Skocz do zawartości
mem_phis

Reaktor wapnia VS ATI Essentials Pro - Two part

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście jeżeli nie będzie innej opcji to tak będę robil, ale to troche niweczy ten caly fun. Wlozyc rurke, zapomniec na 2 miechy o temacie.

No ale miesiac jakos tez dam rade  jak nie będzie innej opcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozrabiam z RODI. Nic się nie krystalizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, mem_phis said:

Oczywiście jeżeli nie będzie innej opcji to tak będę robil, ale to troche niweczy ten caly fun. Wlozyc rurke, zapomniec na 2 miechy o temacie.

No ale miesiac jakos tez dam rade  jak nie będzie innej opcji ;)

Znajomy jedzie na nierozcieńczonym ati już ponad rok  i tylko raz na tydzień płucze końcówki przewodów ja tez narazie nie zozcienczałem . Co zauważyłem na razie u mnie to mocny spadek pH . Może to przez to ze odstawiłem płyny Norberta one naprawdę mocno podbijają pH . 
moje akwarium nie będzie miarodajne by sprawdzić ati bo wciaz borykam sie z bieleniem acropor . Nie kumam tego co sie u mnie dzieje spsy właściwie nie rosną a nie które bieleją a konsumpcje mam mega . Już leje 40ml na dobę . 
tez miałem u siebie skok PO4 jechałem na urlop i podłączyłem automatyczny karmik . Po suchym pokątnie PO4 skoczyło mi z 0.09 na 0.2 . NO3 nie mierze ma je gdzieś . Objaw skoku PO4 to mega politowanie lPSów . Nie wiedziałem ze mam tak duże goniopory 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz moje szkiełko prowadzone na ATI. Niestety ale wakacyjne wyjazdy spowodowały, że chciałem rzadziej dolewać i robić bardziej stężone mieszanki ATI + RODI wyszła bokiem. Poleciały trzy acry, wielkie milka i dwie seriatopory caliendrum i gutatus. Do tego pojawił się ten wredny glon ale zwalczam vibrandem. KH się stabilizuje i widać po koralach, że lepiej. Na moim you tube masz też filmiki z "lepszych czasów". Moim zdaniem jest to super fajna sprawa te ATI.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jar2789 napisał:

Niestety ale wakacyjne wyjazdy spowodowały, że chciałem rzadziej dolewać i robić bardziej stężone mieszanki ATI + RODI wyszła bokiem.

Przez skoki kH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arek77 napisał:

Przez skoki kH?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, mem_phis said:

Oczywiście jeżeli nie będzie innej opcji to tak będę robil, ale to troche niweczy ten caly fun. Wlozyc rurke, zapomniec na 2 miechy o temacie.

No ale miesiac jakos tez dam rade  jak nie będzie innej opcji ;)

Zauważyłem jedną rzecz u mnie . Zaczęła mi sie krystalizować rurka od kh w środku na długości około 7-8 cm od końca po zwiększeniu ilości dawek na dobę wszystko jest czyste . Nowy płyn przepycha skrystalizowaną cześć 

Dozuje teraz 12 razy po ustabilizowaniu dawki zwiększę do 24 porcji na dobę . Ja leje już 50ml u siebie 

PH powoli stabilizuje mi sie ramo już było 7,85 powoli wzrasta od momentu odłączenia płynów Norberta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione zgodnie z zaleceniem producenta, co 12h naprzemiennie z #2 co 12h. Mi PH też się podnosilo przez kilka dni, po czym dotarlo w okolice 8.3 w szczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, mem_phis said:

Ja mam ustawione zgodnie z zaleceniem producenta, co 12h naprzemiennie z #2 co 12h. Mi PH też się podnosilo przez kilka dni, po czym dotarlo w okolice 8.3 w szczycie

Trochę nie kumam czemu oni zalecają co 12 godzin . Wtedy roztwór stoi w rurce i się krystalizuje . Ustawiłem 12 razy na dobę i jest czysto . Co za różnica dla akwarium ile razy na dobę to wlewasz . Przy częstym dozowaniu powinny być mniejsze skoki kh to bardzo zagęszczony środek. Może oni to piszą tak by sie skusili na ati osoby które nie mają pompy dozującej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee kurde moj blad zle napisalem !

12x na dobe naprzemiennie... moj blad :)

miałem nawet ustawione 24x i chyba do tego wrócę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję każdy z płynów po 40 ml (zmieszane z RODI 80 ml) podzielone na 6 dawek.

U mnie nie występują problemy, o których wspominacie.

Pozdrawiam

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phis ile już lejesz ati ? Oba po równo lejesz ? Nie kumam czemu kumpel przy 250L akwarium leje 15ml kh i 8 ca . Mi już po 50ml wychodzi na 550L w obiegu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f*ck!! ile leje... okazuje sie ze od wczoraj wlalem z 500ml CA.....................................

Nie mam pojecia WTF, myslalem ze moze jak w nocy przestawialem dawki to walnalem jakies 1300 zamiast 130, ale nie, Kore twierdzi ze w butelce powinno zostac 1,1L (zostalo 200ml).
Jedyne co zrobilem to przeczyscilem rurke, obcialem i wyciagnalem nad wode. Jezeli mial sie zrobic syfon, to zrobilby sie juz wczesniej (jak pol roku rurki byly w wodzie) - wiec nie mam pojecia co sie wydarzylo :/ Na szybko zrobilem pomiary i wyszlo ze CA okolo 500 a Mg 1500..... to kijowo, ale myslalem ze bedzie duzo gorzej... (chyba ze to wlecialo przed chwila i jeszcze sie dobrze nie rozeszlo po zbiorniku). A ze od wczoraj znowu mi KH Lab szwankuje (nie podaje wynikow z testow automatycznych tylko jak zlece to recznie) to nie wiem co tu sie wydarzylo i co z tego bedzie :(

No nic, wyciagnalem rurke ze zbiornika, wylaczylem dozowanie na tym kanale i pozostaje liczyc ze kolejny skok parametrow w ciagu 2 tyg od skoku PO4 nie spowoduje jakiegos krachu - podmiana wody nic tutaj nie da, wiec trzeba czekac i patrzec co bedzie....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary masz  piękne akwarium korale bajka i bardzo wyszukane nie szkoda Tobie tego? Takie rzeczy napewno nie przejdą bez echa....dlatego nie stosuje ATI jak pompa nawali to jakbyś wlal 5x wiecej zwykłego ballinga wtedy zgasić swiatlo i otworzyć piwo..

Edytowane przez wojtas350 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phis wywal tą G pompę i kup jebao lub d-d . Mi sie nigdy to nie zdażyło 

Jestem mega zadowolony z d-d H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi sie dobrać ilość ati . U mnie wyszło 55ml na dobę . Przy 50 ml spadek kh był 0,1 na dobę . PH wieczorem 8,3 wiec jest bajka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phiskiedy robisz icp ? Jaki objaw przelania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icp wypada za tydzień. Efektow na razie brak. Nadal za to sa efekty po po4 na czesci montipor.

Co do "wypadku", najpewniej, był to efekt syfonu :/

powyciagalem rurki wyżej, ale i tak muszę znaleźć jeszcze wyzszy punkt. Podobno, rolki mogą się ustawić tak, że czasami będą delikatnie przepuszczaly :/ Czyli teoretycznie mogłoby się to stać w każdej pompie. Więc przestrzegam przed taka instalacja rurek.

zmianę sprzetu muszę jakoś rozsadnie przemyśleć, a to będzie zalezalo od tego czy zostaje przy ATI. Taka kolejna zmiana,  pociągnie dodatkowe wysokie koszta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mem_phis napisał:

Icp wypada za tydzień. Efektow na razie brak. Nadal za to sa efekty po po4 na czesci montipor.

Co do "wypadku", najpewniej, był to efekt syfonu :/

powyciagalem rurki wyżej, ale i tak muszę znaleźć jeszcze wyzszy punkt. Podobno, rolki mogą się ustawić tak, że czasami będą delikatnie przepuszczaly :/ Czyli teoretycznie mogłoby się to stać w każdej pompie. Więc przestrzegam przed taka instalacja rurek.

zmianę sprzetu muszę jakoś rozsadnie przemyśleć, a to będzie zalezalo od tego czy zostaje przy ATI. Taka kolejna zmiana,  pociągnie dodatkowe wysokie koszta :/

A jeśli metoda się sprawdzi, to przecież koszt może być wysoki chwilowo, potem sprzedasz cały ten PS z reaktorem i jeszcze Ci na zapas ati starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mem_phisjak długo czekałeś na ustabilizowanie sie pH . Od dwóch tygodni jestem na ati i pH jakieś niskie u mnie . Rano mam 7.8 a wieczorem 8.1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2021 o 20:26, Hoom napisał:

Może dlatego ati zaleca rozcieńczać te płyny

Gdzie ati zaleca rozcienczanie płynów??

W dniu 17.08.2021 o 14:55, Hoom napisał:

Znajomy jedzie na nierozcieńczonym ati już ponad rok  i tylko raz na tydzień płucze końcówki przewodów

Jade tez ponad rok i nigdy mi się nie zapchały. Tzn tylko raz jak mialem końcówki w wodzie bo chlapalo  strasznie przy dozowanii. Jak końcówki da nad wodą nigdy 

W dniu 18.08.2021 o 11:39, mem_phis napisał:

miałem nawet ustawione 24x i chyba do tego wrócę

Chyba naj rozsądniej. Skoki kh mniejsze I rurka pompy nie krystalizuje sie


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, Rezus said:

Gdzie ati zaleca rozcienczanie płynów??

Na stronie ati masz to opisane nawet ten kalkulator oblicza rozcieńczone ati https://www.atinorthamerica.com/water-care/essentials-pro-dosing/

widzisz a mi przy 12 dawkach na dobę sie krystalizowały wewnątrz rurki na około 10cm długości od końca . Przy 24 narazie jest ok zobaczymy jak będzie dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2021 o 15:20, Hoom napisał:

@mem_phisjak długo czekałeś na ustabilizowanie sie pH . Od dwóch tygodni jestem na ati i pH jakieś niskie u mnie . Rano mam 7.8 a wieczorem 8.1 

u mnie dość szybko nastąpiła poprawa - około tygodnia

na razie jest u mnie lekki dramacik, dlatego nawet nie mialem sily nic pisac nowego, skonczyly mi sie testy icp, musze podjechac cos zakupic i wyslac do badania. Chociaz chwilowo to bardziej z wlasnej ciekawosci niz w celu potwierdzenia czegokolwiek. Któryś z tych skoków albo oba razem wzięte spowodowały ponowny nawrót BJ, polecialo mi pare Euphylli (na szczescie jeszcze zaden gold...), montipory talerzowe (i w miare tylko one) polecialy do 0, najpierw sciemnialy a potem zeszla tkanka - takie tam przygody.... czekam sobie spokojnie co bedzie dalej. Po4 cały czas sie trzyma na 0, CA i MG wrocily dzisiaj do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj pisaćdo ciebie, że pocięte patyki, które chcieś, już ładnie oblały podstawki. Ale chyba mogą jeszcze u mnie postać, jeśli ciągle akwarium jest niestabilne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, mem_phis said:

u mnie dość szybko nastąpiła poprawa - około tygodnia

na razie jest u mnie lekki dramacik, dlatego nawet nie mialem sily nic pisac nowego, skonczyly mi sie testy icp, musze podjechac cos zakupic i wyslac do badania. Chociaz chwilowo to bardziej z wlasnej ciekawosci niz w celu potwierdzenia czegokolwiek. Któryś z tych skoków albo oba razem wzięte spowodowały ponowny nawrót BJ, polecialo mi pare Euphylli (na szczescie jeszcze zaden gold...), montipory talerzowe (i w miare tylko one) polecialy do 0, najpierw sciemnialy a potem zeszla tkanka - takie tam przygody.... czekam sobie spokojnie co bedzie dalej. Po4 cały czas sie trzyma na 0, CA i MG wrocily dzisiaj do normy.

To przez to ze przelała ci sie jedna butelka ? 
u mnie narazie wszystko ok kh sie ustabilizowało a ca jest w dolnej normie sprawdzam salifertem . Niestety pH nie jest wysokie wieczorem 8.1 a rano 7,8 . Acropory lecą mi dalej następne trzy mi bieleją , to nie jest wina ati coś miałem wcześniej nie tak i za cholerę nie mam pojęcia co jest przyczyną . 
za miesiąc wyśle icp może być narazie za wcześnie by sprawdzić jak schodzi mi micro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.