Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie to wszystko wraca do normy panie Michale:-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho: piękne korale, napisz prosze w jaki sposób redukujesz No3 i PO4 ? ( jakie obecnie masz wartości ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Pusto jeszcze w akwarium, ale liczę na marcową dostawę SPS-ów :)

Prowadzenie tego akwarium to żadna tajemnica. Tu nie ma żadnej zmiany. Jak pisałem od października 2012 używam bakterii i pożywki Aqua Forest (ProBioS i ProF). Nie trąbię o tym na prawo i lewo, bo sami wiecie, jakie te produkty wzbudzają (zupełnie niepotrzebne) emocje. Mi te dwa produkty w połączeniu z solą FSRS bardzo pasują, a np. dwóm moim kolegom nie. I życie toczy się dalej :)

Dużą robotę robi mi refugium. Glony szczelnie wypełniły zbiornik 135l na zapleczu. Wczoraj je przerzedzałem i przy okazji ściągnąłem spod nich pokaźną warstwę detrytusu.

Co do parametrów to nie są jeszcze idealne, a co gorsza używam testów, którym nie ufam. Prawdopodobnie trochę zawyżają wyniki - kiedyś pokazały 0,25mg/l PO4 a Hanka 0,15mg/l.

Ostatni pomiar mam:

NO3: trochę jaśniej niż 2mg/l,

PO4: 0,1mg/l

PO4 wybieram się (już ze trzy tygodnie) sprawdzić na Hance, więc wtedy będę pewien wyniku.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu pisałeś że pompy głośnio pracują - dotarły się czy musisz spać z zatyczkami do uszu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujące sprawozdanie, , pochwała za piękny zbiornik i za to ,że pomimo takiej ilości pracy przy tworzeniu tak otwarcie i wyczerpująco dzieliłeś się tym z nami.

Największe w wrażenie na mnie oprócz profesjonalnej części technicznej zrobiła skała i jej ułożenie.

Dla mnie to podstawa dobrze prezentującego zbiornika, bo nie sztuką jest wrzucić trochę gruzu do akwarium...

Na pewno warto jest sobie samemu skałę dobierać,a Twój zbiornik jest tego doskonałym przykładem...

Z niecierpliwością będę śledził Twoje postępy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tematu pisałeś że pompy głośnio pracują - dotarły się czy musisz spać z zatyczkami do uszu? :)

Wszystko "dotarło się" po 2-3 tygodniach. Jednak po każdym lepszym czyszczeniu pompy Tunze chodzą głośniej przez 1-2 dni. Ostatnio zwiększyłem napięcie na Waveboxie z 12V do 24V i przekonałem się jak to ustrojstwo potrafi hałasować. Po 2 tygodniach od zmiany jest już sporo lepiej, ale i tak cieszę się, że Wavebox w nocy nie działa.

Imponujące sprawozdanie, , pochwała za piękny zbiornik i za to ,że pomimo takiej ilości pracy przy tworzeniu tak otwarcie i wyczerpująco dzieliłeś się tym z nami.

Największe w wrażenie na mnie oprócz profesjonalnej części technicznej zrobiła skała i jej ułożenie.

Dla mnie to podstawa dobrze prezentującego zbiornika, bo nie sztuką jest wrzucić trochę gruzu do akwarium...

Na pewno warto jest sobie samemu skałę dobierać,a Twój zbiornik jest tego doskonałym przykładem...

Z niecierpliwością będę śledził Twoje postępy

Bardzo miło czyta się takie słowa. Dzięki :blushing:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechały pierścienie makro. Oto moje pierwsze, nieśmiałe próby:

gallery_7670_2543_97362.jpg

gallery_7670_2543_14172.jpg

gallery_7670_2543_163843.jpg

gallery_7670_2543_42164.jpg

Obawiam się jednak, że tu możliwości poczciwego D40 kończą się i przydałoby się porządniejsze body...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Szacun bo cóż więcej pisać.Chciałbym to zobaczyc live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę a nawet jestem pewien ,że lepsze efekty uzyskasz kupując jasną stałkę 50mm ;) Wspaniały wątek pod każdym względem .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No

:wine:

Szacun bo cóż więcej pisać.Chciałbym to zobaczyc live

Na wybrzeżu jest bardzo przyjemnie :)

Sądzę a nawet jestem pewien ,że lepsze efekty uzyskasz kupując jasną stałkę 50mm ;) Wspaniały wątek pod każdym względem .

Dzięki. Pewnie masz rację, ale pierścienie to jednak zupełnie inny koszt niż obiektyw. Pewnie, jeśli będę chciał robić lepsze zdjęcia, to od zakupu nowego obiektywu nie ucieknę. Popróbuję jeszcze z pierścieniami, to był mój pierwszy kontakt z nimi i sporo rzeczy robiłem na oślep :ninja:

Twoje aqua coraz bardziej zachwyca. Tak jak i ładne mieszkanie :)

Dzięki, ale co do mieszkania, to muszę wreszcie jakąś lampę do salonu kupić. To już dwa lata z gołą żarówką :)

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pięknie :)

Podpiąłeś ten pierścień pod kitowy obiektyw? 18-55 jest naprawdę bezkonkurencyjny jeśli chodzi o cenę/możliwości.. :)

Następne spotkanie u Ciebie :p


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hakui ?

Jeszcze jedna? I tak już zostałem klientem roku zakładu energetycznego, więc tym razem coś energooszczędnego, ew. zwykła żarówka :)

Jak zwykle pięknie :)

Podpiąłeś ten pierścień pod kitowy obiektyw? 18-55 jest naprawdę bezkonkurencyjny jeśli chodzi o cenę/możliwości.. :)

Następne spotkanie u Ciebie :p

Pod kitowy nie dało rady, czego bardzo żałuję. Musiałbym zablokować mechanicznie popychacz przysłony. Niestety, ze względu na brak elektroniki w pierścieniach obiektyw przymyka przysłonę do wartości 16. nie chciałem rozbebeszać tak drogocennego obiektywu, więc znalazłem w robocie starą Sigmę 28-105mm, na której da się ręcznie ustawić przysłonę.

Co do spotu to bez problemu u mnie. Musimy tylko wykombinować jak Baśki nie obudzić :baby:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, o Basi nie pomyślałem.

W takim razie u mnie - przynajmniej prowadzić nie będę musiał :D

No i obiecane szczepki czekają.

Ale już koniec z off.. Wybacz:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby dłużej nad tym pomyśleć, to wydaje mi się, że wiem czyja teraz kolej wypada :D


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci Michał fotkowanie wyszło no i okazy do focenia pierwsza liga koralowa.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robercie! Chciałbym widzieć u siebie kilka takich krzaków, jak Ty ostatnio dodałeś. Zwłaszcza A. desalwii.

Jeszcze kilka wieczorów i z tych pierścieni wyjdzie coś fajnego :)

gallery_7670_2543_91368.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biiiida jak zwykle...;)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, pochwal się rarytasami, wiem że dzisiaj wpuszczałeś coś nowego o nieprzeciętnej urodzie ;)

Pzdr

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.