Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

ale prośbę co do aktualnych fot całości to byś mógł spełnić ;) heheeh tak dla "ludu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszzz, zdjęcie z przypadku, cyknięte przy okazji cykania szczepek, przypadkowe więc i brzydkie.

img5094800x600.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko zwykły kit Canona 18-55

Kubek, zboczku, proszzzz :harhar:

img5057800x600.jpg

img5055800x600.jpg

img5059800x600.jpg

img5062800x600q.jpg

img5064800x600.jpg

img5073800x600.jpg

img5082800x600.jpg

Pozdrawiam

seb

Powiem Ci Sebciu, że to szkiełko kitowe jest naprawdę super. Mam podobne odczucia jeśli chodzi o kita do nikona - dużo lepiej ostrzy od 18-105mm i jest bardziej plastyczne. Tylko jakieś takie małe w body się wydaje..

Piękne fotki :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli już wiemy jak wygląda koral z probówki :smilieA13:

Fajnie to to wygląda :clapping


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

A proszzz, zdjęcie z przypadku, cyknięte przy okazji cykania szczepek, przypadkowe więc i brzydkie.

img5094800x600.jpg

Pozdrawiam

seb

Sebastian nie obraź się mi się to nie podoba :(

Taki wygląd baniaka

Załóż w końcu normalną solniczkę :thumbup:

Mnie to by żonka zabiła za taki wygląd baniaka :wacko:

Ale kolorki ładne :)

Pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po trzecie to dla mnie glony są wskaźnikiem, zauważyłem że reagują szybciej niż korale na wszelkie braki mikroelementów, np żelaza, kiedy klony stają się matowe, jak wyprane to korale przestają rosnąć, znak to że trza podlać :) trochę to zagmatwane, ale tak zaobserwowałem.

Coś w tym musi być. W zbiornikach bogatych w mikroelementy glony mają żywe kolory, tam gdzie panuje bieda robią się wypłowiałe. No ale to widuję nad naszymi jeziorami. U mnie co prawda glony są tylko na muszlach 2 ślimaków. Ale jakieś takie wypłowiałe. Jakby 10 razy pranie zaliczyły. Czyżby to znak iż czas coś dodawać do wody, bo chyba już sama sól IO nie wystarcza?


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to odbieram jako wskazówkę, że podstawki muszą być długo moczone w RO zanim się posadzi na nich szczepki. Glony ciągną co mogą z cementu a jak im zaczyna brakować to "brzydną", więc je podlewasz mikroelementami. A co z tym zielonym cyjano?

Za chwilę wyjdzie że jak nie ma w zbiorniku plagi glonów to jest woda za jałowa i trzeba ją podlać?

Przepraszam Seb, wiesz że jesteś dla mnie wyrocznią, ale tu akurat moje wnioski są zgoła odmienne. Ale klakę (to od klakiera) masz niezłą... :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

nie no bez jaj :rofl:

do niedawna :

----- masz glony :(

- złe parametry

-za dużo lejesz

-zbiornik jeszcze dojrzewa

- jakie światło

itp...

teraz będzie :

----- masz glony i co za tym idzie :

- extra korale

-extra parametry

-możesz lać resztę glony pociągną

-skała w glonach jaskrawych i korale wystające powyżej :evil:

no nie źle

sorry ale nie mogłem :wallbash:

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

zielone cjano - za dużo mikro ot co :)

widać jak ładnie pojawia się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Ja bym to potraktował jako wskazówkę, że filtracja glonowa (na spagetti) mimo dozowania zeostart/vodki/octu/kulek ma rację bytu :)

wiesz ile musiał byś mieć glonów spagetti w akwa jako filtracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zielone, bąblujące przy podstawkach, to nie są cyjanobakterie. Seb pewnie robił fotę wieczorem, po całym dniu świecenia, stąd bąble gazu na glonach. 4 Zebrasomy opierdzielają Sebowe podstawki do czysta w 30 sekund ze stoperem w ręce :) Tak na moje to powinieneś wymienić leniwego Hepatusa i bandę garbów na jakieś pracowite kosiarki. Widziałeś ile pokolców potrafi wcisnąć do swoich szczepkowni Machado de Souza. Bez zwierzaków usuwających glony na bierząco nie ma co się dziwić, że w zbiorniku typowo szczepkowym jest sporo zieleniny. Dużo światła, dużo żarcia i mikroelementów w wodzie, nie da rady żeby nie rosły...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

To zielone, bąblujące przy podstawkach, to nie są cyjanobakterie. Seb pewnie robił fotę wieczorem, po całym dniu świecenia, stąd bąble gazu na glonach. 4 Zebrasomy opierdzielają Sebowe podstawki do czysta w 30 sekund ze stoperem w ręce :) Tak na moje to powinieneś wymienić leniwego Hepatusa i bandę garbów na jakieś pracowite kosiarki. Widziałeś ile pokolców potrafi wcisnąć do swoich szczepkowni Machado de Souza. Bez zwierzaków usuwających glony na bierząco nie ma co się dziwić, że w zbiorniku typowo szczepkowym jest sporo zieleniny. Dużo światła, dużo żarcia i mikroelementów w wodzie, nie da rady żeby nie rosły...

:rofl::rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie to by żonka zabiła za taki wygląd baniaka

A myślisz że mnie nie??? :thumbup: dlatego ten zbiornik nie stoi w domu, wiedzialbyś gdyby Ci sie chciało przeczytac cały temat :) To co napisałem o mikroelementach, glonach itp, jak wyraźnie napisałem dotyczy tego konkretnego zbiornika, nastawionego na wzrost, w życi, nigdy nie kierowalbym się tymi zasadami w NORMALNYM akwarium i nikomu nie radzę. Tomek, nie ma zielonego cyjano, zwyklego też z reszta nie ma, glonów też już mniej niż na tym zdjęciu, zdjęcie sprzed kilku tygodni, nie ważne z resztą, tak czy inaczej, doceniam wszystkie uwagi, przyjmuję do wiadomości, ale jak to ja, idę dalej swoją ścieżką :) póki korale sa zadowolone, to ja też.

Snocho, wiem że masz rację, wiem że powininem Heńka gdzieś wydać, ale, jakoś serca nie mam, mam go bardzo długo, kilka lat, myślę że nie rośnie już przez tą swoją przygodę z dziura w boku, jakoś sie wylizał, to chyba mu pisana u mnie starość.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebuś, jak pisałem masz pewnie tylko za świeże podstawki, a że glony już schodzą to dlatego że wyciągnęły wszystko z cementu. Co do cyjano to oczywiście się nie upieram bo na foto dokładnie nie widać. Jednak wnioski mariusza i thomasa666 są jak dla mnie niedorzeczne i dlatego zabrałem głos. A tak poza tym szacun, przecież wiesz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko zwykły kit Canona 18-55

Aż trudno mi uwierzyć że na KITowym szkle można wyciągać taką jakość :o i to bez soczewek makro albo pierścieni pośrednich? Najładniejsze zdjęcia na tym forum, mistrzostwo świata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

A myślisz że mnie nie??? :thumbup: dlatego ten zbiornik nie stoi w domu, wiedzialbyś gdyby Ci sie chciało przeczytac cały temat :) To co napisałem o mikroelementach, glonach itp, jak wyraźnie napisałem dotyczy tego konkretnego zbiornika, nastawionego na wzrost, w życi, nigdy nie kierowalbym się tymi zasadami w NORMALNYM akwarium i nikomu nie radzę.

Pozdrawiam

seb

czyli mówiąc krótko - nikt nie powinien brać z ciebie przykładu co do prowadzenia solniczki

chyba że chce mieć szczepkownie to wtedy na nauki do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno mi uwierzyć że na KITowym szkle można wyciągać taką jakość :o i to bez soczewek makro albo pierścieni pośrednich? Najładniejsze zdjęcia na tym forum, mistrzostwo świata!

Dziękuję, da się, da się, po prostu aparat i szkło trzeba poznać, focić focić i jeszcze raz focić:) Mam jeszcze jeden plan, jako że nie chce wydać worka pieniędzy na obiektyw macro, to drążę mozno ostatnio temat przejściówki na system M42, a tam dobrych szkiel do fotografii jaka nas interesuje jest multum za śmieszne (naprawdę) pieniądze.

Ant, dokładnie tak jak napisałeś :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb z tym M42 to też "pewien mit" ok... powiedzmy sobie szczerze dobre szkła nawet dla starego M42 kosztują! a jeżeli jest jakaś "okazja" to tak jak z każdą "okazją"... ale czy np Tamron 90 to taki drogi obiektyw? wg mnie niezłe macro za bardzo fajne pieniądze... można do canona dokupić pierścienie i jedziesz nawet więcej niż 1:1 ;) odwzorowanie ;) no i masz AF do dyspozycji przy tym obiektywie a przy M42 to raczej... zapomnij... ostrzenie dla statycznych obiektów może i ok ale coś na szybko zrobić to istna porażka...

tylko w sumie nie wiem czy 90 czy może lepiej 60mm wziąć bo chyba ten drugi przy foceniu akwa będzie poręczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, bawiłem się czas jakiś tym słynnym Tamronem, AF tak szybki i tak celny że po 15 minutach ostrzyłem ręcznie, a co do M42, to czytam duuużo, znam plusy i minusy, zdaję sobie sprawę z ryzyka i po prostu chcę :) a minus braku AF nie jest dla mnie minusem, co do cen to dobre "współczesne" szkło kosztuje tysiące, dobre szkło M42 kosztuje setki, dla mnie to różnica kolosalna.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ja go polecałem na podstawie opinii znajomych którzy trochę focą ;) trochę zawodowo ;) więc...

sam ze względu na soniaka to bym dla siebie brał minolty albo 100 albo 50 one są po prostu boskie i pomimo swojego "stażu" kosztują tysiące... co do m42... hmmm we wszystko uwierzę ale jedynie coś ze stajni CarlaZaisa by faktycznie wpłynęło na moją wyobraźnię ;) i to tez nie wszystkie szkła... bawiłem się M42 i soniakiem oczywiście w najbardziej hardcorowym wydaniu czyli pełen manual bo co mi z tego, że niby produkują pierścienie z obsługa AF'a jak i tak system AF'a w sonym działa dla tego rozwiązania poprawnie do f5,6 powyżej to... ściema ;)

a fotografowałem przy tzw żyletkowym GO np udało mi się kiedyś złapać roztocze ale co z tego, że udało się wyostrzyć bo obiekt był "nieruchliwy"... i tak wyszła kupa, bo przy wielkości stwora może milimetr długości jakość szkieł dała efekt mydła... ;) a i wiem, że odjechany przykład dałem ;) ale te obiektywy jakimi się bawiłem, a była to i ZSSR'owska stajnia jak i DDR'owska (CarlZ....) to niestety mydliły... a to chyba jedna z najgorszych cech dla macro

powiem Ci więcej nawet w porównaniu do mojej 50 soniaka, która jest typową portretówką, one miały gorszą ostrość... a jak wiadomo ostrość w portretówkach nie jest "wskazana"... bo dlaczego oglądający ma podziwiać "pory" na twarzy modelki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem :) potestuję, wkleję, ocenimy :)

Pozdrawiam

seb

ps. masz to zdjęcie roztocza?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.