Skocz do zawartości
sPRYTny

Nowy ReefMax 100 [300l]

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem hydraulika powinna byc przeprojektowana lub obrocony sump. Kolanka na zrzucie wody nie mialyby wplywu na prace odpieniacza natomiast robia pod gorke pompie obiegowej, co widac na zalaczonych obrazkach. :whistle:

Dziekujemy za relacje :unworthy:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ufff, i ja wreszcie ściągnąłem do domu :welcome:

Widzię że Lizard już wrzucił fotki więc się nie będę powtarzał.

Co do samego akwarium to tak jak widać, zestaw przyjemny dla "oka" choć mnie osobiście na kolana nie rzucił :lol:

Firmę Aquael czeka jeszcze mnóstwo pracy jeśli chcą go w maju na rynek wypuścić,

ale jak to mówią,

pożyjemy- zobaczymy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda ciekawie, o estetyce nie ma co mówić póki nie będzie gotowego produktu bo narzazie jakościowo wygląda jak "chińczyk". Obawiam się jedynie ze cena będzie oscylowała ok 6000zl, co by nie patrzeć produkt kreowany na rynek zachodni :p


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać pełno niedociągnięć estetycznych oby finalny był jak poprzedni "perfekcyjny".

Co do ceny to obstawiam jak napisał pawelchgdansk

ps. Ile było osób na prezentacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli maj 2013, a realnie na XI 2012 :)

A wymiary baniaka mozecie napisac?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego by miała wynikać taka cena? 5000 to max jaki można by za niego dać.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ledów, sa ich zwolennicy i przeciwnicy, nie ma co rzucać modnych słów na wiatr przed startem, dajmy się temu rozwinąć

1. Na panelu jest zakładka LED.

dsc00732e.jpg

To tylko nocne (którego nie widać na zdjęciach), czy już zakładają wersje z LED?

2. Jak dla mnie to ta plastikowa korona to jakiś koszmar. O ile przy małym, obłym RM specjalnie nie raziła to tu ogrom plastiku jest trochę przerażający. :o Trochę z innej bajki (i szafka i akwa są prostokątne, a tu plastikowy "gluś"). Wolałbym koronę z tego samego materiału co szafka (i prostokątną)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolec to kolega może, pokrywa wykonana widze ta sama technologia jak poprzedni RM, czyli pokryta matowa powłoką kauczukową. Pisząc te słowa widze ze pokrywa unosi sie na pneumatyce. jak dla mnie w całym tym yggghm to jest in +.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko nocne (którego nie widać na zdjęciach), czy już zakładają wersje z LED?

Na 100% to do oświetlenia nocnego.

Ciekawe jak będzie wyglądać trwałość tego ekranu dotykowego i z jego płynnym działaniem i czy nie będzie się to wieszać jak się np. nagrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak "inżyniery" z aquaela przeczytaja nasze opinie, sugestie, uwagi to sie za głowę chwycą. Mnie tam najbardziej szkoda ze front chociaz nie bedzie z jasnego szkla. Oprocz rozmiarow baniaka mozna prosic grubość szyby?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm, do oświetlenia nocnego będą 2 wysokowydajne diody RGB, będzie można dostosować barwę nocnego światła wg, widzi mi się posiadacza. Będą umiejscowione z przodu zbiornika i pod kątem będą oświetlać cały baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia. Miałem nadzieję na jakieś innowacyjne rozwiązania akwarium panelowego, a zobaczyłem zestaw z sumpem z innowacyjną pokrywą. Nie tego oczekiwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam sie nie widzi ta blacha za swietlówkami zamiast oddzielych odbłyśników.

Ten odpieniacz za wielki to tez nie jest,takze zestaw ten napewno dla sps,ow to za rewelacyjny nie jest.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jest to prototyp bo ilość niedoróbek jest porażająca.

Jak będą chcieli dostać nawet 5k to nie wyobrażam sobie dać tyle za produkt w którym ekran jest tak szmirowato zamocowany.

Co by nie pisać o małym ReefMax-ie to jest on przede wszystkim estetyczny.

Duży wymaga jeszcze bardzo wiele poprawek i na miejscu producenta przemyślałbym wysokość samej szafki bo w hali akwarium stało nie będzie tylko w pokojach w których tak wysoka bryła będzie wyglądała przestarzale... jakbym oglądał świat według bundych.

Dziwnie też brzmią słowa o LED-ach jak o modnej nieprzemyślanej fantazji tym bajerach pisane przez posiadacza właśnie oświetlenia LED.

Przy tej ilości oświetlenia LED nie jest nowinką ale zwykłą oszczędnością energii.

Osobiście jak mam za akwarium zapłacić tyle co dwie średnie krajowe pensje to poczekam aż będzie spełniało moje wymagania. Na chwilę obecną widzę produkt wymagający jeszcze wiele poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tygrys, chodziło o to, że zaczęliście wytykać błędy, ale to prototyp :D ktoś zaczął pisać o ledach, ktoś o komputerze, etc. dajmy się tematowi rozwinąć :thumbup: Pokazali nam pewien zarys, podejrzewam, że sami b.dobrze wiedzą co i jak rozwiązać, by było dobrze :) musimy czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga co do wysokości zestawu, nie znam osoby która prezentuje zestaw ale wygląda przy nim na 1,5 metra :)

Odpieniacz z sumpa dedykowany jest do 100 galonów.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli realnie na max 200l akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale tak szczerze powiedzcie, co oni przez ten rok zrobili nowego, oprócz większej obudowy i ekranu macanego... szafka, jak szafka - @inmar by pewnie ładniejszą zrobił w 1-2dni, akwarium i sump @seb w 1-2dni (z zamawianiem szkła i wierceniem dziur w 4-5)... myślałem że choć nad swoim odpieniaczem pracują, a tu octopusa dali na marnej pompie... Ze to prototyp to co? nie można było ładnie wkleić grzebienia w kominie? Odbłyśniki do świetlówek, to raczej kawałek aluminium nieporadnie wygiętego... Przecież to jest duża firma a nie producent DIY w wolnej chwili (chociaż patrząc jak forumowicze robią, to ten zestaw 2X ładniejszy zrobili by w 2 tygodnie nie spiesząc się wcale, na własnych komponentach).

I to ma być szacunek dla klienta, zaprezentować coś zapowiadanego od ROKU! a grzebienia nawet nie chciało się przykleić? Pomijam kiepsko rozwiązaną hydraulikę... wystarczyło "inż" x aquaela zaglądnąć parę razy na to forum...

Dla mnie totalna faja, lenistwo konstruktorów i niechlujność do potęgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oni teraz chyba czytają opinie na forach i dopiero się wezmą do roboty, tylko co robili przez ostatni rok :realmad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do tego zestawu, jest to co prawda prototyp i nie ma co wymagać. Nie wiem jak koledzy którzy byli na miejscu i widzieli to "cudo" na żywo? Ja widzę tam tylko wyświetlacz który będzie nabijał cenę. Panowie porównajcie ten produkt z konkurencją http://reefbuilders.com/2011/07/05/red-sea-max-s-series-aquariums/

W UK stary ReefMax się sprzedaje ale patrząc na angielskie fora Red sea max-a 130 dominuje chociaż cenowo stoi wyżej


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podliczmy:

- akwa około 300 litrów w wymiarze taki jaki chcemy z kominem i otworami jakie chcemy: ~500 zł

- sump jaki chcemy: ~200 zł

- szafka w pełni z drewna, blat drewniany (a nie paźdzerz): ~500 zł

- lampa 8x39W / 8x54W: 750-920 zł

- NJ3000: 220 zł

- Deltec AP600: 1300 zł (do 1000 zł można też kupić świetny odpieniek DIY)

- hydraulika: ~250 zł

Suma: MAX 4000 zł

Wszystko zaokrąglałem w górę. Zestaw można dobrać do swoich potrzeb wymiarowych/wydajnościowych i nie przekroczymy 4000 zł.

Ktoś nadal chce kupić ReefMax 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo wyglądało to tak samo jak na zdjęciach. Ogólnie to chyba chodziło o pokazanie pokrywy - bo akwarium, w sensie wykonanie to myślę, że było klejone 2-3 dni szybciej (jeszcze czuć było silikon).

Tak jak ktoś napisał, że chodzi o pierwsze opinie itp.

Stelaż jest zbudowany z aluminium - ja osobiście bałbym się na tym postawić zbiornik.

Szafka estetycznie wykonana (ciekawe w jakich kolorach będzie) - jeśli zrobią tylko w tym co było to szału nie będzie.

Pokrywa - centrum dowodzenia :) - pytanie tylko jak wszystkie podzespoły będą działały kiedy włączysz, całe oświetlenie, dołączysz do tego parowanie i skraplanie wody + działanie soli.

Moim zdaniem wewnętrzny panel sterujący może być największym minusem tego akwarium i niewypałem roku.

Pozdr,


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ejerzyk - dodaj jeszcze koszy wyświetlacza dotykowego (czyli + 500 - albo lepiej zł)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.