Skocz do zawartości
Beti

Mandaty w górę!

Rekomendowane odpowiedzi

w 2035 sporo zmieni się na drodze. Auta będą kosztować kilka razy więcej i sporo mniej będzie ich na drodze. Będą także miały ustawiane limity, regulacje prędkości itd.

Jeszcze parę lat niektórzy muszą się pomęczyć w tym chaosie i drakońsko śmiesznych i niskich karach. Sądzę ,że do tego czasu rekwirowanie aut będzie już normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ben_sage napisał:

w 2035 sporo zmieni się na drodze. Auta będą kosztować kilka razy więcej i sporo mniej będzie ich na drodze. Będą także miały ustawiane limity, regulacje prędkości itd.

Jeszcze parę lat niektórzy muszą się pomęczyć w tym chaosie i drakońsko śmiesznych i niskich karach. Sądzę ,że do tego czasu rekwirowanie aut będzie już normą.

Ja słyszałem, że w 2037 -- ponoć Nostradamus z Jackowskim i wróżem Maciejem już to w 2023 roku pisali. 
P.s Pół roku dostępu do klawiatury nie miałeś ? Intrygujące. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co słyszałeś od swoich autorytetów , ale w 2035 wchodzi pakiet klimatyczny dyrektywa i powinno się bezpieczeństwo poprawić. Jako miłośnik wartości unijnych powinieneś wiedzieć co się we wspólnocie Europejskiej dzieje. Powoli małymi kroczkami zbliżamy się do celu. Teraz auta są tanie i dużo osób posiada po 2-3 auta w rodzinie. Wraz z rosnącymi normami euro rośnie też cena auta. Dyrektor generalny Luca de Meo wycenił ,że w 2025 cena aut koncernu renault wzrośnie dwukrotnie w stosunku do cen z tego roku. Jest duża szansa ,że wielu biedaków przesiądzie się na transport publiczny a inni kupią klasę niżej auto np lekkiego wolnego kompakta,więc bezpieczeństwo się na pewno poprawi.

Przydało by się w końcu przerzedzić na drogach , bo od niedawna jest mi trochę ciasno z 400nm i 4x4.

 

Wybacz , że nie dotrzymałem ci towarzystwa. Pandemia sprzyja  pracy u żony w branży roboty na najbliższe lata, budowa drugiego gniazda i podróże. Dużo się dzieje ,ale trzeba czasem zwolnić ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ben_sage napisał:

Nie wiem co słyszałeś od swoich autorytetów , ale w 2035 wchodzi pakiet klimatyczny dyrektywa i powinno się bezpieczeństwo poprawić. Jako miłośnik wartości unijnych powinieneś wiedzieć co się we wspólnocie Europejskiej dzieje. Powoli małymi kroczkami zbliżamy się do celu. Teraz auta są tanie i dużo osób posiada po 2-3 auta w rodzinie. Wraz z rosnącymi normami euro rośnie też cena auta. Dyrektor generalny Luca de Meo wycenił ,że w 2025 cena aut koncernu renault wzrośnie dwukrotnie w stosunku do cen z tego roku. Jest duża szansa ,że wielu biedaków przesiądzie się na transport publiczny a inni kupią klasę niżej auto np lekkiego wolnego kompakta,więc bezpieczeństwo się na pewno poprawi.

Przydało by się w końcu przerzedzić na drogach , bo od niedawna jest mi trochę ciasno z 400nm i 4x4.

 

Wybacz , że nie dotrzymałem ci towarzystwa. Pandemia sprzyja  pracy u żony w branży roboty na najbliższe lata, budowa drugiego gniazda i podróże. Dużo się dzieje ,ale trzeba czasem zwolnić ;)

 

Bo fantazja, fantazja jest od tego...... 

:D  :D :D :D :D

Musisz więcej pisać bo Ty przynajmniej potrafisz rozbawić niczym forumowy "Stasio Gąska" 

Nie przypominam sobie, żebyś dotrzymywał mi towarzystwa - poluzuj wodze fantazji :D :D bo tutaj to jednak za bardzo Cie Twoje 400nm poniosło. Depnij na hamulec, zanim nie odfruniesz :clowning

P.s miłośnik wartości unijnych ? Oj kiepskim obserwatorem jednak jesteś. 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20211214_170940_copy_2016x908.thumb.jpg.3f35f72cd374c35f8f744f6951643b47.jpg

Pożyjemy zobaczymy -_-


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nie ma kary za jazdę po zabraniu prawa jazdy [emoji27]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, VDR napisał:

 bo tutaj to jednak za bardzo Cie Twoje 400nm poniosło. Depnij na hamulec,  zanim nie odfruniesz :clowning

Wczoraj właśnie czekałem aż więcej śniegu napada. Nie sądziłem ,że 4x4 da tyle radochy. Zawsze jeździłem z napędem na tył , ale dla mnie to krok do przodu.Sąsiad jak się przesiadł ze swojej f30 330 i pojeździł chwilę ze mną to też uznał ,że bez porównania. Odfrunąć ciężko ,bo wyłączam wszystkie guziczki i jest zabawa. 400nm wystarczy w zupełności w dobie 3 cylindrów do swobodnego wyprzedzania , nie ma co się spieszyć.

 

https://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze/artykuly/8312959,mandat-15-punktow-karnych-nowe-przepisy-2022.html?fbclid=IwAR2sxwpDn2vLsO45ubueqVhs-aDhW7xxmKYlQoTGH8ZejfKJ5TBxxp8_qH4

 

Od przyszłego roku na pewno będzie luźniej na drogach. Już sobie wyobrażam emeryta płacącego czy płaczącego 1500zł ;D Ci co jeżdżą złomami to je zezłomują i przesiądą się na transport publiczny. Pis coś jednak robi w kierunku bezpieczeństwa nie to co tam vdra idole.

Najbardziej ucieszą się zawodowi kierowcy. Będą się czuć bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ben_sage napisał:

Od przyszłego roku na pewno będzie luźniej na drogach. Już sobie wyobrażam emeryta płacącego czy płaczącego 1500zł ;D Ci co jeżdżą złomami to je zezłomują i przesiądą się na transport publiczny. Pis coś jednak robi w kierunku bezpieczeństwa nie to co tam vdra idole.

Debili nie brakuje, nie brakowało i nie będzie brakować - tyle, że przynajmniej dziura budżetowa będzie się łatać na kretynach.  A, że dzisiaj mnie na Śląsk wyniosło to miałbym kontentu na YT STOP CHAM, co najmniej na kilka odcinków.  






 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 22:53, slider napisał:

Ciekawe, że nie ma kary za jazdę po zabraniu prawa jazdy emoji27.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie... To jest poziom świadomości tej dyskusji... a ja się dziwiłem że pis wygrał wybory...

podpowiem - art. 244 kk


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 22:53, slider napisał:

Ciekawe, że nie ma kary za jazdę po zabraniu prawa jazdy emoji27.png

Jest, 1500zl było 500 do tej pory.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... To jest poziom świadomości tej dyskusji... a ja się dziwiłem że pis wygrał wybory...
podpowiem - art. 244 kk

Ale to nie ten art.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slider napisał:


Ale to nie ten art.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-244

Cytat
Art.  244.  [Niestosowanie się do orzeczonych środków karnych]

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czego tu można nie rozumieć?

Godzinę temu, Beti napisał:

Jest, 1500zl było 500 do tej pory.

Ty mówisz o prowadzeniu bez uprawnień (prawdopodobnie), a nie po prawomocnym orzeczeniu, czyli "zabraniu".

Z tym że należy zauważyć, że po utracie prawa jazdy po wyroku, kodeks karny nam grozi jedynie do chwili zatarcia skazania, potem, normalna wykroczeniówka i mandat.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Ty mówisz o prowadzeniu bez uprawnień (prawdopodobnie), a nie po prawomocnym orzeczeniu, czyli "zabraniu".

Tak zgadza sie,  ile będzie kosztowało po zabraniu hmmm... max do 30.tys są mandaty, czyli pewno różnie :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Beti napisał:

Tak zgadza sie,  ile będzie kosztowało po zabraniu hmmm... max do 30.tys są mandaty, czyli pewno różnie :)

Nie, prowadzenie po zabraniu uprawnień, czyli wbrew zakazowi, wyczerpuje znamiona art. 244 kodeksu karnego, cytowanego wyżej, jest to przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, w zwykłych warunkach (w wypadku recydywy może być obostrzone), oczywiście kara może być orzeczona z okresem próby, czyli w popularnych zawiasach - jeżeli okoliczności będą za tym przemawiały.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 17:50, JerzyB napisał:

W tvp info  propaganda co dnia ,  Tobie to nie przeszkadza.

 

W dniu 10.08.2021 o 19:47, JerzyB napisał:

To nic nie zmieni , wiedzą o Tym , ale krzywy ...  szuka pieniędzy . Ja nie popieram.

Ja jestem człowiekiem który nie popiera dobrej zmiany i nie popiera skrajnej lewicy. Dla mnie jedni i drudzy są po jednym panie. Natomiast patrzac po twoich wypowiedziach, ty jesteś za wszystkim co nie pochodzi od pisu, nie ważne czy to mądre pomysły czy totalnie głupie. Więc twoje zdanie jest mało ważne, bo merytoryki w uzasadnieniu brak. W dodatku jesteś agresywny w wypowiedziach, gdy ktoś nie myśli tak jak Ty. Ponoć lewica to bastion wolności i tolerancji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

signal-2021-12-30-19-03-10-726.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2021 o 12:11, Teesam napisał:

 

Ja jestem człowiekiem który nie popiera dobrej zmiany i nie popiera skrajnej lewicy. Dla mnie jedni i drudzy są po jednym panie. Natomiast patrzac po twoich wypowiedziach, ty jesteś za wszystkim co nie pochodzi od pisu, nie ważne czy to mądre pomysły czy totalnie głupie. Więc twoje zdanie jest mało ważne, bo merytoryki w uzasadnieniu brak. W dodatku jesteś agresywny w wypowiedziach, gdy ktoś nie myśli tak jak Ty. Ponoć lewica to bastion wolności i tolerancji? 

Głupoty piszesz  widzę , co jest po jednej i drugiej stronie , ale , to co wyprawia obecny rząd to porażka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam popieram i to bardzo. Jeszcze konfiskaty powinni wprowadzić za znaczne przekraczanie prędkości. Ulica to nie tor wyścigowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2022 o 16:38, sith114 napisał:

A ja tam popieram i to bardzo. Jeszcze konfiskaty powinni wprowadzić za znaczne przekraczanie prędkości. Ulica to nie tor wyścigowy ;)

Wszystko w swoim czasie i nie tylko samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2022 o 16:38, sith114 napisał:

A ja tam popieram i to bardzo. Jeszcze konfiskaty powinni wprowadzić za znaczne przekraczanie prędkości. Ulica to nie tor wyścigowy ;)

Zapomnisz  i złapiesz się na przekroczeniu prędkości .Wystarczy chwila zamyślenia , i co samochód  oddasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddać nie znaczy złomować. Kto inny będzie go tankować. Zapomni się to będzie pech i nie będzie tłumaczeń , że drzewo zasłoni znak. Ludzie zaczną się ubezpieczać od konfiskaty i wzrosną ubezpieczenia, ale ci co wożą się m3 nie zrobi to różnicy kiedy furka jest w leasingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zabiorą cudzą własność, jak pijany kierowca zabrał samochód np babci.

Może śmieszne ale prawdziwe. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2021 o 19:11, Beti napisał:

signal-2021-12-30-19-03-10-726.jpg

Uffff, nie podniesli za buspasy.... chociaż tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Beti napisał:

Ciekawe czy zabiorą cudzą własność, jak pijany kierowca zabrał samochód np babci.

Może śmieszne ale prawdziwe. 

W niektórych krajach to funkcjonuje np Dania. Konfiskacie podlegają samochody bez względu na to, czy są własnością kierowcy popełniającego wykroczenie, czy kogoś innego

 

Mem_phis dla jednych dużo , ale jak dochód w rodzinie jest powiedzmy od 10-15tys w górę to nie zrobi to wrażenia. Kowalskich co mają łącznie na rodzinę 5-10tys już tak. Najlepiej będą mieć zawodowi kierowcy którzy robią x10 tyle co Kowalski, bo nie tyle co kara ile łatwo będą mogli stracić prawko.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ben_sage napisał:

W niektórych krajach to funkcjonuje np Dania. Konfiskacie podlegają samochody bez względu na to, czy są własnością kierowcy popełniającego wykroczenie, czy kogoś innego

Jeśli chodzi o mnie, jestem za!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.