Skocz do zawartości
Marcin14

112L + szczepkarium 36L

Rekomendowane odpowiedzi

Valonii nie ruszy, jesli bedzie jadl to tylko te "wlochate" no i oczywiscie "miesko" ktore wypadnie ze skaly

do przekopywania piasku nic nie kupuj. Jest jeszcze zbyt wczenie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupić takiego kraba, a ślimaka na glony też kupować czy poczekać?? Na myśli mam tego ślimaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie tego ślimaka możesz kupić nawet dwa bo to dobre są dla baniaka czyściciele


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Valonie to raczej mitrax, jest to bardzo pożyteczny krab ,mam go do dziś choć czasem mnie drażni jak zrzuca szczepki,a tectusy też polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornika już nie ma, wkrótce aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po ptokach.................


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to1mas co masz na myśli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zamienił się w 84L o wymiarach 80cm x 30cm x 35cm (h).

Wczoraj byłem w erybce w Zabrzu, i przywiozłem:

7,8kg LR z koralowcami (zoa)

cyrkulator 4000l/h "resun"

9,07kg LS

Tectus

Turbo

Mitra mitra

clavularia albo briareum

mrożonki dla małych krabów i koralowców

dostałem też wodę więc uzupełniłem do pełna baniak.

Prędzej w akwarium znajdowało się wszystko co było w 37,2L, ale było tego za mało. Chciałem kupić w erybce tylko 4Kg skały ale tak jakoś wyszło, akwarium miałem na szykowane na 4kg (oświetlenie bo mam tylko kompakta, aktyniczną 18W T8 i zamontowane diody led niebieskie w pokrywie które dają super efekt w nocy. Zdjęcia i uzupełnienie opisu wkrótce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej teraz założyć większy zbiornik (kiedy jeszcze nie dojrzały) niż za rok gdy wszystko porośnie przenosić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej teraz założyć większy zbiornik (kiedy jeszcze nie dojrzały) niż za rok gdy wszystko porośnie przenosić...

masz racje ale w takim razie trzeba było nie kupować skały ze sklepu i koralowców bo jednak część z nich może nie przeżyć ponownego dojrzewania które niemal na pewno będzie mieć miejsce. Lepszym wyjściem byłby zakup skały z dojrzałego zbiornika może i niema na niej tylu lokatorów ale za to zdecydowanie przyspieszyło by to dojrzewanie całego systemu a co za tym idzie o wiele szybciej i bezpieczniej mógłbyś wprowadzać nowych lokatorów no ale masz przynajmniej wodę z dojrzałego zbiornika za co łapiesz małego plusa


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to dochodzę do wniosku że węgiel też jest bardzo potrzebną inwestycją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tytan69- korali troche było już w 37L, cała woda jest z dojrzałych baniaków.

@lukiblack-nie mam pojęcia co masz na myśli...

Korale fajnie rosną i się otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

W sumie w akwarium jest:

11,9kg LR

12,07kg LS

Przed wyjazdem do erybki (12.08.2011r):

12082011r.jpg

Po przyjeździe z erybki (13.08.2011r):

-pierwsze chwile w domu:

hpim4664.jpg

hpim4663c.jpg

hpim4662.jpg

-pierwsze chwile w akwa:

13082011r.jpg

-nocne:

13082011rnocne.jpg

Dzisiaj tj. 17.08.2011r:

17082011r.jpg

To by było na razie tyle. Czujnik i termometr który jest widoczny bez problemu na zdjęciu będzie znajdował się w sumpie, który jest tworzony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie skałka kosmos bardzo ciekawa i fajnie ułożona w tym litrażu wygląda na o wiele większe akwo gdyby nie falowniki to bym pomyślał że to jakiś gigant, sam planuję zmianę zbiornika i choć chciałem kostkę teraz głęboko się zastanawiam. Powodzenia


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda . Widzę że korale mają się dobrze ;) .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Tak korale mają się bardzo dobrze :) briareum się bardzo mocno rozrasta, pseudogorgonia poszła w górę i wypuszcza boczną łodygę, grzybek też podrosnał no a o xeni to hehe za miesiąc chyba całe akwa zarośnie hehe ;) Jeszcze raz dzięki michalko37 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam poczytać jakie rodzaje należą do rodziny Gobiidae :)

moja skucha, że za pospiesznie i niejasno napisałem...

a wyłuszczając chodziło o to, że babka, ta o której w pierwszej chwili pomyślałem (jakaś kopiąca, a dokładniej cinctus) jest dwa razy większa od takiego okinawe... bo większość osób słowo babka przypina jednoznacznie do kopiących babek... a nie tych np z piaskownicy czy tez ulicy ;-)

ale Mintaju słusznie zwróciłeś uwagę babkami tez są przecież magnifica czy decora... no i moge się osobiście przyznać, że słowo babka do nich mi nie pasuje i w moim jego "przypieciu" zawsze jest to coś jak cintus ;)

@Marcin14 zmień tytuł dla swojego "opowiadania" bo to już nie 37 litrów... no i faktycznie idz po węgiel! albo coś innego na "wstrzymanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości będą jakieś ryby ale nie mam pojęcia jakie, do tego jeszcze daleko, zaraz idę robić sumpa więc jak narazie mam nad czym mysleć.

Co do zmiany tematu to jeszcze nie połapałem się za bardzo na tym forum więc... :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę ogłosic morską żałobę ;(

Jeśli samiec Paguristes cadenati jest ciemniej ubarwiony a samica jaśniej i nosi jajka to:

Dzisiaj o 13:00 samiec Paguristes cadenati który musiał przywędrować do mnie ze skałą brutalnie zamordował i pożywił się samicą Paguristes cadenati (wnioskuję, że samica bo jaśniej ubarwiona, była mniejsza i miała kiedys jajka, teraz jej potomstwo powinno gdzieś się chować) oraz przywłaszczył sobie jej nieruchomość.

To na tyle ze smutnych wiadomości-szkoda mi tej samiczki bo była w miarę oswojona ;) ten się chowa gdy tylko coś sie poruszy a samiczka chodziła mi po ręce i się nie chowała, szkoda że troche prędzej nie wróciłem do domu i nie spojrzałem :/

W akwarium jak nareazie wszystko jak najlepiej, korale ładnie rosną, za niedługo będę rozdawał xenię bo rośnie na potęgę. Z jednej skałki zaczyna wyrastać (chyba) jakiś koral, jak narazie jest taka okrągła kulka. Jak narazie (mam nadzieję, że się nie pojawią...) nie ma glonów, nawet halimeda nie chce za specjalnie rosnąć. Prędzej miałem problem z DINO/Cyjano ale teraz nic się nie pokazuje, miałem też trochę glonków na szybach (normalny gdy na akwa przez 2h świeci słońce (rano)) a jak narazie nawet ich tyle nie ma.

Sump działa od wczoraj i wszystko działa jak powinno, zamieszkały tam już dwa dzikie kraby które wylazły ze skały, a są jeszcze inne tylko nie mogę ich dorwać :/

To by było narazie na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jak narazie wszystko ok. parametry są dobre jedynie NO3 jest 25 ze względu na dolanie wody z erybki (zalewanie sumpa). Halimeda-myślałem że padła, a przedwczoraj zobaczyłem że wyrasta nowy krzaczek, więc jest dobrze.

Problem jedynie z temperaturą, teraz doszła do 28*C (miałem wyłączony wentylator). Dołożyłem przed chwilą 3 wentylatorki więc teraz jest 3x 80mm + 1x 100mm, kręcą nad sumpem, mam nadzieję, że temperatura spadnie. Wyłączyłem też kompakta a zostawiłem tylko aktynikę, kompakt bardzo mocno grzeje.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli byście mi powiedzieć które korale się nie powinny parzyć?? Wiem już, że xenia z zoanthusami (tymi na skałce tworzącej łuk-chyba dzikie zoa) się nie parzy bo się stykają to nic się nie dzieje, reszta korali-nie mam pojęcia.

Do obiegu dołączył sumpa z refugium, glonów w baniaku nie ma (poza wapiennymi, które obrastają mi tylną ścianę-o to mi właśnie chodziło :)), jedynie robi się trochę jak słońce lekko przyświeci ale co tydzień z gąbką przetarcie szyby i problemu nie ma. Korale rosną jak szalone, głównie xenia, której nikt nie chce więc część poleciała do refugium (bez światła więc pewnie padnie ale coś tam od czasu do czasu macha), a druga połowa leży pod łukiem, myślałem, że padnie ale bardzo dobrze się trzyma.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Myślę nad usunięciem xeni wszczepionej w skałę na środku, czy gdyby zostało tam trochę nóżki od xeni to czy briareum by to zarosło (ew. czy na tyle żeby xenia już z tamtąd nie wyrosła)? W akwa głównie na nowych (tylko jedną starą aiptazje mam) wyrosło kilka aiptazji, narazie są małe i nikomu krzywdy nie robą więc zostaną, zauważyłem, że nawet dzikim zoanthusom ta stara duża aiptazja nic nie robi. Aaa... dowiedziałem się też, że w baniaku jeden koral to clavularia viridis :) więc też chciałbym wiedzieć z czym się nie poparzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

W akwarium będą zmiany jeśli chodzi o xenię-co z tego wyjdzie, to się okaże. Nie wiem czy nie zmienię ułożenia skały bo chodzi mi po głowie jeden pomysł.

Nie zwracajcie uwagi na brudne szyby ;) czyszczę dopiero w soboty więc ;) Fotki robione 10 minut temu.

Front:

20110908.jpg

Kąt:

akwakt.jpg

Zwierzaki jak złe nazwy to poprawcie, jak wiecie jakie to zoa to też było by miło gdybyście napisali ;):

Krab:

krabrb.jpg

Tectus:

tectus.jpg

Rurówka:

rurwka.jpg

Korale:

Briareum "niskie":

briareumniskie.jpg

Briareum "wysokie":

briareumwysokie.jpg

Clavularia viridis:

clavulariaviridis.jpg

Grzybek:

grzybeki.jpg

Pseudogorgonia:

pseudogorgonia.jpg

Xenia (jedna z 3 "grup"):

xenia.jpg

Zoa dziekie?:

zoadzikie.jpg

Zoa 1:

zoaczerwone.jpg

Zoa 2:

zoazielone.jpg

Zoa 3:

zoamixbiae.jpg

Zoa 4:

zoamix.jpg

Zoa 5:

zoav.jpg

Rośliny:

Halimeda:

halimeda.jpg

I glony nie wiem jakie (obok xeni nad briareum po obu stronach):

glon1.jpg

glon2.jpg

To by było na razie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

W baniaku zaszło duuużo zmian: doszły koralowce, czekam na dodatkową aktynikę, skała jest inaczej ułożona, zmieniam sól bo TM trochę za drogi, koralowce trochę podrosły, jedna halimeda się zniszczyła ale za to wyrosła druga która za niedługo będzie dotykała tafli wody, dostrzegłem mnóstwo nowych robali.

Udało mi się po długich poszukiwaniach na reeflexie zidentyfikować zwierzaka (?) , mam osłonicę a konkretnie . Wyrastała cały czas ze skały, najpierw myślałem, że to grzybek, ale później zaczęło rosnąć aż doszło do takiego rozmiaru, że w rzadnym stopniu nie przypominało grzybka. Jeśli chodzi o stan baniaka to nie mam glonów (jedynie troszkę na szybie się osiedla (okno obok)), na tylnej szybie jest dużo glonów wapiennych-jak i na skale. Dino czy też cyjano widziałem ostatni raz w 37,2L czyli dawno temu. Dojrzewanie przebiegło/ga bez szkody (myślę, że to dzięki odgazowanej skale i wody z działających baniaków). Porosły też ślimaki (widać nowe kawałki muszli), krab codziennie robi obchód po baniaku i wbrew pozorom dośc szybko pokonuje znaczne odległości.

No to by było chyba na tyle.

W pierwszym poście mini album, żeby można było porównać postępy baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.