Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jakieś paprochy na matrycy - myślałem najpierw że to problem z malowaniem ale to by u nas nie przeszło :)

PS. Faktycznie ładnie się komponuje z tą Twoją zabudową. Nawet nie wiem co ładniejsze :p

3mam kciuki - powodzenia.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie przy "comebacku", taki kredyt zaufania to ja rozumiem :)

Kilka osób zaoferowało się ze szczepkami, także już w najbliższym tygodniu do baniaka wejdą ponownie SPS-y.

Zrobiłem podmianę i solidne czyszczenie wszystkiego, co dało się wyczyścić.

Marku, używam soli Tunze, przeszedłem na nią z pół roku temu we wszystkich rafowych akwariach, które "robię" i jak na razie nie zawiodłem się na jakości HW.

Zmierzyłem wczoraj parametry. Cudów nie ma, ale do bajora też daleko - NO3 2-5, PO4 0,1.

Wrzuciłem z 500g adsorbera PO4 i zobaczymy.

Udało mi się zawiesić lampę już w sposób docelowy, pasuje jakby była robiona na wymiar :)

Najbardziej podoba mi się jej... tył i to jak komponuje się z zabudową. Ot takie detale, a cieszą :)

gallery_7670_3026_65820.jpg

I garść fotek całości.

Przemek, matryca już czysta.

gallery_7670_3026_194766.jpg

gallery_7670_3026_167265.jpg

gallery_7670_3026_51421.jpg

gallery_7670_3026_107340.jpg

Niestety nie potrafię robić fotek przy nowym świetle. Kolory to nie jest jeszcze to, co można zobaczyć na żywo, ale jeszcze dojdę co i jak :)

Kilka osób pytało mnie o opinię nt Diuny. Niestety tydzień świecenia to za mało, żeby napisać coś o sprawie najistotniejszej w tym hobby, czyli o wpływie na zwierzaki.

Na ten moment mogę wymienić:

- na plus - wygląd, jest cienka, biała, brak widocznych od frontu śrub czy nitów, ma fajny wyświetlacz, jeden kabel (bez żadnych puszek, zasilaczy itp.);

- na plus - wykonanie, sprawia wrażenie bardzo solidnej a okablowanie w lampie poukładane przejrzyście, wręcz pedantycznie;

- na plus - sterowanie, cztery osobne kanały T5 dają bardzo duże pole manewru, wszystko sterowne przez bluetooth z laptopa, sam program prosty w obsłudze, zawiera wyjątkowo przydatną funkcję - "liczy" zużycie świetlówek w zależności od tego ile, jaki kanał działał;

- na plus - odbłyśniki, świetnie spelniają swoje zadanie, na boki ucieka bardzo minimalna ilość światła; fajne jest to, że jak spojrzy się na lampę wiszacą nad akwarium, to świetlowki nie oślepiają, siedzą głęboko schowane w odbłyśniku; widać, że ktoś to porządnie zaprojektował;

- na plus - dioda moonlight, a w szczególności użyta soczewka rozpraszająca (jedna dioda pokrywa rozproszonym światłem praktycznie całą powierzchnię dna), w połączeniu z pełnym sterowaniem (fazy księżyca) daje bardzo naturalny efekt zbliżony do naturalnego światła księżyca;

- na plus - chłodzenie, wentylatory (mam 4 szt) są niesłyszalne, a bardzo skuteczne (temperatura po 4 godzinach pracy wynosiła 26,5 st bez osłony z poliwęglanu i 32,3 st z założoną osłoną), lampa ma wbudowaną między statecznikami czujkę temperatury, odczyt na wyświetlaczu;

- na minus - waga lampy, całość waży sporo (mój model >20kg), obudowa wykonana jest ze stali, więc hmmm jest solidna i ciężka;

- na minus - osłona z poliwęglanu, a ściślej sposób w jaki się ją wyciąga (otwór, przez który można ją wysunąć jest tak umiejscowiony, że trzeba dogiąć osłonę, żeby wyszła; w praktyce trzeba do tego dwóch osóB), rozwiązaniem byłaby minimalnie dłuższa osłona;

Na dziś to tyle, zobaczymy co będzie jak przyjdą korale.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda.

Powiem że oprócz Giesemanna to Diuna jest jedna z piękniejszych lamp na rynku jakie widziałem.

Napisz jaką masz obsadę rybną ? Widzę ciekawy okaz :) Od razu zwrócił moją uwagę


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryb mam niewiele, to skutek zeszłorocznej pandemii ospy.

Zebrasoma flavescens x 3

Zebrasoma xanthurum x 1

Hemitautichthys polylepis x 1

Siganus uspi x 1

Pseudocheilinus hexataenia x 1

Ampihipriom ocellaris x 2

Acreichthys tomentosus x 1

Jak akwarium się rozbuja to pomyślę o nowych rybach. Spróbuję ponownie z anthiasami, może znów skuszę się na coś ciekawego.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo fffffkońcu :):clap: :clap: takie powroty lubię najbardziej :police::thumbup:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym chetoniku mówiłem, ciekawe czy weźmie się za korale


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuściłem go ze dwa lata temu, korale go nie interesują. Przy najbliższej okazji dokupię jeszcze dwie sztuki. To bardzo fajna i żywa ryba. Były ostatnio w ReefShopie, ale Hemitaurichthys zoster. Myślałem, czy nie dać dwóch innych, ale w końcu postanowiłem, że nie będę mieszał.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał widzę ze masz jakąś słabość do żółtków. ;-) Akwarium wypasik jak zwykle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :clap: :clap: :clap: :clap: fajnie ze akwa wraca na forum , zawsze mi sie podobalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie pisać ...a nie mówiłem. To napiszę że również się cieszę że powróciłeś. (ale wiedziałem :thumbup: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:w00t::animier::thumbsup:

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co kadzić i słodzić, niech się chłopak do roboty bierze bo zaraz na laurach spocznie :thumbup: z reszta na razie pokazał tylko lampę :ninja:

A widzę że Basia w baniaku też miesza :baby:


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta lampa i świetny comeback :)

Ja jeszcze niczego nie widziałem i nawet na pytanie moje nie mam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, pisałem Ci - sól to Tunze.

Wczoraj "weszły" pierwsze szczepki od Efendi'ego - jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

Dziś lub jutro postaram się o zdjęcia :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty pierwszych szczepek SPS. Oby tylko udało się utrzymać te kolory...

gallery_7670_3031_168482.jpg

gallery_7670_3031_94219.jpg

gallery_7670_3031_120983.jpg

gallery_7670_3031_21550.jpg

gallery_7670_3031_59270.jpg

Zwiększyłem ilość kulek XL w filtrze o 500 ml (łącznie jest już 1,5 l).


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My precious:)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko t5 dlas sps,kolorki bajka,chyba przestane tu zagladac bo znowu wystartuje z sps'ami a potem pójde z torbami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, pisałem Ci - sól to Tunze.

Wczoraj "weszły" pierwsze szczepki od Efendi'ego - jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

Dziś lub jutro postaram się o zdjęcia :)

Gdzieś się zgubiłem i nie pamiętam.Będę śledził nadal Twój wątek.Na dziś chyba nic bym nie zmienił w moim akwarium a wzorem było Twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta "moja" monti ??? :-) widzę ze kolejny "dom" zaliczyła :-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pytam, po co ci ten tv na scianie? No po co? :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Comeback się nie udał :(

Wstyd jak cholera, utopiłem lampę! Wypadły mi z sufitu kołki. Wkręcałem je sam, więc...

Dzięki pomocy Przemka lampa jest już sprawna. Wymienione zostały praktycznie całe bebechy, uchował się tylko komputer.

Ale nic to, zebrałem resztki zapału i zrobiłem rewolucję jeśli chodzi o skałę. Zostawiłem jakieś 70% tego, co było. Pokleiłem wszystko CX5 i chociaż nie jestem do końca zadowolony, to akwarium zyskało przestrzeni.

W sprzęcie zmian praktycznie nie ma. Cały czas pieni BK 250 Supermarines, mam filterek z kulkami XXL i zacząłem dozować bakterie Aqua Forestu. Za tydzień powinna być już nowa pompa główna. Zwiększę obieg akwarium-sump z 8000 na 10000 l/h. Założyłem nowy komplet świetlówek Pacific Sun. Świeci 10 szt. niebieskich Crystal Blue i 4 szt. różowych Pigment INT. Na żywo wygląda bardzo fajnie i wbrew pozorom wypadkowe światło jest dość białe. Jednak zrobić przy tym świetle zdjęcie... może kiedyś się nauczę.

Parametry wody pozostawiają jeszcze sporo do życzenia, stąd większe dawki bakterii probiotycznych i sporo adsorbera AF.

KH 8,6

NO3 5 mg/l

PO4 0,25 mg/l

Ca 390 mg/l

Mg 1260 mg/l

Kilka dni temu, dzięki kolejnemu już prezentowi od Efiego, wkleiłem pierwsze szczepki. Efendi obdarował mnie dużą ilością kawałków czterech róznych Acropor, więc powklejałem je podobnie jak 4 lata temu - sporo szczepek koło siebie. W baniaku zostało jeszcze parę miękasów z którejśtam poprzedniej koncepcji :) Docelowo zostawię tylko Rhodactisy.

To najgorsze fotki, jakie w życiu na to forum wstawiałem, ale ni cholery nie mogę oddać kolorów, jakie są pod tą kombinacją świetlówek.

gallery_7670_3213_73966.jpg

gallery_7670_3213_59190.jpg

gallery_7670_3213_183819.jpg

gallery_7670_3213_131063.jpg

gallery_7670_3213_72913.jpg

gallery_7670_3213_146074.jpg

gallery_7670_3213_180858.jpg

gallery_7670_3213_144959.jpg

gallery_7670_3213_13476.jpg

gallery_7670_3213_36343.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.