Skocz do zawartości
e2rd

klejenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Straciłem 30 zł :clowning


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleje miekkie ww. Patexem w żelu, skutkow ubocznych nie stwierdzilem.

Twardziele mozna kleic klejem dwuskladnikowym, wiem ze pro tak robia, niektorzy z nich kleja tez klejem do klejenia na gorąco.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosić o pełne nazwy tych klei ? Może linki do nich,zawsze to łatwiej znaleźć w gąszczu innych podobnych na regale w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dotyczące mocowania szczepek do skał. Na razie mam niewiele szczepek miekkich, grzybków, sarcopytana, xenie i coś tam jeszcze. Znajmy poradził mi żeby oderwane grzybki i korale miękkie mocowac igłami lekarskimi. Niestety wypadaja i ogólnie niezbyt estetycznie to wygląda.

Powiem szczerze, że niezbyt mi pasuje kłucie zwierzaków, ale pomijając ten fakt chciałbym zapytac czy stosowanie specjalnych klei do korali nie szkodzi im?

No i czy klej ten naddaje sie do grzybków , xeni, miekkich itp czy jest tylko do twardych?

Jeżeli jednak klejenie jest możliwe to jakie kleje polecacie?

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie typowe kleje są raczej do twardych koralowców, do miękkich to czytałem że większość klei kropelką :)

Ja osobiście do twardych używam AM

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miękie jak kolega radził szpileczka, wykałaczka itd albo gumka receptoeka zaś twade masz we wszystkich sklepach


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja do miękkich nie polecam żadnych gumek , ani szpileczek :) ja robię tak że mam taki kubeczek przezroczysty z takim uszkiem w kształcie litery L tylko odwróconą do góry nogami,(tak ,aby szło go powiesić na ściance akwarium), następnie bierzesz wiertarkę i sru w dziada :) hehe nawiercasz kubeczek tak ,że robisz z niego dosłownie sito, następnie do kubeczka wrzucasz grys koralowy takie większe kawałki następnie zakopujesz w tym miękkiego koralowca i wieszasz na szybie akwarium , i czekasz aż się przyklei sam bez żadnego stresu dla korala i pierdzielenia dla nas w jakieś gumki które w kółko spadają lub szpilki i metoda sprawdzona w 100% :), a jeśli chodzi o klej to wczoraj na spotkanku wszyscy polecali am do klejenia twardzieli ale ja osobiście jeszcze go nie miałem właśnie kończy mi się preis więc będę niedługo go próbować


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj fotki kubecvzka sam jestem ciekawy


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pomyślane :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ........ teraz się zastanawiam gdzie dostać taką niemiecką miarkę :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhe troszkę się tego naszukałem po mieście (w Polsce) , pewnie w jakiś większych hipermarketach spokojnie się dostanie takie coś, patent pokazał mi mój guru tomik :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste sposoby okazują się doskonałymi, tak na marginesie to wygląda jak sadzenie roślin, chyba moderatorzy będą musieli otworzyć nowy dział - ogrodnictwo.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, Daimen powiedz po jakim czasie taki koralowiec miękki, bądź grzybek sam się przykleja do grysu ?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zdarzyło mi się ,abym trzymał coś dłużej niż tydzień ,a xenia tak mocowałem i grzybki :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo :) zawsze miałem z tym problem


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mogę sobie poradzić z koralikami :)

Próbowałem kleić na kropelkę, próbowałem przyszpilić szpilką, po kilku dniach koral odpada.

Może ktoś podpowiedzieć sposób klejenia korali do żywej skały??

Trzeba w/w jakoś zdrapać albo co żeby zwierzątko się jej złapało ??

Pozdrawiam Marcin

P.S. po ilu dniach powinien się zwierzak złapać podłoża ??


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki koral ? miękki ? SPS ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miekie korale to od tygodnia do dwoch


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak - na razie działa: wyjmuję skałę, osuszam papierem toaletowym/ręcznikiem papierowym, to samo robię z koralem w miejscu klejenia, puszczam sporą kropelkę na korala, przyciskam go do skałki (najlepiej kleić do jakiegoś miejsca z zagłębieniem, małą dziurką, bo wtedy jest większa powierzchnia klejenia) i chwilkę trzymam przyciśniętego, następnie lekko oblewam miejsce klejenia kropelką dookoła, chwilę czekam, potem nad wiaderkiem oblewam lekko miejsce klejenia wodą z akwa - klej powinien zastygnąć, nadmiar może się wylać i utworzyć białą skorupkę - można ją delikatnie usunąć, jak bardzo przeszkadza - GOTOWE! :)

A Xenię np. przymocowałem w ten sposób, że przyszpiliłem do skałki igłą (taką do strzykawek) i docisnąłem gumką, żeby się nie majtała w "podmuchach" wody i po kilku dniach (jakoś około 5) ładnie przyrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście same miękkie, xenia anthelia, i w sumie nazw nie znam ale same na początek akwa dostałem. Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koral Ci odpada, weź dwie małe skałki włóż go do środka-gumką dookoła i po tygodniu do 2 przyrośnie sam. Gumkę out i masz stabilną szczepke.


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ksenię to włóż miedzy skałki lub do jakieś dziury w skale i nawet po 4-5 dniach powinna się trzymać. jesli chodzi o np. grzybki to sprawa jest bardziej skomplikowana... plastikowy pojemnik wypełnij odłamkami skały lub grubym zwirem koralowym, wrzyć grzybki, przykryj siatką jesli będą wypływać i po jakimś czasie grzyb sie złapie.

ps. jesli chciałbys za friko szczepki kseni egipskiej (ładnie pulsuje) - zapraszam


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.