja opinia i decyzja. 

Co do ich KH keeper to jestem mocno zainteresowany bo i cenowo i jakością wykonania dobrze wypadają na papierze. Chciałbym tylko żeby ktoś już tego poużywał zanim "zaufam" sprzętowi do trzymania kh w ryzach jak mnie nie ma. 

@FajnyRadziu ale ja absolutnie nie neguję Twojej wiedzy i doświadczenia. Zauważ tylko, że produkt Smart nie sprzedawany w setkach tysięcy nie będzie nigdy konkurencyjny cenowo. To i argumenty które przytoczyłem wcześniej w mojej ocenie usprawiedliwiają moim zdaniem pozornie wysoką cenę. 

Oczywiście jest możliwość zrobienia tego taniej DIY, opierając się na gotowych półproduktach, korzystając z dostępnych platform. Jednak są to rozwiązania dla świadomych i przynajmniej w stopniu średnim doświadczonych konstruktorów.

A tak wyciągasz z pudełka, logujesz i działa. 

Ale ja nie mówię o diy. 

Są rozwiązania na rynku bez smart. Sam korzystam z aqua medic. 

Dopłacać 3 stówy za Smart po prostu nie mam zamiaru :)

13 minut temu, dadario napisał:

A tak wyciągasz z pudełka, logujesz i działa. 

No tutaj ponoć jest różnie z naszymi rodzimymi produktami HE HE HE. 

Edited by FajnyRadziu (see edit history)

5 minut temu, FajnyRadziu napisał:

No tutaj ponoć jest różnie z naszymi rodzimymi produktami HE HE HE. 

Co do reef factory o którym jest ten temat nie słyszałem innych opinii. PS... Hmm powiedzmy, że wyznacza nowy trend... No i pozwala na poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu programowania, robotyki, sieci wi-fi, chemii, komunikacji (z serwisem) itp. ale każdy ma to co lubi :clowning:D:P

Mam mieszane odczucia co do wartości tych produktów, zwłaszcza że za całkiem niewielką kasę można kupić teraz gotowca do monitoringu wody opartego o IOT a oprogramowanie tego tak żeby działało w architekturze klient serwer i miało rozwiązanie chmurowe jest coraz prostsze (jeden programista przez 3 miesiąca na pełen cykl rozwoju pierwszej wersji produktu) z racji non stop pojawiających się nowych rozwiązań.

@pabloz już widzę księgowego, nauczyciela, filozofa czy mechanika samochodowego który skorzysta z Twojej rady i sam stworzy takie urządzenie. Tak jak pisałem wcześniej nie każdy musi się znać na programowaniu itp. 

1 godzinę temu, pabloz napisał:

Mam mieszane odczucia co do wartości tych produktów, zwłaszcza że za całkiem niewielką kasę można kupić teraz gotowca do monitoringu wody opartego o IOT a oprogramowanie tego tak żeby działało w architekturze klient serwer i miało rozwiązanie chmurowe jest coraz prostsze (jeden programista przez 3 miesiąca na pełen cykl rozwoju pierwszej wersji produktu) z racji non stop pojawiających się nowych rozwiązań.

Możesz podać kilka gotowych rozwiązań za niewielką kasę ?

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl