Skocz do zawartości
Beti

Mandaty w górę!

Rekomendowane odpowiedzi

Znów przesadzasz. Zdecydowana większość sunie 100-110 prawym pasem, bo tak jeszcze w miarę ekonomicznie i komfortowo nawet w kompakcie złożonym z czterech niemieckich. Trafiła Ci się ciężka podróż, bywa, nie znaczy jeszcze, żeby robić z tego zasadę i ogólne wnioski wyciągać.

Czarek chyba wiem jak wyglądała moja ostatnia podróż i dlaczego wkur..... dalej mi się ciśnie na usta. Przy 100 na godzinę mam podobne spalanie jak przy 120. W zasadzie do 130 bez różnicy. Przy 140 spalanie wzrasta dopiero zauważalnie choć i tak nie jest jakieś drastyczne. Wybieram ekspresówki by jechac wygodnie, a nie walczyć jak na DK50. A byłem w Skierniewicach dwa tygodnie temu więc wiem jak to wygląda na tej drodze.

 

Po to te szybkie drogi się buduje by jeździć wygodnie. Jak bym potrzebowal poczuć auto to bym pojechal na tor do Jastrzebia przy S7 jak się leci na Kielce. Ale w trasie stałem się wygodnicki. Mam na końcu trasy wysiąść i nie być zmęczony jazda. Dlatego lubię tempomat w szczególności na eSkach albo autostradach.

 

 

Zresztą kilka lat temu jadąc w trasę wypadek/kolizje mijałem raz na kilkanaście wyjazdów, teraz za każdym razem spotykam taką sytuację. Aut przybywa na drogach, debili też. I jest to niestety tendencja rosnąca, mam wrażenie że nawet logarytmicznie.

 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sith114 napisał:

I my na takich dzbanów trafiamy codziennie i wiadomo kiedy taki kogoś zabije na drodze?

przepraszam, 

Ten z niebieskiego auta nie zabił się?

( szkoda) takich na dawców potrzeba, ludzie czekają na przeszczepy..

Ułamki sekund brakowało aby pozabijał innych uczestników drogi.

Uważam właśnie że mandaty muszą być wyższe, jakoś w czerwcu byłam na SK, Polaczki jak przepisowo 50km/h  co dało się...,?

Co to jest 500zl max mandat w PL = 110e zaokrąglone.

Na Słowacji za przekroczenie 50km /h w terenie zabudowanym to mandat od 200 do 350e czyli Polaczek przelicza..aha tu się nie opłaca deptać, choć są wyjątki typu czubki!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Słony leszcz napisał:

No i widzisz, znów sprowadzasz temat do absurdu i skrajności. Nie żebym się z Tobą nie zgadzał co do ogólnej diagnozy, ale Ty rysujesz jakiś katastroficzny obraz, podczas gdy moje doświadczenia są takie, że wystarczy wziąć "poprawkę na debila" w swoim stylu jazdy, żeby znacząco zminimalizować ilość sytuacji stresujących czy niebezpiecznych. Czy bym wolał, żeby wszyscy jeździli bezpiecznie i kulturalnie - pewnie, ale to raczej jakieś zmiany pokoleniowe muszą zajść a nie ten czy inny nowy przepis. Co nie znaczy, że nie należy poprawiać przepisów, i kilka sensownych ruchów (co by o pis nie sądzić) w tym kierunku ostatnio było. Np jazda na suwak (co już zwykle działa), korytarz życia (co niestety kompletnie nie działa), pierwszeństwo dla pieszego przy przejściu (nie działa). Natomiast nie wydaje mi się, że sprowadzanie całej patologicznej sytuacji na drogach do kwestii przestrzegania ograniczeń prędkości jest poprawną diagnozą. Może i drogówka lubi wszędzie wpisywać powód "nadmierna prędkość", ale prawdziwy powód wypadków to często raczej zła nawierzchnia, zła widoczność drogi, niedostosowanie klasy drogi do natężenia ruchu (jednopasmowe krajówki zabite autami w obu kierunkach), niedostateczne zabezpieczenia (psy, dzieci i pijacy łażący po poboczach). Ale łatwiej postawić znak "70" niż usunąć przyczynę niebezpieczeństwa.

A jazdy na tempomacie ogólnie nie lubię. Może mam mocniejszą łydkę, a może po prostu lubię prowadzić i czuć auto, a nie siedzieć jak w autobusie...

Ale właśnie o to chodzi. O skrajności. jeśli 98% ludzi jeździ nie do końca z przepisami, ale "rozsądnie" a 2% ma rozsądek w poważaniu (jak niebieskie audi na filmiku), to kary powinne byc takie, żeby ci, co nie jeżdżą rozsądnie byli eliminowani z ruchu. I to dosłownie eliminowani, przepadek mienia, bardzo wysokie mandaty, odebranie uprawnień.

Jan ie chcę brac poprawki na debila. Ja nie chcę debili na drodze. Po prostu. 

Kiedyś na słynnej drodze śmierci - "8" Wrocław - Kłodzko, musieliśmy hamować do zera, dokładnie zatrzymać się, bo koleś z  wyprzedzał kolumnę ciężarówek, nie miał sięgdzie schować i musiał tez się zatrzymać. Gdyby sekundę później my lub on zareagował z hamowaniem, mielibyśmy czołówkę. I k&#$a jeszcze miał pretensje, że mogliśmy zjechać na pobocze i sie wyminąć. Obecnie, za takie coś grozi 500zł. I nic więcej. Dla kogoś, kto normalnie zarabia, to tyle co jedne, większe zakupy w lidlu, nie poczujesz.

Na tej samej drodze, na 8 wyjazdów w górki 6 razy wracaliśmy objazdami, bo droga była zablokowanaw wyniku wypadków. To samo na A4 Wrocław - Legnica. Jak musze jechać w stronę rodziców, za Legnicę, zawsze sprawdzam czy droga jest przejezdna. Już taki nawyk. Tam są wypadki codziennie, po kilka. i to nie jest przesada. Dosłownie codziennie. Jeśli przy dobrej drodze, na autostradzie jest dzwon, to znaczy, że ktośalbo za#*&#la, albo jedzie 3 metry za drugim. W obu przypadkach, nie zostawia sobie marginesu błędu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani ale to też jest wina tych teoretycznie jeżdżących zgodnie z przepisami kierowców ciężarówek. Nie raz i nie dwa jest tak, że jadą na przysłowiową zapałkę (zawsze oszczędność paliwa) i później jeden czy drugi kierowca nie jest w stanie wykonać żadnego manewru. I przynajmniej dla mnie nie jest rozwiązaniem "nie wyprzedzać".

 


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, katani napisał:

Ale właśnie o to chodzi

Ale czytałeś w ogóle mój post, który cytujesz? Czy ja gdzieś się wypowiadam przeciwko surowszym karom? Natomiast został poruszony wątek poboczny, że cześć kierowców jeździ trasami szybkiego ruchu jak za przeproszeniem d...y wołowe, utrudniając jazdę innym, a także stwarzając (bądź prowokując jak kto woli) sytuacje niebezpieczne. Tu także byłoby spore pole do poprawy bezpieczeństwa i kultury na drogach. I nawet od dawna są odpowiednie przepisy (o jeździe prawym pasem, utrudnianiu ruchu itd...), ale nie są praktycznie egzekwowane. W praktyce część kierowców mylnie uważa się za super odpowiedzialnych i świadomych, bo nie przekracza prędkości (lub przekracza "mało"), zwalnia przed zakrętami (;-) itd, a jednocześnie zachowuje się jakby nie było innych pojazdów na drodze. Co z tego, że wszyscy jadą szybciej i stale ktoś mnie wyprzedza - ja będę jechał 90, bo taką mam wizję/tak sobie tempomat ustawiłem. Co z tego, że co chwilę ktoś mnie wyprzedza prawym pasem, albo jest za mną sznurek aut - ja będę jechał lewym, bo nie chce mi się co chwila zmieniać pasa żeby wyprzedzić kolejnego tira, hamować, przyśpieszać, myśleć... Taka jazda to też patologia i jeśli zaostrzamy kary pod hasłem poprawy bezpieczeństwa, to tu także wskazane byłoby zacząć egzekwować przepisy skuteczniej. Tylko tyle.

25 minut temu, SHARK_2 napisał:

@katani ale to też jest wina tych teoretycznie jeżdżących zgodnie z przepisami kierowców ciężarówek. Nie raz i nie dwa jest tak, że jadą na przysłowiową zapałkę (zawsze oszczędność paliwa) i później jeden czy drugi kierowca nie jest w stanie wykonać żadnego manewru. I przynajmniej dla mnie nie jest rozwiązaniem "nie wyprzedzać".

Większym problemem niż tiry jadące na zapałkę (jednak rzadkość już) jest sznurek 15 osobówek jadących za każdym tirem, wszyscy sobie na zderzaku właśnie, bo każdy już, już zaraz będzie wyprzedzał... i tak od 30 minut:-)

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek nikt nie poruszal wątku kierowcow jadących wolno, poza Tobą. Ja pisałem o kierowcach jadących szybko, po czym zajezdzajacych Ci drogę zmuszając do hamowania. Na eSce czy na autostradzie tych jadących wolniej nie ma problemu wyprzedzić przy dwóch pasach ruchu. I Ci nie stanowią żadnego problemu. Zupełnie nie rozumiem czemu ciągle do nich wracasz. Po to są właśnie te dwa pasy by ich bezpiecznie wyprzedzić.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

Ale czytałeś w ogóle mój post, który cytujesz? Czy ja gdzieś się wypowiadam przeciwko surowszym karom? Natomiast został poruszony wątek poboczny, że cześć kierowców jeździ trasami szybkiego ruchu jak za przeproszeniem d...y wołowe, utrudniając jazdę innym, a także stwarzając (bądź prowokując jak kto woli) sytuacje niebezpieczne.

Mój ojciec ma 70 lat, przez 45 był zawodowym kierowcą. Nigdy nie dostał mandatu ;), a przynajmniej tak twierdzi. Sądząc po jego stylu jazdy - nie kłamie. U niego 40 to jest 40, a 110 to jest 110.

Jeździ jak d*pa wołowa. Ma do tego prawo. Czy trzeba mu zabronić wjeżdżać z tego powodu na drogi publiczne? Ja widze zachowanie innych kierowców. Wystarczy, że w mieście lub poza jedziesz z godnie z przepisami, już jesteś zawalidrogą. Come on!

 

Kiedyś na trasie Kłodzko Wrocław ze znajomym zrobiliśmy test. Razem wyjechalismy, ja jechałem zgodnie z przepisami jak nigdy, on jak zwykle - kamikadze. był we Wrocławiu niecałe 15 minut szybciej. W nocy, może pogonisz, w dzień, przy dużym ruchu, albo na weekend przy dobrej pogodzie... będziesz minuty szybciej. Żona jak mnie pyta, dlaczego wyprzedzam na tej trasie, słyszy ode mnie "dla sportu". Bo na pewno nie po to, żeby być znacząco szybciej u celu.

7 minut temu, VDR napisał:

Czarek nikt nie poruszal wątku kierowcow jadących wolno, poza Tobą. Ja pisałem o kierowcach jadących szybko, po czym zajezdzajacych Ci drogę zmuszając do hamowania. Na eSce czy na autostradzie tych jadących wolniej nie ma problemu wyprzedzić przy dwóch pasach ruchu. I Ci nie stanowią żadnego problemu. Zupełnie nie rozumiem czemu ciągle do nich wracasz. Po to są właśnie te dwa pasy by ich bezpiecznie wyprzedzić.

Otóż to. I teraz bezpiecznie wyprzedzisz, jak jedziesz sobie "zgodnie z przepisami" 120-130, a nie jak co chwilę ktoś podjeżdża zasuwając 170 i juz ci z daleka miga. 50km różnicy to samochód pojawia się prawie "znikąd" z nika równie szybko na widnokręgu. I to on stanowi zagrożenie, a nie ten co jedzie 70, bo może jest zmęczony, wiezie korale w wiadrze do nowej lokacji, albo po prostu nie ma praktyki ;)

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Ma do tego prawo

Polecam zapoznać się z art 90 kodeksu wykroczeń.

I zmęczenie, wiek czy umiejętności nie są żadnym usprawiedliwieniem. Siadając za kółko masz być w pełni sprawny i być w stanie prowadzić w dowolnych warunkach jakie możesz spotkać na drodze.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jeszcze jeden problem - lusterka, trzeba z nich czasami korzystać… to też jest problem wielu „niedzielnych” kierowców.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 21:16, dale napisał:

 

Ja bym wprowadził do kodeksu "usiłowanie". I zrównał siekierę z samochodem. Dlaczego jak biegnę za gościem z siekierą mam być karany za usiłowanie morderstwa, a jak jadę 150 na zabudowanym - w mieście, mam odpowiadać za popierdółkę?

 

 

 

150 po zabudowanym to jest jakiś promil i z punktu widzenia tych co chcą wprowadzić wyższe mandaty to takie osoby ich nie interesują. To jest dla osób jadących o 20-30km/h więcej , bo to z tego będą największe profity.

 

W dniu 10.08.2021 o 19:18, VDR napisał:

Po zrobieniu ostatnio ponad 500km w ciągu jednego dnia, dochodzę do wniosku, że połowie kierowców należałoby odebrać uprawnienia. Miejscami czułem się jakbym bral udział w jakiejś serii wyścigów samochodowych. Niech wprowadza jeszcze tak jak w Danii, przepadek samochodu i może debile z dróg znikną.

 

 

 

 

Mnie się podoba wariant Afrykański od Duńskiego. Do Danii masz blisko jedź skoro tutaj połowa to debile. Jeśli czułeś się jakbyś brał udział w serii wyścigów samochodowych to myślę ,że należało by szybko odebrać uprawnienia osobie która ma takie odczucia za kierownicą... :rolleyes: Jakoś wszyscy inaczej uważają.

W dniu 10.08.2021 o 19:31, Beti napisał:

Ostatnio byłam nad Polskim morzem, wracając S3 do A4 i na Katowice,  przypatrując się co niektórym kierowcą...masakra, nie dziwota ze giną ludzie, 

 kurna jadąc 140 jeszcze siedzą na tyłku i mrugają o zwolnienie pasa.. kurde ...to ile 200 chcą jeździć ???

Myślę że mandaty muszą być większe zwłaszcza za prędkość, wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, oraz na zakazach :angry:

Główna przyczyna wypadków w Polsce to nieustąpienie pierwszeństwa. Prędkość to 20-25% dane z KGP. Jeśli ktoś jedzie szybciej i drugi nie ustąpi pierwszeństwa to winny spowodowania wypadku jest osoba która nie ustąpi pierwszeństwa.

Za blokowanie lewego pasa grozi mandat do 500zł. Należy podnieść mandaty popieram.

W dniu 10.08.2021 o 20:04, SHARK_2 napisał:

Przede wszystkim powinni się zabrać za „mistrzów lewego pasa”,, dlatego zdecydowanie trzymam się zasady, że jeśli nie wyprzedzam to nie blokuje lewego pasa. Co lepsze i zastanawiające jest to, czemu ci kierowcy wjeżdżają do niemiec i potrafią jeździć prawym pasem…

Słuszna uwaga.

W dniu 11.08.2021 o 21:17, VDR napisał:


 

 


Gówno prawda Czarek. Ja nie mówię o sytuacji kiedy lecę 120 i dojeżdżam do auta jadącego sobie 100 a o debilach którzy wyprzedzaja mnie 130-140
 

 

Trafiła kosa na kamień :clowning

 

 

W dniu 10.08.2021 o 22:28, Słony leszcz napisał:

Ale biadolicie. ...hamulca musiałem użyć, tempomat się wyłączył, 140 na lewym na autostradzie i ktoś zamrygał... Może trzeba się w pkp przesiąść,

Popieram.

W dniu 12.08.2021 o 00:44, VDR napisał:

 

 

Po to te szybkie drogi się buduje by jeździć wygodnie.

 

 

 

Powinni zbudować specjalnie dla ciebie wygodne drogi.  :shock:

W dniu 10.08.2021 o 21:38, SHARK_2 napisał:

Uważam, że jak rozwiążemy problem „zawalidrogi” i
miszczóf lewego pasa to i tych „spieszących się” i starających nadgonić stracony czas przez tych pierwszych będzie mniej.

Zawalidróg na szczęście coraz mniej w zasadzie to wymierające ogniwo, co zresztą widać coraz częściej na autostradach. Nie mniej i tacy się jeszcze znajdą. Parę odcinków przybyło i to ogniwo ma problemy z przystosowaniem się do panujących warunków przez np wiek,trudności z przyswojeniem elementarnej wiedzy. Trudno wymagać cudów ,ale już bliżej jak dalej.  :playing

W tej chwili są inne ważniejsze problemy jak stworzyć kolejny problem by później bohatersko z nim walczyć by były jakieś wpływy...

 

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage

A mnie tam ciekawi ile tych nieustąpień pierwszeństwa by magicznie zniknęło jakby ludzie nagle zaczęli przestrzegać ograniczeń prędkości. 

I za to powinni się zabrać w 1 kolejności. Zacząć surowo karać za przekroczenia prędkości. 
 

A nie 180- 200 na autostradzie czy 70-80 główna ulica przez osiedle gdzie jest 50. A nie daj Boże strefa 30 ale dzban w bemewe albo innym audi 20 letnim szrocie myśli ze jedzie na 50. 

U mnie osiedlowym punktem weryfikacji dzbanów jest ulica długa prosta około 1 km na środku osiedla strefa 30 i skrzyżowań równorzędnych. Na środku długości znajduje się sklep do którego regularnie uczęszczam. Nie ustąpienie wyjeżdżającemu z uliczki (wyjazd z ulicy nie parkingu) przy której znajduje się parking sklepu? Co chwile. Zesranie się i nagle hamowanie dzbana jadącego zaszybko i któremu się wydaje ze ma pierwszeństwo. To samo. Jak ktoś potrzebuje szkodę całkowita zapraszam na priv podam adres myśle ze spokojnie da rade ustrzelić szybkiego wściekłego xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że kary są niskie, średnio egzekwowane (bo nie ma z czego ściągnąć) itp. Z drugiej trony, zdarzają się czasem zakazy z czapy, po starych robotach drogowych, więc taki miszcz kierownicy sam sobie ustala ile można.

Proste rozwiązanie - potraktować pojazd jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa (skoro młotek czy siekiera mogą być, to dlaczego nie samochód). Właściciel udostępniając samochód, zna przepis, godzi sie z tym że jeśli zostanie użyty do popełnienia przestępstwa, straci go - może w końcu nie udostępniać.

Przekroczenie o 50 km - określić jako przestępstwo, w wypadku kolizji z ofiarami - karać jak za umyślne uszkodzenie ciała (wiedział że może, znał i godził się z skutkami i konsekwencjami).

A problem jest taki, że w bardzo wielu wypadkach ograniczenie prędkości już o 10 km/h zminimalizowało by znacznie skutki wypadku.

A bezmyślność ludzka jest naprawdę nieskończona.  Około pół roku temu, zatrzymałem się przed przejściem, bo dwa pasy dalej weszła piesza. Jechałem dozwolone 50, zwykle większość w tym miejscu jedzie szybciej. Fizycznie mógłbym bez narażenia pieszej przejechać przed nią, ale prawo, to prawo. No i co? Ano dostałem takiego dzwona w tył, że okulary zbierałem z przedniej szyby. Gość z tyłu, jak tłumaczył, musiał przycisnąć bo "gaz ustawiał" na podpiętym laptopie i nawet nie przypuszczał że ja się zatrzymam.  Różnica klas pojazdów wyszła w efektach - u mnie zderzak i klapa do zrobienia, u gościa szkoda całkowita.

Problem w tym, że gdybym nie zahamował przed przejściem, to gość zdjął by pieszą, bo ta szła na pewniaka - dwa prawe pasy stały, więc ani jej by gośc zajęty laptopem nie zauważył, ani ona nie zauważyła by samochodu jadącego szybko, lewym pasem.

Jakieś dwa lata temu, wjechał mi na "esce" pijany gość w tył - okazało się że dorabiał sobie graniem na weselach, no i nie dość że zmęczony, to jeszcze musiał nieźle się "smarować" - 1,5 promila... U mnie niewiele się stało, u niego też. Ale jeżdżą też całe rodziny z dziećmi...

 

Nie ukrywam że i mi zdarza się przekroczyć prędkość, czy kiedyś, spowodować stłuczkę, ale mimo to uważam że przepisy powinny działa odstraszająco i prewencyjnie w tym zakresie, bo stawka jest wysoka. I zasłanianie się argumentami "że to pod kątem budżetu" - są, cytując klasyka, argumentami z d*py...

Wystarczy popatrzeć jakie były wpływy takich mandatów (stricte za prędkość).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Wrocławia, na dowolne większe skrzyżowanie. Zakładam się o fajną szczepkę, że na  5 cyklach będzie co najmniej 5 kierowców, którzy pocisną na czerwonym.

Jazda na czerwonym, z nadmierną prędkością jest codziennością. Przejechanie 10km po mieście, 5-6 skrzyżowań i na każdym ktoś ciśnie na czerwonym. Czy zwiększenie mandatu coś zmieni? Uważam, że tak. Dlaczego? Bo po wprowadzeniu utraty prawka za 50+ skończyło się rumakowanie. Gdyby podobnie jak za 50+ było 3 miesiące bez prawka, to na żółtym każdy grzecznie by hamował, a nie dodawał gazu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do Wrocławia, na dowolne większe skrzyżowanie. Zakładam się o fajną szczepkę, że na  5 cyklach będzie co najmniej 5 kierowców, którzy pocisną na czerwonym.
Jazda na czerwonym, z nadmierną prędkością jest codziennością. Przejechanie 10km po mieście, 5-6 skrzyżowań i na każdym ktoś ciśnie na czerwonym. Czy zwiększenie mandatu coś zmieni? Uważam, że tak. Dlaczego? Bo po wprowadzeniu utraty prawka za 50+ skończyło się rumakowanie. Gdyby podobnie jak za 50+ było 3 miesiące bez prawka, to na żółtym każdy grzecznie by hamował, a nie dodawał gazu.

Wszystko fajnie ale niech się jeszcze nauczą ruszać na zielonym… to też będzie mniej takich co na czerwonym lecą.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia 2021 za przekroczenie prędkości o 30 km.h zapłacimy minimum 1500 zł, bez względu na rodzaj obszaru, Jeśli w ciągu 2 lat, kierowca ponowi wykroczenie grzywna wyniesie 3000 zł.

Punkty karne

Obecnie, maksymalna ilość punktów karnych za przewinienie drogowe wynosi 10. Od 1 grudnia 2021 kierujący pojazdem, który złamie obowiązujące przepisy drogowe może dostać nawet 15 punktów karnych. Zmianie uległ również okres kasacji. Według nowych przepisów punkty karne będą zerować się dopiero po 2 latach od dnia zapłaty grzywny.

Teraz, Beti napisał:

Od grudnia 2021 za przekroczenie prędkości o 30 km.h zapłacimy minimum 1500 zł, bez względu na rodzaj obszaru, Jeśli w ciągu 2 lat, kierowca ponowi wykroczenie grzywna wyniesie 3000 zł.

To jest genialna nauczka


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Beti napisał:

Od grudnia 2021 za przekroczenie prędkości o 30 km.h zapłacimy minimum 1500 zł, bez względu na rodzaj obszaru, Jeśli w ciągu 2 lat, kierowca ponowi wykroczenie grzywna wyniesie 3000 zł.

Punkty karne

Obecnie, maksymalna ilość punktów karnych za przewinienie drogowe wynosi 10. Od 1 grudnia 2021 kierujący pojazdem, który złamie obowiązujące przepisy drogowe może dostać nawet 15 punktów karnych. Zmianie uległ również okres kasacji. Według nowych przepisów punkty karne będą zerować się dopiero po 2 latach od dnia zapłaty grzywny.

To jest genialna nauczka

Ale to chyba nie weszło jeszcze? Chyba, że coś przegapiłem?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, katani napisał:

Ale to chyba nie weszło jeszcze? Chyba, że coś przegapiłem?

Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku. 26 listopada sejm praktycznie jednogłośnie przegłosował ustawę zmieniającą stawki grzywien i mandatów oraz punktów karnych. Nowy taryfikator jest bezwzględny - za wykroczenie będzie można otrzymać mandat karny w wysokości do 5000 złotych oraz 15 punktów karnych.

źródło Google 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to jeszcze nie ma podpisu marnepopisa. i niewiadomo kiedy wejdzie w życie.

I za 30+ ma być 800zł a nie 1500.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, katani napisał:

za 30+ ma być 800zł a nie 1500.

800 to mało?? :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ale euro. Nie wiem czy jest sens stopniować mandaty bo jednak +30 na autostradzie a +30 na osiedlowej uliczce to jest przepaść. Ale karać srogo. 
 

Ludzie jeżdżą tymi autami i zero pomyślunku. Sytuacja z dzisiaj przejeżdżam koło remizy droga dojazdowa do główniejszej. Chwile potem w lusterku widzę wyjeżdżający woz. Słychać tez go było. Akurat dojeżdżałem do skrzyżowania. Mam do niego jeszcze z 50m to szukam miejsca co by przycupnac z boku i puścić. Co robi głupia piz*a jadąca za mną wyprzedza mnie jak zjechałem i jedzie pod światła… Woz co prawda skręcił. Ale ludzie głowa jak nie w d*pie to w telefonie…

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2021 o 17:06, Ben_sage napisał:

Mnie się podoba wariant Afrykański od Duńskiego. Do Danii masz blisko jedź skoro tutaj połowa to debile. Jeśli czułeś się jakbyś brał udział w serii wyścigów samochodowych to myślę ,że należało by szybko odebrać uprawnienia osobie która ma takie odczucia za kierownicą... :rolleyes: Jakoś wszyscy inaczej uważają.

Bylem w Danii wiele razy i kultura jazdy w przeciwienstwie do oszołomów jezdzacych po naszych drogach jest zdecydowanie wyzsza. Uprawnienia to się powinno zabierać tym oszolomom co traktuja drogi publiczne jako tor wyścigowy, choc znajac zycie to nie wszyscy z tych oszolomow w ogole maja prawo jazdy - a nawet samochod. 

Pozdrawiam. 


 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR Ty żyjesz... Dawno się nie udzielałeś..

Co do mandatów. Mam nadzieję, że oprócz podwyższenia samego mandatu wzrośnie liczba patroli Policji. Ale nie pomiary na radar stacjonarny, ale karanie przewinień typowo w ruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, dadario napisał:

@VDR Ty żyjesz... Dawno się nie udzielałeś..

Co do mandatów. Mam nadzieję, że oprócz podwyższenia samego mandatu wzrośnie liczba patroli Policji. Ale nie pomiary na radar stacjonarny, ale karanie przewinień typowo w ruchu...

@Szymon - rzadko zagladam na forum, bo codzienne mdłości przy przeglądaniu niektórych tematów powodują, że zaczynam rozumieć kobiety w ciąży ;) Więcej mnie w dysputach czatowych na jednym z sasiednich forów ;) Tam luzniej mozna pogadac z kilkoma osobami - nawet z obydwoma Krzyśkami :D;) 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VDR napisał:

@Szymon - rzadko zagladam na forum, bo codzienne mdłości przy przeglądaniu niektórych tematów powodują, że zaczynam rozumieć kobiety w ciąży ;) Więcej mnie w dysputach czatowych na jednym z sasiednich forów ;) Tam luzniej mozna pogadac z kilkoma osobami - nawet z obydwoma Krzyśkami :D;) 

 

No popatrz, ale diagnoza...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No temat ciekaw na forum? Ciekaw jestem kiedy wiosna przyjdzie? Ale to upadło wszytko

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.