Skocz do zawartości
Włodzimierz

Jest tak a będzie tak.

Rekomendowane odpowiedzi

A no u mnie "jak nie urok to rozwolnienie":whistle: Teraz walczę z jakąś odmianą Caulerpy na skałach. Kupiłem sobie małą Hankę, PO4 ~0,04, NO3 ~5 a Caulerpa sobie zarasta część skały. Niby rwę ale i tak rośnie. Borsuk i pokolce tego nie jedzą. Generalnie Acropory rosną ale nadal nie mam przyrostów Montipor. Lampy Led ustawione: 30% białe 100% niebieskie; 100% mocy, + 260W w T5.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie Caulerpa znosiła kh 12, Ca ponad 500, MG Zabójczo ponad 1500 :) Może dolabella zje? Aż dzisiaj swojej zapodam liścia z drugiego baniaka :D Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to z wodki bym nie rezygnowal  :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani, wódki to sobie nie odmawiam :p Do akwa też leję, 30ml. na dobę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, ale jakieś aktualne fotki nie zaszkodzą


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja. Jak ma się akwarium?? :welcome:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstydzę sięno.gif. Na razie wygrałem walkę z Caulerpą, zlikwidowałem czerwone i brunatne glony, wyjałowiłem baniak z nadmiaru substancji odżywczych. Dołożyłem pompy Tunze 2 x 6105 i 1 x 6205 na Multicontrollerze. Razem cyrkulacja 70 x objętość zbiornika. Fajnie buja koralamithumbsup.gif. Z przyrostów Acropor jestem średnio zadowolony ale widać zróżnicowanie kolorów. A Montipory nadal mi nie rosną. A i poleciały 3 LPS-y. Za jałowa woda chyba ale Blastomussa, 3 Goniopory, Euphylie, Favie, Catalaphylia i kilka innych żyją. Zastanawiam się teraz dlaczego LPS-y strasznie mi pojaśniały. Np. czerwona Favia zrobiła się różowa a Mosseleya(?) z brązowej stała się kremowa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku nie ma co się wstydzić. Jestem zdania, że pokazywanie swoich akwa w stanie "nie najlepszym" bądź nie takim jak byśmy chcieli tylko pomaga. Bo jak możemy Ci pomóc (jeśli chcesz) nie widząc akwa. A poza tym zawsze jest to wiedza dla potomnych. Nie ma co się smucić, głowa do góry. Ja walczyłem z akwa rok, a teraz buja niesamowicie. Zmieniłem sól i światło i jest o niebo lepiej.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem duże kłopoty z glonami.Bryopsisa załatwiłem płynem phosphate remover firmy microbe lift.Chociaż producent podaje że można go stosować jeżeli poziom fosforanów jest powyżej 0,2mg/l ale nie zauważyłem skutków ubocznych chociaż jechałem prawie na 0.Póżniej wywaliło mi na piasku cyjano,zacząłem dozować wódkę w ciągu miesiąca No3 spadło z 10 na 0,cyjano zostało gdzieś tam leciutko na piasku,przerwałem dozowanie wódki i od 2 miesięcy spokój i No3 dalej 0.Od 3 miesięcy mam siporax w kominie około 6 litrów,może on tak dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, pieścisz się jak baba w pralni :)

Dawaj fotkę i nie pitol, może być komórką - to jakieś niedoróbki zgonisz na aparat :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, plantacją glonów mnie i tak nie przebijesz, więc ognia!!!

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-8647-0-26684000-1328365367_thumb.jpg


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ! nie ma dramatu

mówisz że 30% białe a 100% niebieskie światło to coś biało bardziej na zdjęciu

chyba że do zdjecia zmieniłes ustawienia


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęcia lampy ustawiłem na 18000K czyli białe na 100% i niebieskie na 100%.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, tak straszyłes tymi ledami i pomorem korali a widzę że jak na roczek to są naprawdę spore przyrosty "robi się gęsto"

Jeszcze rok i będą lasy acropor.

Kurcze, "tak patrze, i widzę, i cieszy mnie to" że na forum jest coraz więcej 1000l baniaków.

ty jako jeden z pierszych możesz coś napisac o kosztach utrzymania takiego kolosa. tylko realnych kosztach :D


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ty jako jeden z pierszych możesz coś napisac o kosztach utrzymania takiego kolosa. tylko realnych kosztach :D

lepiej Włodziu nie pisz moja żona też czyta to forum

a ja właśnie wczoraj zamówiłem nowe szkło w AM :lol:

no i weż się zlituj i wstaw normalne zdjęcia :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw i wstaw. Raz że nie mogę fotek ogarnąć w Gimpie a dwa, że mi galeria nie działawallbash.gif

A o kosztach to sobie na Zlocie pogadamyyes.gif

Edit:

Trochę poprawiłem fotkę powyżej.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach ta technika kloda pod nogi baniakom, daj fotki to ci je obrobie w 5min


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepsza fotka. Po poprawkach w Gimpie.

post-8647-0-15907000-1328365448_thumb.jpg


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek akwarium na pierwszej stronie zdecydowanie bardziej mi się podobało.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku, T5 jakie masz założone do ledów?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek akwarium na pierwszej stronie zdecydowanie bardziej mi się podobało.

Niestety mi też poprzednie bardziej się podobało i dlatego realmad.gifrant.gifrealmad.gifjestemwhistle.gif

@Nikel, świetlówki w tej chwili to 2 x 80W ATI BluePlus i AquaBlue.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, tamto akwarium to efekt 3 lat pracy, to masz dopiero rok.

Za dwa lata będzie bajka... przecież wiesz, inaczej byś nie ciągnął tego wózqa :thumbsup: .


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek nie wiem czy to wina samego zdjecia czy na prawde tak masz w akwarium ale na serio nie jest to tak jak byc powinno, doswiadczenie w prowadzeniu baniaka masz wiec gdzieś trzeba przyczyny poszukać by ten zbiornik wygladał jak poprzedni.

ps.jak bedzie Ci trzeba szczepek to wiesz gdzie się udać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.