Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Zenon rzadzisz :-D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie również nie mam żywej skały, odpieniacza, ani wymyślnej filtracji, a zbiornik działa dotychczas całkiem przyzwoicie, ..... ciach .

no proszę ..... a glonojad gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie blazenek to bym pomyslal ze slodkie. masakra ...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec spamu :p czas na update

Parametry po 9 tygodniach od odpalenia

Temepratura 25,3

Zaoslenie 1,025

pH 8,0

KH 8,6

Mg 1410

Ca 380

NO3 1

PO4 0,08

Co do parametrow.

Nie wiem ile soli rozpuscielm odkad mam solniczke, ale Red Sea Coral Pro spelnia moje oczekiwania. To jest to czego szukalem, aczkolwiek na sile polecal na nie bede bo to co sprawdza sie przy w moim przypadku nie koniecznie zadziala w innym. Jak na razie zrobiem tylko dwie podmiany bo lenistwo mnie ogarnelo a mimo to parametry bez zadnych recznych lanych podbijaczy zadowlajace.

No ale nie ma tez sie co dziwic bo jaka obsada to taka konsumpcja.

Co do zmian to glownie sprzet. Od dwoch tygodni nad akwarium pali sie ATI dimmable 6X39W. Powody zmian byly poste. Zadne ledy na rynku nie s a wstanie zadowolic Prezasa :p Sa nie w moim guscie i tyle. Oszczednosci na pradzie nie bylo, bliki porozszczepiane, poza tym przy mam "gesta" wode co ledy to jeszce bardzej podkreslaly. ATI oprocz ze swieci bajecznie grzeje wode no i kilka LPSow ktore mam znowy zaczely sie otwierac.

Dzis pod akwarium ledy tez zostaly zastapione tradycyjnym oswietleniem T5. Owszem glony rosly jak szalone, ale zima idzie, trzeba grzac. Zobaczymy jak spisze sie BOYU 3x14W.

Doszedl jeszce filtra na wegiel bo jego uzywanie zaniedbaem bardzo co odbilo sie to na calym systemie. Padlo na stara poczciwa wersje TUNZE nano filter.

Jest najleszpy, ale wyjasnie juz jutro bo mnie zmoglo. Ponizej kilaka fotkow, milej nocki.

Sent from my ASUS Transformer using Tapatalk 2

post-8731-1352504896,29_thumb.jpg

post-8731-1352504924,95_thumb.jpg

post-8731-1352505024,79_thumb.jpg

post-8731-1352505049,17_thumb.jpg

post-8731-1352505360,31_thumb.jpg

post-8731-1352505407,92_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis pod akwarium ledy tez zostaly zastapione tradycyjnym oswietleniem T5. Owszem glony rosly jak szalone, ale zima idzie, trzeba grzac. Zobaczymy jak spisze sie BOYU 3x14W.

Wiec jednak zawiesilem ta lampke co wspominalem, jak wrazenia? Bo jakis czas temu sam ja dalem i jestem zaskoczony jej wykonaniem za ta cene :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wszystko wyszło, nie jestem fanem minimalizmu, ale tu mi się podoba.

Czy kilkugodzinny brak prądu może sprowadzić jakieś zagrożenie dla biologi w DSB albo inne zachwianie jego równowagi ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co to sie zgadzam;-) Grzes, masz pw.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he - mozesz wstawic to akwa na forum http://forum.roslinyakwariowe.pl ciekawe czy sie kapna że to morskie :-)

ale spoko, podoba mi się to dolne, sam pewnie nie bede miał ale miło popatrzeć na roślinki morskie.

Co do góry ciężko coś powiedzieć bo wstawiłeś ciemne zdjęcie no i jak u mnie narazie masz szczepkarium ale jak porośnie :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka BOYU poki co warta jest swej ceny. A to czy za miesiac bede tego samego zdania to mi glony powiedza.

Piszac gesta woda mialem na mysli ilosc organiki oraz nadmiar bakterii jaka powstala na wskutek lenistwa przy wymianie wegla i regularnych podmanek. Woda zrobila sie zoltawa i nie jest idealnie klarowna. Skarpeta na splwywie sprawdzala mi sie zawsze jak uzywalem jej sporadycznie, a teraz wegiel powinienem stosowac caly czas pamietajac o regularnych wymianach. Skarpeta nie jest juz tak wygodna. Poza tym zatrzymje jedzenie a sam wiegiel momentalnie pokrywa sie syfem. Z filtarmi przeplywowymi jest za duzo zachodu. Zajmuja duzo miejsca, wyjecie , wymycie, wymana zawsze zabiera duzo czasu. Kable sie placza, woda sie rozlewa. Straszne to ustrojostwo. Stara wersja Tunze nano filter z reefpacka jest moim zdaniem nalepszym filtrem na media. Aczkolwiek po malym tuningu. Zamiast bawic sie z ciaglym jego wyciaganiem w celu wymiany zloza skleilem sobie pudlko do ktorego wsypuej wegiel i wkladam do filtra.

Otwarcie gornej klapki - wyjecie - wysyp do kosza - zasyp nowego i z powrotem do filtra zajmuej doslownie minute. Krateczka na dole pudelka jest na tyle drobana ze nie puszca wegla, ale detryus swobodnie przelatuje, nie trzeba stosowac gabek,waty, czy skarpet. Ze tez Tunze na to nie wpadlo :p

Co do awarii z pradem i wplywu na akwarium z DSB jest taki sam jak w przypadku innych systemow. Kolorowo nie jest, a ze wzgledu wieksza mnogosci zycia i znacznie wieksza ilosc bakterii niz przy systemach z odpieniaczem ryzyko "powiklan" jest brdziej prawdopodobne. Ale nie demonizowalbym tego, bo co sie dzieje kiedy do akwarium lejemy wodke i nagle odcieci jestesmy od pracy odpieniacza?

Zabezpiecznie bedzie . Pompki powietrza na baterie z jakism mechanizmam samoodpalajacym an wypadke awarii.

Co do wygladu zbiornika to cierpliwosci, to dopiero dwa miesice. Rozpisdziel na calego bo czekalem na dojrzewanie, w tym okresie momi zdaniem aquacsaping nie ma sensu. Jak wlozylem sklae i korale to tak leza do dzisiaj. Z reszta co tu ukladac jak skalki 5 kilo, a sucha czeka na rzezbiarza. Bardziej skupielm sie nad tym zeby filtracja ruszyla niz wygladem akwarium glownego. Teraz mam masakryczna plage Aiptasi i nie bardzo wiem jak ja okielznac. Do ryb nie mam reki jak na razie, ale mysle ze jakies akwarium z tego bedzie. Dopki nie rozwiaze problemu nadmiaru bakterii nie wiele moge isc na przod.

Co do pytan na priv odnosnie zieleniaka. Napisze wszystkim krotko. Zakladajcie refugia nawet jezeli ze nie macie problemu na NO3 i PO4. Warto z wielu powodow. Konsumpcja dwutlenku wegla, produkcja tlenu, zrodlo cukrow aminokwasow, zarodnikow. Glony nie dzialaja w jedna strone. Doskonale schronienie dla wielu zwierzat, wylegarnia zycia. GWARANTUJE ze to co po pewnym czasie bedzicie mieli okazeje ogladac nigdy nie zobaczycie w baniaku glownym. Zarwiecie nie jedna noc. Bedzieice morszcakami pelna geba. WARTO nawet jak refugium bedzie mialo 5L. Zczynajcie od jednej galazki.

ps. a leniwy sie zrobielm bo drugie akwarium mam na glowie. W koncu bede mial SPS-y zobacze jak to jest z tymi badylami.

Start pospolity, przewymiarowany odpieniacz, woda z obecnego baniaka, aczkowlwiek wszystko na suchej skale. Kierunek probiotyka.

Przekaz mysli wyslany z ASUS Transformer za pomoca Tapatalk


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na stronie 19, ostatni post, przedostatnia fotka - Co to jest? (te białe "kokony" z wąsem)

tez mam tego treche i własnie sie mocno zastanawiam. :) dobre/złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbki Sycon, ich populacja będzie się zmniejszała, aż zostaną tylko w ciemnych miejscach ze sporym przepływem.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to przypadek związany z laniem fito, a moze naturalna a kolej rzeczy przy systemie bez odpieniacza.

Tego nie wiem. Obecna Woda filtratorom zdecydowanie sprzyja.

ALE coś muszę zmienić w systemie bo SPS-ów mi sie chce! a z NP nie zrezygnuje, z tefugium też nie. Jak pogodzi "zachcianki" ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujesz "flow"? To płyń z nim, nie stawaj okoniem, sps-y to dla Ciebie wyzwanie, a Ty kochasz wyzwania;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie,...... a moze. Chodzi oto ze wlozylem kupe zaangazowania w NP z tego nie zrezygnujezuje, taki tam konik. Ale chcialbym na co dzien cieszyc sie czegos innego miedzy czasie. Miec wiecej z poswiecenia. Ja nigdy nie mialem SPS, zielonego pojecia nie mam na czym polega baling....NP nie rosna w oczach.

O góry dam SPS, na dole na DSB dam NP, ale co z glonami? Co z efektem laguny gdzie mialy dojsc mangrowce coc musz wykombinic no zrezygnowac z niczego nie moge a chce wiecej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.