Skocz do zawartości
Qbab

Mleko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak powiedział Zagłoba "jam to nie chwaląc się sprawił" :) Tylko jeszcze chodzi jakie białko najlepiej jest wchłanialne ale to zależy do metody jego pozyskania. Mi sie wydaje ze WPC będzie dobre bo szybko się wchłania przynajmniej prze ludzki organizm. Na razie mam mały zbiorniczek 18l i nie stabilny (1,5 miesiąca) żeby to sprawdzać. W planach jest 180l wiec może wtedy przetestuje tą metodę. Chodź korci mnie bardzo żeby na tym maluszku z miękasami wypróbować.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Zapytaj na forum kulturystycznym zanim coś kupisz.

Jedne suplementy za Chiny nie chcą się rozpuszczać i zachodzi to dopiero w żołądku w procesie trawienia, drugie rozpuszczają się bez problemu, a trzecie są w płynie.

Te pierwsze są dla nas bezużyteczne :)

PS.

Ja nie wiem co będzie z tym moim baniakiem, wodę z morza noszę, suple dla kulturystów chcę sypać :lol: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jedne suplementy za Chiny nie chcą się rozpuszczać i zachodzi to dopiero w żołądku w procesie trawienia"

Nie wiem czy słyszałeś o proteinie z ryżu :) . Teraz staje się modnym dodatkiem do białka mlekowego podwyższając jego BV . Jest to białko lekko strawne przeznaczone dla alergików :) . Jak myślisz skąd je sprowadzają :) ?

Jest też białko zbożowe, sojowe o mniejszym BV niż białko mleka. Białka w płynie pierwsze słyszę chyba że chodzi ci o aminokwasy w płynie :) . Sam je kiedyś brałem smak okropny :) .Kiedyś dużo się takich specyfików kiedyś piło :p . Nie wiadomo jak z tymi aminokwasami w płynie by było trzeba spojrzeć na skład czy jakiegoś niepożadanego dodatku nie dodali.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie na czym polega metoda mleczna? Oj chyba nie :) I widze ze koniecznie chcecie nabic sobie postow w dziale "Plagi"

Jest tyle sprawdzonych metod, opracowanych i dobrze poznanych, ale trzeba odkryc cos nowego :) Widzicie jak aktywny jest ten watek? To znaczy ze na dluzsza mete sie nie sprawdzil. A wiecie co oznacza zakwit bakterii mlekowych dla zbiornika w wyniku przedawkowania?

No to jak powiedział Zagłoba "jam to nie chwaląc się sprawił" :)

Dobrze ze to napisales, wszyscy bede wiedzieli gdzie skladac skargi :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to testujcie. metoda prob i bledow motorem postępu :) mam nadzieje tylko ze podzielicie sie wynikami doswiadczen, tymi dobrymi i nie tylko :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze to napisales, wszyscy bede wiedzieli gdzie skladac skargi :)

Czy ja każe komuś coś stosować???

Każdy to robi na własną odpowiedzialność. Po drugie w tych specyfikach nie ma żadnych bakterii nawet mlekowych. Mleko jest podgrzewane (nie wiem tylko do ilu stopni) filtrowane prze specjalny filtr osmotyczny i tyle wiem o procesie wytwarzania. Po trzecie odżywki kulturystyczne muszą być najwyższej jakości inaczej nikt by ich nie kupował.

Są różne proteiny ryżowa, pszeniczna , sojowa, jajeczna i mlekowa. Także są różne procesy jej pozyskiwania.

Więc jak aminokwasy w płynie okażą się rewelacyjnym pokarmem to nie moja wina :) .


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktos moze wiedziec, skąd naprawde są te aminokwasy dla korali? :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktos moze wiedziec, skąd naprawde są te aminokwasy dla korali? :)

JA np :rolleyes:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja gdzieś czytałem, że to są jakieś oceaniczne glony zmielone :) i dobierają skład tak żeby proporcje były takie jak w tkankach korali... ale czy to działa to nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna znana firma, ktorej nazwy przez litosc nie przytocze, jako "aminokwasy dla korali" sprzedaje koncetrat aminokwasowy dla drobiu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

:lol:

Jak przeczytałem skąd się biorą bakterie które sprzedają firmy akwarystyczne, to w kwestii aminokwasów już nie miałem złudzeń :)

A nazwę firmy powinieneś podać, po co mają chłopaki z forum dziadostwo kupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowi sie A to warto powiedziec i B: a wiec co to za firma i jak nazywaja sie te aminokwasy dla drobiu hehe?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Prawde mowiac nie jestem zbytnio zdziwiony a zawsze sceptycznie podchodzilem do tego typu proszkow,mixtur...to co mamy w zasiegu reki za grosze,kupujemy w ladnych buteleczkach ze znajoma brzmiaca nazwa firmy o kilkadziesiat razy drozej...Taki przyklad,mix mrozonki specjalnie zrobione dla akwari morskich,powodujace ze nasze ryby beda zdrowe,piekne i niesmiertelne...a taki mix to kupa odpadkow,ktore sie przetwarza,mrozi,rozmraza w transporcie i znowu mrozi...Lepiej isc na targ,kupic pare malzy,kraba,krewetki,ostryge,jaja ryb,wszystko to zmieszac,dadac jakiejs vitaminki i juz mamy prawdziwy mix...Jesli ludzie jedza to co jedza a wiadomo co jedza w dzisiejszych czasach to ja bym sie nie ludzil ze nasze zwierzeta dostana cos "specjalnego" dla zwierzat...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak leje ktoś mleko dalej????? bo bardzo spodobała mi się ta metoda tym bardziej że same miękkie mam zamiar posiadać.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zacząłem z ciekawości, 2ml wlane.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zacząłem z ciekawości, 2ml wlane.

no i jak efekty ?:)


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :) leje jeszcze ktoś Mleczko?


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz najgorzej lać wszystko i bezmyślnie wiec zanim sie wleje kolejna rzecz to pamietac by system sobie z tym poradził

mleko stanowi jakąś zastepcza forme podawania białka, ktorym sobie powinny koraliki "pojesc" a nadmiar powinien zostac zebrany przez odpieniacz niedługo po wlasniu. Pytanie czy warto. Jesli juz to małe dawki i obserwuj, zbobywaj doświadczenie. Zobaczysz czy warto, czy tez siegnać po bardziej naturalne rzeczy typu plankton. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lepiej nie ryzykować . I tak od samego początku myślałem że to MLEKO to wielka ściema :)


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lepiej nie ryzykować . I tak od samego początku myślałem że to MLEKO to wielka ściema :)

to poszukaj baniaka naszej @niki to zobaczysz jaka ściema a lała mleko i balling :)

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lepiej nie ryzykować . I tak od samego początku myślałem że to MLEKO to wielka ściema :)

źle to zinterpretowałeś. to nie ściema, ale zniecheciłem Cie, żebyś wpierw ogarnął sobie wazniejsze sprawy, a dopiero pozniej wzial sie za eksperymenty. Wpierw zadaj sobie pytanie czy baniak masz ustabilizowany...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle to zinterpretowałeś. to nie ściema, ale zniecheciłem Cie, żebyś wpierw ogarnął sobie wazniejsze sprawy, a dopiero pozniej wzial sie za eksperymenty. Wpierw zadaj sobie pytanie czy baniak masz ustabilizowany...

Ok przemyśle to jeszcze raz na spokojnie . Dzięki luft...Pozdro


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop.

Stanie się coś jeśli mleko zmieszam z miksurą VSV i tak będę to dodawał ?

Nie za duży kocioł Panoramixa ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vodka + mleko = serek, nie wiem czy to idzie w parze.... alkochol scina bialko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.